|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 13:51:09   
milenium

IZVORNA PORUKA: SailorMoon



I meni je ofirno, ali zato sto imam da idem svaki dan na rucak, veceru. Nekome je to puno


slažem se.nemamo svi iste mogućnosti.svak se prostire koliko je dug.mi hB imamo,možemo,griješila bih dušu kad bih rekla da ne možemouser posted image

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 14:17:32   
maja78 RR
Od ljudi a i evo ovdje citam kako govore za ovu godinu kao da su HR cijene skoro kao kod nas, ja fakat ne kontam kako, il ne kupuju ovdje ili nisu tamo kupovali. Sve je skuplje.


Ja vec godinama prektikujem da rucak pripremim ovdje do kraja ili skoro do kraja i zamrznem, i onda u prenosnom frizideru ga nosim i nikad mi se nije otopilo. Tako da tamo svedem na minimalac kuhanje, tj ove godine "najvise vremena" mi odnijelo pravljenje pirea (pravog) i kuhanje klepa, a pa moze se skontati koliko je ostalo trajalo.
Ova godina me pokrila sa: klepe (x2), punjene paprike, piletina izdinstana (tamo prilog i vrhnje) x2, buranija, pita, i salata od tunjevine (naravno nezamrznuto), i zadnji dan uvijek jedemo u restoranu. Ponesem eurokrem, keks suhi, poneki namaz, kafa .... Tamo dokupljujemo.

Takodje ja nosim svo svoje sudje, ali to svedem na minimum, kao i peskire i posteljinu, mada stvarno tamo bude sve u apartmanu i to cisto, i pogotovo ove godine su domacini bili pravi domacini od krvi i mesa a ne smao da uzmu dinar, ali ...



< Poruku je uredio maja78 RR -- 17.8.2012 14:19:05 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 15:21:42   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

ne kuham na moru....user posted image

ni mi nismo do sada kuhali pa mi lana prosle godine nista nije jelauser posted image sta cu kad je navikla na kuhano i to kako joj ja napravim i nece da jede ni u restoranima ni nista suho iz fast food-a. tako da sam odlucila njoj ponijeti zaledjene supe i povrce sa mesom ili rizom zamrznuto, pa jednu porciju graha zamrznutu i tako to. mi mozemo jesti i vani, al cu ponijeti mali pretis lonas pa da nekad nesto skuham da jedemo kasikom, da nije uvijek sve suho, al necu svaki dan, ne pada mi napamet. uostalom bicemo na moru samo 5-6 dana. najgore mi je sto je mm gadljiv pa moram nositi svo sudje i escajg tamo (pretis, tave, tanjire, escajg...)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 15:57:58   
Galicia
Jel vi idete na more da se kaze da ste bili na moru ili idete da se odmorite ko insani?


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 16:02:54   
Skvo RR
Da se odmorim,,,sve drugo je neprihvatljivo.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 16:06:32   
SailorMoon
Ja opet kazem sve zavisi koliki je ci dzep.
I po tome i bira gdje ce ici, i smjestaj i uslugu itd.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 16:09:02   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Galicia

Jel vi idete na more da se kaze da ste bili na moru ili idete da se odmorite ko insani?


ja idem da se odmorim al ne mogu pustit da mi dijete gladuje 5-6 dana, vidjeces abduser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 16:15:11   
R&T@
Mene je ova tema iznenadila...

Zaista nisam vjerovala da zene nose skuhanu hranu...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 16:24:44   
teacher75

IZVORNA PORUKA: tajra

Mene je ova tema iznenadila...

Zaista nisam vjerovala da zene nose skuhanu hranu...

ja kontam evo prvi put ove godine i to ponijeti za dijete, necu nama nosit kuhano, ko bi unaprijed kuhao, ne da mi se touser posted image evo vec sam skontala kako cu za nas. ponijecu mali pretis i tamo imam jelovnik za 5-6 dana: 2 dana napravit krompir kalju sa piletinom (kupicu pilece filete, dole cu uzeti krompir), jednom cu napravit grasak sa piletinom (kupicu smrznuti ledo) i jedan dan napravit pire krompir sa jami cuftama (ponijecu jedno pakovanje).tako da ce i ono sto napravim dole bit za cas. mozda jedan dan i napravim przene paprike- kupicu dole.odavde ponijeti zacine, dole kupiti jaja i mlijecne proizvode za dorucak i veceru i eto. ostalo jesti vani kad ogladnimo

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 16:25:46   
Galicia
Bogami vasi dzepovi su duboki, cim idete i na more, i idete negdje drugo na odmor da se odmorite.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 16:35:21   
fatimica09
ja sam i prije udaje sa sestrom išla i svake godine nosila dosta džidža za doručak i sendviče, izuzev mlijeka, pavlake, jaja....napravimo sendviče i vazdan na plaži.....pa tek naveče oko 8-9 soba, tuširanje, večera u konobici negdje i u život user posted image

tako i sada planiram aBd....tamo kupiti voće i mlijeko....a malena me svakako zeza u zadnje vrijeme sa hranom...ujutro obilno doručkuje i sve do naveče samo voćkeuser posted image


I mal ne zaboravih....mi smo čak planirali u kamp ići...al ja sad user posted image , pa kontamo i Iman je mala...dogodine isto ništa...ali one taaamooo user posted image ih kakav je to nama ćejfuser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 16:38:55   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Galicia

Bogami vasi dzepovi su duboki, cim idete i na more, i idete negdje drugo na odmor da se odmorite.

ja se nigdje necu odmorit to je sigurno, lafo idem na more da se odmorim al sa dvoje djece ce to biti umor garantujemuser posted image zato odosmo samo 5 dana

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 16:41:57   
animagical
da se i ja oglasim..za sebe i mm ne kuham, nismo nikada, ali sam ove godine dva dana pravila supu za bebu...nije htio teglice...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 16:55:29   
mamina princeza
od sudja ne nosim nista sem dzezve i dav fildzana :) to oni nemaju :)

ja sebi i kuci cetso kad kuham kuham vece kolicine pa zaledim i onda poslije to mi bude pola rucka tako d ami to nije nista novo. to mi je usteda vremena ogromna.

ove godine nas dzep definitivno ne moze podnijeti ono sto je mogao prethodnih godina. zato covjek rtrazi mogucnost vise da dole sto vise odmara.
meni opet ne pada na pamet dole deverati s nekim duzim kuhanjima a nis pretis loncem. meni je sve to lakse spremiti u mojoj kuhinji.

a i lakse mi je ponijeti kuhano manje se bojim da ce se pokvariti ili nesto. a dole meso ne kupujem, pa bi mi komplikovano bilo i odavde nositi svjeze.



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 17:00:09   
teacher75
mi cemo od mesa uzeti samo pilece filete i zamrznuti da imam za te kalje, pa u putni frizider

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 17:02:37   
minja_
Meni je svrha mora s malim djetetom/djecom uopste, njihov dozivljaj, kako ce oni provesti vrijeme, dozivjeti more, so, sunce, borovinu, cvrcke, malu raju na plazi. Radije bih bila u kampu 3 sedmice I kuhala 3 obroka, nego bila 7 dana u hotelu, zato sto bih htjela djeci priustiti 3 sedmice mora., ako bih vec morala da biram. A sta su I gdje jeli, najmanje je bitno i najmanje ce see toga sjecati. To sto bih ja provela dva sta dnevno kuhajuci, sasvim je svejedno I bila bi mi dovoljna satisfakcija kako su moja djeca provela vrijeme. Ionako sam sve vise ubjedjenja da cu se odmoriti tek kad umremuser posted image user posted image user posted image

Kad smo ljetovali sami, nisam kuhala, a nismo nesto ni jeliuser posted image . Klasika, morska hrana - argeta I paradajzuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 17:06:46   
minja_
I ja sam za opciju zaledjenog. Ma sve bih ponijela, I oni na Kupres na skijanje nose sarmu, nema se tu ko sta ljutiti, dobar gost, los gost, svako gleda da prodje sto povoljnije.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 17:10:38   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: tajra

Mene je ova tema iznenadila...

Zaista nisam vjerovala da zene nose skuhanu hranu...

Potpisujem. Ja nama ponesem samo da imamo za puta. Dolje kad kuham, kuham samo tjesteninu, supu, nesto na tavu i mazemo kriske, ostalo pizzerija i restoran.

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 17:39:48   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: tajra

Mene je ova tema iznenadila...

Zaista nisam vjerovala da zene nose skuhanu hranu...

Potpisujem. Ja nama ponesem samo da imamo za puta. Dolje kad kuham, kuham samo tjesteninu, supu, nesto na tavu i mazemo kriske, ostalo pizzerija i restoran.


a ti nosis sirovu ili ne nosis?




_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 17:42:00   
maja78 RR
Mislim da je bezpredmetno ovdje supljirati jer ce doci do prepucavanja da li je uredu ili ne nositi hranu, jer mi sto nosimo ocito nam tako odgovara za nas dep, vi sto ne nosite hB pa imate vise.

Galicia to mi znamo kako je ko i koliko pripremio za more i kako.

Na kraju tema otvorena da bi se pravdali. (Cast izuzecima)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 17:46:18   
anidla
Ove godine sam kuhala kao i protekle 2 odkako imam Nou...

Nije mi tesko, i ne opterecujem se apsolutno.....cak sta vise, zaista mi je zadovoljstvo a kuham jer Noa u sustini najbolje i jede na moru, pa ja to lukavo iskoristim user posted image

Nas meni ovog ljeta na moru:

-dorucak
-pura
-ustipci
-abc sir
-przenice
-jednom virsle
i tako u krug...

rucak:
-pureci mealjoni+riza+supa+salata
-riba+krompir salata
-sataras
-spagete sa fasiranim mesom i zelena salata
-makaroni sa 4 vrste sira
-tuna hladna salata

sve sto smo imali za rucak, ostane i za veceru ali obicno nam jos izrezem nekih sireva, nabacam maslina, i neki sos i to je to


i da, sve sam ovo ponijela, samo mlijecne proizvoe sam kupila na moru, i to mi je puna kapa, preskupo je....

i cca sam u kuhinji provodila dnevno 1,5 vremena, taman dok mm uspava Nou, ja zavrsim i onda smo nas dvoje sami user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 17:48:39   
Visnja RR
ja svake godine idem na gotovu klopu
ali vec za sljedecu godinu planiram drugacije jer razmisljam da idemo s jos jednom troclanom porodicom... i vec imamo isplanirano...ponijeti malo telecih sniclica mariniranih zamrznutih...malo pilecih bataka mariniranih i zamrznutih.... malo punjenih paprika.... malo fasiranog zamrznutog za bolonjeze.... tjesteninu, pire u kesicama... i raznih mazalica.... usput kupimo gajbu paradajza i parika, krompit i jaja ....
dorucak mazalice...rucak juhica...vecera nesto od gore pripremljenog....i ljetovanje onda bvude mnogo jednostavnije...


< Poruku je uredio Visnja RR -- 17.8.2012 17:49:32 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 17:49:42   
Galicia
Majo, bezveze me napadas.
Ja sam samo pitala, jel se ide na more, da se moze reci da je guzica vidila puta ili se ide na odmor da se odmori.

Kako ko raspodjeljuje svoje finansije je njihov problem.
Moja deviza je, ako imam para i icu na odmor, ako nemam, necu nikako. Ali ne zive svi ko ja, niti ja zivim ko svi.
Meni je more, odmor, plaza, setanje, citanje, odmaranje, sjesti u restoran pojesti nesto. Ne mora to svaki dan biti pecenje, ovo ono, moze i kifla i salama, pasteta, voce, itd.

Ja samo sebe zamisljam u situaciji gdje pakujem pretis lonac, zaledjene ruckove, ulje, brasno, paprike, tave, i na avion pravac Bahami. user posted image user posted image user posted image user posted image  Garant bi sljedece jutro osvanulo na CNN. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 17:56:52   
anidla
IZVORNA PORUKA: Galicia

Majo, bezveze me napadas.
Ja sam samo pitala, jel se ide na more, da se moze reci da je guzica vidila puta ili se ide na odmor da se odmori.

Kako ko raspodjeljuje svoje finansije je njihov problem.
Moja deviza je, ako imam para i icu na odmor, ako nemam, necu nikako. Ali ne zive svi ko ja, niti ja zivim ko svi.
Meni je more, odmor, plaza, setanje, citanje, odmaranje, sjesti u restoran pojesti nesto. Ne mora to svaki dan biti pecenje, ovo ono, moze i kifla i salama, pasteta, voce, itd.

Ja samo sebe zamisljam u situaciji gdje pakujem pretis lonac, zaledjene ruckove, ulje, brasno, paprike, tave, i na avion pravac Bahami. user posted image user posted image user posted image user posted image  Garant bi sljedece jutro osvanulo na CNN. user posted image user posted image user posted image user posted image


i meni je to odmor i sve to mogu uz sat i pol provedenih u kuhinji user posted image
i definitivno ove godine sam se najvise odmorila, mislim da je presudna blizina smjestaja plazi, a nama je bilo bukvalno 3 metra od plaze

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 17:56:55   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Galicia

Majo, bezveze me napadas.
Ja sam samo pitala, jel se ide na more, da se moze reci da je guzica vidila puta ili se ide na odmor da se odmori.

Kako ko raspodjeljuje svoje finansije je njihov problem.
Moja deviza je, ako imam para i icu na odmor, ako nemam, necu nikako. Ali ne zive svi ko ja, niti ja zivim ko svi.
Meni je more, odmor, plaza, setanje, citanje, odmaranje, sjesti u restoran pojesti nesto. Ne mora to svaki dan biti pecenje, ovo ono, moze i kifla i salama, pasteta, voce, itd.

Ja samo sebe zamisljam u situaciji gdje pakujem pretis lonac, zaledjene ruckove, ulje, brasno, paprike, tave, i na avion pravac Bahami. user posted image user posted image user posted image user posted image  Garant bi sljedece jutro osvanulo na CNN. user posted image user posted image user posted image user posted image


i meni je bilo dok nije doslo dijete, sad su drugaciji prioriteti

i fakat te nisam napala, vec samo kazem :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *