|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prehlada
10.10.2008 15:16:01   
makana
o bože mili
vidiš šta se može desiti
meni nije al baš ti hvala na upozorenju, od sada ću paziti
mogu misliti kako je bilo bolno


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: prehlada
10.10.2008 20:07:50   
Mara*

Ispiri grlo čajem od sljezova korijena, on ima  dezinfecijski učinak, isto tako i kamilica, s njom sam se ja inhalirala, ubija mikrobe- uzročnika upale. Isto tako mi je bio odličan i propolis (prirodni sastojak koji se dobiva iz saća), ima antimikrobni učinak. Ja sam se sa svim time liječila i nisam morala doktoru, ali ako ti ne prođe nakon 3 dana prirodnog liječenja i imaš visoku temp. obavezno doktoru!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: prehlada
13.10.2008 11:10:17   
zmijica
hvala vam cure na savjetima,evo samo da vam javim da sam hvala Bogu sad bolje,samo jos malo kasljem i to je to....cmokic

(odgovor članu Mara*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: prehlada
20.10.2008 11:04:39   
majki
Mene interesuje kako liječite prehladu kod djece, moja curica skoro tri godine u zadnje vrijeme učestalo poslije prehlade dobije bronhitis, jer joj se sekret spusti iz nosa u pluća. Sada trenutno joj je nos začepljen i pun je sekreta gustog i žilavog tako da ga ne može ispuhati u maramicu, a od pumpice za izvlačenje ima traumu. Dajem joj dosta čaja da se sekret razrijedi i omekša ali čini se da slabo pomaže, također joj ispirem nos aqvamarisom. Molim za savjet.

(odgovor članu zmijica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: prehlada
20.10.2008 11:06:57   
mamyca
Majki bas sam jucer u zdravlju citala da je bolje dati obicnu slanu vodu djetetu nego sprejeve za nos,pa probaj sa tim.Mislim da joj ukapas malo slane vode u nos.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: prehlada
20.10.2008 11:13:45   
majki
hvala na odgovoru, ali u ovom stadiju voda se bukvalno samo vrati iz nosa, neuspjeva da probije i pročisti začepljenje.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: prehlada
20.10.2008 16:29:28   
mynxlee
mene je u toku trudnoce 3 puta uhvatila prehlada ili tako nesto. prvi put je doktor mislio da je upala sinusa, drugi put neka viroza, a sad treci put (jos me drzi) bronhitis. sva tri puta mi je propisao da pijem amoksicilin. to je jedini antibiotik koji ne steti trudnicama i dojiljama. paracetamol ne pijem jer nemam temperaturu. imala sam ju prvi put ali nije bilo nista strasno. nikakve sirupe nisam smjela piti, nego samo caj od bijelog sljeza i to mi je jako pomagalo, ali nista kao antibiotik. cim pijem 2 dana bude mi bolje.


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: prehlada
23.11.2008 23:47:38   
MamaPutaTri
user posted image I mene je upala grla sad, fasovala sam pravo. PIjem kamilicu i slijez a evo sad cu probat taj krompir...jel ti djelovalo?

_____________________________

Nista nije slucajno. Al zasto jest je drugo pitanje.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: prehlada
23.11.2008 23:50:48   
tajjra
draga uzmi paracetamol ako si sklona temper.
mene kad krajnici uhvate,uz to odmah ide temper.tako da sam pila paracetamol
ne daj boze temp.jer ona raste u noci tako da...
ali ne sikiraj se mila bice to sve ok

(odgovor članu MamaPutaTri)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: prehlada
23.11.2008 23:56:42   
MamaPutaTri
Ja sam ti u Americi pretpostavljam da je paracetamol acetaminophen, ko Tylenol mozda. Ja sam popila ibuprofen jer mi bolje pomaze, pisalo je da je u pocetku trudnoce ok, samo ne zadnja tri mjeseca. Vidjecemo. Al sva sam otekla, nos mi samo curi, nemogu na oci gledat, grlo boli skakilja, kasljem, uzas. Plus imam sad vec groznu mucninu neku, vise kiseline toliko me muci dodje mi sve u grlo pa pogorsava tu prehladu. Sve me tjera da podrigujem, grozno.

_____________________________

Nista nije slucajno. Al zasto jest je drugo pitanje.

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: prehlada
24.11.2008 0:02:03   
tajjra
nemam pojma trebas se posavjeto.tamo najbolje je sutra da se javis ljekaru
ja sam isto tako zabrinuta imam neki smedi iscjedak od danas pa me je jako strah user posted image

u kojoj si sedmiciuser posted image

(odgovor članu MamaPutaTri)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: prehlada
24.11.2008 0:08:21   
MamaPutaTri
Ne brini draga Tajro, i ja sam imala ne samo smedji nego krvarenje pravo tri dana. Al nemam sumnje da sam trudna, jer sve sam simptome imala sve dosad, sad tek sve, ta mucnina uzasna, sise su mi ogromne da izvines, cak i stomak je vec poceo se vidjet, mada je trece pa me ne cudi da se lako stomak istegli opet. Sutra cekam krvni test hcga. Ja imam policisticne jajnike i sa malom mi se nije htjelo sve do 6 sedmice nije pokazalo. Sada sam otprilike u 5 i par dana. Zadnja m. oktobra 13og. Ako je samo malo smedje moze bit da je ono gnijezdenje. Ima ona tema gdje sam ja pisala isto 10 sedmica krvarenje tako nesto pise dosta o tome. KOja si ti sedmica i imas li jos koji simptom Tajrice draga. Drzim ti fige da sve bude ok. Ako se umaras, uspori, to je kod mene ja mislim bilo ja sam ko luda cistila kucu nisam stajala i plus nosala malu ima dvije godine a ona poteska bogami. Nemoj nista tesko nosit i odmori. Ja kako sam legla i odmarala stalo mi je to. I plus vitamin C sam opet pocela pit ja mislim da je pomogo, samo nesmjes previse, 500mg na dan ja mislim, tako sam ja.

_____________________________

Nista nije slucajno. Al zasto jest je drugo pitanje.

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: prehlada
24.11.2008 0:14:30   
tajjra
ma juce sam imala buran dan isli u kupovinu nekih stvarcica za bebu
a danas sam po kuci radila znas kakve smo mi kad je sve ok mislimo da tako mora biti uvijek sto je izgleda suprotno tome
ja sam u 36 sedmici i prva mi je trudnoca.Ne znam da nema ovog foruma kako mi bi prvorotkinje,citas ti literature al nije to to.Najveci poroblem je u tome sto covjek ne zna sta je normalno a sta ne
ako te nesto zigne joj majko moja sta je ovo sad...mada je to normalno ne zove se dzaba drugo stanje
al za ovaj iscjedak sam se bas nasikirala

(odgovor članu MamaPutaTri)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: prehlada
24.11.2008 0:21:10   
MamaPutaTri
Samo se smiri, lezi fino odmaraj nek te malo dragi gotivi, a ti odmaraj odmah pod hitno, pi tecnosti dosta i samo noge gore. I ako imas vitamina C jednu uzmi. Naruci se ti provjeri jer je ipak kasnije u trudnoci, al ne brini, ja mislim da si malo se premorila jednostavno. Znam kako je i ja tako nikad dosta uradit. Al nemoj sad samo lezi odmori dok te prime, samo odmaraj, i nemoj se sekirat, akobogda bice sve u redu. Nazovi ti doktora za svaki slucaj, al nemoj se sekirat. Bice uz Bozju pomoc sve ok. Mislim na tebe. Javi ako ima jos kakvih promjena.

_____________________________

Nista nije slucajno. Al zasto jest je drugo pitanje.

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: prehlada
24.11.2008 0:24:25   
tajjra
hvala ti mila moja puno na lijepim rijecima utjehe
i ti da ozdrtavis sto prije
ma mi smo lude Boga mi po pitanju posla ja sam ti na bolovanju vec mjesec dana al vise se sad umaram nego na poslu uvijek ti sebi nesto nadjes da cackas ma katastrofaaaaaa
a kad se nesto ovako desi onda sebe krivim al tad je kasno
mada se nadam da ovo nije nista toliko opasno???user posted image

(odgovor članu MamaPutaTri)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: prehlada
24.11.2008 0:29:17   
MamaPutaTri
Nece bona, ako sad stanes i odmoris, jedino ako nastavis. Ja mislim tjelo je takvo da kaze dosta prvo pa onda tek reaguje. Ne brini. I moj je to problem ja sebe isto krivim jer meni je pocelo malo i kao odmoricu i opet sutradan usisvaj peri sudje samo eto ovo ono i ono poce vise. A i sa malom sam imala visok tlak, bila na bolovanju i ko i ti tako pa sam onda toliko oticala od rada i slicno da sam usla u preklamsiju i morala dvije sedmice ranije u bolnicu na porod indukovani. I kad su me tu natjerali prvo par dana da lezim shvatila sam da sam budala stvarno kako sam lezala poso mi otok spadat, a ja nisam vjerovala da to toliko ima razlike. Samo ti odmaraj nemoj nista radit to ti je znak, buni se bebe i kaze stani mama malo. Bice sve akobogda uredu, ne sikiriki!

_____________________________

Nista nije slucajno. Al zasto jest je drugo pitanje.

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: prehlada
24.11.2008 0:35:07   
tajjra
ma znam al eto to je nesto sto je jace od covjeka ne mogu gledati da sve nije na svom mjestu
a kome cu naskoditi pa samoj sebi
jos mi je mm ok hoce pomoci u svemu al eto taj zenski...neda mira
ma ne zove se dzabe drugo stanje zar ne

(odgovor članu MamaPutaTri)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: prehlada
24.11.2008 0:40:21   
MamaPutaTri
Kazu isto da je to simptom poroda kad bas pretjeras, al to ono primjetis da je vise nego normalno. Meni zvuci ko da ti ko i ja inace malo pretjerujes vise sa poslom. Znam i ja, plus kad MM radi on jest da hoce isto al vala nije isto. Ono sto je njemu cisto, ...na ja...znas vec kako je to...user posted image

_____________________________

Nista nije slucajno. Al zasto jest je drugo pitanje.

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: prehlada
24.11.2008 0:46:02   
tajjra
i previse draga moja ako mi vjerujes
on hoce meni pomoci i uraditi al ako ti moras 100x da kazes de ovako ili onako blaaa blaaa ja to volim sama uraditi po svom cejfu
a kako sutra i kad beba dodje mora se covjek razvuci na sve strane da bi bar unekoliko bilo onako kako si naucio i ko ti ispasta pa MI niko drugi samo sebe rusis
valja se mjenjati ali KAKOOOOO???

(odgovor članu MamaPutaTri)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: prehlada
24.11.2008 1:45:48   
MamaPutaTri
user posted image user posted image  Vidi se da smo hormonalne, sve jedna tema skrenemo u cose..hehhee...joj mjenjat draga moja necemo se mi nikad promjenit, a oni to znaju najbolje pa uzivaju. Al eto neka ih hajde, nemoze se ni bez njih. Barem nije ni tvoj izgleda a ni moj onaj tip da misli da je ok da ni ne pokusa i da kaze sta je to je samo zenski poso. Eh draga, a mene je sad spopalo koja inace nisam taj tip pa samo mi se place, ako me kriva pogleda meni suze same krecu...to je za drugu temu, al eto kad smo se vec raspricale..smjesno mi sada gledam crtani onaj se lik ko zasuzi i meni samo sto nisu suze krokodilske krenule a ni ne pratim....jesu ovi hormoni nesto.

_____________________________

Nista nije slucajno. Al zasto jest je drugo pitanje.

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *