|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hodalica
15.1.2008 12:23:38   
hanabanana
I mi smo se držali preporuke ortopeda te je Hana prilikom prohodavanja bila uvijek bosa ( u  čarapama ). Nismo inzistirali na hodanju, nego smo je pustili da sama odluči kada će se pustiti i prohodati bez pomoći. 

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: hodalica
15.1.2008 12:26:00   
laracroft
Mi smo koristili Prenatalov kengur i odlican je.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: hodalica
15.1.2008 12:26:15   
Suncica*
Moja Lorena je prohodala tri dana pre rodjendana. I to kada je dosla moja mama u posetu. Od silne radosti niej znala sta prvo nani da pokaze, digla se i pocela da hoda.I kako je prohodala, vise niko ne moze da je stigne..Ali neka je ona meni ziva, zdrava i srecna, pa valjda ce se i ta aktivnost svesti na malo blazu meru..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: hodalica
15.1.2008 12:28:14   
Suncica*
Eh, ja ne mogu da se setim ciji je, ali je bio strasno skup. Sve sa nekim cudima, beba moze da lezi, da sedi i jos dva polozaja koja nisam upotrebljavala, a nisam znala ni da namestim..
To mi je zivot spasilo, ko bi sa svom onom skalamerijom od kolica izasao na kraj.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: hodalica
15.1.2008 12:29:08   
laracroft
Mi isto hodamo u carapicama sa abs-om i bas nam je lijepo,jer nema nicega da nas sputava.Skoro pa trckaramo bez obzira sto smo tek nedavno prohodali.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: hodalica
15.1.2008 12:35:05   
Blue rose RR
U vrijeme kada sam ja rođena i odgajana, bilo je i pampers pelena, i hodalica, i kolica, i kengura...i sve je to moja mama na meni primijenila...te dosad nemam niti jedne nus-pojave zbog korištenja bilo čega od tzv. noviteta.

A sve nabrojano koristila/koristim na svojoj kikici, tako da nemam zamjerki na predočeno.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: hodalica
15.1.2008 12:36:14   
Suncica*
E inspektorice, ne mogu da verujem da nemas nista da dodas..
Poljubac..

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: hodalica
15.1.2008 12:45:03   
hanabanana
Lara maleni je brzo prohodao, bravo. user posted image

Moja Hana je prohodala sa 13 mjeseci, a oko namještaja je hodala od 9 mjeseci.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: hodalica
15.1.2008 12:51:41   
laracroft
Moj harambasa se brzo oslobodio hihi.Jesu li se vasa djeca znala udariti u igri ili dok hodaju???

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: hodalica
15.1.2008 12:52:35   
Blue rose RR
HMMMM, jesi li sigurna?user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: hodalica
15.1.2008 12:53:51   
Suncica*
Au, lepa moja, sta radim samo hodam za njom i sada kada je super usavrsila hod. Naravno da ce se udarati, samo obrati paznju da to ne bude previse..

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: hodalica
15.1.2008 12:56:34   
makana
protiv sam hodalica, a ignorisala sam i savjete da bebu stavljam u dubak
kažu to su nekada mame radile čim dijete napuni 3 mjeseca
od same pomisli na dijete koje jedva stoji prevješeno preko drvenih letvica meni dođe zlo, pa naravno da će dijete na kraju da to prihvati i počne da stoji u dubku
to su radile mame prije, a rade i sada bez posljedica za koje se može čuti javno,
nadam se da ih nikako i nema
po savjetu više pedijatara počela sam almedinu da stavljam na stomak čim je stasala za to, rekli da će tako jačati leđne mišiće i sve ostalo, prohodala je mjesec prije godine, a do tada se sasvim lijepo uspravljala, hodala uz namještaj, pela na niske stvari i sl
sada sa 14 mjeseci tutnja kao velika i veoma je čvrsta
neke mame sam pitala zbog čega im bebe ne sjede ili pužu, one vele pa neće, posebno na stomaku nikako, odmah plaču !?!? a o hodanju da ne govorimo
sada ne pričam o tome da dijete treba da pustimo (ja sam to radila) da samo određuje kada će i šta, već o tome da se osjeti razlika kada uzmete u naručje dijete koje nije "čvrsto" i ono koje je od manjih mjeseci vježbalo svoje rukice i nogice

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: hodalica
15.1.2008 12:59:28   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: laracroft

Moj harambasa se brzo oslobodio hihi.Jesu li se vasa djeca znala udariti u igri ili dok hodaju???


Pa Hana je bila prilično oprezna, kasnije je i prohodala. Ali znala je pasti naravno. Bilo je sličnih situacija kao i kad se učila dizati, pa smo mi trčali i podmetali ruke da ne udari glavom od sto ili slično.

Ali proći će...ja sam imala najveću traumu kada je htjela sama da počne silaziti niz stepenice. Činilo mi se da će se svaki put prevaliti nazad, kada se panje, i poletjeti naprijed kada silazi. To se naravno nikada nije desilo.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: hodalica
15.1.2008 13:32:45   
mirjana
Meni je neki dan bila mamina prijateljica, inace je prof. na psihologiji, a prije je radila na dif-u. Doktorirala je prije par godina (nesto vzano za sport) i sad pise knjigu u razvoju kostiju, misica i sl. od rodjenja do starosti. Rekla mi je da slucajno malog nestavljam da sjedi do 6 mjeseca, da pustim sta pricaju doktori, jer je problemi javljaju sa 20, 30 godina, kad nas pocnu boliti ledja, noge...
Ja stvarno ne znam, ona tako kaze, a ima dvije kcerke, super sportistice, cak su otisle da igraju vani, a ona izgleda predobro, i jos mi kaze da treba stalno vjezbati, svaki dan...da ona to radi...i da popustimo malo djecu, jer su danasnji roditelji preambiciozni, i prezaposleni pa se sluze raznim pomagalima da njima bude lakseuser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: hodalica
15.1.2008 13:39:00   
Suncica*
Za dobar razvoj bebinih kukova postoje vezbe. Najbolje da se posavetujete sa pedijatrom, jer vam ja ovako ne mogu docarati. Sve to ide kroz igru, a moja Lorena je sa sest meseci vec znala koja vezbica ide za kojom na moje jedan, dva, tri, cetiri..

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: hodalica
15.1.2008 13:45:31   
makana
DA
velikoooooooooo
ja sam se oglušila na prijedloge da se beba od tri mjeseca stavlja u dubak (jer ona ipak tu stoji kako tako)
takođe, bilo je i prijedloga pa evo vidi kako je čvrsta, hoće sama da sjedi - nisam dala do šestog mjeseca, uglavnom je to bio poluležeći položaj jer beba bukvalno nabija kičmu kada sjedi na guzi tako malena
ma trebamo ipak malo povesti računa o tome i shvatiti da donedavno nije bilo toliko istraživanja o bebama
frapirala sam se kada sam pročitala da se do nekih godina smatralo da beba odmah po rođenju NE OSJEĆA BOL pa su radili kojekakve testove ne obazirući se na to jesu li oni bolni za bebare ili ne
užas 


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: hodalica
15.1.2008 13:49:25   
Blue rose RR
Gluho i daleko bilo.PU, pu, pu

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: hodalica
15.1.2008 13:50:54   
Suncica*
Sve ima svoj tok, tako da kod malog deteta ne treba nista forsirati. Ako beba pocne sama da se dize da sedi, znaci da je doslo vreme za to. Ako pocne da se dize da stoji i to treba ispostovati, ali ne preforsirati.
Ipak treba razmisljati o tim malenim nogicama i rukicama.
Mi kada smo Lorenu odveli u savetovaliste neka doktorka nas je poslala kod neurologa, jer moja beba nije htela da napravi korak(po njenim recima reflex postoji, ali se vremenom izgubi). Zamislite dete od mesec dana da zna sta je korak i kako ga napraviti. Odemo mi lepo kod neurologa, a covek ostao u cudu. Kaze sta ocekujete od tako malog deteta, mozda i da plese.
Odmah sam menjala pedijatricu, na danasnjem vaktu izgleda svako moze da bude lekar..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: hodalica
15.1.2008 13:51:08   
makana
kada sam almedinu stavila u hodalicu od malene moje prijateljice ova je baš uživala, ali je do tada već sama i puzala i trsila se ona nešto da stoji i dubi na jednom mjestu
od mnogih sam čula da su im hodalice baš pomogle jer dijete se igra, na sigurnom je, dok ne poraste dovoljno da se može prevrnuti ne dao bog, i nije stalno na rukama
ali sam zaista bila protiv toga u svojoj kući


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: hodalica
15.1.2008 13:54:44   
makana
ma to se sigurno mislilo isključivo na refleks
imam časopis, ustvari više njih sa člancima na nekoliko stranica i sa slikama beba malih i naslovima
novorođenče kod kuće
15 top savjeta za novorođenče
itd
e tu ima slika uz dio teksta da se beba po rođenju testira, znate onaj apgar i koješta drugo, a između ostalog i to da se uzme ispod pazuha i ona zaista zamaše nogicama kao da korača
ali to izgleda neko bukvalno shvati
ali eto znamo da beba u stomaku vježba disanje i sl
gledala sam na UV kako stavlja prst u usta, da mi je neko pričao ne bih vjerovala, ali eto imadoh priliku da gledam vlastitim očima user posted image  

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: hodalica
15.1.2008 13:55:54   
hanabanana
Sunčice nije to neobično, djeca po rodjenju znaju i plivati, strah od vode je stečeni strah. Tako da je normalno da bebe znaju i zakoračiti...ali ne znam što je doktorica inzistirala da dijete mora da hoda...jedno je reflex a nešto sasvim drugo hodanje.


(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: hodalica
15.1.2008 13:57:11   
makana
ah da još nešto
nedano kod dr ja fino zatražim detaljnije savjete o poboljšanju željeza
i žena mi objasni čak i kako da spremim džigericu almedini
ali je ostala u čudu kada sam rekla da joj pravim sok od cvekle, jabuke i mrkve
kaže fino pedijatrica da prvi put to čuje i da do tada nije nigdje ni pročitala da od cvekle se popravlja krv
ja ostala paf

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: hodalica
15.1.2008 13:58:17   
amia
ja imam razlicita iskustva od vas....
Prije nekoliko godina kad mi je sin bio mali pedijatrica je rekla da moze da sjedi sa sedam / osam mjeseci i tad da ga stavim u hodalicu. Ja sam cekala tih osam mjeseci, stavila ga i on se malo vozikao po kuci otvarao vrata na svemu i dosadilo mu, pa nije htio u nju nikako, samo plakao kad ga stavim. Nije htio ni puzati samo se uspravljao uz namjestaj i tako je prohodao s godinu dana.
Sad s drugim djetetom  ta ista pedijatrica kaze : nikako u hodalicu!!!  A doktor ortoped koji joj je pregledao kukove do 4 mjeseca je rekao da moze kad bude mogla samostalno stajati na nogama.
Tako da je najbolje da svaka mama sama odluci sta je najbolje za njeno dijete. 

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: hodalica
15.1.2008 14:01:10   
Suncica*
Pa sve to razumem. Reflex je reflex, ali slati nas kod neurologa, to je vec malo previse. Zamisli mene i moga nespavanja i brige cetiri dana, dok nismo stigli na termin kod neurologa.
Ali ni to nije nista. Mene su istraumirali kada su mi rekli da dete ima epilepsiju. Onda trci na EEg na spavanju, obisla sam pet lekara i samo je jedan uspostavio tu dijagnozu. Sreca pa sam bila pametna, pa se nisam zadrzala na jednom misljenju, da bi se ispostavilo da dete pravi tikove od fotoaparata. Od kako smo je rpestali slikati, nikada vide nije ponovila..
A imam slucaj nasih prijatelja gde su detetu dijagnosticirali astmu, kljukali je lekovima, i na kraju se ispostavi da dete ima zapusteni bronhitis. Svi ti lekovi su usporili malenu u rastu i upropastili je..
I budi pametan, pa veruj nekome..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: hodalica
15.1.2008 14:01:55   
hanabanana
l
gledala sam na UV kako stavlja prst u usta, da mi je neko pričao ne bih vjerovala, ali eto imadoh priliku da gledam vlastitim očima user posted image  


Ja imam takvu sliku sa UZV, Hana leži, a prst u ustima i jednom nogom se odguruje od zid maternice. user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *