|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uticaj lijekova na plod
9.12.2009 14:45:51   
Tidzi
Ja sam sa drugim djetetom pila pilule i nekako ostala trudna. Po izostanku prve menstruacije, pa u narednih 3 mjeseca sam uradila bezbroj testova koji su pokazali -, 10-tak UZ, vadla krv, sve negativno. Dr. je mislio da je poremecaj hormona, pa sa pila tablete za hormone, ne bi li krenula user posted image , tpa neke za regulaciju perioda, pa ovo, pa ono...ne znam vise sta nisam, da bi mi nakon 3 mjeseca kada sam pila te zadnje tablete dr. rekao da sam trdna 3 mjeseca. Covijek nije mogao vjerovati. Odmah me poslao u bolnicu, gdje su mi to isto potvrdili. Onda smo se bojali da nesto nije naskodilo od svega toga sto sam pila. U 5-tom mjesecu su mi rekli da jemoje dijete 90% zdravo. I hvala Bogu, moja Elma ima 15 mjeseci, ziva i zdrava bez ikakvih problema.
Zato mislim da ne treba da se brines, jer mnogo zena u ranoj trudnoci piju neke lijekove, a i ne znaju da su trudne. Pa na kraju rode zivo i zdravo dijete. Ja kazem, trebamo da se cuvamo max u trudnoci, ali ipak ako dragi Bog da da nesto nije u redu, mozemo se cuvati koliko hocemo, tu ne mozemo pomoci.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Uticaj lijekova na plod
9.12.2009 16:54:35   
lillyy85
Hvala svima,smirile ste me..
I na plivinoj stranici mi je dr. odgovorio : da je nešto zasmetalo-desio bi se spontani po metodi sve ili ništa i uvjerio me da ću roditi aBd zdravu i normalnu bebu..Samo da hoće proći još mjesec pa da i ja odahnem... Hvala svima još jednom

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Uticaj lijekova na plod
24.2.2010 11:38:49   
voljena
Drage moje zene,
Ja sam trudna ja mislim oko 3 sedmice jer sam zadnji odnos bez prezervativa imala prije otprilike tri sedmice. Nakon toga sam snimala pluca jer sam jako kasljala i sumnjali su na upalu, pila sam lijekove za pritisak jer sam imala i visoki tlak nekoliko dana (130/90) sto mi se nikad nije prije desavalo. Cim sam osjetila mucninu pri obrocima posumnjala sam ali sam i na tabletama za tlak procitala da izazivaju prolazne mucnine pa sam trudnocu kao mogucnost odbacila. Uglavnom danas je moja trudnoca potvrdjena medjutim jos je to malo oko 6 mm te je doktorica rekal da dodjem za dvije sedmice da vidimo sta i kako dalje i da li ce ista od toga biti. Ja bih jako voljela da imam bebu, ali s obzirom na to da sam pila lexilium, gelomyrtol za kasalj, corvitol za tlak i snimala pluca ne znam sta bih milslila. Ima li ko slicnih iskustava....
hvala Vam unaprijed

(odgovor članu lillyy85)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Uticaj lijekova na plod
19.4.2010 13:08:54   
Skvo RR
Prebacivanje posta

IZVORNA PORUKA: Ninushka

Molim vas ako ima neko da mi pomogne brzo, umnjak mi je ponovo počeo rasti i od toga me strašno uho boli ali kako sam u 4-om mjesecu ne znam šta smijem a šta ne. Stavljam obloge od sirćeta na lice, ispirem kaduljom ali uho me ne prestaje boljeti. Molim vas zna li ko smijem li staviti OtolH kapi u uho i da li će one uopšte djelovati s obzirom da je uhobolja zbog zuba... Požurite hvala


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu voljena)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Uticaj lijekova na plod
19.4.2010 13:13:48   
lely
Mene je uho cesto u trudnoci bolilo,a imala sam jednom problem sa zubom.Samo se sjecam da mi je farmaceut rekao da ne smije nista da mi da,pa cak ni kapi,jer sam trudnica.
Ne znam mila,bas mi je zao sto te to sad muci user posted image
Ja sam stavljala obloge od rakije neke travarice,povracala sam od smrada ali mi je to pomoglo,nisam uzimala nikakve lijekove.
Sretno i nadam se da ce to da prestane,a ako ne posavjetuj se sa svojim porodicnim ljekarom.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Uticaj lijekova na plod
19.4.2010 13:29:41   
Zoe
Ninushka, meni su u apoteci dali neke kapi za uho što ih i beba može koristiti, al opet se posavjetuj sa doktorom..

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Uticaj lijekova na plod
5.5.2010 12:50:56   
Sina
Mene je na pocetku trudnoce jako bolio zeludac pa tako da sam na svoju ruku polipa jedan Ranital morala sam... eh sada me interesuje je li neko imao slicno iskustvo? Iako je to bila samo jedna tableta mene to brine da li ce imati ikakvih posljedica na plod ????
Pa eto ako neko nesto zna neka javi

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Uticaj lijekova na plod
5.5.2010 22:25:40   
ema_28
Kod mene isti slucaj, ja sam mislila da sam pokvarila zeludac pa sam popila 2 ranisana u dva dana a bila sam u 5- toj sedmici trudnoce a jos nisam znala.
Prije toga sam bila prehladjena pa sam popila jedan rinostop i andol C.
Doktorica mi je rekla da najvjerovatnije nema nikakvog velikog uticaja jer nisam popila cijelu terapiju koja je isto tako uvijek propisana u manjim kolicinama od onih koje bi bilo kome mogle naskoditi.
Ja se puno ne brinem, sta bude bice.

(odgovor članu Sina)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.5.2010 21:48:28   
rose
da li neka mozda zna koliko je stetno koristiti pumpicu ventolin u trudnoci...ja je povremeno koristim kada osjecam da ne mogu da disem...kada mi se zatvore disajni putevi...kod mene je to uglavnom alergijski...e ja sam maloprije morala uzeti dva pufa jer mi je bilo pet do 12 user posted image

(odgovor članu ema_28)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.5.2010 22:36:15   
Anoniman
Ne znam u kojem si mjesecu trudnoćeuser posted image ne bi se trebalo uzimati u prvom tromjesječju  ali opet se posavjetuj sa liječnikom oko toga... 

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Uticaj lijekova na plod
12.5.2010 12:24:36   
rose
usla sam u drugo tromjesecje...u prvom me srecom nista nije gusilo...ovo me nesto zagusi sinoc...jedva prodisah user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Uticaj lijekova na plod
12.5.2010 12:45:49   
taurus
Mislim da je bolje da upotrijebiš ventolin ako baš moraš jer puno je veća opasnost za bebu ako majka upada u hipoksiju jer i beba tada nema dovoljno kisika. Bitno je da u prva 3 mjeseca nisi ništa koristila a ventolin je opet nešto najblaže što se može uzeti u poređenju sa pumpicama koje sadrže kortikosteroide i koje su znatno opasnije.
U svakom slučaju se posavjetuj sa svojim ljekarom.

P.S. Ako je alergija mogla bi probati sa redovnim korištenjem kalcija sa C vitaminom jer to nije uopšte štetno za bebu a pomaže kod alergije

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Uticaj lijekova na plod
12.5.2010 13:35:09   
rose
ma ja sam isla doktoru koji je postavio sumnju na bronhijalnu astmu (jos prije malo vise od dvije godine sve pocelo) koju nikada nismo dokazali...prosle godine kada sam ostala trudna prvi put, isla sam pulmologu ali nije mogao nista dokazati jer nemam ceste napade a u biti mi nije rekao nista protiv koristenja ventolina...sinoc citam forum, odnosno prepisku s nekim ljekarom pulmologom gdje on svakoj trudnici u trudnoci preporucuje ventolin...alergo testovi iz krvi su dokazali da sam postala alergicna na maciju dlaku u najvecem obimu, zatim malo na prasinu i gluten...s tim sto se meni ovi napadi gusenja jave i od napora tipa penjanje uz brdo, koje izbjegavam maksimalno...a i tata mi ima slicne napade, doduse cesce nego ja...ko zna sta udahnem pa mi se putevi krenu zatvarati i sreca pa nije cesto...zadnji napad prije ovog sam imala sigurno prije malo vise od pola godibne...al eto, mislila sam da mozda ima neka forumasica sa slicnim problemom i koristenjem ventolina da razmjenimo iskustva   

a svakako bih mogla ukljucit kalcijum s C vitaminom...nema stete, samo korist...valja i s ovim suncem se izboriti user posted image

< Poruku je uredio rose -- 12.5.2010 13:39:26 >

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Uticaj lijekova na plod
12.5.2010 13:54:08   
sirenamala
Rose ja sam pomislila da je moja sestra napisala ovu poruku user posted image ..naime ona evo vec tri dana ima alergijski napad koji se manifestuje kao asmaticni napad...a usla je u cetvrti mjesec trudnoce.Njoj se to slicno desavalo i prije..al ne tako cesto....jednom u dvije god.
Njoj je doktor propisao lijek alvesko ..ono ..pumpicu..al manju dozu ..80..i to bi trebala konstantno koristiti...on kao ne preporucuje ventolin..niti bilo koji lijek koji mi ''trenutacno'' pomogao..vec da se ide postepeno...ona ce ovu pumpicu koristiti do petka..tad ce na kontrolu...pa vidjet cemo sta ce dalje..Njoj je vec danas puno bolje...a nadam se da ce i tebi biti..Zelim ti da sto prije budes bolje..i dises punim plucima user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Uticaj lijekova na plod
12.5.2010 14:00:18   
rose
ma meni je bilo bolje nakon ventolina za 15 minuta...mao se nakasljala i prodisala normalno...u svakom slucaju, mozda da odem kod nekog privatnika pa da vidim sta ce mi reci...ko ce uganjat silne uputnice i ici na dip opet

(odgovor članu sirenamala)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Uticaj lijekova na plod
12.5.2010 14:06:11   
sirenamala
Ona inace i koristi ventolin...al eto on je je smatrao da sad bolje odgovara ovaj lijek..ja koliko sam skontal to je lijek protiv alergije ..koje i izazivaju te napada..a alergicna je na sve i svasta...od prasine..vlage...perja..pa nadalje..jos gore..pusi..user posted image user posted image ..iskreno se nadam da ce je ovaj problem sad malo uozbiljiti i nagnati da ako ne da prestane..a onda bar da smanji pusenje!!!


(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Uticaj lijekova na plod
12.5.2010 14:52:04   
rose
definitivno bi trebala...i ja sam pusac pa me napadi gusenja nisu opametili...tek se u trudnoci maksimalno kontrolisem user posted image

(odgovor članu sirenamala)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Uticaj lijekova na plod
10.11.2010 10:55:41   
škorpija
žene treba mi pomoć, prijateljica je trudna 6. sedmica, a nije znala i koristila je bactrim, sad joj ljekari daju različite progonoze i različite upute šta da radi. ima li neko isksutva s tim

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Uticaj lijekova na plod
10.11.2010 11:11:44   
vjestica
škorpija obično u tako ranoj trudnoći ide po principu sve ili ništa, znači ili će sam otić plod kao spontani, ako su naškodili lijekovi, ili nisu naškodili, pa neće biti nikakvih problema
u kojem periodu je koristila backtrim?
tj koja tačno sedmica trudnoće?
ako je koristila prije implantacije nema problema
dosta žena u tako ranoj trudnoći, kad nisu još ni znale , su koristile razne lijekove, pa nije bilo problema
sretno tvojoj prijateljici


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Uticaj lijekova na plod
10.11.2010 12:15:10   
škorpija
ona je radila na bebi i znala je da postoji mogućnost da je trudna, zato j prije uizamanja terapiej uradila test koji je bio negativa, e sad ona sumnja da je možda bio lažno negativan. dr. divanović joj je rekao da uzima trostruku dozu folne kisleine, dok joj je njen ljekar reako da to nema utjecaja i da ne treba ništa dodatno uzimati i reko baš ovo što ti kažeš: bit će ili ili, ali pošto dugo radi na bebi i ovo je prvi put da je uspjelo, jako joj je teško, baš sma tužna, nadam se da će sve biti u reduuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Uticaj lijekova na plod
23.1.2011 23:31:39   
animagical
da podignem temu: zna li iko smijem li koristiti Matijinu mast za sinuse?? imam uzasnu upalu sinusa, glava me ubija, a ne znam ni kako da pitam Divanovica, smijem li matijinu mast...sta on zna sta je u njoj...ne znam ni ja,samo mi preporucili da je dobrauser posted image ugl u sedmoj sam sedmici.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Uticaj lijekova na plod
23.1.2011 23:46:50   
N_N
IZVORNA PORUKA: škorpija

žene treba mi pomoć, prijateljica je trudna 6. sedmica, a nije znala i koristila je bactrim, sad joj ljekari daju različite progonoze i različite upute šta da radi. ima li neko isksutva s tim


škorpija, ja sam otvorila ovu temu ...... ako ti se da pročitaj moje postove..... nema šta nisam pila...... i sama znaš da je B zdrava beba i sada zdrav dječak. Znam da je zabrinuta, osjetila sam to na svojoj koži, to je jedna užasna agonija koja me je progonila do samog poroda...... HB sve bilo za 5!
vještica je u pravu, to je po principu ili ili.
Sretno joj!!!

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Uticaj lijekova na plod
24.1.2011 9:28:54   
taurus
IZVORNA PORUKA: animagical

da podignem temu: zna li iko smijem li koristiti Matijinu mast za sinuse?? imam uzasnu upalu sinusa, glava me ubija, a ne znam ni kako da pitam Divanovica, smijem li matijinu mast...sta on zna sta je u njoj...ne znam ni ja,samo mi preporucili da je dobrauser posted image ugl u sedmoj sam sedmici.



piše li na kutiji sastavuser posted image user posted image user posted image
predpostavljam da je neko eterično ulje, mentol, eukaliptus ili neke njene biljke koje imaju ove sastojke
s obzirom da se mast koristi spolja i ne ulazi direktno u organizam tj. krvotok ne može imati štetno djelovanje na bebu, naravno ako se koristi umjereno

a možeš i svratiti do matijine apoteke pa se raspitati o sastavu (mada je sveki proizvođač dužan navesti sastojke na pakovanju) masti

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Uticaj lijekova na plod
12.7.2011 19:00:54   
malena27 RR
prenos postova:


IZVORNA PORUKA: tuitamo

Dragi clanovi,
Trazim savjet - prije dva dana sam saznala da sam u turdna. Ovo je moja druga trudnoca. U neznanju da sam trudna bila sam na antibioticima 15 dana (hronicna upala sinusa) koju lijecim sada ce dvije godine sa raznim antibioticima i inekcijama i bas kada sam se odlucila za operaciju istih ostala sam trudna. Takoder u neznanju sam radila 2x snimak sinusa (svi znate da vas pitaju da li ste u drugom stanju kada radite snimak).......plus sam pila tablete za alergiju sve to u neznanju. Ehh sada otisla sam kod dr. koji je ultrazvukom utvrdio da sam u 7 sedmici trudnoce da je plod uredu. Kada sam mu rekla sta sam sve pila, rekao mi je da cemo pratiti trudnocu sa opreznoscu???????????? Razmisljam o abortusu, strah me je svih tih ljekova koje sam pila i koje pijem protiv bolova koji su svakodnevni. Pitala sam doktora on mi je rekao da je on protivnik abortusa!!!!! Al da je moj izbor. Ne znam sta da radim...strah me je svih tih posljedica koje mogu biti...stvarno ne zanmuser posted image ...a ni suprug mi....




IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Tuitamo,ne znam ti detaljnije reci jer nisam pila nikakve lijekove licno ali znam da se mislim od 11 do 16 sedmice trudnoce radi nuhalni nabor i taj pregled moze pokazati je li dijete ok..nemoj razmisljati o abortusu,bar ja ne bih,ako si u bilo kakvoj dilemi otidji kod jos jednog doktora po savjet a i tom svom slobodno reci za sta god odlucis....nadam se da ce se javiti neko sa boljim informacijama..user posted image

Ja tebi ipak cestitam na trudnociuser posted image



IZVORNA PORUKA: Lady26

Licno nemam iskustva ali od mog kuma supruga, je prije nego je saznala da je trudna, snimala bubrege i pila terapiju za iste. Kad je radila test i pokazao +, otisla je ginekologu koji joj je savjetovao ciscenje user posted image , nosila je blizance.... doduse ona je pila bas jaku terapiju, sto ne mora znaciti da je i kod tebe taj slucaj, ako je dr rekao da ides dalje, ja bih ili potrazi drugo misljenje - mozda ti je to najpametnije prije nego ista odlucis....
Sretno user posted image

Da, ta ista prijateljica je nakon 6mjeseci zatrudnila opet i sada ima zdravu, pametnu i veselu curicu od 20mjeseci....




IZVORNA PORUKA: animagical

prvo cestitamuser posted image a drugo, da je nesto skodilo u tako ranoj trudnoci, ona se vjerovatno ne bi ni odrzala... rtg sinusa nisam radila,ali jesam imala upalu sinusa bas u tim sedmicama trudnoce, znala sam da sam trudna i pila sam antibiotike (zinnat) a kasnije i peniciline. odluka je samo tvoja naravno,ali ja bih na tvom mjestu prvo bar otisla jos nekom ginekologu...


IZVORNA PORUKA: tuitamo

Hvala vam na dosadasnjim odgovorima. Naravno da cu potraziti i drugo misljenje pa ako treba i trece. Sto se tice antibiotika ne mogu da se sjetim imena sada al vrlo dobro se sjecam da je pisalo ne trudnicama...pogledat cu nalaz bas da vidim o kojem se antibiotiku radi. Inace ovo nije obicna upala sinusa ovo je hronicno i non stop je upaljeno i jedini nacin je bio operisati ih, da bih taj sekret prestao se slijvati u zdrijelo a on je pun bakterija. user posted image


IZVORNA PORUKA: HAHA

Draga,imala sam identičnu situaciju tvojoj.Vukla sam upalu sinusa još iz prve trudnoće.Počele su mi jake glavobolje zbog toga,pa sam počela liječenje.Radila sam jedno snimanje i pila xiclav 1000mg duplu terapiju,kad sam trebala na kontrolno snimanje izostala mi je menstruacija,uradila sam test i bio je pozitivan.Plakala sam cijelu noć.Išla sam na pregled kod ginekologa i on je predlagao abortus,nisam to odmah prihvatila,tražila sam još mišljenja.Puno smo istraživali po internetu,jer nismo željeli izgubiti bebu,kao ni vi.Taj prvi doktor što je zagovarao ab.je to obrazložio činjenicom da kao ne mora ništa biti plodu,niti bebi,nego nekad poslije može,možda imati veće šanse za oboljevanje od malignih bolesti,što meni nije bio dovoljan argument,vodila sam se tim da onda ljudi koji u porodici su imali i maju slučajeve ovih bolesti,ne bi ni trebali imati potomstvo.Došli smo do podatka da u ranoj fazi trudnoće bi zraka u koliko je prošla kroz plod,došlo bi do odbacivanja.Nailazila sam na različita mišljenja,jedna radna kolegica mi je ispričala da je nakon saobraćajne nesreće 38 puta slikala kičmu,rekli su joj da najmanje dvije godine ne smije zatrudnjeti,ona jeste nakon godinu,ima zdravu djevojčicu.Druga mi je pričala da je njena tetka radila snimanje i rodila djete bez šake.Ja sam bila raspamećena.Onda mi je žena isto pričala da radi kod stomatologinje koja je trudna i kaže ona se uopće ne libi toliko toga.Uglavnom,ja sam zadržala bebu,evo ga sada mu je 7,5 mjeseci,upravo sjedi na podu i smije mi se dok ti tipkam.šta god odlučiš,sretno.Nadam se da sam ti išta pomogla.



IZVORNA PORUKA: tekja

obrati se i farmakologu (mislim da se tako zove), ja sam u neznanju, na pocetku trudnoce pila Hiramicin, koji je kontradiktoran u trudnoci, nije mi palo na pamet da abortiram, pogotovo jer je na svakom pregledu sa plodom bilo sve ok...sretno kako god odlucisuser posted image  




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Uticaj lijekova na plod
12.7.2011 19:21:00   
koka i po
koliko god je koristenje lijekova u trudnoci stetno mislim da je stetnije zracenje.obavezno reci svom ginekologu da si snimala sinuse.sretno i da sve bude u redu aBd.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *