|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
26.5.2011 23:47:07   
teacher75
a sto su ga istjerali? sta je rekao?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 26.5.2011 23:54:46 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
26.5.2011 23:48:20   
renya
došao je on da im kaže da mislimo ozbiljno itd...ali su ga moji istjeraliuser posted image  tako da mi je malo glupo da opet dolazi, user posted image  neugodno mi je zbog njega razumijete me ??
ne živimo zajedno, ali on želi da se ja preselim ćim kažem, ali ja ne znam kako da uopće kažem to !!!!user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
26.5.2011 23:49:34   
renya
nije uspio ništa ni da kaže, jer su moji čuli da je bio oženjen....

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
26.5.2011 23:50:05   
Hanady RR
ja se stavljam u poziciju tvojih roditelja sada i kažem ti da ih donekle razumijem.
ja imama dvije kečrke i nebih voljela da mi budu u ovome porblemu u kojem si ti...
li svakako razmišljam o tome da ih odgojim tako d aimaju svoj stav i svoje Ja i da stisnu zube i nose se sa svojom odgovornosti aja kao roditelj sebe ću naučiti da prihavtim njihove izbore.
Možda će tvojim roditeljima trebati vrijeme...ali ti si već imala spontani i svaka danja sikiracija vodi t eu novi rizik...tako da ja bih na tvome mjestu zanemarujući činjenicu da sma i sama roditelj saopštila im istinu, otišla da živim sa svojom ljubavi i onda ih zamolila da to prihvate jer ih voliš i poštuješ ali zahtjevaš da i oni poštuju tebe.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 26.5.2011 23:55:40 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
26.5.2011 23:50:28   
bebbe RR
Hmmm... Pa, imaš dvije mogućnosti - ili ćeš stisnuti i reći, te podnijeti sve što slijedi - a na kraju će biti kako ti Hanady reče, ili će im se sve samo kazati s vremenom, a tvoj će dečko izgubiti živce čekajući te...
Uglavnom, fakat je nezgosno, u pravu si. Zapravo, jako je ružno da tvoji roditelji tako malo poštuju tebe i tvoj izbor da tvog muškarca istjeraju! Pa ja ne bih istjerala ni dečka svoje kćeri tinejdžerke, jer mi je stalo do nje i jer ima i drugih načina, civilizovanijih, da kažemo kada nam nešto ne odgovara.
Na tvom mjestu, ako nisam bila dovoljno konkretna, evo biću - ja bih rekla i preselila se.


< Poruku je uredio malena27 RR -- 26.5.2011 23:56:08 >


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
26.5.2011 23:50:45   
renya
on se želi oženiti ali ja znam da sada ne možemo jer mora riješiti rastavu samo ne znam koliko to traje danas je išao u socijalno za maloga...ali od suda nema još poziva !!!

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
26.5.2011 23:55:57   
Skvo RR
trebas samo da kazes brzo i bezbolno....user posted image user posted image user posted image user posted image ...ne bi ulazila u detalje tvog privatnog zivota..jer iskreno to me ne zanima.....ali trudna si, ocigledno zelis dijete i samo reci....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
26.5.2011 23:56:27   
renya
i ja ponekad mislim da će mu dosaditi da čeka....
ali vjerujte da me je strah, jer znam kakvi su, razumijem da je to sve jedan šok kada nađeš dečka koji je oženjen i ima djete, ali to ne znači da oni nemaju šansu za sretan život!!!!! samo što se to mojima ne može objasniti...

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
26.5.2011 23:57:53   
teacher75
ako ti je toliko frka da im kazes, spakuj se, napisi im pismo, otvori im dusu, valjda ce razumjeti...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 27.5.2011 0:42:53 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
26.5.2011 23:58:19   
bebbe RR
Pa, sve je to prilično haotično. On se želi oženiti, a ne može jer je oženjen.
Jasno da tvoji roditelji brinu.
Nemaš, zaista nemaš nikakvu garanciju da će sve ispasti kako želiš, ali te garancije nema niko, ni u najidealnijim vezama. Uvijek može naopako krenuti. Mislim da je super da imaš svoj posao i svoju egzistenciju. Roditelji ti, vjerujem, neće okrenuti leđa. Nadam se ni on. Uglavnom, beba raste, skini i sa sebe i sa nje taj stres skrivanja, reci im da si trudna i kreni dalje.


< Poruku je uredio malena27 RR -- 27.5.2011 0:43:16 >


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
27.5.2011 0:00:08   
renya
hm.... ne znam koliko je to pametnouser posted image user posted image user posted image user posted image , ali ako ne budem imala izbora??? ma da me pogađa jer su mi to ipak roditelji....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
27.5.2011 0:04:02   
bananica
a sta te pogadja??

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
27.5.2011 0:04:33   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: renya

hm.... ne znam koliko je to pametnouser posted image user posted image user posted image user posted image , ali ako ne budem imala izbora??? ma da me pogađa jer su mi to ipak roditelji....


ah, naravno... Pogađate, trudna si, pa još i više, cijela sitaucija nije pjesma... Ali tako je kako je. Lako je birati između dobrog i lošeg, a teže između više loših stvari... Ali, gledaj na to ovako: kako bilo, za 33 sedmice ti ćeš biti mama jednoj divnoj osobi, i tvoj omraženi dečko tata. A tvoji roditelji nana/baka i dedo... I to je jedna divna stvar. Sve ostalo u toj priči su tek preprekice koje ćeš sigurno prevazići. Ma kako grozno izgledale.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
27.5.2011 0:09:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: renya

hm.... ne znam koliko je to pametnouser posted image user posted image user posted image user posted image , ali ako ne budem imala izbora??? ma da me pogađa jer su mi to ipak roditelji....


ti se bojiš obacivanja i razočarenja njihovog to je razumljivo...
ali ipak moraš znati da sve što u životu uradiš sebi radiš...
njima će biti teško na trenutak a tebi mnogo duže ako nešto krene po zlu...
zato ne porvociraj to zlo...i sjedi s anjima i kaži im...
on s enije još razveo a u potupku je...i vanbračna zajednica tretira se zakonom lijepo pa možeš imati dijete s anjegovim prezimenom...
to što njemu nije uspio jedna brak ne znači da drugi neće...neka te to ne plaži jer čim dva puta ostaješ trudna ti si odlučila...ili on ili niko...
zato skupi hrabrist, reci roditeljima i zamoli ih da ti budu podrška...
a onda otiđi njemu...
po završetku priče o prethodnom braku za vjenačnje nikada nije kasno, papir nije sigurnost nečega to vidiš po prethodnom razvodu zato ako ga voliš dovoljno da pirčekaš na rodiljekso ''zatišje'' uradi pravu stavr...stvori svojoj bebi dom pun ljubavi sa mamom i tatom.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
27.5.2011 14:06:39   
emma.L
renya, nezavidna situacija skroz. Moj otac je meni pravio probleme i nije htio upoznati moga muža jer je druge vjere (Bože sačuvaj nas ograničenih pogleda na život user posted image ), ali kad sam rekla da planiramo budućnost sa ili bez potpisa (rekla sam da se nikada neću udati bez njegovog blagoslova, ali da ću živjeti sa tim čovjekom jer ga volim, te da ga on nikada ne mora upoznati ako ne želi, da ćemo i dalje imati Božiće, Uskrse, rođendane i vikende bez "uljeza" i da ja fino mogu i tako funkcionirati) zovnuo ga je i upoznali su se i sada se češće čuje s njim nego sa mnom. Dakle, roditeljska ljubav je iznad svih predrasuda i sigurno će uvijek prevagnuti. Doduše, nikad neću shvatiti to zagorčavanje života svojoj djeci, ali hajde.
No, natrag na temu - ja bih sjela i otvoreno razgovarala sama s njima, obavijestila ih o svojoj odluci da imam dijete s tim čovjekom. On će uvijek biti otac njihovog unučeta, prva osoba u djetetovom životu iza tebe i ne mogu to nikako zanijekati. Sigurna sam da imaju dovoljno razuma da shvate kroz šta prolaziš i da ti olakšaju koliko mogu.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
27.5.2011 14:09:30   
emma.L
Back to topic user posted image . Ja sam odmah rekla oba puta, jer još nisam čula da je netko sakrio da je imao abortus user posted image . Dakle, sigurno bi drugi znali da je nešto pošlo po zlu i tugovali bi s nama, pa zašto da se onda ne raduju sa mnom od samoga početka.
A sudbina je sudbina. Moja kolegica je krila tri mjeseca i više, svima rekla i pobacila u 6. mjesecu user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
10.6.2011 21:42:34   
Sandrich
uhhh i ja imam dilemu kad da kazem starcima.....danas sam tek napravila test,doktorica je rekla da dodjem na pregled za 10 dana tek.... da li da cekam do tada,jer nisam udata ali sam u ozbiljnoj vezi i planirali smo bebu i planiramo se uzeti uskoro...al opet mi nije svejedno reci starcimaauser posted image user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
10.6.2011 23:37:58   
malena27 RR
sacekaj uzv pregled i saopsti svojim roditeljima da se nije desilo slucajno nego ciljano user posted image sretno!

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
11.6.2011 9:50:54   
Sandrich
valja mi, kako tako reci user posted image hvala ti user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
11.6.2011 9:59:31   
ivanak
ah sad... to čekanje ili skrivanje je baš malo grozno.
evo npr. u 1 trudnoći odmah sam rekla čim sam vidila test - ni pošla u doktora, sve u redu bilo.
npr. u 2 trudnoći pričekala sam da vidim jeli srce kuca i onda sam rekla.
npr. u 3 trudnoći čekali smo da srce počme kucati i kontamo pričekat ćemo da bude 2 i pol mjeseca, ( računajući to je to.... ) i taman ja rkela rodici mojoj i moja mama tetki ( mami od te rodice ) dan prije nego što sam ja saznala da je bebiju srce prestalo kucati....
tako da ne znam šta bi ti rekla ili skrivati ili ne. prije ili kasnije će se sve saznati pa kako god završilo.
kad je pitanje roditelja onda je to veliki problem. mnogi roditelji odmah zaštitnički stanu za svoju kćer, misleći da je ona još mala princeza....ne zna ona ništa....
Tad se treba iskazati... reći otvoreno što misliš, koja ti je namjera.... pa koliko god bilo deranja, bilo prekidanja u prići.
Problem je u tome što kad žena zatrudni izvan braka, odmah je ona svakakva. A muškome nitko ništa.
Takve predrasude treba slomiti.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
11.6.2011 10:38:57   
Sandrich
ma da,zato mi i jest nezgodno radi roditelja jer nisam u braku,garant ce bit svakakvih komentara.mada mene iskreno apsolutno nije briga sta ce ko reci,nadam se samo da ce sve biti ok i da ce bebica da i dalje raste u meni user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
11.6.2011 23:25:34   
animagical
mislim da se u takvoj situaciji vise treba misliti na mrvu od par milimetara, nego na roditelje...oni ce se sigurno brinuti, mozda galamiti...i na kraju preboljeti i jos biti sretni kad se rodi malo pileuser posted image a stres u trudnoci nije nikako dobar, tako da prije svega misli na svoju bebu...opusti se, nije se nikome svijet raspao zbog jednog bebetauser posted image sve to prodje... milki stomacic i fino im reciuser posted image i naravno, cestitam na trudnociuser posted image

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
12.6.2011 9:34:34   
Sandrich
tako ce i da bude user posted image user posted image
hvala na podrsci i savjetima user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.6.2012 12:21:56   
Anoniman
kada reći na poslu da ste u drugom stanju?
čini mi se da je bila tema al ne mogu je naći?


(odgovor članu dina_89)
  Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.6.2012 12:24:15   
koka i po
sto je moguce kasnije.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *