|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik za trudnice
17.9.2013 8:41:38   
Elaa
Tema je super, bas ima ideja sta praviti za rucak ili sta za dorucak malo promijeniti. Ja imam jedan problemcic , meso ne mogu smislit, ni prije trudnoce nisam jela puno mesa osim piletine i ribe ,ali sad samo mogu ribu i to ne bas uvijek, piletinu kad vidim muka mi je user posted image .
moj D- svijeze cijeden sok od narandze, grejpa ili limuna, musli sa vocem , medom i mlijekom
U- 2 kiflice sa namazom i neka vocka
R- dosta povrca dinstano ili iz rerne sa vrhnjem, snicle neke zbog muza pa i ja se natjeram malo uzeti
U- vockice ali i nekad nesta opet namazem user posted image
V- nesto lagano i sok od svjeze cijedenog voca
nisam se puno udebljala ,za gotovo 5 mjeseci 3 kile a non stop nesto zvacem, zna me glad probuditi u 3-4 sata ujutro i moram nesto pojesti ali ne vocku nego nesto konkretnije user posted image

(odgovor članu djulba)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Jelovnik za trudnice
17.9.2013 8:49:06   
idana1812
Draga Elaa super si rasporedila te obroke, i moj meni je dosta slican, ali bih ti preporucila da pokusas povecati kolicinu proteina koje uzimas. Zaista meso to je bitno, a ribu bi trebala pokusati barem jednom u dvije sedmice da jedes...
Meni je nekada problem sto nemam volju da nesto jedem, a gladna sam. Znam otvoriti frizider i nista mi se ne svidi i ja se samo okrenem i ne jedem...Valjda je prolazno...

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Jelovnik za trudnice
17.9.2013 15:34:10   
Elaa
Draga idana i meni se to zna desiti, ovo kako sam napisala svoj jelovnik je ono sto sam sebi u glavi negdje zapisala da to tako trebam i drzim se toga, ne bas 100% svaki dan, al pokusavam sto vise pogotovo sto sam sad kod kuce 2 sedmice pa bas sebi i user posted image ugadam. meni je najgore kad moram nesto kuhati, jer znam da je zdravo i da mi to treba, a umirem od mirisa, kao npr. kad dinstam meso, hoce mi nesto bit ako mi vjerujes. Cak nekad i nesto kad pravim sto stvarno volim muka mi bude kad pravim, zasmeta mi miris jednostavno. Al eto kad cujem kako se bebica moja vrtulja poslije nekog obroka ja sam sva presretna i vjerujem da joj je godilo user posted image . Inace u 17 sam sedmici trudnoce.

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Jelovnik za trudnice
19.10.2013 18:59:36   
sara123

IZVORNA PORUKA: idana1812

Draga Elaa super si rasporedila te obroke, i moj meni je dosta slican, ali bih ti preporucila da pokusas povecati kolicinu proteina koje uzimas. Zaista meso to je bitno, a ribu bi trebala pokusati barem jednom u dvije sedmice da jedes...
Meni je nekada problem sto nemam volju da nesto jedem, a gladna sam. Znam otvoriti frizider i nista mi se ne svidi i ja se samo okrenem i ne jedem...Valjda je prolazno...

Tako i ja user posted image pa se zabrinem, da nece sta bebici faliti, ali stvarno mi se nekad ne jede nista..mrzim jesti, sto bi rekla moja mala sestricna: Pa jucer sam jela, zar moram opet!?user posted image user posted image

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Jelovnik za trudnice
19.10.2013 19:01:37   
sara123

IZVORNA PORUKA: Elaa

Draga idana i meni se to zna desiti, ovo kako sam napisala svoj jelovnik je ono sto sam sebi u glavi negdje zapisala da to tako trebam i drzim se toga, ne bas 100% svaki dan, al pokusavam sto vise pogotovo sto sam sad kod kuce 2 sedmice pa bas sebi i user posted image ugadam. meni je najgore kad moram nesto kuhati, jer znam da je zdravo i da mi to treba, a umirem od mirisa, kao npr. kad dinstam meso, hoce mi nesto bit ako mi vjerujes. Cak nekad i nesto kad pravim sto stvarno volim muka mi bude kad pravim, zasmeta mi miris jednostavno. Al eto kad cujem kako se bebica moja vrtulja poslije nekog obroka ja sam sva presretna i vjerujem da joj je godilo user posted image . Inace u 17 sam sedmici trudnoce.

Ja skoro u 18. a nista ne osjetim user posted image

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Jelovnik za trudnice
22.10.2013 9:39:54   
idana1812
Elaa to je jos malo, pa ce ti ti mirisi restati biti neugodni. Valjda ne spadas u mali broj trudnica kojima je ovo problem do kraja ttrudnoce. Oko apetita ti je to varijabilno, tako da ce biti dana kada ti se nista ne jede, a nekada ce ti se ciniti da ces sve pomesti ispred sebe.

Sara123 neki red moras imati, ako nista one glavne obroke i tekucinu, ostalo je baska...

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Jelovnik za trudnice
26.10.2013 17:43:08   
Merylin
Drage trudnice, da vam se i ovdje izjadam, mada možda nije pravo mjesto za to, ali ovdje su mi najfriškiji datumi :)
Naime, zanima me da li su štetni ledo morski plodovi u trudnoći? Danas sam pravila rižoto sa morskim plodovima (lignje, dagnje i kozice), gotovo jelo, zaleđeno. Pročitala sam da dagnje i školjke i nisu baš preporučljive u trudnoći zbog mogućnosti da su zagađene. Međutim, Ledo je valjda poznat i kontrolisan proizvođač... user posted image .
Mrzim što se svaki dan mogu zabrinuti oko nečeg što pojedem! user posted image

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Jelovnik za trudnice
27.12.2013 19:02:05   
reallove
Kako prije nisam vidjela ovu temu,cudouser posted image ..Ja sam svoju ishranu sredila pravo.. U pocetku sam jela svasta sto mi se jelo,ali sada sam disciplinovana...

Ujutro popijem mlijeko ili cijedim narandzu..kuhano jaje, pavlaku ili sir...Za rucak uglavnom kuhanje neko.piletina,povrce...izmedju obroka jedem voce manddarine i jabuke najvise,ponekad i banana..vecera je mlijeko ili caj sa digestive keksima..slatko i fast food sam izbacila skroz...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Jelovnik za trudnice
3.1.2014 19:29:35   
dandi84
Ja još uvijek nemam pojma kako i sta da jedem...S obzirom da je tek početak i da nemam apetita dobro je kad išta pojedem...Inače sam izbacila spastete, salame , viršle, sudžuke, ćevape, pljeskavice tj. meso koje nije u komadu tj. ono sto ne znam sta je i ne jedem...Nastojim popiti makar čašu mlijeka dnevno i pojesti makar jednu jabuku....Sad ne mogu nikako slatko jer mi je muka, tako da i ne jedem a ni ranije nisam nešto pretjerano voljela satkiše...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Jelovnik za trudnice
4.1.2014 22:13:21   
*ina*
Dandi tu smo negdje user posted image .. Svak mi govori svoju verziju priče, pa više ne znam šta treba, a šta ne treba jesti. user posted image kavu i slatkiše sam totalno izbacila, ne odgovaraju mi.. najviše jedem jabuka, mandarina, neko slatko od ribizla, abc sir i slične namaze. Pita mi se jede nenormalo, pogotovo od zelja,,,user posted image
Jedem čorba i ostalih kuhanija...

a za željezo su mi rekli svako jutro mlijeko s kakaom, što mi mijenja kavu. pomalo grožđica.. i eto..

super tema, a odgovori još bolji :)

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Jelovnik za trudnice
4.1.2014 22:40:06   
mykica
Pošto je meni beba u jednom periodu slabo napredovala, a ja naglo dobila mnogo na kilaži, doktorica mi je uvela jelovnik koji se pokazao odličnim jer je bebač počeo jako brzo da dobiva na kilaži, a ja sve manje :) Izbačeni su mi ugljikohidrati (krompir, bijela riža, tjestenina, bijeli hljeb i sl.) a umjesto navedenog mi preporučeno žitarice sa mlijekom, koje jedem skoro svako jutro za doručak. Hljeb samo crni sa integralnim žitaricama. Od sireva najviše rečeno da jedem mladi sir sa manje masnoće, a da izbjegavam sve vrste topljenog sira (trapist, feta i sl.). Proteina što više, tj. mesa. I što više voća i povrća ženice moje! Za plodnu vodu je dobro cijediti kisele jabuke i piti. Sa željezom nisam imala više problema nakon što sam počela svaki dan cijediti cveklu, mrkvu i jabuke i pila čašu toga. Sve u svemu, treba malo truda, ali isplati se tih 9 mjeseci :) Uživajte mi lijepe moje trudnice i da vam što lakše prođe trudnoća i dočekate svoje bebane žive i zdrave!

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu *ina*)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Jelovnik za trudnice
5.1.2014 9:49:50   
reallove
Ma samo treba izbaciti slatko i ove sve gluposti,grickalice i ostalo..Ja sam super sada kako jedem sto vise voca,pijem puno mlijeka,jedem kuhano uglavnom..U pocetku sam bila pretjerala,to znam,da sam nastavila tako dokle bih stigla,ali eto hB,zaustavila sam se na vrijeme..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Jelovnik za trudnice
5.1.2014 17:39:35   
dandi84

IZVORNA PORUKA: mykica

Pošto je meni beba u jednom periodu slabo napredovala, a ja naglo dobila mnogo na kilaži, doktorica mi je uvela jelovnik koji se pokazao odličnim jer je bebač počeo jako brzo da dobiva na kilaži, a ja sve manje :) Izbačeni su mi ugljikohidrati (krompir, bijela riža, tjestenina, bijeli hljeb i sl.) a umjesto navedenog mi preporučeno žitarice sa mlijekom, koje jedem skoro svako jutro za doručak. Hljeb samo crni sa integralnim žitaricama. Od sireva najviše rečeno da jedem mladi sir sa manje masnoće, a da izbjegavam sve vrste topljenog sira (trapist, feta i sl.). Proteina što više, tj. mesa. I što više voća i povrća ženice moje! Za plodnu vodu je dobro cijediti kisele jabuke i piti. Sa željezom nisam imala više problema nakon što sam počela svaki dan cijediti cveklu, mrkvu i jabuke i pila čašu toga. Sve u svemu, treba malo truda, ali isplati se tih 9 mjeseci :) Uživajte mi lijepe moje trudnice i da vam što lakše prođe trudnoća i dočekate svoje bebane žive i zdrave!

Ovo mi moze poslužiti kao primjer...Ovako sam nesto i planirala...Sad ne mogu nista, mučnine me zezaju al čim malo prođu ovaj nacin ishrane cu da uvedem....user posted image
reallove koja si nedelja??Koliko si kilograma dobila??Na slici super izgledašuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Jelovnik za trudnice
5.1.2014 18:40:45   
reallove
Dandi,ja sam u 33. Sedmici,dobila sam 10 kg..stim da je skoro sve u pocetku trudnoce doslouser posted image ..sada kako se pazim dobijem manje od kg za mjesec...proslu kontrolu nisam dobila nista,tako da se do kraja aBd nadam da ce biti u plusu nekih 13 kg..ja sam bas bila pocela jesti za dvoje,ma i za trojeuser posted image ,od pocetka trudnoce nisam imala problema sa apetitomuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Jelovnik za trudnice
13.1.2014 18:55:31   
Jana V
Pozdrav svima,

Imala bih jednu molbu, posto se ovde diskutuje o ishrani u trudnoci, a ja momentalno pisem diplomski na temu kako se nase trudnice koje zive u Austriji hrane. Pa bih zamolila ako mozda ima trudnica
koje zive u Austriji da mi ispune uputnik, sta su sve juce jele i pile. Ne znam da li sam ovdje na pravom mjestu, al bi bila veoma zahvalana ako bi se neko odazvao.
Unaprijed se zahvaljujem. user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Jelovnik za tudnice
13.1.2014 22:29:58   
Berna1
Samo dosta voca i lagane hraneuser posted image

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Jelovnik za tudnice
10.2.2014 15:32:45   
alenib
Drage trudnice, ja sam bila u velikom soku na drugoj kontroli kada mi je sestrica saopstila da sam u plusu 4 kg i to samo za mjesec dana, sad sam usla u treci mjesec. Imala sam mucnine na pocetku koje nisu bile popracene povracanjem, ali su mi zadavale glavobolju jer mi nisu dopustale da osjetim glad, jer tad automatski osjetim ogromnu mucninu, tako da sam prema tome jela vise nego sto sam mislila da jesam. Uglavnom, mucnina ima sve rjedje ali zato mi se apetit strasno povecao. Bojim se da ako ovako nastavim necu moci na vrata uci user posted image

Nadam se da cu se ubuduce vrijeme moci kontrolisati jer ne zelim da na slijedecoj kontroli dozivim isti sok.

PS: Citajuci malo po malo do pocetka ove teme, neletila sam na komentar da nije zdravo piti caj od mente u trudnoci, ali nisam kasnije naisla na obrazlozenje, zna li iko??? Hvala

_____________________________

Faris 16.09.2008.
31.12.2013. ugledali user posted image

(odgovor članu Berna1)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Jelovnik za tudnice
10.2.2014 17:13:55   
reallove
Alenib,jedi cesce,manje obroke i bit ce ok..sto se tice caja od mente,ja sam ga pila cijelu trudnocu,nista mi nije smetalo...

Ja u posljednje vrijeme ne jedem slanu hranu,jedan,dva obroka i to kad pojedem,osjecam da sam previse pojela,ali zato voce...ja ne znam sta mi je,nikad ga nisam ovoliko jela,mandarine i jabuke su mi nesto najdraze,a nikad ih nisam bas voljela..Evo npr jutros,sveki napravila dorucak,doruckovala sa njima i vise nista nisam jela,a osjecam kao da sam sada jela...al sam zato na mandarine opet navalila...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu alenib)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Jelovnik za tudnice
10.2.2014 17:51:44   
Romali
alenib, i kod mene je bilo slicno. Imala sam mucnine non-stop, takodje bez povrcanja. Pomagala mi je samo suha hrana, tj.peciva. Ubijala sam se kiflama, kiflicama, pogacama, hljebom, Rezultat je isti kao kod tebeuser posted image
Sad sam smanjila peciva, jedem vise povrca, voca, mesa. Naravno, manje obroke,a cesce. I kreci se sto vise mozes.
Obicno ljudi kazu da im ne izgledam nimalo trudno, osim stomaka, ali ja se pitam gdje je onda onih 10 kg user posted image
Za mentu ti ne znam razlog, ali cula sam da se ne preporucuje piti u vecim kolicinama.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Jelovnik za tudnice
17.3.2014 7:57:11   
Misty_mama
Pozdrav. Mene zanima da li se neka od vas susretala sa nekim planom ishrane za trudnice, u kojem bi bilo istaknuto šta bi se u kojem periodu trebalo posebno jesti... Na primjer, u prvom tromjesečju treba pojačati unos folne kiseline, koje ima u tim i tim namirnicama, pa, lupam, kalcij, vitamin ovaj, vitamin onaj.... Nekad davno u razgovoru mi je neko pomenuo trudnicu koja je tako baš pod razdobljima trudnoće znala koju hranu više, koju manje unositi, ali zaboravila sam detalje... Mislim, svakako treba zdravo hraniti i neke osnovne stvari se znaju, ali voljela bih se voditi nekim detaljnijim planom i smjernicama... Nisam još trudna, planiramo početi raditi na tome... Prvu trudnoću sam nekako nesvjesno prošla, voljela bih se u narednoj više posvetiti ispravnoj ishrani. user posted image

_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Jelovnik za tudnice
17.3.2014 21:30:15   
dandi84
I ja sam isto razmišljala kao i ti...Ja sam pobornik zdrave ishrane i zdravog načina života...Sad kad sam ostala trudna ja sam mislila da ću baš posvetiti pažnju ishrani na način da prva tri mjeseca unosim hranu bogatu folnom, sokovi, voće, povrće, mlijeko, žitarice itd.Međutim ja sam prva tri mjeseca non-stop povraćala...Pola hrane mi se gadilo...Meso i mesne prerađevine nisam nikako jela, slatko ni sad ne jedem a znala sam i po 4 puta dnevno povraćati...Tako da se moja ishrana u prva tri mjeseca svodila na mlijeko, pavlaku, abc sir, jabuke, narandže, supu...Ne da mi je od toga bilo bolje već mi je to bilo nekako nejlaganije za pojesti a i to sam povraćala...Kad sam stala sa povraćanjem, krenula sam sa mesom, krva slika mi loša, anemična, željezo nisko ma sve otišla za 3 mjeseca...Tako da se ishrana u prvom trimestru ne moze planirati...Ja sam bila srećna da bilo šta ostane u meni...Izgubila na težini itd...Sad svako jutro jedem cveklu, mrkvu, jabuku i limun i to doručkujem....Nakon toga užina obično abc sir ili neki sirni namaz..Ručak obavezno neko kuvanje i za večeru voće ili ako sam gladna fino i večeram...Evo 15+2 sam i još nisam ni kilogram dobila...Beba se fino razvija a ja sam tek prije 7 dana počela da jedem da kažem planski...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Jelovnik za tudnice
18.3.2014 9:02:03   
Misty_mama
dandi84, prije svega želim ti ugodnu trudnoću, da uživaš u njoj, i da sve prođe baš kako treba user posted image

Ja u prvoj trudnoći nisam povraćala uopšte, mučnine je bilo, ali ne u mjeri da nisam mogla nešto jesti. Kad razmislim, ne sjećam se da je bilo bilo šta što nisam mogla smisliti.. Naravno da ne mora značiti da će biti tako i sada, ali nekako bih voljela biti pripremljenija nego što sam bila u prethodnoj... Slatkiši su moj najveći porok, tako mi je teško odustati od njih, a to mi je najveća želja.. Zbog kila, naravno, ali i štetnosti po zdravlje... Što se tiče ostalog, zaista se trudim da jedem što zdravije, i kad pogledam na čemu neki žive, mislim da sam super uspješna...user posted image


_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Jelovnik za tudnice
18.3.2014 11:39:49   
dandi84

IZVORNA PORUKA: Misty_mama

dandi84, prije svega želim ti ugodnu trudnoću, da uživaš u njoj, i da sve prođe baš kako treba user posted image

Ja u prvoj trudnoći nisam povraćala uopšte, mučnine je bilo, ali ne u mjeri da nisam mogla nešto jesti. Kad razmislim, ne sjećam se da je bilo bilo šta što nisam mogla smisliti.. Naravno da ne mora značiti da će biti tako i sada, ali nekako bih voljela biti pripremljenija nego što sam bila u prethodnoj... Slatkiši su moj najveći porok, tako mi je teško odustati od njih, a to mi je najveća želja.. Zbog kila, naravno, ali i štetnosti po zdravlje... Što se tiče ostalog, zaista se trudim da jedem što zdravije, i kad pogledam na čemu neki žive, mislim da sam super uspješna...user posted image


Vjeruj mi da sam se baš namučila, evo pisala sam na drugoj temi....Danas sam 15+3 i ustala sam sa mučninom...Već 2 sata se borim da ne povratim...Za doručak pojela rendanu cveklu, mrkvu, jabuku i iscjedila pola limuna i smučilo mi se...Oko jelovnika za trudnice možeš googlati malo pa vidjeti šta se kad preporučuje...Ja slako nista nisam pojela evo 4-ti mjesec...Al nista, ni kolač, ni čokoladicu, ni eurokrem, čak ni sladak čaj a ni sok nikako...Istog momenta mi se smuči...Vadila sam šećer i dobar je jer ga unosim preko voća...I zdravije je...user posted image
Srećno s drugom bebomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Jelovnik za tudnice
7.6.2014 22:38:42   
malica_
user posted image sta bi trebala trudnica da jede u prvoj sedmici trudnoce i koji su vitamini najpotrebniji? tek sam pocela da pratim ovaj forum pa ne snalazim se najbolje user posted image

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Jelovnik za tudnice
7.6.2014 23:15:56   
Vanne

IZVORNA PORUKA: malica_

user posted image sta bi trebala trudnica da jede u prvoj sedmici trudnoce i koji su vitamini najpotrebniji? tek sam pocela da pratim ovaj forum pa ne snalazim se najbolje user posted image


Sada ti je najpotrebnija folna kiselina...trudi se da jedes zdravo kao i inace...ne znam uzimas li folacin,ako ne uzimas pocni....
Mada ako budes imala mucnine bices sretna i kad pojedes obicnu kiflu user posted image
Ja sam smatrala uspijehom kad bi cips pojela user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu malica_)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *