|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otkucaji srca kod bebe
8.6.2012 10:21:05   
Lady26
Samo polako bit ce to aBd sve u redu user posted image
Zao mi je zbog prve trudnoce user posted image , da se javis za 10 dana sa lijepim vijestim user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Otkucaji srca kod bebe
9.6.2012 14:26:26   
glavobolja
Jasmina, dušo, cure su ti lijepo rekle - ne izuvaj se prije vode. Prošla sam spontani zbog toga što bebino srce nije prokucalo. Traumatično!!!! Kada mi je test, nakon godinu, ponovo pokazao trudnoću, umrla sam od straha da je upitanju isto. Otišla sam privatnom ljekaru sa 6 sedmica i rekla šta sam godinu prije prošla. Odmah mi je uključen Dabroston (za učvršćivanje ploda) i Apaurin 2mg. U osmoj nedjelji sam otišla na kontrolu i čula najljepši zvuk na svijetu. I sad se naježim kad ga se sjetim. Moja djevojčica ima 9 mjeseci, a meni je jako žao što zbog iskustva sa kiretažom nisam uspjela da se opustim i uživam u trudnoći, koja je imala sve karakteristike školske. Sigurna sam da ćeš biti obradovana.

_____________________________

Zahra

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Otkucaji srca kod bebe
10.6.2012 17:07:18   
jasmina_ze

IZVORNA PORUKA: glavobolja

Jasmina, dušo, cure su ti lijepo rekle - ne izuvaj se prije vode. Prošla sam spontani zbog toga što bebino srce nije prokucalo. Traumatično!!!! Kada mi je test, nakon godinu, ponovo pokazao trudnoću, umrla sam od straha da je upitanju isto. Otišla sam privatnom ljekaru sa 6 sedmica i rekla šta sam godinu prije prošla. Odmah mi je uključen Dabroston (za učvršćivanje ploda) i Apaurin 2mg. U osmoj nedjelji sam otišla na kontrolu i čula najljepši zvuk na svijetu. I sad se naježim kad ga se sjetim. Moja djevojčica ima 9 mjeseci, a meni je jako žao što zbog iskustva sa kiretažom nisam uspjela da se opustim i uživam u trudnoći, koja je imala sve karakteristike školske. Sigurna sam da ćeš biti obradovana.



hvala ti draga na lijepim rijecima...a pokusavam da ne razmisljam ali opet ne mozes da ne mislis.....i meni je dala DABROSTON bas zbog proslog puta.....vi ste me malo utjesile ali vidjecemo 18-tog na cemu sam.veliki pozdrav i hvala jos jednom

(odgovor članu glavobolja)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Otkucaji srca kod bebe
18.6.2012 18:32:59   
jasmina_ze
evo mene nakon mojih duuuuuuuuuugi 10 dana..HVALA BOGU KUCAMO user posted image danas sam bila kod dr i kaze da je Hvala Bogu sve uredu i da ima otkucaja.danas nam je 7+6 u dobar cas.hvala vam svima na lijepim rijecima i na podrsci puse za sve

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 8:56:16   
veeseelaa
ja juče bila kod dr
trudnoća potvrđena s tim što dr kaže da sam trudna tek, tek, možda 2-3 sedmice
nije me htio pregledati vaginalno, kaže da te ne smaram, dodji u četvrtak sljedeći da bolje pogledamo šta i kako
jel to ok? jel neko imao sličnu situaciju? sad se ja zadeverauser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 8:58:08   
Lady26
Vesela, prerano je da ti bilo sta kaze...super da je potvrdio trudnocu, cestitam, ni u cetvrtak nece nista puno vise vidjeti, al sto se sekiras, sve ok hB user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 9:00:31   
veeseelaa
pa ne znam, pitao me kako sam i jesam li krvarira, baš me zbuni, čuj jesam li krvarilauser posted image
sve kontam dal je sad sve ok, pokvari mi raspoloženje
ovulaciju sam imala 25/05, ako sam tad ostala trudna onda sam trudna 3-4 sedmice




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 9:03:25   
Neca xxx
Vesela, kada si imala posljednju menstruaciju? Sedmice trudnoce se mjere od prvog dana posljednje menstruacije, zato sto je jako tesko znati kada si tacno imala ovulaciju ukoliko nisi nekako drugacije dodatno pratila i odredjivala dane ovulacije.  

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 9:04:22   
Neca xxx
I na koji nacin ti je potvrdio trudnocu ako te nije pregledao vaginalno?

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 9:07:04   
veeseelaa
UZ-om preko stomaka mi je utvrdio trudnoću, kaže trudni ste, al ovo je tek početak, da bi znao jel sve ok možemo sačekati, ne bi te pregledavao vaginalno, da te ne maltretiram
Ovulaciju nisam utvrdila 100% nego onim obračunom koji ima na netu.....
znam da se tako računa trudnoća kako si ti rekla al kako on reče da sam tek zatrudnila, prodje mi kroz glavu da sam po obračunu s neta imala ovulaciju 25/05 pa da sam možda tad i zatrudnila user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 19.6.2012 9:08:29 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 9:08:00   
veeseelaa
zadnju mjesečnicu sam imala 11/05

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 9:12:38   
felix
mislim da nemaš potrebe da se sekirašuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 9:14:47   
Neca xxx
Ma ne brini se. To je jos uvijek rano da se cuju otkucaji i slicno. Dakle, ti si sada otprilike u 6 sedmici trudnoce. I ja sam u 6. sedmici prvi put otisla na pregled i dr je samo konstatovala trudnocu, ali jos uvijek se nije formirao embrion i nije bilo otkucaja srca. Bilo je prerano za to. Rekla mi je da ponovo dodjem slijedece sedmice. Pregled sam ponovila za 9 dana i sve je bilo ok. user posted image  Vidjela je embrionalni odjek i culo se malo srce. user posted image  So, don't worry. Mislim da je sada tako i kod tebe.
A pitao te da li si krvarila cisto da provjeri da NISI krvarila. user posted image  Nemoj da se brines i uzivaj. user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 9:16:17   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zadnju mjesečnicu sam imala 11/05


pa tako ti i dođe, pune 3 sedmice si trudna

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 9:16:51   
Pingvina
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja juče bila kod dr
trudnoća potvrđena s tim što dr kaže da sam trudna tek, tek, možda 2-3 sedmice
nije me htio pregledati vaginalno, kaže da te ne smaram, dodji u četvrtak sljedeći da bolje pogledamo šta i kako
jel to ok? jel neko imao sličnu situaciju? sad se ja zadeverauser posted image


Vesela, ja sam bila haman u istoj situaciji.Svaka cast dr pa te nije pregledao vaginalno.Moj mene na zalost jest i nakon 15 dana ponovo i tad sam prokrvarila iako je na pregledu utvrdjeno da je sve ok.
Nemas razloga da se brines.Dr je dobro postupio sto je samo potvrdio trudnocu pregledom preko stomaka.Inace  je to praksa koju bi svi dr trebali postovati.Znaci prvi pregled UZV preko stomaka samo da se utvrdi da nije vanmatericna.A pregled sa 7+ sedmica trudnoce je vaginalni...tad ce te poslati i da uradis lab nalaze, urin, vaganje itd.
Ne sekiraj-i moja iskrena cestitka i pohvala za dr.Sretno!


_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 9:17:37   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: felix

mislim da nemaš potrebe da se sekirašuser posted image


Potpisujem. Oni vecinom pitaju da li je trudnica imala kakvih krvarenja, a to sto ti nisi prokrvarila meni lici na zdravu i urednu trudnocu sto ce on ako Bog da na sljedecoj kontroli i potvrditi. Nemoj se toliko sekirati i uzivaj user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 9:25:41   
veeseelaa
djevojke baš vam hvala, utješile ste me


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 9:33:44   
Lady26
Vesela imas kalendar trudnoce ovdje, ukucaj podatke user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Otkucaji srca kod bebe
19.6.2012 9:42:12   
Carobno jutro
Ja kada sam otisla prvi put doktoru..mislila sam da sam haman 5. ili 6. sedmica..
Mene dr. pregledao vaginalno, naravno uz pitanje krvarim li i ima li nekih drugih problema (bolova, grceva, itd)..i kaze..super, ovo je treca sedmica..meni oci ispale..kaze dodjite za 15 dana..i ja odem i tada se cuje srce malecko kako kuca.  user posted image . Vidi se fino bebi i kaze dr. sada odgovara 7-8. sedmici..meni ne bi nista jasno user posted image  te mi on pojasni..prvi put je rekao od ovulacije a sada od zadnje user posted image ..tako da je rano i kod tebe da se jos vidi nesto specijalno.. u svakom slucaju neka bude sa srecom..user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Otkucaji srca kod bebe
4.7.2012 7:33:34   
veda
Nakon dugo iscekivanja i user posted image moje bebe jucer je kucalo...
Nemogu opisati taj osjecajuser posted image .
Moram napisati ovo- ja sam isto bila zabrinuta zbog otkucaja srca ali i kod mene je ovulacija bila kasnije, tako da se nije culo kada sam ja mislila da ce se cuti. Inace je ovulacija uvjek bila na vrijeme ali eto izgleda da ovaj put ipak nije... Tako da ja savjetujem da se ne opterecavate sa tim kad bi se morali cuti otkucaji,kao sto sam i ja skoro izludila, zivcirala se bez veze a na kraju je sve bilo ok. hvala Bogu.
Imala sam malo krvarenje prije desetak dana i hvala Bogu i ono je prestalo. Tako da mi je dr rekao da netrebam vise piti dabroston.
Cure, sretno svima..Pusa

_____________________________

Strpljenje je oruzje mudrih!

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Otkucaji srca kod bebe
4.7.2012 10:57:54   
Arminaa
Divne vijesti Veda, zelim ti lahku trudnocu i zdravog bebaca!

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Otkucaji srca kod bebe
4.7.2012 10:59:50   
malen@89
djevojke cestitam na user posted image i da vam budu lake trudnoce,i jos laksi porodjaji....
veeseelaaa ko tebi vodi trudnoicu,ako hoces mozes poslati i pp

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Otkucaji srca kod bebe
4.7.2012 11:04:08   
Arminaa
Nadam se da se veeseelaaa nece naljutiti sto se petljam, ali sam skontala iz njenih postova da je u pitanju doktor Boris Nikulin na GAK-u, ali ce ti ona to reci, mozda sam i pogrijesila, pa je pomijesala sa nekim drugim.

Pozdrav

(odgovor članu malen@89)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Otkucaji srca kod bebe
27.11.2013 14:57:38   
Anoniman
Pozdrav svima

Jutros sam bila na echu sa 20 sedmica. Dr. mi je radila kompletan pregled bebe i sve mjerila, ali mi je rekla da srce nepravilno kuca tj. kuca normalno pa ubrza na 300 i to traje nekih 5 sec. pa se opet vrati u normalu, pa ubrza. Sve ostalo je u redu. Narucila me ponovo u petak i ako i dalje bude isto onda cu odmah morat ostat u bolnici zbog terapije za bebino srce, a koja utice i na majcino srce pa mora biti pod strogim nadzorom ljekara. Da li je neka mama imala problema sa bebinim srcem i da li je koristila terapiju i kako se sve na kraju zavrsilo?
Jako sam zabrinuta ako neko ima iskustvo sa tim molila bih da napise kako je sve zavrsilo.

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Otkucaji srca kod bebe
4.12.2013 12:34:00   
boba23
imam jedno pitanje ako je itko upoznat s time,,,
bila sam kod ginekologice na pregledu i rekla mi je da sam trudna 7 tjedana a trudna sam mislim 5 tjedana nisam sigurna u tu racunicu ,ne kuzim kako oni to racunaju,,,i rekla mi je da bebi srce ne kuca i da me zeli poslati na pobacaj,,,za par dana opet imam pregled i ako beba ne naraste i ako srce ne pocne kucati salje me na pobacaj sta da napravim???? ima li tko iskustva s time?

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *