|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hodalica
28.1.2013 9:22:36   
chuci

IZVORNA PORUKA: minja_

ja bih rekla da je hodalica djetetu zabavna, a za mamu korisna user posted image , da iskoristi vrijeme dok je dijete u "sigurnom" okruzenju, da stigne uraditi sta vec mora...

vjestinu hodanja dijete nece usvojiti u hodalici, jer niko od nas ne hoda a da sjedi, a da se pritome jos i odguruje. mehanika hoda i ucenje hoda nema veze sa polozajem djeteta u hodalici. Hodalica moze pomoci da dijete brze savlada prostor, vidi gdje su prepreke i to je to, a naucice hodati spusteno na pod, kad dobije snagu da se samostalno uspravi i dalje sve sto po redu ide.

Takođe, nemojte da nas mlade mame pogresno shvate, vjerujem da niko ovdje ne govori da mu je dijete cijeli dan bivalo u hodalici, sate bez prekida i slicno.

pametno ti reče ovo gore. sve se slažem to jeste igračka.
ono što je istina jeste da djeca nažalost najčešće ne provode par minuta dnevno u hodalici, nego par sati. svi primjeri korištenja hodalice koje ja lično znam su takvi i to je problem.
onda će neka neiskusna doći na forum nakon nečijeg savjeta da je to štetno za bebu i reći evo vidiš i drugi stavljaju u hodalicu te će beba od 6 mjeseci završiti u hodalici. prvo samo dok mama obavi jutarnji wc, još 3-4 puta u toku dana wc po nekoliko minuta, i da dok se istušira, i ručak napravi tih 15tak min ništa ne znači, i vala kad beba tako voli u hodu neka je i ujutro da mama kafu smirom popije nek gleda crtani iz hodalice, i tamam sad može i pospremiti kuću malo dok nije muž stigao s posla, onda da ručaju smirom neka bebe itd.



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: hodalica
28.1.2013 9:27:16   
jasmin
minja,zar nisi nikad primjetila da se dijete podigne na noge kad hoda,da je prosto nemoguce da hoda i sjedi u hodaljki istovremeno. Ona je meni i guraljka i ljuljacka i mala igraona. Svako ima svoje misljenje. Kao sto Visnja davno rece (mada je vjerovatno nije koristila)...samo dok za 10 g izadje istrazivanje kako je hodaljka idealna za razvoj motorike,jer svakako kod njih je nesto sad kuku majko,sad neophodno.
P.S: I ja sam mlada mama user posted image .

< Poruku je uredio jasmin -- 28.1.2013 9:28:13 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: hodalica
28.1.2013 9:29:28   
chuci

IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: chuci


hodalica je štetna za kičmu jer se obično koristi prije nego se beba sama počne oslanjati na noge. kada beba sama ustane onda su joj kosti i mišići očito sposobni nositi njenu težinu. onda ostaje pitanje zašto bi ja bebu koja može sama ustati i eventualno bočno hodati stavila u spravu na točkove. meni je to jednostavno neprirodno.


Kad beba ustane sposobna je nositi tezinu,ali to ne znaci da je sposobna ocuvati se od pada,jer beba u tom periodu uocava razne stvari i zeli ih dohvatiti,okrece se u toku svog istrazivanja i nije svjesna da je nepravilan okret i nesto slicno moze zbuniti i da ona nije spremna da se zastiti od pada i udara. Beba zeli na noge,zeli da se igra sto ne. Nikada hodaljku nisam gledala kao opasnost,vec kao zabavu,novu igracku.
Bas kao autic ili tricikl,bicikl. Dijete koje hoda i sjedi ne treba dobiti bicikl,jer je to neprirodno?!
Jos kad vidim da se bebi svidja,a meni se tusira user posted image .

padanje kad beba ustane sama je prirodno, naš organizam je spreman na to. s druge strane padanje iz hodalice je neprirodno kao i sam položaj u hodalici. sjediš a hodaš gdje to ima.
vožnja bicikla je skroz drugi način kretanja i pokreta u odnosu na hodanje te nije uporedivo sa hodalicom.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: hodalica
28.1.2013 9:33:12   
jasmin

IZVORNA PORUKA: chuci


IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: chuci


hodalica je štetna za kičmu jer se obično koristi prije nego se beba sama počne oslanjati na noge. kada beba sama ustane onda su joj kosti i mišići očito sposobni nositi njenu težinu. onda ostaje pitanje zašto bi ja bebu koja može sama ustati i eventualno bočno hodati stavila u spravu na točkove. meni je to jednostavno neprirodno.


Kad beba ustane sposobna je nositi tezinu,ali to ne znaci da je sposobna ocuvati se od pada,jer beba u tom periodu uocava razne stvari i zeli ih dohvatiti,okrece se u toku svog istrazivanja i nije svjesna da je nepravilan okret i nesto slicno moze zbuniti i da ona nije spremna da se zastiti od pada i udara. Beba zeli na noge,zeli da se igra sto ne. Nikada hodaljku nisam gledala kao opasnost,vec kao zabavu,novu igracku.
Bas kao autic ili tricikl,bicikl. Dijete koje hoda i sjedi ne treba dobiti bicikl,jer je to neprirodno?!
Jos kad vidim da se bebi svidja,a meni se tusira user posted image .

padanje kad beba ustane sama je prirodno, naš organizam je spreman na to. s druge strane padanje iz hodalice je neprirodno kao i sam položaj u hodalici. sjediš a hodaš gdje to ima.
vožnja bicikla je skroz drugi način kretanja i pokreta u odnosu na hodanje te nije uporedivo sa hodalicom.

user posted image
user posted image A sta,beba zafura 300 na sat i slomi i sebe i hodaljku. Meni je ovo postalo zamorno,mislim bezze. Ja imam stav da je hodaljka ok kod zdrave djece. Sve ostalo me ne zanima user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: hodalica
28.1.2013 9:46:35   
jasmin
Shvatam da ste protiv,da je niste koristile i necete,ali ne shvatam kako tvrdite nesto nebulozno kad nemate iskustva i niste vidjeli. Mislim,ako ste vidjeli neko dijete da sjedi i hoda istovremeno,svaka cast user posted image .
Mozda i ja rodim jedno tako inteligentno.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: hodalica
28.1.2013 9:48:27   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: jasmin

minja,zar nisi nikad primjetila da se dijete podigne na noge kad hoda,da je prosto nemoguce da hoda i sjedi u hodaljki istovremeno. Ona je meni i guraljka i ljuljacka i mala igraona. Svako ima svoje misljenje. Kao sto Visnja davno rece (mada je vjerovatno nije koristila)...samo dok za 10 g izadje istrazivanje kako je hodaljka idealna za razvoj motorike,jer svakako kod njih je nesto sad kuku majko,sad neophodno.
P.S: I ja sam mlada mama user posted image .

Griješiš...jesteuser posted image
al pod istim uvjetima kao i ostale...zdarvo dijete koje se već porpinjalo i stajalo u vrmenu kada je dolazila do tolate a da se mala ne propinje i ne hekne od pod...
i A je vrlo malo bila zaintersoavana za te trenutke, a vidimo zdravu i pravu djecojčicu bez ijednoga ozbiljnoga pada i povredeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: hodalica
28.1.2013 9:50:06   
chuci
ja tebe jasnim ni ne ubjeđujem da se ostaviš hodalice sa trećim djetetom. ja samo pišem neke činjenice koje sam pročitala, prosljeđujem informacije na mjesto gdje će ih vjerovatno neko potražiti.

ne vjerujem da će neko ubjediti ljude nekada da je hodalica ''must have''. prosto iz razloga jer je to nešto neprirodno. doduše i AD ne je neprirodan način hranjenja u odnosu na dojenje pa su generacije naših majki ubjeđene da je njihovo mlijeko nekvalitetno, da ne sadrži dovoljno željeza, da iscrpljuje organizam majke previše, da je Ad sa više korisnih sastojaka te su mahom koristile AD mlijeko. ovo govorim statistički gledano. a generacije prije njih su odrasle na dojenju. ali šta se dešava ljudi se danas mahom vraćaju prirodnom načinu hranjenja beba tj dojenju. i doktori odnosno stručnjaci koji su mojoj mami i svekrvi savjetovali korištenje AD, danas nama savjetuju dojenje kao prvi izbor. tako bi se desilo i sa hodalicom i bilo kojom drugom spravom za pomaganje. u čemu nam pomaže, u nečemu što i sami od sebe možemo uraditi.

i ja nisam protiv toga da mama koja misli da ne može drugačije da se organizuje koristi hodalicu tri puta dnevno po dvije minute dok je u wc. jesam protiv toga da se hodalica koristi satima što je najčešće slučaj.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: hodalica
28.1.2013 9:53:41   
Skvo RR
sta reci..na ovo sveuser posted image user posted image user posted image ....i ja sam je "ladno" koristila....istina samo kada treba malo bebu zabaviti...ili ja nesto da uradim i slicno..kao i sve ovde koje su koristile...mislim sada sta je sve stetno ili nije....ono sto je u mjeri, ne moze skoditi...generalno meni je zao koliko ima mama koje su u stalnom "grcu", novog vremena..jer ono postavlja uzanse na koje je tesko odgovoriti....naravno svako vrijeme donosi svoja pravila i slicno..ali uvijek treba naci neku mjeru..dozirati informacije na pravi nacin...majcinstvo nije doziranje i to je ono sto je "fakat" svakog vremena, pa i ovog.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: hodalica
28.1.2013 9:55:13   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: chuci


i ja nisam protiv toga da mama koja misli da ne može drugačije da se organizuje koristi hodalicu tri puta dnevno po dvije minute dok je u wc. jesam protiv toga da se hodalica koristi satima što je najčešće slučaj.


Evo ja sam ovu temu ičitala nekoliko puta...
dosta onih koji je jesu koristili...
niko nije držao dijete satima...
u najmanju ruku...ja ne poznajem dijete uzrasta toga koje satima hoće biti u istoj...


Ja uopšte ne zagovaram korištenje iste...
ali ne podržavam ni napad za nekorištenje pod određenim uvjetima...bilo bi i smješno da sada pametujem nemoj nedaju fizijatri kada sam ja ista koristila je...
no kako sam ja imala svoje uvjete, mogućnosti i htejenje i hodalicu tipa kojege jesam uopće ne smatram da trebam reći...ja sma radila tako slobodno i vi...

more postova na ovoj temi to i dokazuje...






_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: hodalica
28.1.2013 9:56:17   
chuci

IZVORNA PORUKA: jasmin

Shvatam da ste protiv,da je niste koristile i necete,ali ne shvatam kako tvrdite nesto nebulozno kad nemate iskustva i niste vidjeli. Mislim,ako ste vidjeli neko dijete da sjedi i hoda istovremeno,svaka cast user posted image .
Mozda i ja rodim jedno tako inteligentno.

svojim očima vidjela dijete koje sjedi i kreće se. očito ne hoda jer hodanje zahtjeva stajanje prije toga. dijete sjedi i odguruje se nogicama i kreće se.
šta li korisno dijete iz toga naučiti može?
naravno ovo dijete je stavljeno u hodalicu prvo sa 3 mjeseca i 3 dana na jednu minutu, a kasnije sa 6 mjeseci jer je vrijeme. realno u ovakvoj okolini živimo. moje je da prenesem informacije koje imam, a svačije je da odluči za svoje dijete.

usput moj brat je sa 30 godina operisao kičmu. ali nije mu to od hodalice. sigurno...valjda...možda... ako se to mom djetetu desi ja se neću pitati je li od hodalice nego ću znati da nije.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: hodalica
28.1.2013 9:58:00   
minja_

IZVORNA PORUKA: jasmin

Shvatam da ste protiv,da je niste koristile i necete,ali ne shvatam kako tvrdite nesto nebulozno kad nemate iskustva i niste vidjeli. Mislim,ako ste vidjeli neko dijete da sjedi i hoda istovremeno,svaka cast user posted image .
Mozda i ja rodim jedno tako inteligentno.


Kada se dijete stavi u hodalicu sa 8 mjeseci, a znamo da ih se stavlja i sa 6, naravno da ce biti u sjedecem polozaju i odgurivati se nogama, ako do tada nije savladalo gravitaciju i naucilo stojati.
Ne vidim sta ce hodalica djetetu od godinu dana duze od par minuta dnevno, to je vrijeme aktivnog samostalnog ucenja hoda, uz nadzor roditelja. Mislim, kad tako lijepo koraca u hodalici onda je blizu da mu nikako ne treba.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: hodalica
28.1.2013 9:58:29   
Skvo RR
ma chuci...radikalac si na ovoj temi..ja imam skoliozu..i sada kriva mi je mama, hodalica u kombinaciji sa AD-om...user posted image user posted image user posted image ..i ja prvi put cujem da dijete satima koristi hodalicu..u toj dobi ne moze satima da koristi krevet, a kamoli hodalicu...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: hodalica
28.1.2013 10:15:16   
chuci
ne satima odjednom. nego jedan sat ujutro, dok mama obavi wc, pospremi i dadne djetetu doručak jer je baš nagodno nogom ga držiš u mjestu ono sjedi i igra se onim džidžama. ona dijete izvadi malo, odspava i tako pa kad se probudi ide pola sata u hodalicu, dok mama skuha svjež ručak za bebu, i nahrani je. onda malo izađe jer nije zdravo da stalno bude u hodalici, pa poslije pola sata djetetu dosadno pa ga opet stavi jer mu je zabavno u hodalici i igra se još pola sata sat. pa druga tura spavanja. pa ponovo kad ustane ide u hodalicu jer je tu nagodno dok mama kuha ručak i malo odmori jer je već popodne i umorila se oko svega sa djetetom, nahrani presvuci i tako to. ma da ne nabrajam. i onda kad se sabere dnevni boravak u hodalici prelazi 3-4 sata.
i sad je djetetu 8 mjeseci fura u njoj ko veliko, i baš voli pa zašto mu uskratiti nešto što voli.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: hodalica
28.1.2013 10:26:20   
Ombra
moja curica je bila u hodalici i nisam imala nekih problema...poceli je stavljati s 8 mjeseci...pomalo...inace niej puzala nikako...tj.pocela puzati tek kad je prohodala....mene jedino bilo strah da kad prohoda ne bude hodala na prstima ali fala bogu o.k. je...meni je receno da se u hodalici slabije jacaju misici noga jer se dijete kao oslanja na hodalicu i da su djeca koja su u hodalici prilikom ucenja hoda nespretnija tj. ne znaju past...u mene mala zaista nije u pocetku znala padati...ukocila bi se ko svijeca...hvala bogu nije nikad tako pala jer smo muz i ja uz nju bili konstantno...ali u hodaci je prtila samo tako...letila sto se kaze i isla preko pragova bez problema...znam da nisu sigurne hodalcie...u mene je od kolegice mali ispao iz nje dva puta i ona ga vise nije stavljala u nju....ne znam, evo ja sam kod male koristila ali dobro bi se zamislila s drugim dijetetom....kazem, sreca malceka fino hoda, sad vec ima godinu i mjesec i prti po kuci ko luda...bte...naravno pocela je sad i puzat hahahah

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: hodalica
28.1.2013 10:46:32   
jasmin

IZVORNA PORUKA: chuci

ne satima odjednom. nego jedan sat ujutro, dok mama obavi wc, pospremi i dadne djetetu doručak jer je baš nagodno nogom ga držiš u mjestu ono sjedi i igra se onim džidžama. ona dijete izvadi malo, odspava i tako pa kad se probudi ide pola sata u hodalicu, dok mama skuha svjež ručak za bebu, i nahrani je. onda malo izađe jer nije zdravo da stalno bude u hodalici, pa poslije pola sata djetetu dosadno pa ga opet stavi jer mu je zabavno u hodalici i igra se još pola sata sat. pa druga tura spavanja. pa ponovo kad ustane ide u hodalicu jer je tu nagodno dok mama kuha ručak i malo odmori jer je već popodne i umorila se oko svega sa djetetom, nahrani presvuci i tako to. ma da ne nabrajam. i onda kad se sabere dnevni boravak u hodalici prelazi 3-4 sata.
i sad je djetetu 8 mjeseci fura u njoj ko veliko, i baš voli pa zašto mu uskratiti nešto što voli.

chuci,ovaj tvoj post (kao i prethodni u kojima isto tvrdis) su jasan dokaz da si fulila raju user posted image . Ovdje su svi,barem velika vecina koji su koristili hodaljku radili dosta dosta manje radno vrijeme u `hodaljka eri`. Zato nema smisla da se komentarise o necemu sto nije radjeno. Bas ne valja tako misliti o mamama...u smislu da su ovako strasno postupaju prema djetetu. Meni je ovo strasno user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: hodalica
28.1.2013 10:53:30   
chuci
kad neko googla hodalica ovo mu izađe pa neka može pročitati.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: hodalica
28.1.2013 12:37:03   
Esmica
Joj glupe rasprave.I jedni i drugi zivi i zdravi,nista im ne fali.
Tolike generacije Su dubak koristile,kad slusam price hoce nesto da mi bude,al kad skontam pa gledaj te ljude,nisu nista zdraviji od mene,a mama ne nije u dubak stavljala.



_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: hodalica
28.1.2013 12:53:59   
Amyla
Ja bas i nisam za ovu raspravu, ali eto da kazem svoje misljenje, ja nisam ni za niti striktno protiv, svog H sam pocela stavljati u hodalicu tek sa 8,5 mjeseci, kad je on vec pomalo zelio i sam na svoje nogice i to je bilo po nekih 5-6 minuta, mozda 4-5 puta dnevno, znaci nekih pola sata ukupno u toku dana, niti sam ga forsirala niti je on zelio vise. Eh sad, moje misljenje je da bebi hodalica moze biti stetna, ako se recimo beba prerano stavlja u hodalicu, kada jos nije spremna za taj polozaj, moze biti recimo i stetna ako bi bebi ne daj Boze ispao iz hodalice, ali mislim da u nekim uvjetima pogotovo kada je majka sama sa bebom moze i koristiti, recimo kada mama mora u toalet, a beba se vec sama dize, puze i tako, jer bi mogla pasti, povrijediti se...

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: hodalica
28.1.2013 13:48:12   
vjestica
ja se samo pitam kako smo mi ostale mame koje nisu koristila hodalicu, išle u toalet, kuhale ručak i sl user posted image

a valjda se naša djeca nisu nikad ustajala na noge, mi nemamo podove gdje mogu pasti,a pride smo i mi u grču user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: hodalica
28.1.2013 14:12:08   
chuci
dobro si vještice
ja vala sve obavim a nisam neki brzi gonzales. i poigramo se i pomazimo i siti su i čisti oboje, nemamo hodalicu, nemamo jumper. kad ja idem u wc pustim ahmeda da puže i kažem ajši da ga ne dira. nekad padne, obično ne, ali nekad padne i kad stoji pored mene pa ga ne uspijem uhvatiti. pa neću godinu biti u wc-u. kuham kad spavaju obično, a nekad i ahmed puže pod nogama, gleda kroz balkonska vrata, pokušava otvoriti klizna vrata od špajza, ajša istovremeno razvija pitu ili stoji pored šerpe i kao čeka kad treba promješati supu dok ja kuham ručak.
mislim svako pravi neke ''ustupke'' tamo gdje njemu odgovara. sad bi meni neko mogao početi o attachment parenting i spavanju u zajedničkom krevetu a meni to smeta i prebacujem ih iz našeg kreveta kad dođu, čak i kad je ajša dojila puno puta u toku noći ja sam je prebacivala. ili bi mi mogao neko o bezpelenaštvu i platnenim pelenama kao zdravijoj varijanti za dijete ali ja koristim jednokratne pelene, zagađujem okolinu, bebina koža sigurno manje diše nego da je u pamučnim pelenama ali ja i dalje koristim jednokratne. opet kažem svako radi kako njemu odgovara i to je u redu. nije u redu govoriti nekome da je nešto bolje ako naučno dokazano nije bolje.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: hodalica
29.1.2013 9:29:55   
Ombra
svak svome dijetetu zeli najbolje....i svak procjenjuje sta da ukljuci u zivot svog diejteta itd...neki koriste iskljucivo organsku hranu...sami sade u svojim bastama a neko djeci daje kasice...neko povija dijete a neko ne...neko puno cita internet pa se optereti tim sto procita...neko stavlja dijete u 20:00h na spavanje a neko u 22:00h...neko ne daje dijetetu mlijeko do godine dana a neko daje itd...i da najlakse reci naucne studije su pokazale da ne smijemo to i to, trebali bi ovako ili onako...ali iskreno kad je nasim pilicima nesto, kad placu a ne znamo zasto placu...niko se ne pridrzava nikakvih knjiga nego svi radimo po instinktu...prirodnom koji je u svima nama

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: hodalica
14.2.2013 11:40:01   
Lalali
Prije dva dana je na tv-u bilo o stetnosti hodalice po djecu. Osim sto se moze izvrnuti pa pasti, stetno je za razvoj motorike. Beba kasnije ima problema sa hodanjem, nespretnija je, mimo toga sto u hodalici nauci na prstice se oslanjati umjesto na cijelo stopalo.
One su izmisljene za mame, tako mama ima vise vremena da radi druge stvari.
Svak ima pravo izbora, ja je ne namjeravam koristiti.

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: hodalica
14.2.2013 12:38:15   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: Ombra

svak svome dijetetu zeli najbolje....i svak procjenjuje sta da ukljuci u zivot svog diejteta itd...neki koriste iskljucivo organsku hranu...sami sade u svojim bastama a neko djeci daje kasice...neko povija dijete a neko ne...neko puno cita internet pa se optereti tim sto procita...neko stavlja dijete u 20:00h na spavanje a neko u 22:00h...neko ne daje dijetetu mlijeko do godine dana a neko daje itd...i da najlakse reci naucne studije su pokazale da ne smijemo to i to, trebali bi ovako ili onako...ali iskreno kad je nasim pilicima nesto, kad placu a ne znamo zasto placu...niko se ne pridrzava nikakvih knjiga nego svi radimo po instinktu...prirodnom koji je u svima nama

user posted image

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: hodalica
26.3.2013 9:10:55   
Misty_mama
Pozdrav.

Na www.healthychildren.org (http://www.healthychildren.org/English/safety-prevention/at-home/pages/Baby-Walkers-A-Dangerous-Choice.aspx) sam čitala o sigurnijim alternativama, pa između ostalog pominju i 'Stationary activity centers'. Ne znam kako se to kod nas prevodi, mislim, ima li adekvatna imenica.. Helem, to je nešto slično hodalici, ali nema točkove, dakle, beba ne može 'hodati', a ima i sjedište, koje se može rotirati, skakutati, i šta već ne... Uglavnom, da li se neko susretao sa ovim, i kakva su mišljenja...

Moj A će za deset dana imati 9 mjeseci, još uvijek ne puže, ponekad malo unazad, možda što je malo krupniji.. Jako je aktivan, ali eto, ne pokazuje neku zainteresovanost za dizanje ili hodanje... Hodalicu ne bih uzimala, smatram da je to zamka kao velika većina stvari danas.. Po pravilu ako se koristi po nekoliko minuta je ok.. Ali svaka od nas bi s vremenom došla u iskušenje i ostavila dijete još koju minutu, pa još malo, i onda se tih minuta nakupi.. I niko to ne bi radio zato što je loš roditelj, nego jednostavno što su nam danas životi takvi da uvijek fali vremena...

Ne kritikujem ni one koje su protiv, ni one koje su za. Na kraju krajeva, svako ima pravo na svoje mišljenje.. Moje je, nakon svega što sam pročitala, da je ipak ne bih koristila..

Lijep vam dan želim

_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: hodalica
19.4.2013 18:08:34   
Rosaina
Malo pregledam forum, pa naiđoh na ovu temu..
Hodalice se ne preporučuju iz raznih razloga. Jedan od njih je da jednostavno nije prirodno da dijete trči prije nego nauči stajati hodati. Jer to je ono što ono radi. Maše nogama, oslanja se na prste i bukvalno trči. Ni mi nismo mogli naučiti dijeliti i množiti prije nego naučimo zbrajanje, pisanje brojeva, itd.
Nije prirodno preskakati faze u razvoju djeteta, a hodalica upravo to radi. :)

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *