|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otkaz na poslu zbog trudnoće!!!
10.2.2015 14:56:45   
njanja91
Zdravo svima. ...prije 7dana sam saznala da imam andjelcica u stomaku. Radim u privatnoj firmi tacnije u kladionici. Ugovor(dvije godine) mi je u maju, ali zbog samog posla i stresa i straha da ce me neko u ovom stanju opljackati, razmišljalam da otvorim bolovanje za cuvanje trudnoće. Kakva su prava trudnica, ako otvorim bolovanje, mogu li mi dati otkaz? hvala svima

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Otkaz na poslu zbog trudnoće!!!
10.2.2015 15:00:40   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: njanja91

Zdravo svima. ...prije 7dana sam saznala da imam andjelcica u stomaku. Radim u privatnoj firmi tacnije u kladionici. Ugovor(dvije godine) mi je u maju, ali zbog samog posla i stresa i straha da ce me neko u ovom stanju opljackati, razmišljalam da otvorim bolovanje za cuvanje trudnoće. Kakva su prava trudnica, ako otvorim bolovanje, mogu li mi dati otkaz? hvala svima


Tvoj Ugovor ističe u maju...poslodavac nije dužan sa vama obnoviti ugovor nakon maja a Vi do maja možete biti na bolovanju naravno...
To što ste na bolovanju koje je u vezi sa trudnoćom vama ugovor neće produžiti na ugovoru piše da je na određeno vrijeme...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu njanja91)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Otkaz na poslu zbog trudnoće!!!
10.2.2015 15:03:44   
njanja91
Pa iskreno i ne nadam se nesto previše, bolje mi ke da svoju bebu sacuvamuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Otkaz na poslu zbog trudnoće!!!
10.2.2015 15:11:15   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: njanja91

Pa iskreno i ne nadam se nesto previše, bolje mi ke da svoju bebu sacuvamuser posted image

naravno...

postojao bi tu neki prostor nakn dvije godine bez prekida ugovor bi trebao biti na neodređeno vrijeme putem pismenoga puta ili prećutnoga iskaza poslodavca aliiiiiii praksa u našoj zemlji nije se baš pokazala sklona poštivanju a i spolodavaca vrš odjavu-prijavu na dan vrlo pametnmo koristi rupe u zakonu....
tako da sretno i čuvajte bebicuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu njanja91)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Otkaz na poslu zbog trudnoće!!!
10.2.2015 15:23:47   
njanja91
Naravno hvala vama, stvar je sto nisu odjavljivali i prijavljivali ali poslije dvije godine rijetkost da nekom produže, vidjecemo sta ce biti, u svakom slučaju otvoricu bolovanje za cuvanje trudnoće :*

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Otkaz na poslu zbog trudnoće!!!
17.6.2015 13:56:19   
ikebana
Zdravo .. i ja imam problem,naime dobila sam otkaz cim sam rekla da sam trudna. Ugovor na neodredjeno vrijeme, eh kod mene je problem taj to u svom gradu ne mogu ostvariti nikakva prava jer je sjedište firme u federaciji a poslovna jedinica u Rs .. tako da bih trebala ici prema firmi tako naci advokata i otalo .. mene interesuje da li je neko imao slicnu situaciju i kako se izborio stim, hvalaa pozzz

(odgovor članu ToSamJa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Otkaz na poslu zbog trudnoće!!!
17.6.2015 14:16:59   
Hanady RR
Ikebana .....
Kakk.je raskinut ugovor.....
Otkaz...koji razlog i ostalo...
Ali konsultuj advokata obavezno.....
Po sadasnjim.informacijana na tvojoj je strani sve

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ikebana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Otkaz na poslu zbog trudnoće!!!
17.6.2015 14:22:47   
ikebana
Napisali mi tehnološki višak .. kontaktirala sam advokata al me savjetovao da potrazim advokata iz Federacije u ovom slučaju iz Tešnja jel je od tamo firma user posted image

(odgovor članu njanja91)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Otkaz na poslu zbog trudnoće!!!
17.6.2015 14:30:11   
njanja91
Daj boze da bilo sta izganjas, meni su iz willimsa otvoreno rekli da "ne smiju držati trudnice u firmi ", nazovem radnu inspekciju BL, odem kod advokata ali dzabe, ogradili se i cao. Biće posla, samo se posveti svojoj bebici...user posted image

(odgovor članu ikebana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Otkaz na poslu zbog trudnoće!!!
17.6.2015 14:35:08   
ikebana
Nadam se da hoću user posted image

(odgovor članu njanja91)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Otkaz na poslu zbog trudnoće!!!
17.6.2015 14:39:33   
njanja91
Uuuuu, sad vidim da je na neodređeno. Ma mora moći,znam kad sam pitala advokata i objasnila da im je sjediste u Širokom. ..ali sam ja imala na određeno. . Samo dobrog advokata i jos se dogovoriti da ide na procenat, odsteta, zaostatke i plus sto te moraju vratiti na posao. Žalosno sta se sve dešava. .

(odgovor članu ikebana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Otkaz na poslu zbog trudnoće!!!
17.6.2015 14:53:28   
ikebana
Ma katastrofa .. uvijek po zakonu al kad je trudnica u pitanju niko ne mari nimalo .. pa kazu zašto niko ne radja ili zašto se mladi bracni parovi teško odlučuju da imaju dijete .. user posted image

(odgovor članu njanja91)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Otkaz na poslu zbog trudnoće!!!
14.8.2015 1:19:14   
amrara
Prijateljica je prijavljena i radi kod jednog privatnika gotovo 4 godine. Prvu trudnocu je radila uredno, placao joj ali evo sad trudna, rekla mu i on joj dao otkaz. Da li je zakonski to smio uraditi. MOze li ga tuziti i ima li se koristi boriti.

(odgovor članu ikebana)
Neposredna veza do poruke: 38
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *