|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 15:16:34   
veeseelaa
meni su danas na Dip-u dali te epruvete, rekli mi da obavim bris kod svog ginekologa i da njiam vratim eppruvete

a posebno imam uputnicu za Mikrobiologiju gdje piše, bris cerviksa i vagineuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 15:19:25   
djoisa
pa onda prvo idi ginekolgu s tim epruvetama nek napravi briseve i onda ih odneses na mikrobilogiju..ne znam da ih mozes vratiti i na dip ja sam nosila na mikrobiologiju..nalaz se ceka mislim 7 dana

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 15:22:02   
veeseelaa
kaže ova na Dipu nakon uzimanja brisa iste mi donesite do 12 satiuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 15:23:24   
djoisa
pa eto ne moras na Mikrobiologiju..znaci moze i gore

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 15:24:10   
Aiša
veselaaa, na šta radiš briseve? Klamidija, ureaplasma, mikoplasma i bris vagine i cerviksa?

Pretpostavljam da su ti na DIP-u dali više epruvetica?
Meni su u srijedu (jer isto radim sve te briseve), dali sve epruvete, da ne moram ići kod Hayata po njih.

Sa tim materijalom ideš kod svog ginekologa da uzme briseve, ginekolog će ti razdvojiti gdje šta ide, mislim napisati na epruvete i imaju ona stakalca neka.

Kada završiš kod ginekologa jednu uputnicu (bris vagine i cerviksa) sa dvije epruvete na kojima će ti pisati bris vagine (na jednoj) i bris cerviksa (na drugoj) nosiš kod Hayata u onaj laboratorij.

Drugu uputnicu sa timstakalcima nosiš na DIP, tamo gdje si preuzela materijale, a ako predaješ uzorke poslije 10.00 h onda u sobu 14 (tu je ona u prizemlju).


Ako nećeš to danas raditi mislim da moraš držati u frižideru te podloge. Neka me neko ispravi ako nije tako.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 21:58:31   
veeseelaa
veselaaa, na šta radiš briseve? Klamidija, ureaplasma, mikoplasma i bris vagine i cerviksa?


sve to radim
svratih poslije posla u Skerlićevoj i rekoše mi da kod njih mgu uraditi briseve a poslije ove na klamidiju, ureaplazmu i mikroplazmu odnijeti na DIP

a bris vagine i cervikse odnijeti na Mikrobiologiju preko puta Vijećnice

i da rekoše mi da za bris vagine i cerviksa ne moram ići po štapiće na Mikrobiologij već da iste mogu kupiti u apoteci za nešto banalno novca, čini mi se oko 0,50 pfeninga

eto pa da znate



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
7.3.2013 7:56:30   
trudnica31
U 10. nedjelji trudnoce sam, u brisevima mi je izolovan enterokok i doktorica mi je dala vaginalete ampicilin-nistatin koje se prave u apoteci. Rekla je da ih slobodno koristim, da su bezopasne, medjutim negdje sam citala da se nikakvi antibiotici ne preporucuju prije 12. nedjelje? Da li je koja koristila ih i znate li nesto o tome?

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
7.3.2013 8:35:20   
marinčii
ja sam koristila i antibiotik i vaginalete u 9 tjednu trudnoće ,jer sam imala istu bakteriju u brisu cervixa,hvala Bogu nije bilo nikakvih posljedica,ja bi poslušala svoju doktoricu,ali ako nisi baš sigurna u nju možda da odeš još nekome pa ako ti potvrdi i kaže da je sigurno onda ih koristi,sretno.

http://www.bebac.com/tekst/lekovi-u-trudnoci evo ti jedan link pa pročitaj

< Poruku je uredio marinčii -- 7.3.2013 8:37:18 >


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu trudnica31)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
7.3.2013 10:24:26   
veeseelaa
i da rekoše mi da za bris vagine i cerviksa ne moram ići po štapiće na Mikrobiologij već da iste mogu kupiti u apoteci za nešto banalno novca, čini mi se oko 0,50 pfeninga


ovo zanemarite, nema nigdje kupiti

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
25.3.2013 17:11:20   
fikolino
Pozdrav, radila sam nalaze krvi i urina i na nalazima za urin pise mi da imam nesto bakterija, dali sada moram raditi bris ili da uzmem vaginalete?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
26.2.2014 20:04:51   
sara123

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

molila bi odgovor

kakva je to vrsta bakterije: beta hemolitički streptokok???
na koji način se utvrđuje da ista postoji? urin il bris cerviksa?
kako se liječi i sl


Vesela,ziva bila, jesi li ti imala ovu bakteriju ili si se onako raspitivala???

Ja danas otisla po rezultaye vag.brisa,kad tamo...pronadjena ova bakterija.
Prije toga radila urinokulturu, bila sterilna.

Do sutra kad idem kod svoje dr.aBd cu izluditi..imam li razloga za paniku obzirom da sam u deveti usla jucer..tj.imam li vremena rijesiti to do poroda?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
26.2.2014 20:07:38   
sara123
Tacnije pise
U ispitivanoj kulturi izolovano je
Pa ispod napomena: dosta trichomonas vaginali..rijetki eritrociti

Pa ispod ovaj gore naziv..i cime se moze lijeciti


:(((((((

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
26.2.2014 22:20:20   
Mia
sara znam da nije neka konkretna pomoc, ali ja sam nasla ovaj clanak

www.bebac.com/tekst/trihomonijaza

Obzirom da si ti u 9. mj. mislim da nema razloga za paniku. I sutra da te porode, nije kriza user posted image

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
26.2.2014 22:20:34   
Maya_K
To ti moze i zavisiti od broja izolovanih bakterija npr 4na10 itd. KOd mene je neka streptokoka izolovana u 8.mj trudnoce ali je bila 4na 10 i doc mi rekla nije to nista strasno ali iz predostroznosti mi dala antiniotik ispila i sve ok. Nemoj se molim te izludjivati, sve se to moze srediti user posted image Pricekaj kontrolu sutra i ne izludjuj se, molim te. Sretno u svakom slucaju i javi se user posted image

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
2.3.2014 1:09:24   
Tackica.
Drage moje,

32. sedmica sam trudnoce, i papa test mi je pokazao neku upalu i pise da moram raditi kolkoskopiju. Na internetu procitah da se ista radi najkasnije do 30te sedmice. Inace nemam iscjedak, nemam apsolutno nikakve simptome, narucena sam kod doktora tek sljedece sedmice. Da li je neko imao slican problem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
22.3.2014 23:03:14   
Mamica24
Zdravo drage moje vidim da kuburite sa bakterijama.. ako moze jedan savjet za mene.. posle papa testa ginica mi je propisala metrozol tablete ja i muz da pijemo 10 dana.... smijem li ih ja piti ako sam alerhicna na esbesul i baktrim obzirom da su koliko sam vidjel po sastavu prilucno slicni?!

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
5.4.2014 15:07:13   
Badema
Zdravo drage trudnice, zna li iko sta ovaj nalaz znaci, upravo sam ga podigla:
... nadjene epitelne ćelije, fibrin i rijetki polimorfonuklearni leukociti i Gram + bacili. U 37. sam sedmici.
Pozdravi

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
28.5.2015 15:13:35   
roccoo
Drage moje,molim vas za vasa iskustva ako ih imate. U 11 sam sedmici i slucajno na nagovor drugarice uradim bris vagine i nadju mi trihomonas vaginalis. Nemam nkakvih simptoma ali ovo me mnogo sokiralo jer mi nikada niko nije uradio taj bris iako sam imala vec jedan spontani. Kakva su vasa iskustva ?Ni na jednom forumu nisam naisla na ovu raspravu.

(odgovor članu Badema)
Neposredna veza do poruke: 43
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *