|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
15.10.2008 22:35:01   
enna
Ehh evo i mene na ovu temu.Izostanak mjesecnice par dana natjerao je da uradim test mada nisam ni sumnjala da sam trudna cisto sam mislila da je u piutanju neka prehlada mada mi se nikad ne desavaju izostanci mjesecnice.Test sam uradila a pred vratima wc su cekale moje 2 dobre prijateljice i svekrva i svi su poceli da placu od srece a ja sokirana samo sam sjedila posto je to se desilo poslije 9 godina braka user posted image .Ja nisam nikom trabala javiti posto je moja svekrva uzela telefon u ruke i sve je bilo vec obavljeno hahahhaha samo sam nazvala svog muza nisam mogla da cekam da dode kuci posto je bio na putu i rekla sam mu da ce postati otac na sta je on od soka samo pitao "a sta cemo sad" i evo sretna familija je na okupu i kada bi opet ostala trudna podjelila bi radost sa svima pa ako traba sta da bude neka bude to je sve Bozijom voljom sretno vam trudnice moje!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu ja_naiva)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
16.10.2008 15:10:26   
Enni
moj je stav da ne govorim dok se ne vidi, još čvršća u odluci da nikom ne govorim,poučena prolšlim iskustvom.
kako mi je teško bilo poslje spontanog, nekad mislim da ni MM ne bi rekla a kamoli nekom drugom.

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
16.10.2008 16:56:03   
dinciii
mene je bilo sramota reci...ajd mami al ocu uhhh.....ono ti bude u glavi pa sad ima dokaz da mi ono radimo  user posted image smjesno al et tako je bilo.al mama je sama nesto primjetila i sama pitala i tako su saznali najbitniji.....a toliko sam nestrpljiva da nisam cekala 3 mjeseca,ne sto nisam htjela nego sto nisam mogla...

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
16.10.2008 18:00:37   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: Dina RR

Ja nesto bas i ne vjerujem u te obicaje da treba pricekati neko vrijeme pa reci nekome za trunocu... ako sam ja sretna, zasto ne podijeliti tu vijest sa meni najdrazim ljudima, jer znam da ce i oni onda biti presretni zbog nas. To sto se smatra da treba cekati da se vidi hoce li sve biti u redu mi je bezze... ako ce biti ok, bice aBd... ako ne, neka i tako bude, Bozija odredba... u tom slucaju bih mogla da podijelim tugu sa ljudima kojima sam i rekla, bolje i to nego da je zadrzim u sebi.

Dinči, izvini, ali moram da te demantujem. Nije to običaj, nego iskustvo žena koje nisu imale sreće. Hvala Bogu, tvoja je trudnoća prošla dobro i ti si dočekala da uzmeš u ruke svoju mrvicu. Ne možeš ni zamisliti kako boli kada te nešto pitaju ljudi koji su znali a tvoje mrvice nema.

IZVORNA PORUKA: Enni
moj je stav da ne govorim dok se ne vidi, još čvršća u odluci da nikom ne govorim,poučena prolšlim iskustvom.
kako mi je teško bilo poslje spontanog, nekad mislim da ni MM ne bi rekla a kamoli nekom drugom.

U potpunosti se slažem. Za prvu trudnoću niko nije znao, spontani bio u 6. sedmici. Za drugu trudnoću smo rekli nekim prijateljima, ljudi kao ljudi, izbrbljaju, čini mi se da je na kraju znao cijeli grad i sva rodbina. Spontani u 9. sedmici, kiretaža, a onda tek slijedi: milion pitanja, komentara, lijekova i koječega više ne znam ni sama. Užas! KAO DA SU MI PO ŽIVOJ RANI KOPALI SVAKOM RIJEČJU. Jučer sam dobila zadnji "doktorski" komentar od muževe tetke. Naime njena zaova je imala spontani i poslije je čekala godinu dana i onda je opet zatrudnila i rodila. "Čekaj i ti godinu", kaže ona, "rano ti je prije." E svašta. Zna ona bolje od doktora. Uh.user posted image
Sljedeći put, ako Bog da, samo MM će znati, a ostali kad se bude vidjelo.user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
16.10.2008 18:17:45   
Anoniman
ja sam maco mislila da ne vjerujem u to da, ako kazem za trudnocu, se moze nesto desiti, a ako ne kazem, nece se nista desiti... ipak to je Bozija odredba, rekli mi ili ne...
a to da ne mogu da zamislim, ne mogu hB, al suosjecam sa svima vama koje ste prosle kroz to ruzno iskustvo i zelim da vam se nikad vise ne ponovi... user posted image

(odgovor članu Aquarius)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
16.10.2008 18:33:56   
Aquarius
Nesporazum.user posted image Ma ne vjerujem ni ja u to, to mi je glupo. Samo kažem da su žene poučene lošim iskustvom kad trudnoća ne završi dobro, kasnije govorile da se ne govori nikom dok se ne počne vidjeti. A naš narod od svega napravi gatku.user posted image
Jer, iz ličnog iskustva, komentari stvarno bole. Bila sam zahvalna ljudima koji nisu ništa pitali i komentarisali.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
16.10.2008 21:38:17   
Anoniman
Eh evo i mene na ovu temu user posted image . Imamo kćerku od 6 godina i drugo dijete nismo još planirali, ono tipa imamo vremena (ja 25 god. MM 26 god.). Prošle sedmice kasni, mislim prehlada al prije nego odem ginekologu idem uraditi test. 100% sigurna da nisam trudna kad ono 2 linije!!!!! Ma presretna!!!!!! Odmah sam javila mami i svekrvi, muž rekao kolegama s posla, a ja isto tako na poslu odmah rekla čisto da budem fer, da kažem odmah da ljudi mogu računati da sam tu još nekih 8 mjeseci. Al najsmješnije je bilo kad smo rekli kćerki. Ona je sada prvačić, i naravno jako, jako joj je bilo drago (budući da nas već neko vrijeme moli da joj rodim brata ili seku). Objasnim joj da sam trudna i da je to sada naša tajna sve dok mami ne naraste pupača. Kaže ona
" ok mama, neću nikome govoriti." Dođem ja taj dan po nju u produženi boravak, učiteljica se smije user posted image  Kaže učiteljica, Sara nam je rekla da je to tajna - da ste trudni, pa je otišla i rekla isto drugoj učiteljici, pa kuharici, pa je čekala da se djeca iskupe i njima je isto rekla ali sa naglaskom da je to TAJNA. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
i tako, duša mamina, razglasila cijeloj školi, a ja još nisam bila na prvom pregledu (7 sedmica sam trudna)...al sve će to biti ok aBd.

(odgovor članu Aquarius)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
24.10.2008 17:14:36   
nikita
Mi smo rekli cim smo saznali roditeljima i najboljim prijateljima onda se to polako prosirilo...al vijest da sam bila na kiretazi su saznali i oni koji nisu znali da sam bila trudna al tako je to sa losim vijestima,sire se brzinom svijetlosti.
Drugi put cu pricekati jedno vrijeme pa cu onda objaviti.


Pozdrav iuser posted image

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
31.10.2008 15:56:50   
Arijana2
[img noborder]http://bd.lilypie.com/gfEUp1.png[/img]

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
31.10.2008 16:08:41   
mamy Sabina
user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
3.11.2008 12:07:15   
Arijana2
Evo konacno sam se odlucila i rekla svojima,mama je super prihvatila i ostatak porodice takodje,a otac je bio kao malo rezervisan sto me povrijedilo,nema veze.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
8.11.2008 14:57:39   
Puslica
2.11.navece sam uradila test ,za stolom sjedili ja i moj voljeni jedno naspram drugog i preznojavali se od iscekivanja a kad su se ukazaleuser posted image ja sam zaplakala a on u nevjerici zagalami na mene da nepretjerujem mozda je greska ,jer se nismo nadali zaista inace smo se lijecili tj.ja od pco srecom ne dugo. u braku smo pola godine a zajedno zivimo oko godinu i nesto a lijecimo se 4 mjesec.tu je nastala konfuzija koga zvati sta ciniti i naravno doktor je bio prvi jer konntaktiramo putem tel.covjek je usklikno nije mogao da vjeruje i uputio me na vadzenje bete...ko je sljedeci moj tata naravno koji zivi sa svojom zenom jer mi je mama umrla prije tri godine i naravno tata od silnog uzbudzenja nije progovorio samo je rekao polako dok nebudes sigurna.zivimo sa svekrom i svekrvom ali oni nisu znali da se lijecimo i mm je odlucio da im kazemo tek kad nalazi bete budu gotovi..i eto krv je potvrdila u dva dana beta se povecala za vise od duplo i kao sutra na uz e tu noc smo rekli njegovima obradovali su se cestitali nam,sutradan na uz doktor je potvrdio i to blizance nosim kad sam javila muzu nije mogao do daha da dodze kao ni moj tata a javio je svojima (svekrvi)oni van sebe i tada smo im rekli da sam se ja lijecila ...ja ko ja nisam se mogla suzdrzati i rekla sam dvjema-trijema drugaricama s kojima i nisam u nekom pretjeranom kontaktu nego preko interneta a znamo se dugo godina jedna je isto trudna i na njen nagovor sam i uradila test jer po mojim simptomima je skontala posto joj je druga trudnoca ..i tako mm nije nikome rekao od prijatelja ja jesam jos i jednoj zeni koju volim puno a to je od moje pokojne mame velika prijateljica skoro ko sestra.eto jos nismo ni svjesni usla sam u 6 sedmicu krupna sam inace tako da ce se vjerovatno kod mene tesko i primjecivati..jer smo odlucili cekati dok raja nebudu primjecivala,kazu da nevalja i znam konkretan slucaj abortusa u ranom stadiu navodno ureklo se ....


_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
10.11.2008 21:43:39   
taze_mlada
bila sam odprilike 2,5 mjeseca trudna kad sam sasvim slucajno, na pijaci , kao izltila pred mamom i sestrom...jer su one insistirale da mi kupe kaputic a ja nisam znala sta drugo kao razlog reci nego: trudna sam :D taj isti dan smo javilil i mami i sestri od MM. a blizoj raji smo rekli nakon prvog znacajnog pregleda nuhalnog nabora...dakle oko 3 mjeseca. MM je htio odmah reci, ja eto nesto kao nisam... imala sam krvarenja na pocetku i hematom pa sam htjela da vidim kako i sta ce to proci...a i dr. je rekao: polako, sve ce samo reci :D

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
12.11.2008 9:52:14   
Malaja
Eh drage moje
MM i ja smo u prvoj user posted image razglasili svima. Ali bukvalno svima. Nažalost ta user posted image se završila spontanim. E onda je trebalo svima objašnjavati kako, zašto, da trudnoće nema... Uglavnom, vrlo skoro sam ostala opet user posted image hvala Bogu user posted image user posted image user posted image
i sada smo se dogovorili da ćemo reći samo najbližima-tako je i bilo. Za ostale ćemo pričekati bar dok se ne počne primjećivati na meni.
Jer ne daj Bože da se opet nešto desi ne bih mogla prolaziti kroz iste priče.

_____________________________

Strpljen-spašen!
___________________________________________________

Majkini balončići prvi put zaigrali u stomi 28.09.2009

Naša ljubičica stigla na svijet 18.03. najljepši dan u maminom i tatinom životu!

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
22.1.2009 15:51:59   
chuci
evo da ja malo obnovim ovu temu

i ja sam tek neki dan radila test, a još nikom nismo rekli

negdje sam već pisala, ja osjetljiva, a ne volim kad me neko vidi da plačem, a imam osjećaj da ću se rasplakati, i sad sam user posted image user posted image user posted image

hajde nek neko napiše kako ste vi to rekli, da mi je to nekako okrenuti na šalu, pa da se ne rasplačem


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
25.1.2009 16:10:57   
TURIST
Mi smo upravo ušli u 37 nedelju i željno očekujemo našeg sina.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
25.1.2009 21:41:06   
Ella_H
Ja nisam nikome rekla sveki se slucajno zadesila i od srece pola Amerike je saznalo prvi put
i po belaju i drugi put ona mi kupi test ti si kaze trudna idi uradi ja kontala imam gripu nisam ni jela ni pila 5 dana i eto opet razglasila hehe....Ali sve ce biti ok 12 sedmica tek i napredujemo....

(odgovor članu TURIST)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
25.1.2009 21:46:39   
žana o8
Ja nisam mogla sačekati ni 5 minuta da test čestito pokaže. Čim sam vidjela da počinje plaviti  odmah uzela telefon i svima razglasila.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  I na internet sam stavila.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
25.1.2009 21:54:08   
andji
ja nacrtala srce na stomaku i unutra napisala TATA,i izašla pred mm iz kupatila(kad sam vidjela da je test pozitivan)...a mm i dans čuva tu sliku u telefonu a sad će joj 2god.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
25.1.2009 21:56:56   
žana o8
Originalno andji.user posted image A ja se popiškila u čašu i mi je stavili nasred stola u dnevnoj sobi i čekali rezultat, a mm to slikao i svima pokazivao. Sad me svi prestrašeno gledaju kad im ponudim piće, kontaju ljudi ova piša po čašama.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
25.1.2009 22:03:36   
simba
Menga mi je kasnila par dana i nisam nista poduzimala, mislila sam da je neka upala.Tek nakon 2 sedmice kupila sam test al se druga crta slabo vidila.Nisam nista nikom govorila samo MM.Ponovo sam kupila test nakon sedam dana i pokazao jeuser posted image user posted image .Nisam mogla da vjerujem rekla sam muzu i dogovorili se da jos nikom ne govorimo bar neko vrijeme.To jutro otisli smo na poso i on nije mogao izdrzat nazvao je svoju mamu i rekao joj, ona je to dalje razglasila....user posted image .A ja sam rekla prvo mami i sestri....Tako da od tog uzbudjenja dogovorenu tada tajnu nismo mogli cuvat ni sat vremenauser posted image user posted image user posted image .Al eto Hvala Bogu cijela trudnoca i porod prosli su kako treba...user posted image .A i bebac je masala neureko se...user posted image
jubi ga mama.user posted image

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
25.1.2009 22:06:42   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: žana o8

Ja nisam mogla sačekati ni 5 minuta da test čestito pokaže. Čim sam vidjela da počinje plaviti  odmah uzela telefon i svima razglasila.user posted image user posted image user posted image user posted image


I ja sam isto ovako... user posted image

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
26.1.2009 10:47:26   
delly
ja  i mm smo znali a nasima smo rekli tek nakon 2 mj user posted image     tesko je bilo strpit se ali tako smo htjeliuser posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
26.1.2009 11:00:31   
bebana27
meni je izostala mjesecnica 8 dana ali nisam htjela da uradim test jer nesto je u meni govorilo mozda nisi trudna mozda je samo prehlada
ipak mm mi je rekao hajde kupi test pa da vidimo na cemu smo i tako sam ja juce kupila test i bio je pozitivan ali jos nisam svejsna toga da sam trudna kao da jos sanjama jer nakon 1 god.cekanja moja se je zelja ostvarila i presretna sam i sad kako racunam da sam usla u 6 sedmicu trudnoce pa sve kontam kad bi bilo najbolje da odem dr da mi potvrdi

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
26.1.2009 11:08:49   
dina_89
moji bliznji su ocekivali i stalno su me pitali za to tako kad sam saznala da sam stvarnu trudna rekli su da su primjetili neke promjene na meni i da su predpostavljali user posted image user posted image user posted image , ostali su vecinom pitali valjda se uvjek primjeti po necemu sad vec po stomaku a ja samo potvrdim...

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *