|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 18:04:24   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Blago vama ja jos nista nisam skontala sta da napravim za veceras user posted image Nekako sam najvise zagrijana za piletinu. Kontala sam da napravim pilece filete, gljive u umaku, prilog riza ili krompir, supu tarhanu. Da hoce mm doci pa da on skonta, bilo bi mi lakse user posted image

Ja imam super receptić za piletinu i gljive: pileće filete narežeš na tanke trake, umačeš u prah od krem supe od gljiva i onda redaš u vatrostalnu posudu. U vrhnje za kuhanje dodaš ostatak praha od supe i sve to preliješ preko mesa, a gljive, malo krupnije rezane, pobacaš po tome i u rernu na pečenje.
Baš bude fino!


Hajd sad priznaj odakle me viris user posted image Ja ovaj recept cesto pravim jer mi budu mmmm, a nema sanse da nesto ofulam i da ne ispadnu dobro
Ispekla sam pogacu, corbica od tarhane se kuhaa za ostalo mi je jos rano


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 18:39:39   
ljubicica5
Selam svima... Nadam se da vam post s lahkocom prolazi... eto nema jos puno do iftara, da vas Allah sve nagradi za vasa djela.
A sad... zanima me sta najcesce pravite kada organizujete vece iftare- za siru porodicu i prijatelje?

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 18:48:20   
zeze
Tarhanicu sa fasiranim,
cufte sa pireom
salata,
puding
cokolada :D

Sve je pripremljeno, samo se treba ispeci. Rano mi jos.

Ljubicice mi smo prosle godine prvi put pravili iftar za siru masu i ove cemo aBd i planiram praviti isto.
Supa, pite, paprike, sarma, peceni bataci i teletina, kompot i torta za desert. Mislim da samo sa ovim necu pogrijesiti user posted image
Prvi ramazan kad smo se mm i ja uzeli, pozvali kuma sa porodicom na iftar , bas sam se potrudila , spremila i na kraju djeca nisu nista htjeli da jedu, kao ne vole user posted image Stvarno mi je zao i krivo bilo.

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 18:50:26   
mama75
Danas sam bila vrijedna: begova corba, piletina u bijelom sosu sa zelenim biberom, riza, pecene paprike, peceni paradaiz, salata od mrkve i bijelog luka, kolac sa breskvama. Nesto vec napravljeno (morala su djeca rucati user posted image ) a nesto cu sada. danas sam bas dobro raspolozena, inace ne volim da kuham, jedino mi se ovako za Ramazan "omakne" da napravim vise od 2 jela (u jelo brojim i supu user posted image )
Nisam nasla temu pa evo ovdje da zazelim svim forumasicama Ramazan serif mubarek olsun, da vam Allah dz.s. ucini post lahkim, da spusti svoju milost, da nam grijehe oprosti, primi dove i da iskoristimo blagodati u ovom mjesecu.

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 18:54:14   
ananas_ze
mama75 me podsjeti da idem napravit salatu :krastavci, jogurt i malo bijelog luka user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 18:59:27   
ljubicica5
Zeze, mi smo se takoder vjencali prosle godine, i prosli Ramazan sam prvi put pravila takav iftar. Kod nas tako ide tradicionalno, prvo se sluzi grah, potom sarma i punjene paprike pa pita i na kraju krompir i piletina. Uz sve to ide neki kompot. A desert je po izboru. Tako sam uradila prosle godine, ali ove bih voljela nesto da promijenim. Zelim da odusevim cijelu rodbinu necim- ali cim???

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 19:14:54   
Amam
Kad pravim velike iftare,to obicno bude kod mame jer oni imaju puno prostora pa pozovu sve za jedno vece obisno pravimo
bosanski lonac ili hadzijski cevap
dolme su obavezne,tradicionalno,paprike ,sarma,sogan dolma
pite ako neces klasicne mozes praviti malo drugacije imas na receptima npr albanski burek,sirnicu s mineralnom vodom ili pitu s gljivama,ako ne nadjes javi da postiram

krompir pravimo obicno kao prilog mesu,a obicno ga uvaljam u kukuruzno brasno i vegetu i zapecem da fino porumeni,
francusku salatu,sad ima povrca svjezeg

kompot,sutlija i obicno bude torta jer je masivna user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 19:16:25   
Amam
Medic ti spominjes palacinke za sehur,ja nikad nisam,a sjetih se da su zasitni,je li ti mislis na slatke kao i ja user posted image ,ako da,reci mi jeli napravis uvece pa ujutro samo mazes ili?Zbunjita sam user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 19:31:01   
zeze

IZVORNA PORUKA: Amam

Kad pravim velike iftare,to obicno bude kod mame jer oni imaju puno prostora pa pozovu sve za jedno vece obisno pravimo
bosanski lonac ili hadzijski cevap
dolme su obavezne,tradicionalno,paprike ,sarma,sogan dolma
pite ako neces klasicne mozes praviti malo drugacije imas na receptima npr albanski burek,sirnicu s mineralnom vodom ili pitu s gljivama,ako ne nadjes javi da postiram

krompir pravimo obicno kao prilog mesu,a obicno ga uvaljam u kukuruzno brasno i vegetu i zapecem da fino porumeni,
francusku salatu,sad ima povrca svjezeg

kompot,sutlija i obicno bude torta jer je masivna user posted image


Ovaj krompir, treba li ga prvo skuhati?

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 19:36:42   
Amam
IZVORNA PORUKA: zeze


IZVORNA PORUKA: Amam

Kad pravim velike iftare,to obicno bude kod mame jer oni imaju puno prostora pa pozovu sve za jedno vece obisno pravimo
bosanski lonac ili hadzijski cevap
dolme su obavezne,tradicionalno,paprike ,sarma,sogan dolma
pite ako neces klasicne mozes praviti malo drugacije imas na receptima npr albanski burek,sirnicu s mineralnom vodom ili pitu s gljivama,ako ne nadjes javi da postiram

krompir pravimo obicno kao prilog mesu,a obicno ga uvaljam u kukuruzno brasno i vegetu i zapecem da fino porumeni,
francusku salatu,sad ima povrca svjezeg

kompot,sutlija i obicno bude torta jer je masivna user posted image


Ovaj krompir, treba li ga prvo skuhati?


Mozes ako ga peces u el rerni,moja mama je misljenja (a i ja kako godine prolaze) da je hrana ukusnija iz sporeta na lozenje,kad ga pecem u toj rerni ne kuham.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 20:06:10   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Amam

Medic ti spominjes palacinke za sehur,ja nikad nisam,a sjetih se da su zasitni,je li ti mislis na slatke kao i ja user posted image ,ako da,reci mi jeli napravis uvece pa ujutro samo mazes ili?Zbunjita sam user posted image


Amam ja inace sjedim do kasno, posebno ovaj ramazan sehur dosta rano, pa sam ih sinoc fino napekla 15 tak komada, Ako su slatke onda ih dok jedemo mazem, ako su slane kao sinoc filovane i pohovane onda navece kasno, sinoc oko pola 12, pa ih za sehur malo ugrijali onako gotove. Jako su site, ja sma pojela samo dvije user posted image

Jos malo ostalo do iftara, maleni i muz odose po somune, ja na balkonu sve servirala user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 20:43:41   
Nunny
Vama koji ste postili da vam Allah ukabuli post...a i onima koji su se potrudili da skuhaju i obraduju postace isto upise u dobra djela..AMIN

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 23:26:28   
Anoniman
, Amin Jarrabi user posted image

(odgovor članu Nunny)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 23:30:24   
Anoniman
za sehur krompirusa i jogurt , naravno hurme i vode

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 23:30:34   
Alma_27
Elem, ja nisam postila tri Ramazana tako da ne znam kako je postiti kad je dan ovako dug.


Od sutra ako Bog da postim. Sad, ja sam za sehur planirala kasu od integralnih zitarica sa bademima i malo meda, purece odreske, sir, bananu i kafu I puno vode naravno. Hoce li mi to biti dovoljno? Sta mislite?


znam da zvuci kao da cu nahraniti brigadu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 23:32:36   
Anoniman
draga Alma , ja ponekad postim , samo na vodu , napijem se i toliko
ne mogu jesti jer je iftar kasno
ne brini draga kad je nijet istinski mislet da ce ti sve ovo biti dovoljno , ako ne uvek se ima i hleba user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 20.7.2012 23:33:18 >

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 23:32:53   
niki83
Ispostimo elhamdulillah prvi dan ramazana, da nam se primi u dobra djela insallah! user posted image
Mi smo za iftar tako malo jeli user posted image ne mozes jednostavno, samo voda, voda i supa je godila..
Tako da za sehur imamo da pojedemo hrane od iftara..a pileci filei koje sam vec marinirala ce morati sacekati do sutrasnjeg iftara aBd..
Sad u krevet malo do sehura..user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 23:35:31   
ananas_ze
sta god da se pojede poslije 17h organizam je vise zedan nego gladan, tako da ja razmisljam kako da popijem sto vise vode, jer sam pospana i necu ostat budna do sehurauser posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 23:35:38   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: triputmama

draga Alma , ja ponekad postim , samo na vodu , napijem se i toliko
ne mogu jesti jer je iftar kasno
ne brini draga kad je nijet istinski mislet da ce ti sve ovo biti dovoljno , ako ne uvek se ima i hleba user posted image



I ja sam tako s vodom mogla dok je kad je dan krace trajao pa ako Bod ga moci cu i sutra ispostiti nakon pravog obroka na sehuru

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 23:38:51   
madam x
Večeras smo imali:
begovu čorbu
pileće ćevape i pljeskavice
pikantnu piletinu
krompir iz pizza tave
čupavce i sladoleduser posted image .

< Poruku je uredio zinanina -- 20.7.2012 23:39:08 >

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 23:39:05   
Hanady RR
ja na sehuru ne jedem mnogo...
al aw nadolindžam vode...
noćas ću aBd i više no noć prije...
bome danas mi naumpalauser posted image
istina radim fizičke radove jer krečenje nisma još završila i s advoje sma djece koja mamaču svako minutu...biće ožednih prije no sma se nadal...
na Iftaru sve nadoknadihuser posted image

Alma...
pazi koliko ćeš pojesti i šta da te sutra žeć ne okahriuser posted image

ja za sehur imama od iftara...a muž bi i komane kljukuše ...eh dok razmislim jer ne znam dla ću joj odolitiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 23:50:29   
Medić*
Nama je skoro pa citav pleh musake ostao. Fino cemo podgrijati, svakako nece prenociti user posted image

Zato smo potamanili corbicu od lece, salate, krastavce u jogurtu, masline, pa jos toga doturali a musake vrlo malo. Organizam trazi vodu, a jos sam dobila za ramazan sok od ruze, sirup, ma sve za 10 elham.

Oko 21h izasli u MaC na kaficu, zvase nas komsije user posted image Muz na teravih namaz a nas dvoje kuci, maleni se umorio jedva je do stana dosao.

Samo cu napraviti porciju salate, sve od iftara bit ce za sehur.

< Poruku je uredio medic slatki -- 20.7.2012 23:51:03 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 23:58:23   
Honey3
zenice moje kako ispostiste ??? mi super hvala Bogu a i cura velika u Austriji super kaze,nadam se da ce ovako biti do kraja mjeseca Ramazanauser posted image
kod mene opet topa za sehur,i bit ce mazalice, jer sin mi najvise voli mazanjeuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Sehuri/Iftari
21.7.2012 0:02:51   
Medić*

IZVORNA PORUKA: zaha

zenice moje kako ispostiste ??? mi super hvala Bogu a i cura velika u Austriji super kaze,nadam se da ce ovako biti do kraja mjeseca Ramazanauser posted image
kod mene opet topa za sehur,i bit ce mazalice, jer sin mi najvise voli mazanjeuser posted image


Mashalah Zaho, vidim djeca poste, duse drage, neka nek se uce na vrijeme.

Mi smo kao djeca takodjer poceli rano postiti od 6 ili 7 razreda, sjecam se da su nam govorili da djeca poste po pola dana user posted image .

Moj F veceras kaze, mama ja postio 5 min, za to vrijeme je skinuo carapice user posted image user posted image user posted image ali mi je nasladji bio pred aksam namaza uzima abdest, kvasi se po kupatilu, pa sve trci cekajte me user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Sehuri/Iftari
21.7.2012 0:11:46   
Honey3
medic cura posti od 3.razreda citav Ramazan,a malac je slabiji on je rekao da ce ovaj postiti citav,pa vidjet cemo,koliko mogneuser posted image
kod nas je bilo nasivanje kad smo bili maliuser posted image sladak je Fatih,cuj trci na namazuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *