|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
9.3.2011 15:14:13   
Lejla Ka
Dabroston je progesteron, hormon čuvar trudnoće. Obično se prepisuje kod problema, krvarenja, ili kao preventiva u slučaju predhodne istorije problema. Neće ti škoditi, ali na slijedećem pregledu pitaj zašto piješ. Jer nijedan sintetički lijek nije bez nuspojava.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
9.3.2011 15:19:58   
Lady26
Ja sam pila dabroston prva 3 mjeseca, imala sam blage kao menstrualne bolove - kontrakcije materice, dabrosotn sam pila za ucvrscivanje ploda, jer materici je to strano tijelo i pokusava ga izgurati...tako je meni dr objasnila...nisam krvarila, nisam imala problema...hB sve ok proslo...Ne brini i koristi terapiju koju su ti dali...
Sretno i cestitam na trudnoci....  user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
10.3.2011 13:14:37   
Lavicaa
Hvala Vam svima.......

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
29.3.2011 11:34:31   
Sensia
Ja sam isto dobila utrogestan da stavljam kao vaginalete zbog bolova u leđima. Baš mi je bilo čudno jer nikakvih problema nemam, nikakve bolove u stomaku, prvi put sam trudna( nema spontanih hvala B), nemam krvarenja, čak nemam ni mučnine i slabost. hvala Bogu dobro se osjećam ali ona mi ga je dala da uzimam do 12. nedelje kad idem na kontrolu. apsolutno mi nije rekla da postoji neka komplikacija, nisam na bolovanju a na moje pitanje zasto rekle je samo da će on pomoći da se maternica omekša i leđa će me prestat boljeti. znam milion trudnica koje su imale bolove u leđima dok maternica ne nađe svoje mjesto i onda prođu bolovi sami do sebe, znaci nisu nista uzimale kao terapiju. ja sam dosta sitna i zatrudnila sam sa nekih 56 kg i normlano je da unutra nema bas prostora i da se maternica mora boriti.....
iako bas nisam sretna zbog njih, uzasno nadimaju i stalno imam iscjedak (jer ih stavljam 2x2) ne usudim se ne koristiti ih jer me strah.... Ja se nisam jos udebljala od nih iako znam neke žene koje su se u tri mjeseca udeblajle i po 10 kG ali mislim da su ih one uzimale oralno....

Sve za user posted image  

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
8.7.2011 11:25:52   
maj2011
i ja koristim utrogestan nakon sto mi se ponovo pojavio krvavi iscjedak. prvo sam koristila dabroston 2x1. al nakon ponovljenoj krvarenja koristim utrogestan 3x1 i vjerovatno ću prestati nakon 12 sedmice. ja mislim da ako postoji bilo kakva komplikacija, bilo da su neki bolovi ili krvarenja da je bolje da koristimo ove tzv.''cuvare trudnoce'', nego da se desi nešto gore. naravno tu je i mirovanje, i sto manje panike i stresa i sve ce biti ok i sa nama i s nasim bebicama.

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
13.12.2011 9:54:10   
Arijana2
Meni je dokt.takodje dala dabroston tablete 2x1 posto sam ja sad potpuno osamucena i ne zelim da nesto pogresno uradim nije mi jasno koliko bi trebalo sati razmaka biti izmedju te dvije tablete?user posted image  Dan kao 24 h ili kao 12h?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
13.12.2011 10:35:42   
emy24
ja sam imala dva spontana pobacaja,i jedan porod,sada sam opet trudna i doktor mi je propisao dabroston 2x1,kaze da nema potrebe za njim  i da je sve uredu sa trudnocom,ali eto da cu se ja bolje i sigurnije osjecati ako ga pijem,kao nemoze naskoditi,i samo mi ga je dao preventive radiuser posted image user posted image

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
30.1.2012 16:33:12   
malenaa
... citam ovu temu i tek vidjeh da sam je ja i otvorila sa prvom trudnocom a eto mom djecaku je sad na zdravlje dvije i pol godine.

sada sam trudna 4-5 sedmica... zvala jutros masica da se narucim , on mi kaze nema potrebe jos da dolazim, da uzmem opet dabroston i folnu kiselinu i pijem... jer on je sa mnom privatno  jako dobar i upoznat sa svom mojoj situacijom... znaci opet sam na dabrostonu :)



_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
30.1.2012 16:39:32   
M kao Mama
I ja sam malen od prvog dana na dabrastonu, a zadnja dva mjeseca i na depo progestero injekcijama, sretno još jednom

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
30.1.2012 16:42:52   
malenaa
hvala ljubavi, ma bila sam i sa dincetom to, nekako sam sigurnija psihicki i kad ih pijem
samo ne znam kako izdrzati tek za 15 dana na pregled :))) skoknut cu ja garant privatno prije toga :)


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
30.1.2012 16:52:42   
malenaa
jos nesto... on meni ne rece kako da ga pijem<''''' to tek skontah ....????? i moze li bez recepta?

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
30.1.2012 16:59:36   
felix
malena trebao ti je rec koliko da pijes ja sam haman pila 3 puta dnevno nesto se nesecam, a dal moze bez recepta isto neznam jer sam ja svaki puta na recept dobivala dabraston.
Ja bi ipak, naz pa pitala koliko puta dnevno smijes piti ne bi na svoju ruku pila-odredjivala .

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
30.1.2012 18:52:56   
M kao Mama
I ja pije 3x1 , i uvijek idem kod dr. opće prakse da mi napiše rec. jer je kutija oko 22 KM, ipak ti idi negdje da te neko pregleda i da napismeno

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
30.1.2012 19:03:51   
malenaa
znas sta kontam rekao mi je da pijem kao prosli put , a prosli put sam isto 3 puta dnevno pila... ali moram po recept pa cu od sutra poceti .
kisss hvala vam puno


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
30.1.2012 19:18:27   
lady84
Ja isto pijem 2x1 dabroston i 2x1 folacin. Vidim da jako puno zena pije dabroston, koliko dugo se taj lijek treba piti? Meni crvi ne daju  mira, valja cekati narednu sedmicu do pregleda.
pozz

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 9:37:49   
Lejla Ka
Jesu vam Dabroston dali bez ikakvih medicinskih indikacija, bilo kakvih problema sa trudnoćom?

3X1 se pije u slučaju prijetećeg pobačaja, tako piše na uputstvu lijeka, a preventivno 1X1 koliko me sjećanje služi (napila sam ih se baš user posted image ).


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 9:40:15   
malenaa
meni su dali radi jednog spontanog, rizicne druge trudnoce ... ali tada sam pila 3X1 valjda i sad tako... kontrola tek za 15 dana ako izdrzim to tada :))



_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 9:47:01   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: malenaa

meni su dali radi jednog spontanog, rizicne druge trudnoce ... ali tada sam pila 3X1 valjda i sad tako... kontrola tek za 15 dana ako izdrzim to tada :))




To ima smisla, i kod mene je tako bilo. Mada ja nisam ljubitelj preventivnog kljukanja, vidim da ljekari dabroston daju da "poguraju", da malo sebi skinu s vrata, i da trudnicama daju određeni osjećaj sigurnosti user posted image

Naravno da se ni u kojem slučaju ne treba oglušiti o preporuku ljekara, ali naše je pravo da nam objasne zašto nam nešto prepisuju i koliko je nophodno za uzimati.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 9:49:14   
malenaa
ma znam mila, pogotovo mene zbuljulje to telefonski, ali eto ... ja njega straso volim i cijenim kao ljekara, spasio je i mene i malca.. dolazio van svoje smjene i duznosti, bio dostupan u pola noci,,, i znam da nebi tek tako rekao, jer zna moju situaciju.
odoh sada ganjat ove papire pa i po reepte za dabroston. folna se kupuje jel tako??

kissssssssss

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: malenaa

meni su dali radi jednog spontanog, rizicne druge trudnoce ... ali tada sam pila 3X1 valjda i sad tako... kontrola tek za 15 dana ako izdrzim to tada :))




To ima smisla, i kod mene je tako bilo. Mada ja nisam ljubitelj preventivnog kljukanja, vidim da ljekari dabroston daju da "poguraju", da malo sebi skinu s vrata, i da trudnicama daju određeni osjećaj sigurnosti user posted image

Naravno da se ni u kojem slučaju ne treba oglušiti o preporuku ljekara, ali naše je pravo da nam objasne zašto nam nešto prepisuju i koliko je nophodno za uzimati.



_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 9:52:04   
Lejla Ka
Folna se kupuje, Za Dabroston ima recept.

Najbolje ti je uzeti folnu koju si pila i prošli put ako ti nije stvarala smetnje.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 9:56:03   
disaaa
I folnu mozes na recept dobiti,,a cijana je inace oko 5km,,al kad ides po recept za dabroston onda uzmi i za folnu usput

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 10:01:03   
malenaa
hvala puno zenice, nesto se ne sjecam jel mogu dobiti za vise kutija dabrostona odmah recept??? cini mi se da sam mogla... pa cu pitati da ne dolazim vazdan hehe kisssssss

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 10:02:19   
disaaa
malena mozes za dvije kutije dobiti

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 10:12:23   
zagy
IZVORNA PORUKA: lady84

Ja isto pijem 2x1 dabroston i 2x1 folacin. Vidim da jako puno zena pije dabroston, koliko dugo se taj lijek treba piti? Meni crvi ne daju  mira, valja cekati narednu sedmicu do pregleda.
pozz

Dabroston piješ do kada doktor cijeni da ima problem, ja pila do 6 mjeseca, a folnu čini mi se do kraja 3. mjeseca

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
31.1.2012 10:18:30   
Mamica25
Cao! Mislim da ova tema odgovara mom problemu. trudna sam 10 sedmica i bas sinoc sam pocela da krvarim, naravno odma sam otisla u bolnicu. Tu su me pregledali i navodno imam neke fleke.iznad maternice i zbog toga krvarim ali je " bebica" jos uvijek dobro.
Dobila sam neke tablete za ucvrscivanje, i sad cekam.sta ce dalje biti.
Jos da dodam da ]sam vec imala jedan.spontani
user posted image
Da li je neka imala slican problem?

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *