|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
18.10.2012 20:58:18   
vila_7
juli...super za bebice...
Ja jos ne odoh vaditi nalaze,sve mi nesto mrsko,al morat cu se nakaniti bar prije pregleda....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu juli2012)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
18.10.2012 21:11:28   
SREĆNA
OO pa đesi vilo, meni dala juče dr. ferum lek, željezo mi 10.A meni totheme prije trudnoće nisu ništa pomogle, još mi muka od njih bila.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
19.10.2012 8:48:13   
Pretty mamma
Dobila sam nalaz željeza, 17,6!
Ja sam mislila da će mi pasti jer sam na nekoliko dana prestala piti Prenatal, doktor kaže da nije relevantno raditi nalaze željeza dok se piju trudnički vitamini jer i sami sadrže željezo. Sa 13,9 mi skočilo na 17,6! Ponovo sam počela piti vitamine. Valjda je do ishrane! A oslani nalazi ukazuju na blagu anemiju, graničnu..

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
21.10.2012 17:34:12   
juli2012
IZVORNA PORUKA: vila_7

juli...super za bebice...
Ja jos ne odoh vaditi nalaze,sve mi nesto mrsko,al morat cu se nakaniti bar prije pregleda....


hvala ti user posted image
obavezno izvadi, taman da ih na pregled poneseš...hajde držim fige user posted image
ja počela sa tothemom, ukus je grozan ali šta ću, nemam nekih mučnina od njih pa eto vidjeću šta će sljedeći nalaz pokazati. inače pijem udarnu dozu 2x2 ampule...ma fuj 

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
21.10.2012 17:37:37   
juli2012
srećna, pretty mamma
samo da vas utješim moje željezo je 4,3.....i još nosim blizance....ima da me ispiju do zadnje kapi....user posted image ....ali ne dam se ja....
tako da ste vi EXTRA user posted image

(odgovor članu juli2012)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
21.10.2012 23:07:51   
milenium
juli čini mi se da sam pročitala na ovoj temi da se te ampule piju sa razmućenim sokm od naranče,bar radi tog okusa.

prety mama jesi ti pila željezo?koliko ti je željezo bilo? ili si samo pila prenatal i time popravila?

(odgovor članu juli2012)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
22.10.2012 9:16:34   
Pretty mamma
milenium,
nisam pila željezo, ali sam pojela kamion voća ljetos :)
iskreno, nemam pojma kako se popravilo, nisam ništa posebno radila...

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
13.11.2012 21:24:24   
vila_7
evo i mene sa novim nalazima! Znaci za 1 mjesec i 10 dana uspjela sam popraviti zeljezo sa 5 na 27 !!! user posted image user posted image user posted image
Mislim da ce mi dr.biti sokiran! user posted image - pogotovo jer je rekao da cu djaba vaditi jer se ne moze tako brzo popraviti pa da se bezveze ne sekiram

Evo sta sam ja koristila pa mozda isto nekom pomogne:

-Heferol kapsule - najcesce 2 ali sam nekad i samo po 1-s tim da prvu popijem i poslije par mandarina pojedem (zbog C vitamina), a drugu popijem sa sokom od cvekle
-znaci i taj sok od cvekle-pa mogu reci bas skoro svaki dan - znala sam nekad preskociti ali rijetko (cvekla,mrkva,jabuka,limun)
-prvih 15 dana-sok od koprive (kasnije ga nisam imala)
-kiseli kupus


E sad, iskreno , ja opet najvise vjerujem da mi je pomogao ovaj sok od cvekle,ali sta god da je drago mi je.....sad cu smanjiti tablete na samo 1 zbog probave, ali i dalje cu se truditi ovaj sok piti bar svaki drugi dan....
Ma bas mi je eto drago-ja jos samo kontala ma da je bar ostao na 5-samo da ne ide nize,kad ono 27!!!user posted image

< Poruku je uredio vila_7 -- 13.11.2012 21:25:30 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
14.11.2012 10:48:56   
juli2012

IZVORNA PORUKA: vila_7

evo i mene sa novim nalazima! Znaci za 1 mjesec i 10 dana uspjela sam popraviti zeljezo sa 5 na 27 !!! user posted image user posted image user posted image
Mislim da ce mi dr.biti sokiran! user posted image - pogotovo jer je rekao da cu djaba vaditi jer se ne moze tako brzo popraviti pa da se bezveze ne sekiram

Evo sta sam ja koristila pa mozda isto nekom pomogne:

-Heferol kapsule - najcesce 2 ali sam nekad i samo po 1-s tim da prvu popijem i poslije par mandarina pojedem (zbog C vitamina), a drugu popijem sa sokom od cvekle
-znaci i taj sok od cvekle-pa mogu reci bas skoro svaki dan - znala sam nekad preskociti ali rijetko (cvekla,mrkva,jabuka,limun)
-prvih 15 dana-sok od koprive (kasnije ga nisam imala)
-kiseli kupus


E sad, iskreno , ja opet najvise vjerujem da mi je pomogao ovaj sok od cvekle,ali sta god da je drago mi je.....sad cu smanjiti tablete na samo 1 zbog probave, ali i dalje cu se truditi ovaj sok piti bar svaki drugi dan....
Ma bas mi je eto drago-ja jos samo kontala ma da je bar ostao na 5-samo da ne ide nize,kad ono 27!!!user posted image



wooow pa ti si super user posted image user posted image user posted image
baš mi je drago

kod mene ništa....poslije totheme i to udarne doze željezo sa 4,3 na 4,6.....gin nije zadovoljan....ja tražila da mijenjam pa sad pijem ferrumlek 2x1...pa vidjeću
P.S. i ja sam pila taj sok od cvekle, mrkve ,jabuke i limuna.....i to 2-3 čaše dnevno a nekad i više user posted image
kod mene to izgleda ide malo teže

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
14.11.2012 13:08:39   
vila_7
juli ja sam pila samo po 1 casu tog soka, ali isto tako sam i po onom spisku sto sam stavila pokusavala jesti hranu bogatiju zeljezom.....
A ja sam mozda brzo vratila jer je meni na pocetku trudnoce bilo 15 , pa je naglo spalo za 2 mjeseca na 5 i eto sad hB super.... Odmah je i hemoglobin bolji i eritrociti....
Nego probaj i ti ove Heferol,jer i meni propise Ferum,ali sam gledala i po dr. stranicama i nekako stekla dojam da je vecini bolje pomogao Heferol

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu juli2012)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
4.12.2012 12:25:46   
juli2012
eh da se malo i ja pohvalim
željezo bilo 4,6, a sada 6,4 user posted image user posted image user posted image ...nije nešto puno al je napredak u svakom slučaju pogotovo kad se uzme u obzir da sam 36-ta nedjelja user posted image user posted image
eto tek toliko da se javnem user posted image
pozz

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
4.12.2012 12:31:23   
Bebica11
IZVORNA PORUKA: vila_7

evo i mene sa novim nalazima! Znaci za 1 mjesec i 10 dana uspjela sam popraviti zeljezo sa 5 na 27 !!! user posted image user posted image user posted image
Mislim da ce mi dr.biti sokiran! user posted image - pogotovo jer je rekao da cu djaba vaditi jer se ne moze tako brzo popraviti pa da se bezveze ne sekiram

Evo sta sam ja koristila pa mozda isto nekom pomogne:

-Heferol kapsule - najcesce 2 ali sam nekad i samo po 1-s tim da prvu popijem i poslije par mandarina pojedem (zbog C vitamina), a drugu popijem sa sokom od cvekle
-znaci i taj sok od cvekle-pa mogu reci bas skoro svaki dan - znala sam nekad preskociti ali rijetko (cvekla,mrkva,jabuka,limun)
-prvih 15 dana-sok od koprive (kasnije ga nisam imala)
-kiseli kupus


E sad, iskreno , ja opet najvise vjerujem da mi je pomogao ovaj sok od cvekle,ali sta god da je drago mi je.....sad cu smanjiti tablete na samo 1 zbog probave, ali i dalje cu se truditi ovaj sok piti bar svaki drugi dan....
Ma bas mi je eto drago-ja jos samo kontala ma da je bar ostao na 5-samo da ne ide nize,kad ono 27!!!user posted image


user posted image user posted image
koliko mg Fe imaju te heferol kapsule?

Meni je pomagala tothema, al sam imala u trudnoci terapiju 2 na dan, sad dok dojim bilo mi palo zeljezo na 8 i redovnim pijenjem pregnitala i boljom ishranom digla sam na 12,9user posted image

i jel taj sok kupovni il si ti pravila(s cveklom)???


< Poruku je uredio Bebica11 -- 4.12.2012 12:32:00 >


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
4.12.2012 12:45:29   
vila_7
e ne znam koliko imaju FE u ovim kapsulama,kasnije provjerim pa javim.....a sok sam ja sama pravila- znaci 1 srednja cvekla,1 mrkva,2 jabuke i onda u sve to iscijedim pola limuna i onda s tim sokom popijem tabletu, a drugu kad pijem pojedem par mandarina odmah nakon tablete

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
8.2.2013 21:34:03   
Artemida84
Pozz drage moje! Evo i meni se poceo hemoglobin da smajnjuje (21. sam sedmica)pa mi je doktor preporucio da malo poboljšam zeljezo. Takodjer mi je reporucio tablete Ferro Sanol Duodenal ali ne mogu ih nigdje naci. Da li je neka od vas uzimala iste i da li zna gdje ih mogu naci? Unapriijed veliko hvala ...user posted image user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
21.3.2013 9:41:23   
bubamara_11
I kod mene je slabo zeljezo pa da vas pitam jel postoji ikakav drugi "lijek" da se Zeljezo poveca a da to nisu tablete.Od njih se uzasavam jer postoji vise vrsta tableta nego ljudi na zemlji kako su prije zene nadoknadjivale vitamine zeljezo i sl.Ja sam pila caj od koprive,i u zadnje vrijeme jedem dosta zelene salate mislim da je to milionputa bolje nego sve te silne tablete.Jel neka od vas ima jos koji savjet ali da je prirodni lijek.Hvala user posted image

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
21.3.2013 9:47:01   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: Emri_

I kod mene je slabo zeljezo pa da vas pitam jel postoji ikakav drugi "lijek" da se Zeljezo poveca a da to nisu tablete.Od njih se uzasavam jer postoji vise vrsta tableta nego ljudi na zemlji kako su prije zene nadoknadjivale vitamine zeljezo i sl.Ja sam pila caj od koprive,i u zadnje vrijeme jedem dosta zelene salate mislim da je to milionputa bolje nego sve te silne tablete.Jel neka od vas ima jos koji savjet ali da je prirodni lijek.Hvala user posted image

caj od kupine ,sok od kupineuser posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
21.3.2013 9:47:40   
Leptiri
Suho grozdje je odlicno za zeljezo. Cvekla, takodjer.

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
21.3.2013 9:56:10   
kula
Grožđe, kivi, špinat, narandže, cvkela, mrkva, suha šljiva, paradajz, goveđe meso i jetra....

Ma i ja se borim sa niskim željezom, pijem dosta sokova od višnje, kupine, borovnice i ribizle - najbolje je da kupiš zamrznuto voće i sama napraviš sok bez konzervansa.
I trudim se da mi skoro svaki obrok bude od povrća, a voće uvijek žvaćem kao međuobrok.

(odgovor članu Leptiri)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
21.3.2013 9:57:44   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Emri_

I kod mene je slabo zeljezo pa da vas pitam jel postoji ikakav drugi "lijek" da se Zeljezo poveca a da to nisu tablete.Od njih se uzasavam jer postoji vise vrsta tableta nego ljudi na zemlji kako su prije zene nadoknadjivale vitamine zeljezo i sl.Ja sam pila caj od koprive,i u zadnje vrijeme jedem dosta zelene salate mislim da je to milionputa bolje nego sve te silne tablete.Jel neka od vas ima jos koji savjet ali da je prirodni lijek.Hvala user posted image

ja sam pila Revita fe,nisu tablete,pije se kao sok,pravi se kao cedevita,a brzo namiruje željezo.prirodni je preparat od matične mliječi

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
21.3.2013 10:01:23   
tinkivinki
jako je teško popraviti krvnu sliku,tj željezo u trudnoći samo kroz ishranu.može ako je na nekoj granici,ali ako je nisko teško.ja sam bila anemična i rodila sam anemično dijete

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
21.3.2013 13:45:25   
Melisica
Revita FE je odlicna, ja je pijem 2 x po dvije srednje kasikice, pravi se kao cedevita, s tim da je vazno da se pravi sa plasticnom kasikom ne sa metalnom :)

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
25.3.2013 16:59:14   
fikolino
Meni je zeljezo 18,2 i nadam se da ce tako ostati u 29 sam sedmici

(odgovor članu Melisica)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
9.4.2013 20:51:39   
marija84
meni je heferol popravio željezo da nisam mogla vjerovat pila ga deset dana i prestala jer sam imala mučnine od njega ali morala sam jer mi je željezo bilo 5 i nisam ga pila jedno vrijeme i izvadim nalaze kad ono 21 nisam mogla vjerovat

(odgovor članu fikolino)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
26.4.2013 16:19:39   
Medyha
Zanima me,da li je neko imao poviseno zeljezo,naime meni je 40 i jako me to brine,a sestra me zakazala tek za mjesec na kontrolu.

(odgovor članu marija84)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
26.4.2013 16:34:52   
marinčii
medyha ja baš i nisam upućena u to ,ali sam nekad davno čitala da nije dobro imati previše željeza,Valjda se javi koja od ženica koja zna bolje,.Pa jesi li rekla sestri za to?što te nije ranije naručila?jel piješ neke vitamine?

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Medyha)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *