|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hodalica
15.1.2008 14:04:09   
Suncica*
Ja imam DVD sa Lolikom. Ona i sada uziva da se gleda i kada joj pricam kako je spavala kod mame u stomaku, onda me sve mazi po njemu..
Dusa mamina slatka, jedva cekam da je danas dovedemo kuci..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: hodalica
15.1.2008 14:04:15   
hanabanana
A doktor ortoped koji joj je pregledao kukove do 4 mjeseca je rekao da moze kad bude mogla samostalno stajati na nogama.
Tako da je najbolje da svaka mama sama odluci sta je najbolje za njeno dijete. 



Upravo je u ovom boldiranom poenta: beba može i hoće sama, ali kada to sama bude mogla.

(odgovor članu amia)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: hodalica
15.1.2008 14:06:52   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: amia

Tako da je najbolje da svaka mama sama odluci sta je najbolje za njeno dijete. 



Potpisujem u potpunosti.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu amia)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: hodalica
15.1.2008 14:07:15   
makana
ma da
samo treba da se dobro informišemo
ali prije svega da "oslušnemo" svoje dijete i dobro ga posmatramo i znaćemo šta može, a šta ne
jer sam zagovornik teorije da će dijete sve što mu ponudiš probati - staviti u usta i pojesti, isto tako ako ga stavimo u hodalicu ili dubak ono će ma kako maleno, nejako ili ojačalo, koristiti to
znači, do nas mama je
a svaka mama odgovara za svoje čedo
ja ću svakako akbgd da se učim na greškama sa prvim djetetom i neke stvari nikako neću ponavljati
možda i hoću, ko zna, ali sada mislim tako
user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: hodalica
15.1.2008 14:09:59   
laracroft
Ja sam gledala kako moj Adian u stomaku drzi nogu preko noge,a i dan danas  kada doji drzi tako nogicu.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: hodalica
15.1.2008 14:23:51   
Nadi
Kad smo Kiki radili UZ sa dva mjeseca na nalazu sa Koševa je pisalo:
Spontano propuzavanje i Prohodavanje.


(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: hodalica
15.1.2008 14:49:15   
jaca27
Meni je neki dan bila mamina prijateljica, inace je prof. na psihologiji, a prije je radila na dif-u. Doktorirala je prije par godina (nesto vzano za sport) i sad pise knjigu u razvoju kostiju, misica i sl. od rodjenja do starosti.
IZVORNA PORUKA: mirjana

jasna bajraktarevic, moja metorica na diplomskom, super zena


a sto se tice hodalice, jos vise ste me zbunile user posted image user posted image jedno znam sigurno, svako pomagalo za djecu ili bilo koja stvar namjenjena bebama ima svoje dobre i lose strane, sto travnicanka rece i pampers pelene cak, a niko od nas nije bas toliko azuran da koristi pamucne......

ja sam definitivno zagovornik toga da se dijete ne forsira ni u cemu, da ima svoj tempo razvoja i koje je prije , koje je kasnije prohodalo nije ni vazno, i cilj mi nije uciti dijete da hoda sa sest mjeseci user posted image user posted image user posted image user posted image smijesno.....otkud je ta pretpostavka potekla?
mislila sam da bi njoj to bilo zanimljivije, tako podesiti hodalicu da ona kao sjedi (onda kad moze da sjedi, pedijatrica mi je rekla sa sest mj) da dijete malo vidi svijet i iz druge perspektive, dosadilo joj je lezanje vec.......ako postoji bolja solucija, samo dajte prijedloge user posted image user posted image
inace merjem je stvarno zivahna beba jedva je izvagaju u domu zdravlja koliko se koprca, tako da iskreno receno vec sad sa pet mjeseci boljim se da je ostavim na lezaju samu da bih izasla i u kupatilo. ako neko spomene krevetac, to nista, u spavacoj je a ona sama danju nece, tako da ta opcija otpada....
ne znam...ima jos vremena nesto cemo skontati....
nekako ,ja se stvarno trudim informisati se i za dijete odabrati ono najbolje, ali nekad je to tesko kad se ni pedijatri ne slazu bas u svemu, zar ne??




(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: hodalica
15.1.2008 14:49:58   
jaca27
kako sam uspjela samu sebe citirati user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jaca27)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: hodalica
15.1.2008 15:13:06   
laracroft
Sto se tice pelena tu sam napravila gresku i to priznajem.Koristim pampers a svjesna sam da nije najbolji.Ako ikada budem imala drugo dijete nabavit cu kamaris pamucne pelene.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu jaca27)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: hodalica
15.1.2008 15:19:30   
travnicanka
Gdje si laro legendo....kakvo je stanje kod tebe danas???
Ovaj moj mali citavo samo divlja...nista od njega nemoze ostati...sve prevrnu.
Poceo se pustati pomalo....ja radosti kad napravi dva koraka onda sjede na guzi pa se sam sebi cudi!!
Pozdrav tebi i pusa Adianu!!!

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: hodalica
15.1.2008 15:38:56   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: laracroft

Sto se tice pelena tu sam napravila gresku i to priznajem.Koristim pampers a svjesna sam da nije najbolji.Ako ikada budem imala drugo dijete nabavit cu kamaris pamucne pelene.


Možeš i Libero, teško ih je naći kod nas, ali se mogu reciklirati. user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: hodalica
15.1.2008 15:39:10   
laracroft
Ma evo zivciram se,jer opet nece da pojede rucak.Stvarno mi dodje da se lijepo upucam.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: hodalica
15.1.2008 15:40:35   
laracroft
A jesu li te jednokratne ili pamucne???Ove kamaris su pamucne,ali izgledaju kao jednokratne i kazu da su odlicne.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: hodalica
15.1.2008 15:42:33   
travnicanka
De mi malo pricaj o tome!!!! Ma i ja muku sa Adiem mucim vec odavno u pocetku lijepo jeo a sad poceo Ajline fazone sprovoditi....nece da jede samo glavu okrece!
Strpljenja samo malo proci ce i ovaj period!!!

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: hodalica
15.1.2008 15:43:54   
Suncica*
Ja sam svojoj Loreni do dva meseca stavljala obicne pamucne. Jeste problem oko peglanja, srecom pa je bilo leto, pa smo imali gde da susimo..
A kada smo poceli da koristimo pampers imala je grozne ojede, moja maja nenaviknuta guzana..Onda smo isli od dermatologa do dermatologa i na kraju pronasli kremicu koja je zalecila guzu i navikla se na jednokratne pelene..

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: hodalica
15.1.2008 15:44:54   
travnicanka
Nisu laro pamucne to su obicne pelene kao pampers,jos gore,ja sam ih ovdje jedno vrijeme koristila isti vrag!!!!!

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: hodalica
15.1.2008 15:45:15   
laracroft
Bas sam bila sretna kako je jeo,a sada opet po starom. Grrrrrr....

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: hodalica
15.1.2008 15:56:12   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: laracroft

A jesu li te jednokratne ili pamucne???Ove kamaris su pamucne,ali izgledaju kao jednokratne i kazu da su odlicne.


http://www.awt.hr/hrv/page.asp?cID=proizvodi&sID=SCA&eID=libero

Isto su jednokratne, ali se mogu reciklirati za razliku od Pampersa. user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: hodalica
16.1.2008 11:30:45   
Nadi
Ako niste pobornici hodalica imaju super nosiljke za bebe u kojima ona može da sjedi ili leži, spava, a mogu se i ljuljati u njoj.
Ja svoju Kiki u tom držim kada sam u kuhinji  i pravim ručak ili perem suđe. Kiki me gleda a ja joj pjevam i pričam. Tako beba nije sama a i super se zabavljamo.
Ja Kikicu držim u tome od 3 mjeseca i njoj je to super. Marka je Brevi ali nije baš prekvalitetna iako su talijani, valjda u BiH šalju robu koja nije najkvalitetnija.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: hodalica
13.10.2008 22:34:34   
Visnja RR
Da malo podignem temu o hodalicama da se ne bi diskutovalo nepotrebno o njoj na drugim temama user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: hodalica
20.10.2008 18:29:35   
suncan_dan
mi smo bili u utorak kod dr. i bas sam je pitala za hodalicu, ona kaze da bi to trebalo zabranit.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: hodalica
3.12.2008 14:10:52   
Visnja RR
da podignem temu za hodalicu da se ne mjesa sa setalicom user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: hodalica
23.12.2008 9:15:54   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: senoenamine

Da li bi bilo pametno da bebu stavim u hodaljku?Ne da bi stojala satima na nogicama vec onako da je oblozim dekicama i ispod guze da joj podbacim jer stalno hoce da je u tom uspravnom polozaju.A ja stvarno ne mogu to sve izmoci,kako sam sama u kuci imam i dr obaveza.Pa sam mislila da probam s tim da vidim da li bi je utjesilo jer ako nije po njenom kuca se ori od njenog placa.Tako da me to izbaci iz takta.Jos bi dodala da hodaljka posjeduje podlogu koja je prikacena na njeno dno pa joj nogice ne bi bile na podu.Razumijem da je rano jos jer jos ne sjedi sama pa mi ipak kazite svoje misljenje i da li je neko imao isti slucaj.Unaprijed zahvalna...



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: hodalica
23.12.2008 11:53:45   
mamina cura
Mene zove tetka iz Amerike neki dan i pita je li mala prohodala. Nije jos i pita sto je ne stavljamo u hodalicuuser posted image . Kao dobice astmu ili bronhitis ako je stalno na poduuser posted image E tu je puknemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: hodalica
23.12.2008 12:12:27   
MELLI
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: senoenamine

Da li bi bilo pametno da bebu stavim u hodaljku?Ne da bi stojala satima na nogicama vec onako da je oblozim dekicama i ispod guze da joj podbacim jer stalno hoce da je u tom uspravnom polozaju.A ja stvarno ne mogu to sve izmoci,kako sam sama u kuci imam i dr obaveza.Pa sam mislila da probam s tim da vidim da li bi je utjesilo jer ako nije po njenom kuca se ori od njenog placa.Tako da me to izbaci iz takta.Jos bi dodala da hodaljka posjeduje podlogu koja je prikacena na njeno dno pa joj nogice ne bi bile na podu.Razumijem da je rano jos jer jos ne sjedi sama pa mi ipak kazite svoje misljenje i da li je neko imao isti slucaj.Unaprijed zahvalna...


A kako ćeš bebu od 4 mjeseca(shvatila sam da ima toliko) staviti da sjedi u hodalici????????????user posted image
Suzdržaću se da ne komentarišem štetnost hodalice.
Možda da bebi prostreš kakvu deku na pod i da je pustiš da se tu igra

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *