|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izgubili smo bebu
12.5.2010 0:38:20   
milenium

IZVORNA PORUKA: klemzi

Danima čitam priče na ovom forumu i večeras sam odlučila da se i ja prijavim i da vam ispričam svoju priču,možda mi bude lakše.Naime,moja beba je umrla prije mjesec i dva dana,živio je mjesec i 24 dana. Imao je down sindrom i ,povezano s tim, tešku srčanu manu koju je trebao operisati dr Volonek iz Austrije.Ali eto nije dočekao..Tužna sam do nebauser posted image .Bio nam je prvo dijete i bili smo zaljubljeni u njega. Krenuli smo,puni entuzijazma da se borimo sa svim poteškoćama koje down sindrom nosi sa sobom,ali Allah je odlučio ovako.A Allah zna,a mi ne znamo.Eto toliko za početak,ljubi vas tužna mama,forever.

P.S. Nisam neki informatički genije,dok se uštelim pisat ću više


user posted image user posted image user posted image evo marny je gore rekla Začećem svi dobijemo dušu, tijelo je samo objekt, shodno tome duša tvoga nerođenog djeteta nije izgubljena jer svi mi na ovom i na onom svijetu imamo svoje mjesto.

tako isto i taj tvoj mali anđeo.drži se.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Izgubili smo bebu
12.5.2010 0:58:19   
nasa princezica
IZVORNA PORUKA: Gracanka

IZVORNA PORUKA: ena1990

Ja sam takva ja nikoga nemogu mrzit pa ni njega bez obzira al zato kazem ima dragi Bog koji sve vidi i neka on pokaze svoj gnjev prema njiva jer ljudski je grijesit a Bozanski prastat to je uzasno sto si oni meni ucinili tjesio je on mene prvi nekoliko dana al poslije toga i nije jer je on musko i nemoze razumijet zasto ja toliko patim za time kad se djete nije ni rodilo jer nema osjecaja ne zato sto je on takav nego zato sto nezna sta znaci osjetit to sve jednostavno ne razumije to jer je muskarac a on u sustini nije los u ovoj situaciji se nije pokazao  a inace je super osoba ne branim ja njega ja samo govorim realno kako jest a u ovoj sitaciji me razocarao i on to zna kao i moja mama...



Izvini draga,ali ovo niije tačno!Kad sam imala spontani moj muž je sa mnom skupa plakao poput djeteta i danas nakon 4 godine često se sjeti te trudnoće gledajući naše dvije curice,pa kaže "eh kakva li bi bila ona beba..." a tvoj momak tebe ne razumije zato što je bezosjećajan i jer nije to dijete želio onoliko koliko ti tvrdiš!

user posted image user posted image user posted image Ovo stvarno nema smisla!!!!U OVOJ SITUACIJI SE NIJE POKAZAO ?!?!?! Ma daj,a koja je to situacija bila bitnija od ove?Govoriš kao da ti je rođendan zaboravio,a ne odbacio najljepše biće na svijetu!UHHHH,al mi tlak skoči!

I da slažem se,kako napisa već jedna forumašica,ipak je tako bilo najbolje,jer pobogu šta biste vi tom dijetetu mogli pružiti?
Naivna si ti draga Ena,za 3 -4 godine ćeč drukčije misliti o cijeloj toj situaciji... u kojoj se on nije "pokazao",vjeruj mi na riječ!Želim ti sve najbolje od srca,i ovo sve ne govorim s lošom namjerom samo mi te žao,nadam se da nećeš imati nikakvih posljedica uzrokovanih abortusom,da ćeš moći opet zadrudnjeti i da ćeš naći osobu čiju ćeš podršku imati u svakoj situaciji!user posted image
I da,ja nisam jedna od onih koje imaju SVE,prošla sam i ja svašta nešto,i pretrpjela i predeverala s nadom da će biti bolje,i hvala Bogu bude!user posted image


Zao mi je naj iskrenije kroz sta si morala proci i vjerujem da ti nije lako.Sto se tice tvoje majke naravno da nemogu shvatiti njenu takvu reakciju da abortiras.Mada mozda je zena vidjela da taj covjek nije za tebe pa je zato tako odreagovala.Mada meni  nema opravdanja za takav cin.Sto se tice tvog momka mislim da je pobjegao od predhodnih obaveza prema djetetu pa zato nije bio spreman ni na nove obaveze.Ja licno da sam bila u tvojoj situaciji nebi ga mogla poljubiti posle svega a kamoli sta drugo.A cini mi se da i ti njega vise volis nego on tebe,jer ti i u ovim teskim trenutcima vise opravdavas njeg..Ali tvoj izbor je tvoj izbor.Zaista nebih voljela da budem u tvojoj situaciji.Nemoj se naci uvrijedjena zbog ovog posta jer to je moje naj iskrenije misljenje.Zelim ti od srca da brzo prebrodis krizu i budes sretna uz covijeka kojeg volis.Moras biti jaka.pozz


_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Izgubili smo bebu
12.5.2010 1:07:09   
nasa princezica
IZVORNA PORUKA: klemzi

Danima čitam priče na ovom forumu i večeras sam odlučila da se i ja prijavim i da vam ispričam svoju priču,možda mi bude lakše.Naime,moja beba je umrla prije mjesec i dva dana,živio je mjesec i 24 dana. Imao je down sindrom i ,povezano s tim, tešku srčanu manu koju je trebao operisati dr Volonek iz Austrije.Ali eto nije dočekao..Tužna sam do nebauser posted image .Bio nam je prvo dijete i bili smo zaljubljeni u njega. Krenuli smo,puni entuzijazma da se borimo sa svim poteškoćama koje down sindrom nosi sa sobom,ali Allah je odlučio ovako.A Allah zna,a mi ne znamo.Eto toliko za početak,ljubi vas tužna mama,forever.

P.S. Nisam neki informatički genije,dok se uštelim pisat ću više
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Pretuzno je to sto ti se desilo,dok sam citala tvoj post imala sam osjecaj da mi se krv zaledila.Tvoja tuga je prevelika,znam da ti nije lako ali moras biti jaka.Neznam sta da ti kazem malo je bilo koja rijec utjehe.Zao mi je  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Izgubili smo bebu
12.5.2010 7:12:32   
acudesa
IZVORNA PORUKA: klemzi

Danima čitam priče na ovom forumu i večeras sam odlučila da se i ja prijavim i da vam ispričam svoju priču,možda mi bude lakše.Naime,moja beba je umrla prije mjesec i dva dana,živio je mjesec i 24 dana. Imao je down sindrom i ,povezano s tim, tešku srčanu manu koju je trebao operisati dr Volonek iz Austrije.Ali eto nije dočekao..Tužna sam do nebauser posted image .Bio nam je prvo dijete i bili smo zaljubljeni u njega. Krenuli smo,puni entuzijazma da se borimo sa svim poteškoćama koje down sindrom nosi sa sobom,ali Allah je odlučio ovako.A Allah zna,a mi ne znamo.Eto toliko za početak,ljubi vas tužna mama,forever.

P.S. Nisam neki informatički genije,dok se uštelim pisat ću više

dušo dragauser posted image user posted image user posted image  baš mi je žao...možeš što više biti sa nama, da malo ne misliš o tome...dobro došla si

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Izgubili smo bebu
12.5.2010 7:24:53   
rose 87
IZVORNA PORUKA: nasa princezica

IZVORNA PORUKA: klemzi

Danima čitam priče na ovom forumu i večeras sam odlučila da se i ja prijavim i da vam ispričam svoju priču,možda mi bude lakše.Naime,moja beba je umrla prije mjesec i dva dana,živio je mjesec i 24 dana. Imao je down sindrom i ,povezano s tim, tešku srčanu manu koju je trebao operisati dr Volonek iz Austrije.Ali eto nije dočekao..Tužna sam do nebauser posted image .Bio nam je prvo dijete i bili smo zaljubljeni u njega. Krenuli smo,puni entuzijazma da se borimo sa svim poteškoćama koje down sindrom nosi sa sobom,ali Allah je odlučio ovako.A Allah zna,a mi ne znamo.Eto toliko za početak,ljubi vas tužna mama,forever.

P.S. Nisam neki informatički genije,dok se uštelim pisat ću više
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   stvarno je tuzno to sto se desilo ali samo sabura,sigurno ce ti biti lakse kad se ispricas sa zenama koje su prosle slicnu sudbinu...dobro dosla na forumuser posted image


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Izgubili smo bebu
12.5.2010 9:42:08   
enna
Sta reci sto forumasice vec nisu rekle PRETUZNOuser posted image user posted image user posted image  krv mi se zaledila u zilama,majka sam pa znam kolika je ljubav prema djetetu draga moja zelim da sa nama places i smijes se kao sto neko rece da budes dugo tu i da zajedno podjelimo radost kada ostanes ponovo trudna i doneses na svijet zivu i zdravu bebicu.Allah je tako odredio saburi bit ce ti lakse saljem ti velikiuser posted image  i drago mi je sto si sa nama pisi placi smiji se sa nama pusa!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Izgubili smo bebu
12.5.2010 9:47:36   
Anoniman
Draga klemzi,tako mi je žao zbog tvoje bebe,sva sam se naježila čitajući tvoj post,ne mogu ni zamisliti kolika je tvoja bol.Neka te dragi Allah nagradi za tvoj sabur i podari puno bebica. Dobro došla na forum!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rose 87)
  Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Izgubili smo bebu
12.5.2010 10:41:21   
klemzi
Hvala vam lijepe moje na podršci! Bićemo mi dobro,akobogda! Tako mi je drago što sam se priključila ovom pozitivnom društvu,punom razumijevanja. Bravo za sve vas,divne steuser posted image  Tješi me to što vjerujem da je moj sin,onako bezgrešan,otišao u neki bolji svijet. Ipak,teško je,poželim ga i onda bih samo plakala.user posted image Ljubim vas!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Izgubili smo bebu
12.5.2010 10:48:24   
Anoniman
klemzi,bas mi je zaouser posted image user posted image neznam sta da ti kazem......
Osim bit ce bolje abd.budi jaka bit ce djece abd.user posted image user posted image


(odgovor članu klemzi)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Izgubili smo bebu
12.5.2010 12:08:38   
mala86
ovo je pretuzno!klemzi ja samo molim da ti Bog dadne snagu da prezivis ovaj period,i znam da hoce!cuvaj se saljem ti jedan veliki user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Izgubili smo bebu
13.5.2010 0:35:05   
ena1990
Zao mi je i iskreno se nadam da ce vas dragi Allah ispuniti snagom i saburom da izdrzite sve to i aBd opet dobijete drugu bebicu...Iskreno mi je zao pozzz  

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Izgubili smo bebu
13.5.2010 0:40:20   
frenkoza
IZVORNA PORUKA: klemzi

Hvala vam lijepe moje na podršci! Bićemo mi dobro,akobogda! Tako mi je drago što sam se priključila ovom pozitivnom društvu,punom razumijevanja. Bravo za sve vas,divne steuser posted image  Tješi me to što vjerujem da je moj sin,onako bezgrešan,otišao u neki bolji svijet. Ipak,teško je,poželim ga i onda bih samo plakala.user posted image Ljubim vas!


tako je draga moja.... Allah najbolje zna, a nikad i ne zaboravlja one koji se i u dobru i u zlu oslanjaju na Njega.... suvisne su rijeci kojim bih ti iskazala suosjecanje.... dobro nam dosla na forum.... volil bih da si dosla na neku drugu temu.... da ovakve i slicne teme uopste ne postoje i da nikome nikada ne trebaju....

ali sigurna sam da ce nase veselo drustvo bar na trenutak okupirati tvoje misli i da ces se s nama lijepo uskoro druziti na drugim vedrim temama.... puno poljubaca user posted image


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Izgubili smo bebu
13.5.2010 1:16:10   
Mona Mohamed
Pozitivna stvar je ta sto kazes da te ovo iskustvo mnogo promijenilo. Odlicno. Nadam se na bolje. Necu da komentarisem vase postupke. Sve sto bih rekla bilo bi suvisno. Tvoja prica zvuci kao iz spanske sapunice. Oprosti. Zelim ti bolju buducnost. Potrudi se. Mlada si, zdrava i nemas vremena napretek trositi ga na ozenjenog muskarca, posebno ne sa takvim karakteristikama licnosti. Bila si sposobna za cin abortusa, a sada je vrijeme da budes sposobna za cin donosenja ispravnih odluka. Sretno!
IZVORNA PORUKA: ena1990

Hvala na lijepim rijecima sto se tice njogve situacije i njogova zena je imala drugog nisam ja gradila svoju srecu na njenim suzama to nikad , a ja jesam mlada al mislim da me ovo iskustvo mnogo promijenilo pogotovo jer sam sama kroz sve prosla, al vrijeme je jedino sto ne mozemo vratiti a da mogu vratila bih ga i nebi to uradila a i sudbina se samnom ruzno pogirala moja najbolja kolegica je znala cijelu situaciju i ona je samohrana majka isto mlada i zivi sa svojom mamom ja sam trebala ic na abortus u petak a otisla sam dan prije njema mama je rekla da ce me prihvatiti i pomoc mii dok ne rodim samo da to neradim jer me voli ali ja to nisam saznala prije abortusa  i tako sam ja kolegici to jutro javila da sam otisla u bolnicu i dan prije i ugasila sam mob. jer se mora kad sam usla u salu. Kada sam se probudila vidjela sam njenu poruku ENA NEMOJ TO RADIT IDI IZ BOLNICI POKUPI STVARI DODZI KOD MENE JA I MAMA CEMO TI POMOC DOK NE RODIS A POSLIJE CEMO SAME ZIVJET U STANU (koji ima njena mama i iznajmljuje ga) AKO NIJE KASNO i ja sam joj samo na to odgovorila kasno je. da mi je to napisala par minuta prije nego sto sam usla u salu  nista se od o voga nebi desilo i sad bi bila skoro u 5mj. trudnoce al dragi Allah je valjda tako htio da se to desi...


_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu ena1990)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Izgubili smo bebu
13.5.2010 1:17:44   
Mona Mohamed
Frenkoza zna kako dati tople rijeci..Draga Klemzi, i ja ti zelim svako dobro aBd..Da se sto prije oporavis, da bol i tuga nestanu posve, a da tvoj zivot aBd uljepsa jedna nova beba. Vjera, dova..ne zaboravi..mnogo pomaze..Cuvaj mi se..I budi tu sa nama..Veliki zagrljaj.
IZVORNA PORUKA: frenkoza

IZVORNA PORUKA: klemzi

Hvala vam lijepe moje na podršci! Bićemo mi dobro,akobogda! Tako mi je drago što sam se priključila ovom pozitivnom društvu,punom razumijevanja. Bravo za sve vas,divne steuser posted image  Tješi me to što vjerujem da je moj sin,onako bezgrešan,otišao u neki bolji svijet. Ipak,teško je,poželim ga i onda bih samo plakala.user posted image Ljubim vas!


tako je draga moja.... Allah najbolje zna, a nikad i ne zaboravlja one koji se i u dobru i u zlu oslanjaju na Njega.... suvisne su rijeci kojim bih ti iskazala suosjecanje.... dobro nam dosla na forum.... volil bih da si dosla na neku drugu temu.... da ovakve i slicne teme uopste ne postoje i da nikome nikada ne trebaju....

ali sigurna sam da ce nase veselo drustvo bar na trenutak okupirati tvoje misli i da ces se s nama lijepo uskoro druziti na drugim vedrim temama.... puno poljubaca user posted image



_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Izgubili smo bebu
13.5.2010 13:11:01   
ena1990
IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

Pozitivna stvar je ta sto kazes da te ovo iskustvo mnogo promijenilo. Odlicno. Nadam se na bolje. Necu da komentarisem vase postupke. Sve sto bih rekla bilo bi suvisno. Tvoja prica zvuci kao iz spanske sapunice. Oprosti. Zelim ti bolju buducnost. Potrudi se. Mlada si, zdrava i nemas vremena napretek trositi ga na ozenjenog muskarca, posebno ne sa takvim karakteristikama licnosti. Bila si sposobna za cin abortusa, a sada je vrijeme da budes sposobna za cin donosenja ispravnih odluka. Sretno!
IZVORNA PORUKA: ena1990

Hvala na lijepim rijecima sto se tice njogve situacije i njogova zena je imala drugog nisam ja gradila svoju srecu na njenim suzama to nikad , a ja jesam mlada al mislim da me ovo iskustvo mnogo promijenilo pogotovo jer sam sama kroz sve prosla, al vrijeme je jedino sto ne mozemo vratiti a da mogu vratila bih ga i nebi to uradila a i sudbina se samnom ruzno pogirala moja najbolja kolegica je znala cijelu situaciju i ona je samohrana majka isto mlada i zivi sa svojom mamom ja sam trebala ic na abortus u petak a otisla sam dan prije njema mama je rekla da ce me prihvatiti i pomoc mii dok ne rodim samo da to neradim jer me voli ali ja to nisam saznala prije abortusa  i tako sam ja kolegici to jutro javila da sam otisla u bolnicu i dan prije i ugasila sam mob. jer se mora kad sam usla u salu. Kada sam se probudila vidjela sam njenu poruku ENA NEMOJ TO RADIT IDI IZ BOLNICI POKUPI STVARI DODZI KOD MENE JA I MAMA CEMO TI POMOC DOK NE RODIS A POSLIJE CEMO SAME ZIVJET U STANU (koji ima njena mama i iznajmljuje ga) AKO NIJE KASNO i ja sam joj samo na to odgovorila kasno je. da mi je to napisala par minuta prije nego sto sam usla u salu  nista se od o voga nebi desilo i sad bi bila skoro u 5mj. trudnoce al dragi Allah je valjda tako htio da se to desi...




Hvala na lijepim rijecima pozzz

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Izgubili smo bebu
25.5.2010 12:52:05   
Dijana30
i ja moram napisati tuznu pricu.. dugo smo se borili za trudnocu, poslije stimulacije ostala sam trudna... presretna, ..sve ok. i na jednom, nista vise nije ok. na redovnom utz pregledu rekli su mi da je srce prestalo kucati.12-ta sedmica.. kiretaza je uradjena prije 20 dana.... moje prvo dijete ( po patolosko nalazu djecak bez anomalija, posteljica se nije dobro razvijala).. borim se svaki dan da mislim da cu opet , ne znam kad jer nam je za ovu trudnocu trebalo 2 god, ponovo bitiuser posted image i roditi zivo i zdravo dijete.
Zao mi e svih vas koje ste prosle slicno....

(odgovor članu ena1990)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Izgubili smo bebu
25.5.2010 13:16:19   
rose
IZVORNA PORUKA: Dijana30

i ja moram napisati tuznu pricu.. dugo smo se borili za trudnocu, poslije stimulacije ostala sam trudna... presretna, ..sve ok. i na jednom, nista vise nije ok. na redovnom utz pregledu rekli su mi da je srce prestalo kucati.12-ta sedmica.. kiretaza je uradjena prije 20 dana.... moje prvo dijete ( po patolosko nalazu djecak bez anomalija, posteljica se nije dobro razvijala).. borim se svaki dan da mislim da cu opet , ne znam kad jer nam je za ovu trudnocu trebalo 2 god, ponovo bitiuser posted image i roditi zivo i zdravo dijete.
Zao mi e svih vas koje ste prosle slicno....



bit ce Dijana...mozda sada mognes lakse jer ti se organizam donekle navikao na trudnocu...12 sedmica se navikavao...odmori se, oporavi par mjeseci i kreni dalje user posted image

(odgovor članu Dijana30)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Izgubili smo bebu
25.5.2010 13:44:58   
Latinka
Dijana, znam da ne postoje riječi utjehe koje bi ti pomogle da se osjećaš bolje. Meni se isto to desilo u 10-toj sedmici. I nama je trebalo, isto gotovo 2 godine (20 mjeseci), i kad se konačno desilo i radosti "nikad kraja", sve se brzo završilo.
I meni stalno govore da će sad ići lakše, kao brže se zatrudni. Ja čekam drugi menzes pa da idem nalaze da radim i, onda, nadam se ponovo u borbu.
Ostaje nam jedino da vjerujemo u to da će vrijeme učiniti svoje i da će se tuga smanjiti, i, naravno da se nadamo lakoj, uspješnoj i, što kažu naše forumašice "školskoj trudnoći"

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Dijana30)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Izgubili smo bebu
26.5.2010 12:48:22   
Dijana30
hvala drage moje, ne nema rijeci utjehe nakon tolike borbe, stimulacija.. i desi se ovakvo nesto, a nisam znala da e lakse zatrudni poslije missed abortion-a, to je utjesno, hvala za informaciju

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Izgubili smo bebu
26.5.2010 14:28:10   
rose
kazu da je lakse zbog toga sto ti se tijelo vec navikavalo na promjene te vrste, kazu da se beba lakse zakaci user posted image ...ja sam imala anembrionalnu trudnocu (blighted owum) a negdje mi je napisana i dijagnoza missed ab. i rekose mi zene koje su to isto dozivjele da im je kasnije bez problema bilo i uredne i uspjesne trudnoce...poznajem dvije a ja sam treca...oporavi se, nemoj se puno opterecivati ali uprati plodne dane i navali user posted image

(odgovor članu Dijana30)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Izgubili smo bebu
31.5.2010 11:37:14   
Anoniman
joj neznam gdje da pitam ovo a nadam se da nisam pogresila temuuser posted image
Naime,prijateljica mi izgubila bebu u 9tom mjes.tj.rodila ju mrtvu:(
Skoro joj,dosao poziv iz ZE da mora ici gore prijaviti bebu tj.rodjenje bebu i ostalo
Neko joj,rece da kad ode gore da upise u knjigu bebi da se mora naditi ime bebi ?
dAL JE TO istina ili nemora se naditi ime.
Dal,tko zna jel imao iskustva stim?
Hvala u njeno ime


(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Izgubili smo bebu
31.5.2010 11:41:21   
taurus
Ja sam u užoj rodbini prije 7-8 godine imala isti slučaj. Beba je rođena u 9. mjesecu ali mrtvauser posted image user posted image user posted image
Nije bilo nikakve procedure, ni papirologije. Samo otpusno pismo na kojem je pisalo da je beba mrtva rođena i ništa više. Nije prijavljivana, nije dobila ime niti bilo kakav drugi papir. Dr. su rekli da te mrtve bebe idu na medicinski fakultetuser posted image user posted image user posted image  i da jedino na zahtijev roditelja se radi obdukcija što u ovom slučaju nije bilo potrebno.
Ne znam možda svaki kanton ima svoja pravilauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Izgubili smo bebu
31.5.2010 11:43:07   
taurus
Nekako mi nema logike da se prijavljuje rođenje mrtvog djeteta. Jedino ako je beba rođena živa pa nakon poroda umrla možda tada trebauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Izgubili smo bebu
31.5.2010 16:29:16   
Anoniman
ni ja nekontamuser posted image iskreno.Rekla joj jedna zena koja je imala takav slucaj da je ona morala upisati bebino ime iako je mrtva rodjena
A i kod ove zene je beba mrtva rodjena nije proplakalauser posted image joj buze tuga je to.
Zao,mi je jos sad stim je zeze sad pa nezna ni ona nejasno joj
Al,svakako ce morati ici u ZE da se javi gore ima i br.sobe gdje se mora javiti ja mislim da oni gore vec imaju podatke da je bebi mrtva i to neznam
Bar ja kad sam rodila isto posle mjes.dana doslo pismo da idem gore i prijavimuser posted image .
Zao,mi je tih zena i takvih slucajeva sto,ima dusa me boli nedo Bog nikome

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Izgubili smo bebu
30.7.2010 12:41:45   
Dijana30
samo komentar na pricu ene: "ubuduce pazi šta želiš jer može ti se i ostvariti".

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *