|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik za tudnice
3.9.2012 22:45:38   
MaminaBeba
D: tost sa maslacem i malo salame, dvije čaše soka od narandže,
U: groožđa, puuuno grožđaaaaaaa.. user posted image
R: tjestenina bolognese,
V: pileće iznutrice sa povrćem, mrkvicom, paradajzom, lukom..

Nisam odavno pojela nešto slatko, mm je u noćnoj, a ujutro sam naručila da svrati u konzum i kupi mi Jami kinder kocku kolač uz kaficu.. Luda sam za slatkim, ali sam se baš a limitirala.. Sutra je vrijeme za mali grijeh... user posted image

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Jelovnik za tudnice
4.9.2012 11:34:59   
srećicaa
Mamina beba ja sam prije trudnoće bila luda za slatkišima, po 2-3 puta dnevno sam ih jela, a kada ne bih nešto slatko pojela počela sam se sloše osjećati. Sada rijetko pojedem slatkiše, većina šećera koji unosim je kada uzmem kašiku meda ujutro ili namažem pekmeza ili džema, eventualno svako par dana neka sitnica. Prije mi je nedeljna rutina bila da odmah ujutro uz kafu pojedem skoro čitavo pakovanje Ledo porodičnog sladoleda-to mi je bilo najdraže razbuđivanje. A eno sada sladoled stoji u zamrzivaču mjesec dana i ja ga nisam ni pogledala :)
Čudno je ovo drugo stanje user posted image user posted image

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Jelovnik za tudnice
4.9.2012 14:51:21   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

V: pileće iznutrice sa povrćem, mrkvicom, paradajzom, lukom..



Meni je doktor izricito zabranio da jedem sve vrste iznutrica.

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Jelovnik za trudnice
4.9.2012 23:06:05   
srećicaa
Dobro veče blažene moje user posted image
današnji jelovnik
D: mufin sa tikvicama i domaćim kajmakom, kifla sa medom i maslacom, sok od višnje
U:nektarina malo veća, limunada i kafa
R: pizza sa svježim paradaizom i mozzarela sirom, cijeđena narandža
V: zemička sa mladim sirom

Iskreno da vam kažem nešto mi se apetit smanjio, kako sam na ovom mirovanju, valjda malo od stresa, a malo od izležavanja. Danas sam ponovo bila na uzv i hB sa bebom je sve uredu, duga je 48 mm, vidjeli smo lijepo i rukice i nogice, nuhalni nabor je 1,8 i to je ok s tim da sam ja 11+6, samo niije mogla uočiti nosnu kost ali kaže da je to normalno jer se sve još uvijek razvija, pa je rekla da dođem za 2 sedmice da bih bila mirna. 1 hematom se povukao, a drugi se kao malo smanjio.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 4.9.2012 23:38:45 >


_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Jelovnik za trudnice
4.9.2012 23:30:10   
milenium
IZVORNA PORUKA: Arminaa


IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

V: pileće iznutrice sa povrćem, mrkvicom, paradajzom, lukom..



Meni je doktor izricito zabranio da jedem sve vrste iznutrica.


ja isto ne bih jela ove iznutrice.
ja sam se baš neki dan iznenadila kad sam pročitala na fb koliko su žene neinformirane o hrani koju bi trebale izbjegavati.
bilo je neko pitanje što najviše jedete u trudnoći,par trudnica je reklo mladi sir,neke su rekle tone origane jedu. a i sir i origano nema ništa gore za trudnice.sir radi bakterije listerie a origano je biljka koja u sebi ima sastojke koje potiču kontrakcije,isto kao i peršin/ peršun.
drage trudnice nemojte to jesti.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 4.9.2012 23:39:04 >

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Jelovnik za trudnice
5.9.2012 10:59:43   
MaminaBeba
Iznutrice ne jedem često, e sad da sebi i bebi mogu naškodit od jedne porcije, ne bih rekla. user posted image Znam da imaju puno vitamina A i da se zbog toga ne preporučuju u trudnoći.
Ne držim se striktno jelovnika za trudnice, nisam ni u prvoj trudnoći, pa sam rodila super zdravu bebu. Važno mi je da joj ne škodim nečim drugim, veliki sam antipušač, antialkoholičar, otkad sam trudna nisam popila ni jednu tabletu osim folacina.

Jučerašnji meni:
D: kuhano jaje, malo francuske salate, hljeb,
U: nektarine,
R: Supica, kuhana piletina, kuhan krompir, kuhana riža u sosu od bijelog luka i celera i peršuna,
V: Komadić pite sirnice ...

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Jelovnik za trudnice
5.9.2012 13:09:43   
veeseelaa
ja malorpije spucala malu margaritu user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Jelovnik za trudnice
5.9.2012 14:05:00   
srećicaa
Svi mi ponekad prekršimo malo ono što znamo, zaboravimo ili zanemarimo. Evo ja sam znala ovo za listeriu, ali sam potpuno zaboravila, jer mi je doktor rekao da iskoristim ljeto i jedem slobodno dosta mladog sira koji je zdrav, a nije premasan i težak za vrijeme ovih vrućina. I ja neki dan kontam šta više da jedem i odem kod žene na tržnicu kod koje sam prije godinama kupovala mliječne proizvode-znači provjerena mi je jer mi nikada ništa nije bilo i kupim mladog sira i malo kajmaka kojeg MM jako voli i tako se neki dan najela tog sira i paradaiza, a jučer uz doručak uzela i malo tog kajmaka. Danas čitam ovaj post od milenium i kontam pa čovječe ja sam totalno zaboravila na listeriu i što li mi onaj moj doktor reče za mladi sir user posted image user posted image

Da li je neko od vas probao od mljekare Dukat tzv. Zagrebački sir? Izgleda mi lagan kao mladi, a s obzirom da je fabrički pakovan i prošao granične kontrole trebao bi biti ispravan.

< Poruku je uredio srećicaa -- 5.9.2012 14:06:17 >


_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Jelovnik za trudnice
5.9.2012 14:08:34   
mo girl
dobar je zagrebacki sir,imas i onaj megle pise mladi sir a imas i posni ja uvjek te kupujem nekako ja neznam na trznici kupiti mogu mi svasta uvaliti

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Jelovnik za trudnice
5.9.2012 14:15:48   
vila_7
ma znate sta!? ja gledam vase jelovnike i ne mogu vjerovati da tako malo jedete (ili su vam porcije divovske), ja jadna nema sta ne jedem a kile nikako da krenu user posted image

P.s. I ja kao mamina beba - sve jedem i zdravo i nezdravo (nezdravo malo manje), ali ni cigaru ni casicu alkohola...i gledam da je sto raznovrsnije

< Poruku je uredio vila_7 -- 5.9.2012 14:17:15 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Jelovnik za tudnice
5.9.2012 15:35:29   
irisss

IZVORNA PORUKA: Arminaa


IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

V: pileće iznutrice sa povrćem, mrkvicom, paradajzom, lukom..



Meni je doktor izricito zabranio da jedem sve vrste iznutrica.


Dao obrazloženje? Kolika bi onda bila količina vitamina A u njima pa da škode? Znam da se tuna ne preporučuje zbog žive, ali u manjim količinama je dozvoljena. Tako je valjda sa svom tom ¨¨zabranjenom¨hranom!?
Ja sam se jučer napucala jetrica pilečih, a paštetu isto jedem često za doručak.
Što se tiče sira, kupujem ga u rinfuzi u Merkatoru, blag, mlad, ma milina ga jesti. Glupo mi je kupovati uvozne proizvode ako imamo iste domaće, a jednako ili više kvalitetne. Tako da kod mene zagrebački ne dolazi u obzir.
Inače sam strastveni pušač i kafoljubac, sad nes ujutro i poslijepodne uz svaki po 1 cigareta s muštiklom. To su moji grijehoviuser posted image
Kad vidim vaše jelovnike i režime prehrane, pa vi ko da ste na dijetiuser posted image
Treba se pridržavati nekih opštih pravila, ali vala pretjerivati...

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Jelovnik za tudnice
5.9.2012 16:19:22   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: irisss


IZVORNA PORUKA: Arminaa


IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

V: pileće iznutrice sa povrćem, mrkvicom, paradajzom, lukom..



Meni je doktor izricito zabranio da jedem sve vrste iznutrica.


Dao obrazloženje? Kolika bi onda bila količina vitamina A u njima pa da škode? Znam da se tuna ne preporučuje zbog žive, ali u manjim količinama je dozvoljena. Tako je valjda sa svom tom ¨¨zabranjenom¨hranom!?
Ja sam se jučer napucala jetrica pilečih, a paštetu isto jedem često za doručak.
Što se tiče sira, kupujem ga u rinfuzi u Merkatoru, blag, mlad, ma milina ga jesti. Glupo mi je kupovati uvozne proizvode ako imamo iste domaće, a jednako ili više kvalitetne. Tako da kod mene zagrebački ne dolazi u obzir.
Inače sam strastveni pušač i kafoljubac, sad nes ujutro i poslijepodne uz svaki po 1 cigareta s muštiklom. To su moji grijehoviuser posted image
Kad vidim vaše jelovnike i režime prehrane, pa vi ko da ste na dijetiuser posted image
Treba se pridržavati nekih opštih pravila, ali vala pretjerivati...


Nije mi bilo potrebno obrazlozenje, jer sam to vec znala od drugarica koje su bile trudne i kojima je isto receno. Dakle, sve vrste iznutrica, suhomesnati proizvodi, te mladi sirevi i mlijecni proizvodi koji nisu prosli proces pasterizacije.

Mislim da ovdje niko ne pretjeruje u smislu da se cuva kilograma, jednostavno jedemo kad i koliko osjetimo potrebu za hranom. Nema nista ni od jedenja za dvoje, jer se samo zena goji, znamo da je bebi potrebno 300-500 dodatnih kalorija.
Konkretno, ja nemam apetita uopste, iako pijem prenatal, a nisam imala ni mucnina. Silim sebe da jedem, a ne moram ni govoriti kakvu ''torturu'' prezivljavam od porodice, jer malo jedemuser posted image . U 5. sam mjesecu, dobila sam 3 kile, a ono sto je najvaznije jeste da je bebac zdrav i hvala dragom Bogu, odlicno napreduje u razvojuuser posted image

Pozdrav

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Jelovnik za tudnice
5.9.2012 17:13:29   
MaminaBeba
Ja sam u prvoj trudnoći dobila 33 kg. Užas!! Pila sam Prenatal i od njega imala očajnu potrebu bukvalno da gnjetem. Jela sam k'o krava, sve što stignem. Navečer sam se budila jer sam od gladi umirala, pa bih sjela i jela jela jela do besvijesti. Jedva sam rodila dijete, zbog TT. Ovaj put ne pada mi na um piti te tablete. Ništa osim folne kiseline. Mene mrzi što mi težina nije normalno raspoređena, nego mi sve ode u noge i u guzu, a stomak mi se još ne primijeti, a prema ZM trudna sam 14 sedmica.

Kod mene doručak jutros bio riblji štapići, ručak pura u slatkom mlijeku, poslije malo piletine. Za užinu nisam imala vremena. Evo ne znam ni šta ću za večeru.

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Jelovnik za tudnice
5.9.2012 17:41:58   
visnjica1
Ma i ja jedem sve ali apsulutno sve, ni ucemu ne pretjerujem, jedem voce kad mi se jede, pijem narandzu kad mi se pije naavnoo ne svaki dannn, jedem tjesteninu, przeno, kuhano, ma sve zivo i masalla zdrava ja zdrava beba nisam se puno udebljala,pusila sam prije i pocetsk trudnoce sam bass pusila, i na jednom mi se presjekla cigareta uzmem dnevno jednu, dvije ali i to pola ugasim jednostavno ne trazi mi se, pila sam pregnavit samo prva tri mjeseca i evo sada sam 29 sedmic anista ne pijem,

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Jelovnik za tudnice
5.9.2012 18:34:00   
irisss

IZVORNA PORUKA: Arminaa


IZVORNA PORUKA: irisss


IZVORNA PORUKA: Arminaa


IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

V: pileće iznutrice sa povrćem, mrkvicom, paradajzom, lukom..



Meni je doktor izricito zabranio da jedem sve vrste iznutrica.


Dao obrazloženje? Kolika bi onda bila količina vitamina A u njima pa da škode? Znam da se tuna ne preporučuje zbog žive, ali u manjim količinama je dozvoljena. Tako je valjda sa svom tom ¨¨zabranjenom¨hranom!?
Ja sam se jučer napucala jetrica pilečih, a paštetu isto jedem često za doručak.
Što se tiče sira, kupujem ga u rinfuzi u Merkatoru, blag, mlad, ma milina ga jesti. Glupo mi je kupovati uvozne proizvode ako imamo iste domaće, a jednako ili više kvalitetne. Tako da kod mene zagrebački ne dolazi u obzir.
Inače sam strastveni pušač i kafoljubac, sad nes ujutro i poslijepodne uz svaki po 1 cigareta s muštiklom. To su moji grijehoviuser posted image
Kad vidim vaše jelovnike i režime prehrane, pa vi ko da ste na dijetiuser posted image
Treba se pridržavati nekih opštih pravila, ali vala pretjerivati...


Nije mi bilo potrebno obrazlozenje, jer sam to vec znala od drugarica koje su bile trudne i kojima je isto receno. Dakle, sve vrste iznutrica, suhomesnati proizvodi, te mladi sirevi i mlijecni proizvodi koji nisu prosli proces pasterizacije.

Mislim da ovdje niko ne pretjeruje u smislu da se cuva kilograma, jednostavno jedemo kad i koliko osjetimo potrebu za hranom. Nema nista ni od jedenja za dvoje, jer se samo zena goji, znamo da je bebi potrebno 300-500 dodatnih kalorija.
Konkretno, ja nemam apetita uopste, iako pijem prenatal, a nisam imala ni mucnina. Silim sebe da jedem, a ne moram ni govoriti kakvu ''torturu'' prezivljavam od porodice, jer malo jedemuser posted image . U 5. sam mjesecu, dobila sam 3 kile, a ono sto je najvaznije jeste da je bebac zdrav i hvala dragom Bogu, odlicno napreduje u razvojuuser posted image

Pozdrav


Ni ja ne jedem za dvoje, jedem kad i šta mi se jede, ali definitivno mi je jelovnik bio bogatiji prije trudnoće od mnogih ovdje navedenih. Naravno, apetit i prehrambene navike su individualna stvar, niko nije isti. Samo ja bi umirala od gladi kad bi jela tako malo, a nisam debela uopće, čak malo mršavija. Sad sam u 20-oj sedmici i udebljala sam se također 3 kile, što mislim da je o.k.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Jelovnik za tudnice
5.9.2012 21:11:40   
MaminaBeba
Pa dobro, ovdje se piše većinom šta su glavni obroci, ja ne pišem šta pojedem i gricnem u prolazu između obroka. Ne držim se striktno samo ručka, večere i doručka, ima tu užina i užinica, ali mislim da nije vrijedno da se piše. Vjerujte, ja ovdje svaki dan svratim da sebi dam ideju šta bih danas mogla jesti, ukradem sa Vašeg menija šta bih danas skuhala/pojela. user posted image

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Jelovnik za tudnice
5.9.2012 21:36:16   
srećicaa
Kod mene su porcije zaista povelike. Ja sam i prije trudnoće puno jela, ali sam znala 2 ili 3 puta dnevno jesti i toliko da se prejedem pa ne mogu disati, a između obroka stalno jela slatkiše i nisam pila dovoljno vode.
Sada kako sam trudna jedem količinski velike porcije, jer zbog posla ne mogu imati tih 5-6 obroka dnevno, ali sada puno više pazim šta jedem, pijem više tečnosti i nemam potrebu za slatkišima.
Super mi dođe kada vidim jelovnik neke od vas, pa mi sine ideja šta bih ja mogla jesti. Sreća mi je što mi se ništa ne gadi, jedem sve što mi se jedem, samo stvarno nemam više tu bolesnu potrebu za slatkišima kakvu sam prije imala i pijem samo jednu kafu dnevno za razliku od prijašnjih 4-5.
Jeste mi sada malo manji apetit kako sam dobila ove grčeve, ali zato jedem češće i naravno ako nešto sitno pojedem između obroka ili sat vremena nakon obroka uzmem još malo onoga što sam jela da to ne pišem.
Normalne sam građe, 12-ta sedmica i imam 2 kg više nego sam imala prije, a prije nego sam zatrudnila sam imala 3-4 kg viška (175 cm visoka, a prije trudnoće teška 70 kg).

Današnji jelovnik-pokušati ću ubaciti i neke količine da dočaram:
D: jaja sa tikvicama i lukom (3 jajeta, 1 srednja zelena tikvica i glavica luka), hljeb, puna zdjela salate (2 paradajza, malo dobro oprane zelene salate, malo rukole i 1 krastavac), sok od 3 cijeđene naranče
U: veća kifla i malo sira+veća kifla i džem od šljiva, šolja mlijeka, 250 gr smokava
R: domaća čorba od povrća i piletine-2 tanjira, batak i krompir
U: 250 gr smokava
V: vjerovatno još malo one čorbe od ručka jer je bila odlična, voćna salata i možda šnita hljeba sa nekim slanim ili slatkim namazom

Pozzz drage moje, čuvajte se, mislite pozitivno, ne umarajte se previše i fino ručkajte user posted image user posted image

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Jelovnik za tudnice
6.9.2012 17:04:16   
Arminaa
Mene je doktor danas na redovnoj kontroli ''napao'' pravo. Naime, od pocetka trudnoce udebljala sam se 3 kile, s tim da od zadnje kontrole koja je bila u 16. sedmici, nisam dobila ni grama. Sada sam 20. sedmica i dakle, jos uvijek stojim na 3 kile koje sam dobila do 16. sedmice.
Jednostavno nemam apetita, imam 2 prava obroka dnevno i voce izmedju, te puno tekucine, mislila sam da je to dovoljnouser posted image .
Sta da jedem da nabijem koji kilogram do sljedece kontrole, inace mu se ne smijem pomolitiuser posted image ?
Pozdrav

P.S. Beba je hvala dragom Bogu dobro i napreduje bas kako treba, dakle, na nju se nije odrazilo.

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Jelovnik za trudnice
12.9.2012 1:13:02   
MaminaBeba
Nigdje vas trudnice? Šta ste zatajile?

D: jaja, dukatela namaz user posted image
R: grah, pita od krompira,
V: zapečeni kruh sa filom od pavlake, kuhanih jaja, trapist sira, šampinjona.

Između obroka u toku dana pojela sam 2 muffins kolačića, bananu, dosta vode pila, voćni jogurt i jednu kafu sa mlijekom..

Bila sam na kontroli i moja bebica super napreduje. Nuhalni uredu 1,29, kičmeni stub uredu, Nogice i rukice razvijene, glavica, okice, usta, nosna kost, sve dolazi do izražaja. Doktor me obradovao, izgleda da je moja beba user posted image , mala mamina princeza i duša moja mala. Braco će dobiti seku. Baš sam sretna! :)

< Poruku je uredio Visnja RR -- 12.9.2012 21:41:14 >


_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Jelovnik za trudnice
14.9.2012 11:56:15   
mo girl
ja kad vidim sta vi jedete boke onda ja pravo slabo jedem nekad misim jel mi to dovoljo al nemogu silom jesti:D-bjela kafa,kriska hljeba sa maslacem i dzemom
R:corba od mahuna
V: vjerovatno 2 kriske hljeba pogrijem u tosteru i uz to 1 zdenku namaz
za uzinu uzmem il tu zdenku il puding,malo stapica radi mucnine i to je to.ja sve kontam da je i to previse?

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Jelovnik za trudnice
14.9.2012 16:43:57   
srećicaa
Maminabeba baš mi je drago zbog tvoje user posted image , neka je živa i zdrava, a bracu već sada navikavaj da dolazi mala seka. Kaže moja mama da mene moj nije prestajao ljubiti, da se svima hvalio kako je dobio seku i da će ona biti njegova princeza. Kažu da su ljudi znalči zaplakati kada on priča o meni, nije uopšte bio ljubomoran.

I ja sam primijetila da je ntema zatajila, ali sam bila u nekoj frci i kratko bi samo pregledala šta ima na forumu, ali sada:

HAJDE SVE TRUDNICE ŽIVNITE I PIŠITE ŠTA JEDETE.

JUČERAŠNJI MENU:
D: pileća prsa, edamer sir, krastavci, majoneza i na kraju smokve
U: kafica i malo jadro keksa
R: čorbica od špinata i vrhnja, pureći medaljoni
U: malo grožđa
V: ponovo pravila ovu čorbicu i kraju napravila miks od Meggle svježeg sira, masnog sira u kriškama i pavlake te jela sa salatom od domaćeg paradaiza

DANAŠNJI MENU:
D: 0,5 l Donata i tek nakon pola sata voće: grožđe i smokve (Imala veliku nuždu napokon user posted image )
U: kajgana i salata
R: riba i blitva sa krompirom
V: još ne znam

Pozzz drage moje i uživajte u blaženom stanju.

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Jelovnik za trudnice
14.9.2012 19:30:43   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: mo girl

ja kad vidim sta vi jedete boke onda ja pravo slabo jedem nekad misim jel mi to dovoljo al nemogu silom jesti:D-bjela kafa,kriska hljeba sa maslacem i dzemom
R:corba od mahuna
V: vjerovatno 2 kriske hljeba pogrijem u tosteru i uz to 1 zdenku namaz
za uzinu uzmem il tu zdenku il puding,malo stapica radi mucnine i to je to.ja sve kontam da je i to previse?


Nije previse, ista sam kao i ti. Dva obroka konkretna, vecinom dorucak i rucak, a onda po danu ''mrljavim'' kao sto kaze moja mama....neki keksic, koje zrno grozdja i slicno, vise i ne veceram. Znam da bih trebala cesce jesti, oko 6 puta dnevno po mom doktoru, ali ne mogu na silu, jednostavno nemam apetitauser posted image .

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Jelovnik za trudnice
14.9.2012 20:52:51   
milenium
ja mislim da je svaka trudnoća različita.evo ja u ovoj trudnoći jedem sve(mislim ne jedem sireve nepasterizirane i to)ali jedem sve od salame ,paštete,voća, povrća itd. i ne debljam se nikako a beba dobro napreduje.
dok u prvoj trudnoći,ne mogu vam to opisati,ja sam bila freak za hranu,ne znam ni sama kako sam mogla tako živjeti.samo zdravo, zdravo, zdravo...voće svaki dan,šolja mlijeka svako jutro,povrće,zeleno za željezo,kuhano ama baš svaki dan za ručak,ni jednog ćevapa svih 9 mjeseci,svega 1 pizza u tih 9 mj,ništa salama ma nikad,pašteta ma kakvi,samo zdravo.kaže mm mora da će se Einstein rodituser posted image user posted image user posted image udebljala se oko 12 kila a sad neću ni pola a sve jedem.user posted image i aj ga sad znajuser posted image

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Jelovnik za trudnice
15.9.2012 11:49:33   
mo girl
ma u mene je nekako cudno,jedne sedmice se svezem necega al sljedece mi je to odvratno nemogu ga nikako,sad trenutno za medjuobroke jedem zdenku al ko zna dokad.
ja uvjek isto dorckujem al to je sitno ogladnim za 2 sata i sad sam uzela 4 peksimeta sa zdenkom.za rucak cu iskuhati batak i napraviti supu od toga a taj batak ispeci sa krompirom i to je to.za veceru imam jos ovih peksimeta pa cu opet sa zdenkom.u medjuvremenu cu pojest puding i imam ovu sensiu za probavu pojedem.eto ja neznam da ce mi vise trebati danas

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Jelovnik za trudnice
15.9.2012 14:35:37   
irisss
Ja nekih posebnih prohtjeva nemam, jedem sve, ne kočim se niučem. Inače sam se zdravo hranila, odmalena jedem puno voća, povrća, krtog mesa i ne puno masno, gazirano nikako. Ali mi jučer naumpala cola i gledam sad, skoro sam popila pola flaše od 2luser posted image Nastojim unositi hranu bogatu željezom jer mi je anemija neprijatelj No.1. A što kaže mo girl, na nešto navalim jedno vrijeme, kasnije to ne bi ni pogledala (npr. smoki s okusom kečapauser posted image ).

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *