|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otkucaji srca kod bebe
12.10.2008 23:17:05   
nikita
ajde  super bas sam sretna zbog tebe...drzi se i izguraj preostale tjedne kako najbolje mozes...pozz

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Otkucaji srca kod bebe
12.10.2008 23:23:34   
jastuk
Drage moje Dindin i Nikita žao mi je što ste sve to prošle. Znam što proživljavate iz vlastitog iskustva. Prema svim izračunima bila sam trudna 15 tjedana (išla kod soc. gin. koji me između 8. i 15. tj. nije gledao ultrazvučno). Otišla kod privatnika koji je ustanovio missed ab. (plod se prestao razvijati između 8-9 tjedna). Imala sam kiretažu, plakala i sve što već i same na žalost znate.
Ali nismo se dali, odmah nakon prve menstruacije sam ostala trudna i sada sam u 13 tjednu (idući tjedan je kontrola i ne mogu dočekati da vidim da je sve u redu). Bitno je da se psihički oporavite i krenite u akciju.

Držite se,

pusa

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Otkucaji srca kod bebe
13.10.2008 17:30:30   
nikita
sutra ce mi raditi kiretazu...imam tremu al jedva cekam kad ce to zavrsiti da nastavim dalje sa zivotom,
malenaa drzi se

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Otkucaji srca kod bebe
13.10.2008 17:35:11   
mamyca
Jastuk,nadam se da ce biti sve ok sa ovom trudnocom,zao mi je zbog prve trudnoce.Javljaj nam kako ti ide,sretno.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu jastuk)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Otkucaji srca kod bebe
14.10.2008 17:07:20   
nikita
jutros sam bila na kiretazi,bolilo me je al pokusat cu zaboraviti.ne daj boze vise nikad,ne znam kako bi izdrzala
pozz

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Otkucaji srca kod bebe
14.10.2008 23:46:00   
Nunichi
Zao mi je nikita...zelim ti brz oporavak.
Imaj vjere i snage i uskoro ce jedno malo user posted image da te usreci.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Otkucaji srca kod bebe
15.10.2008 8:06:10   
valika
cao svima...........suosjecam se sa svima koje su prosle kiretazu-nazalost...nikita drz se..puno srece i potrbne
snage ti zelim....JASTUK.......i ja sam prosla tako sa prvom trudnocom...bila sam trudna 10 tjedana a plod se prestao razvijati u 6 tj.kiretaza mi ucinjena isti dan..prestrasno...to je bilo u prvom mj.ove godine..cekala sam 6 mj.da prode i sad sam ponovo trudna 10 tjedana bila na pregledu u 8 tj.rekla je da se user posted image  razvija i da srce kuca...29.10 ponovo idem i nadam se najboljem...iako me malo strah

(odgovor članu jastuk)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Otkucaji srca kod bebe
15.10.2008 15:28:54   
jastuk
Drage moje,

upravo sam se vratila od ginekologa. Moja bebica raste i danas mi je mahala. Doktor je potvrdio da je sve ok i da nema nikakve panike. Želim vam svima brz oporavak i da ubrzo sve osjetimo istu sreću.

Pusa svima

(odgovor članu valika)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Otkucaji srca kod bebe
15.10.2008 17:11:43   
mamyca
Valika i jastuk drago mi je pa je sve ok,nemojte se sekirati sad trebate biti sto vise opustene.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu jastuk)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.1.2012 15:54:24   
tuzne oci
Drage devojke ja sam nova ovde i potrebno mi je da mi neko barem malo unese pozitivnog duha. Citajuci ovaj forum vidim da mnoge imaju slican problem kao ja. Ja sam bila kod ginekologa i rekao mi je da sam trudna 7 nedelja po kalendaru ali na uz je plod manji nego sto bi trebao biti i po ultrazvuku sam trudna 5/6 nedelja. Kaze da je ovako sve u redu, da sam mozda kasnije zatrudnela ali ne cuju se otkucaji srca user posted image a kaze da bi vec trebalo da se cuju. Ocajna sam... Trebam ponovo ici za 7 dana...

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.1.2012 15:58:17   
veeseelaa
ja i nisam u tom periodu trudnoće slušala otkucaje srca, samo mi je potvrdila dr trudnoću ultrazvukom i to je to
tek negdje kasnije, sa 10 sedmica sam prvi put čula otkucaje


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tuzne oci)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.1.2012 16:57:05   
tuzne oci
znam ali kazu da vec u 6.nedelji treba da se cuju otkucaji srca... user posted image a i ima nepoklapanja kalendarski i po ultrazvuku.. ne znam da li mi je plod prestao da se razvija ili sam kasnije zatrudnela a ne po poslednjoj menstraciji..

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.1.2012 17:00:08   
KupusLivada
sta te plasi taj doktor, rano je jos. odoh sad da vidim po nalazima u kojoj sedmici su se kod mene culi... na prvom pregledu ginekolog nije ni pokusao da cuje, samo potvrdio trudnocu i pregledao moje opste stanje...

(odgovor članu tuzne oci)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.1.2012 17:09:17   
KupusLivada
evo nasla sam, prvi pregled bio u 8-oj sedmici, doktorica rekla da je rano za otkucaje, samo je vidjela da zumanjcana vrecica pulsira, sto je nazvano srcanom aktivnosti, iduci put me narucila u 12-oj sedmici i tada smo slusali malo srce prvi put user posted image

ti moras znati da je rana trudnoca osjetljiva i stoga ne smijes da se brines pretjerano...

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.1.2012 17:49:16   
tuzne oci
jako me je uplasila... prvo da je plod manji nego sto treba biti, da ne odgovara velicina plodu od 7 sedmica, a vidim da se cesto ta racunica doktora ne poklapa sa ultrazvukom... Po ultrazvuku sam 5/6 sed,oca, a ona kaze da po poslednjoj menstruaciji treba da je 7.nedelja... Tako da se ja nadam da sam kasnije zatrudnela, sto je vrlo moguce, sto i doktorka kaze... Ali me brine ta srcana radnja, sto je nema... uplasila me je mnogo, kaze da je mozda plod ostecen pa zato ne kuca srce... user posted image ali videlo se na ultrazvuku da nesto pulsira, mozda ta vrecica..nemam pojma... jako sam uplasena. ne znam kako cu sacekati jos nedelju dana....

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.1.2012 20:54:04   
jakosretna
tuzne oci vidisli moj nick kakav je zbog toba sto mi je prva beba posle rodjenja umrla nakon pola dana .Nemoj da se sikiras nemora da znaci da nije nesto ok abd sve je uredu a mozda je jos rano da se cuje srce ako si isla na knjizicu otidji privatno negdje gdje ima dobar doktor zelim ti puno srece.user posted image user posted image

(odgovor članu tuzne oci)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.1.2012 20:58:23   
Miracle*3
nemoj se brinuti, sacekaj jos 10 dana i vidjeces. Mogu se nazvati iskusnom mamom, ovo mi je vec cetvrta trudnoca, jednu sam izgubila i razumijem tvoju brigu. Pokusaj se opustiti.

Oni racunaju trudnocu od prvog dana poslednje menstruacije, a opet s predpostavkom da je ovulacija 14. dan. Mozes li biti sigurna koji dan si tacno zatrudnila??? Ponavljam, najvaznije je da se opustis i da ne razmisljas o ruznim stvarima, za tebe i tvoju bebu je najvaznije da si smirena. Ja znam kako je to, trudna, jedva cekas da vidis to malo bice sto raste u tebi. I ja sam tako prvi put. Ali kad mi je dr rekla, da dodjem za 15 dana da cuje otkucaje, posle nisam isla odma dr jer sam znala da ce me svakako narucit za 15 dana, pa sam isla tako u nekom periodu kad bi to vec bilo vidljivo.

Drzimo ti fige i ne brini

(odgovor članu tuzne oci)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.1.2012 21:19:29   
Lulu_08
Mila po UZV je trudnoca 5/6 nedelja ako sam pravilno procitala? Kod tebe je vjerovatno bila zakasnjela ovulacija, zacece i implantacija pa stoga "mladja" trudnoca nego po kalendaru.

Ja sam u prvoj i sada u drugoj imala par dana uranjenu ovulaciju, pa ipak sa 5/6 nedelja se nisu vidjeli otkucaji srca u oba slucaja! Sa punih 8 sedmica, po UZV skoro 9 sedmica sam isla ponovo i vidjeli su se otkucaji srca!

ABD bice i kod tebe mila!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.1.2012 22:27:34   
amiyca
Nemoj se brinuti... Bice, aBd, sve ok... Meni je nakon krvarenja u 6N dr rekao da su blizanci i da vjerovatno jedno nece ostati i nije ostalo, a za drugo ne zna, jer ne vidi da kuca srce. Tek u 8N mi je vidio da kuca srce...a ja sam sizila dok nisam docekala slijedeci UZV Bice i kod tebe sve u redu aBd! user posted image

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.1.2012 23:02:36   
Neca xxx
user posted image user posted image Nemoj se brinuti. Mislim da je jos uvijek rano za otkucaje srca. Ja sam prvi put bila na pregledu sa 6 sedmica i tada je dr samo potvrdila trudnocu, oodnosno da postoji gestacijski mjesak, a tek nakon dvije sedmice, dakle u 8.sedmici smo culi i otkucaje srca.
Dr racunaju sedmice trudnoce pod pretpostavkom da je ovulacija bila 14. dan ciklusa, a moguce je da je kod tebe ovulacija bila kasnije i logicno je da je i trudnoca mladja. Nemoj da se brines. Sacekaj jos 2-3 sedmice pa idi na pregled.
Sretno! Zelim ti da sve prođe u najboljem redu.

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Otkucaji srca kod bebe
20.1.2012 8:31:52   
raja_ringe
evo i moga iskustva...ni kod mene se nisu čuli otkucaji srca i doktor mi rekao da se ne brinem i da ne čitam previše internet, nego da dođem za sedam dana..i ja mu otišla za sedam dana i evo me u 26. sedmici trudnoće :)... aBd i kod tebe da tako bude. Posebno se nemoj zamarati mjerama UZ jer se one stalno mijenjaju, a i nije ovulacija svakome školska..pa da su te mašine tačne sve bi se žene porađale na tačan termin, a ne samo njih nekolicina. Sretnooo

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Otkucaji srca kod bebe
20.1.2012 11:44:33   
mamaibabo
tuzne oči nemoj se sikirati,mozda nebi bilo lose da odes kod privatnika sa 4d uz-ja tamo isla bila trudna 6 nedelja i hbala Bogu bilo sve ok a gore na Kosevu sam bila tri dana ranije i rekli da uuopste nisam trudna ,mozes misliti a ja jednostavno osječala da sam trudna i hvala Bogu dragom sad sam 25/26 nedelja !!!! Ja sam isla u Bosna sunce kod dr.Taiba Delića!!!! Puuusek mila

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Otkucaji srca kod bebe
20.1.2012 12:23:47   
tuzne oci
Hvala puno drage moje... Lakse mi je sada malo kada vidim da ima slicnih iskustava. Ali kako cu izdrzati jos tih 10 dana nemam pojma. Najgore je to sto ti doktoru uopste nemaju milosti, jako su okrutni, vec ti pricaju kako je plod ostecen, te neka kiretaza,pa spontani i to me je jos vise uplasilo. Ja ne znam kad sam tacno zatrudnela. Ne znam kako da znam da li mi je ovulacija kasnila. Nije mi bas redovan ciklus. nekad na 28 dana, nekada 31-32 dana. Ali se iskreno nadam da je trudnoca mladja mnogo, i da nije tacno to njihovo kalendarsko racunanje. Svakog dana sam zabrinuta i ceo dan citam po netu i pokusavam nekako samu sebe da ubedim da mi je kasnila ovulacija i da je plod zato mali i da se zato ne poklapaju racunice po kalendaru i ultrazvuku user posted image user posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Otkucaji srca kod bebe
20.1.2012 12:25:37   
tuzne oci
Inace jesam bila privatno i to u dve ordinacije... Samo privatno mi je sigurno. I obe doktorke su mi rekle drugacije, ne poklapaju im se velicina ploda, samo to racunanje da sam po kalendaru trebala biti 7.nedelja, a po ultrazvuku je to 5\6 nedelja...

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Otkucaji srca kod bebe
20.1.2012 12:29:03   
mamaibabo
tužne oči poslusaj me ako si mozes priustiti odi u bosna sunce osiguranje meni su tad naplatili 50km pregled dr.Taib Delić i kad mi je rekao neznam ko vam je rekao da niste trudni ovdje se jasno vidi zdrava trudnoča niko nije bio sretniji od mene i mog mm ! Pusek inemoj se sekirati

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu tuzne oci)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *