|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Početak trudnoće i dabroston?
12.10.2009 12:02:16   
tajcika
meni su odmah kad su mi odredili da moram poceti piti dabroston rekli da se lijek kupuje i preporucili mi apoteku belladonna ,cak ni kad sam otvarala bolovanje kod dr opste prakse niko nije ni spomenuo da lijek se moze dobiti na recept...tek sinoc mi je prijateljica koja mi je nabavila jednu kutiju rekla da mi neko ode traziti taj recept sa zutim stikerima i da se lijek ne placa.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 11:28:18 >

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
26.1.2011 13:01:05   
Rupi cupi
Pozdrav svima... i ja sam malo zabrinuta... evo moje price pa se nadam da ce mi neko dati odg.
U Julu mjesecu 2010 sam imala spontani u 5 sedmici trudnoce...Nakon cega me bilo strahi pomisliti na bebicu... Sada mi je izostala mjesecnica (5.01 trebala biti) uradim test na kojem se pokazu user posted image i naravno mojoj sreci nije bilo kraja iako smo se cuvali...
Odmah sam se javila doktoru... koji mi je propisao Dobrostan i Floril 10 dana jer je bio pocetak trudnoce nakon cega dolazim na kontrolu i kaze:" ovo je vanmatericna..." A prije toga je izjavila da sam 7 sedmica trudnoce!!!!!!!user posted image
Moj svijet se srusio ali nisam osjecala da je kraj... kao da mi je nesto govorilo da odem drugom doktoru.. Njemu nisam nista govorila za misljenje predhodnog doktora. Ovaj je rekao da je sve uredu i da je mala trudnoca... dao mi je inekciju Progesteron.. Nakon cega sam dobila manje bolove u donjem dijelu stomaka. BTHCG 210,14

Odem na kliniku kod poznatog Dr. Basica koji me je ostavio na posmatranju jer sam mu rekla za suspektnu vanmatericnu prvog Dr. i proslogodisnjeg spontanog.
7 dana panike i raznoraznih misljenja da sam BEZ PLODA ,pa zatim da mi treba menstruacija stici ( koja kasni 20 dana)...svasta jos! BTHCG 220,0
I puste me kuci nakon sto su vidjeli da se g. vrecica pojavila u MATERNICI i jedna tackica. Rekli su mi da dodem na kontrolu za 7 dana i da bi trebalo biti uredu!user posted image
Odem naravno odmah na pregled KOD DR. KOJI JE REKAO DA JE TRUDNOCA UREDU ALI DA JE JAKO RANO (Dr. koji mi je dao inekciju)...
On kaze da ce se pojaviti uskorouser posted image ali da treba da lezim i da odmaram.., NIPOSTO NE SMIJEM PUNO HODATI I RADITI!!! Dao mi je jos jednu inekciju... nakon BTHCG-a koji je bio 335,5!!!user posted image
EH SADA MI JE SMEDKASTI ISJEDAK POCEO DA SE POKAZUJE !!! NIJE MNOGO ALI SAM JA ZABRINUTA NAKON SVEGA...

Moze li mi neko pojasniti da li je to uredu sto se pokazaO SMEDI ISJEDAK i da li je neko imao slicno iskustvo i na kraju ishod bio user posted image ??????
Oprostite na ESEJU, I HVALA UNAPRIJED !!


(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
26.1.2011 13:06:17   
Lulu_08
Nisam imala slicnu situaciju ali mi je poznato da smedji iscjedak moze znaciti divje krajnosti: da je sve uredu odnosno da se plod ugnjezdio u matericu te da zato postoji blago krvarenje ali isto tako i da je prijeteci pobacaj.

Da sam na tvom mjestu obavezno bih odmah obavijestila doktora koji ti vodi terapiju i kod kojeg trebas otici na pregled za 7 dana (ako sam dobro upratila tvoj esej hehe :-)).

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Rupi cupi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
26.1.2011 13:08:38   
emma.L
Ja sam imala smeđe krvarenje na početku trudnoće (mislila sam da je mejsečnica) i pila sam Dabroston do 12 tjedna. Kad sam prestala, taj iscjedak se opet pojavio i baš me prepao. Međutim, dr. mi je tada rekao da malo primirim sa aktivnostima i da će ti zaostaci onoga što smo zaustavili Dabrostonom izići uskoro i da će to prestati. I tako je i bilo.
Imala sam bolove poput menstrualnih pri dnu stomaka isto tako. Bilo je sve ok na kraju, što i tebi želim.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
26.1.2011 14:34:25   
aazra
Ja sam pila dabroston sve do 4 mjeseca jer sam ostala trudna s terapijom klomifena od koje mi se pojavila i cista koja je pukla sama od sebe ali da ne bi nastetilo bebi doktorica mi je propisala dabroston - koliko znam on se pije prva tri - cetiri mjeseca trudnoce, ne poslije a ne znam da je ikome nastetio, naravno ako se pije iz nekog razloga.

_____________________________








(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
26.1.2011 15:00:30   
Lejla Ka
U kojim su razmacima mjereni ove vrijednosti betaHCG-a?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
26.1.2011 16:12:42   
Rupi cupi
Sada je manji iscjedak ... i obavijestila sam ja doktore o tome... gore mi nisu nista prepisali (gdje sam lezala), mozda cekaju kontrolu, ali ovaj mi je eto dao inekcije kao i Dobroston sto se moze koristiti... samo sto je u obliku inekcija...

A BTHCG imaju vrijednosti ovako kao do 400 je 4 sedmice, do 1000 je 6 sedmica, i td. ali sve zavisi od osobe do osobe. Or organizma kako se razvija... Ja bih po ovome trebala biti pune 4 sedmica... s tim da me bole grudi... imam mucnine, gadenje na hranu... umor!! Neprestani umor!!! i samo lezim po naredenju ljekara...

Iskreno se nadam da nije nishta strasno... i da ce biti uskoro mala user posted image na ultraznuku... SA KOLIKO SE VAMA POKAZALO NA UZ DA JE TU ????

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
26.1.2011 16:25:34   
Emica_sa
Jedan i jedini simptom mojih trudnoca osim izostanka menstruacije je bio taj umor koji ti spominjes,i ja sam bila stalno umorna i samo mi se spavalo.Sretnouser posted image

(odgovor članu Rupi cupi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
26.1.2011 16:36:33   
salmy
Ja sam pila dobroston odmah na pocetku,dr Pasic me je isto isprepadala da sam "morala" samo lezati....odmarati! A sto kaze Emica_sa osim pospanosti i stalnog trckaranja na vcuser posted image user posted image nisam imala drugih simptoma!
A prvi pregled ultrazvuka je bio tacno mjesec izostanka menge i culi smouser posted image  user posted image  kako kuca! uh MM je plako ko malo djete

Sretno draga i nemoj puno razmisljati.....lezi i uzivaj!!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
26.1.2011 16:41:41   
emma.L
Meni je pokazalo sa 6+1, kada sam se i nakanila otići (srećom user posted image ). Samo polako, bit će sve ok sigurno.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Rupi cupi)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
26.1.2011 23:24:26   
Rupi cupi
Hvalaaaaaaaaaaaaaa user posted image
Bicu hrabra...
Hvala na savjetima...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
26.1.2011 23:37:08   
Srculence
Rupi cupi mila ja sam isto pila dobroston na početku trudnoće(jer su mi se javljale blage kontrakcije).Držim fige da sve bude ok,a biće ako Bog da samo hrabro.user posted image user posted image

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Rupi cupi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
27.1.2011 9:41:52   
Lejla Ka
Rupi Cupi, porast hormona betaHCG je određena naznaka urednosti trudnoće i njenog pravilnog napredovanja. Zato sam te pitala u kojim vremenskim razmacima ti je mjerena beta.
Dabroston je progesteronski preparat, a progesteron je hormon kojeg još zovu i čuvarem trudnoće. Danas ga ljekari često preventivno daju ako se na samom početku jave neke relativne komplikacije. Kažem relativne jer takve stvari u opće ne moraju biti neki problem, samo se ne uklapaju u neki prosječan tok trudnoće. Dabroston neće održati neodrživu trudnoću, on će samo pomoći trudnoći koja bi bila prekinuta zbog nedostatka progesterona.

Neke žene kasnije ovuliraju od prosjeka pa se trajanje trudnoće ne poklopi sa onim koje ljekari računaju od prvog dana posljednje menstruacije i trudnoća izgleda kao da je manje trajala od onog "što je trebala".

Jedino što ti zaista možeš da učiniš je da pokušaš što pozitivnije razmišljati, i slušati savjete ljekara. A sve ostalo nije do tebe već je u Božijim rukama.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
27.1.2011 13:11:01   
Rupi cupi
Lejla Ka hvala ti na objasnjenju... a BTHCG JE MJEREN DAN POSLIJE 210,14 BIO JE 220,0 A 6 DANA POSLIJE TJ. PREKUCER JE BIO 335,15-- POCETAK TRUDNOCE...

Mislm pozitivno i osjecam se odlicno pored mucnina i glavobolja i umora... tako da se nadam najboljem ... Mala user posted image da nam se pokaze i bicemo NAJSRETNIJI... user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
28.1.2011 19:36:48   
Rupi cupi
Ljudi danas mi je BTHCG bio 326... spustio se sa 335 za 2 dana... i vidjelo se danas kod gyn da raste g. mjesak zajedno sa tackicom... malo me sad hvata panika za to opadanje... da li ima neko da mi odg. da postoji mog. da i nakon opadanja beba fino raste?????

Propisan mi je dobrostan i folacin... ali mi to smedkasto jos pomalo ide... ne puno... stvarno... i nema bolova... samo me bthcg buni sto je spao...


(odgovor članu Rupi cupi)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
28.1.2011 20:14:26   
Simran
Rupi cupi meni je stvarno žao ali ja nemam odgovor na tvoje pitanje,nadam se da će se naći neko ko ima iskustva.
Moj problem je bolovi u kičmi i malom stomaku pa me čak i dole boli tj rupa user posted image . U 14 nedelji sam trudnoće bila sam na pregledu 14.01 i bilo je sve ok,prije dvije sedmice sam prestala piti Dobroston i završila sa inekcijama Progresterona.Ovo mi je druga trudnoća ali mi se nije dešavalo ovako.A još me brine to što sad u ponedeljak imam Fetalni skrining tj nešto kao  transvaginalni UZ,pa me pomalo strah da neće i to još gore napraviti.Baš sam zabrinuta,da li ste vi imali ovakvih problema na početku trudnoće a da napomenem da krvarenja nemam.

(odgovor članu Rupi cupi)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
5.3.2011 23:18:30   
Skvo RR
Prenos postova

IZVORNA PORUKA: firstbaby

Pozdrav svima

Da li ste koristile dabroston u trudnoci (ili koristite) i do kada????
Ja sam u 20-toj nedjelji i dalje koristim dabroston (preporuka ginekologa) pa me zanima da li je stetan ako se koristi u kasnijoj trudnoci????


Hvalaaaaa


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Ja sam ga koristila, ne sjecam se tacno do kada, mislim do 16 sedmice ili 18. Najbolje upitaj svog ljekara kod koga vodis trudnocu.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
5.3.2011 23:29:43   
Dida79
I ja sam koristila dabroston ali do 18 nedelje i poslije toga mi je ukljucen prepar.izoptin i apaurin sve 3 puta dnevno.
Ako ti nije nesta jasno zasto si izasla iz ordinacije dok ti dr nije sve lijepo pojasnio.Sljedeci put fino se naoruzaj pitanjima koje ces napisati na papir i onda polako postavljaj pitanje po pitanje
Sretnouser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
6.3.2011 10:14:59   
hatepsut
I  ja sam pila dabrostan,al' ubi me ako se sjecam do kad,sve sam zaboravila morat cu ponovo ispocetka user posted image

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
6.3.2011 10:19:19   
sandy82
Ja sam koristila dabroston do tri puna mjeseca. Vjerovatno ima razlog zbog čega nastavljaš. Mislim da nije štetan. Moja prijateljica je pila neki lijek, zaboravila sam koji, uz njega je morala piti sedativ koliko joj je lupalo srce. Dobro da meni nisu to propisali, ionako mi je nizak pritisak, glavobolja bi me uništila. Jel ti to prva beba? Ja sam sa prvom bebom uvijek imala spisak pitanja u džepu kad idem doktoru. Sada manje.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
6.3.2011 10:21:05   
sandy82
Mislim i da je moja snaha od ujaka dugo vukla tu terapiju, ispočetka primala inekcije, poslije ne znam. Ona je dugo krvarila, imala neki hematom na posteljici. Eno dječačica 7 mjeseci, kao bombonica.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
6.3.2011 13:35:20   
Gemelli

Ja sam koristila dabrostona takodje do 3 mjeseca, ali prije odloska dr. gin otisla sam po terapiji kod doktorice opste prakse i dobila 3 kutila i dvije folacina, i koji dan poslije kod ginica i on kaze dosta vise, od danas samo prenatal, tako da imam te tri kutije i dvije folacina, pa ako je neka trudnica iz Sarajeva i nije osigurana, nek mi posalje pp pa da joj poklonim lijekove jer steta da propdanu, dabroston kosta 20 km bez recepta, a folacin 5, pa eto bujrum

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
9.3.2011 14:55:25   
Lavicaa
Drage moja ja sam nova i danas sam otisla na pregled, i u 6/7 sedmici sam trudnoce i dktor je rekao da je sve uredu ali mi propisao da pijem pregnital i dabroston, pa malo pomoci i savjeta ....hvala vam

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
9.3.2011 14:59:49   
emma.L
Dabroston je za učvršćivanje ploda. Ne znam jesi li krvarila, imala prijeteće spontane prije ili sl. Ja sam krvarila u prvoj trudnoći i pila ga do 12. tjedna. Ovaj put mi nije rekao da pijem, a ja sam sva nemirna bila jer mi to nekako sigurnije (user posted image  glupost). Elem, škoditi ne može, ne brini.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lavicaa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
9.3.2011 15:11:15   
palachinken
Ja ga nisam pila niti mi je dr preporučio, jer nisam imala nikakvih problema.
Zar ima potrebe piti dabroston ako je sa trudnicom sve u redu i ako nema komplikacija u trudnoci?



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *