|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uticaj lijekova na plod
28.10.2012 10:35:05   
vila_7

IZVORNA PORUKA: mama4

drage mame, evo trebam savjet. Dan prije ocekivane menstruacije snimala sam zube, ortopan rtg zuba i pojedinacno sedmicu zub. tacno je to bio 27. dan ciklusa. kad mi je snimala zub stavila je olovnu pregacu. za tri dana saznala sam da sam trudna. pomozite mi. jako sam tuzna i tesko mi je. treba mi savjet i ako je neko imo slicno iskustvo. hvala.




mislim da ce sve biti OK - pogotovo jer ti je stavila tu olovnu pregacu - mislim da je vec bilo slicnih slucajeva na forumu i sve je OK bilo.... Moja jedna prijateljica nije znala da trudnice ne smiju biti kad se snima RTG a mladja curica joj morala slikati kukove jer je imala problema - ona je znaci cuvala u toj prostoriji bez ikakve zastite, tek kasnije kad je dr.napao bila se malo prepala,al bebica hB ziva zdrava i sad ima 5 godina!user posted image

A naravno najbolje je da se konsultujes sa svojim dr.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mama4)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Uticaj lijekova na plod
29.10.2012 19:45:27   
mama4
Hvala drage moje na odgovorima. Nadam se da ce se javiti neko i sa slicnim iskustvom. Uglavnom, nisam panicar, ali ipak mi je krivo sto sam tako nesmotrena bila, niko me nije upozorio da se u drugoj polovini ciklusa ne rade rtg snimci.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Uticaj lijekova na plod
26.11.2012 0:22:42   
ariel83
Drage moje... već duže vremena čitam i čitam u nadi da ću naići na epilog cijele priče gospođe ANONIMAN koja je u ranoj fazi trudnoće koristila lijek CITERAL. Čitajući njene postove, malo sam dušu smirila, ali sam se, čitajući, ponadala da će se javiti i nakon poroda i reći da je sve na kraju bilo ok.
Naime... nakon godinu dana bezuspješnih pokušaja da zanesem, desila se velika radost. Ali... obzirom da se ne može bez onoga "kamena u cipeli" , i mene zapade jedan... samo se bojim da je malo veći user posted image .Ne znajući da sam trudna, u 4. sedmici trudnoće, 5 dana sam uzimala lijek CITERAL od 500 mg po preporuci doktora. Onog momenta, kada sam saznala da sam trudna, odmah sam i prestala sa korištenjem, ali... ni moj doktor nije bio baš oduševljen, te me poslao na farmakologiju gdje je uslijedila ista priča kao i kod gospođe ANONIMAN. Apsolutno ista objašnjenja. Sada sam u devetoj sedmici i kad sam bila na ultrazvuku, doktor je rekao da je sad za sad sve ok, ali... i pored svih ovih utješnih priča, negdje u podsvijesti se jako plašim. Molim Vas, ako neko zna kako se završila priča gospođe ANONIMAN ili ako mi bilo šta zna reći za ovu moju situaciju, bila bih mu jaaaaaaaaaaaaaako zahvalna.

(odgovor članu mama4)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Uticaj lijekova na plod
26.11.2012 0:38:05   
ajla86
ariel...
nisam imala problem sa citeralom u trudnoci vec jos gore....
ja sam 4 god pokusava da zanesem...
u decembru imala neusojesnu insemicnadiju....18.01 magnetnu rezonancu hipofize.....23.01 ustanovljena trudnoca....brta HCG 105...
sutra dan dobila pljuskavice
svi predlagali abortus jer kao virus ce pojeti plodu oci...ruke...bit ce retardirano..bla bla bla....
evo smizle viri me iz kolica upravo....prava i zdrava rodzena,....
znam kako je zivjeti sa tim..sta ako bude...staaaa
ja sam 9 mjeseci zivila sa tim strahom..i dan danas kad ona se smrkne mene sve zivo zaboli..kontam mozda..uhh nemsjem ni pomisliti sta su mi sve govorili....
ali moj doktor...koji je sve sasluso je reko jedno....
da plod koji prezivi do 12 sedmice....kojem prokuca srce i sve fura normalno...bit ce sve uredu..jer kao materica do 12 sedmice prepoznaje neke anomalije i da nesto nije uredu i odbacuje plod..tako mi je laicki preveo to moj dr.
mada trebas prije svega sa sobom raskrstiti neke stvari...
meni su govorili testove da radim da vidim jel sve uredu...nisam htjela....Bog mi ga dao....ako je On naumio da mi da dever taj da mi bude djete bolesno..bit ce....
nema ti ko sta tu reci....
imaju zene najnormalnije trudnoce pa se rodi djete sa nekom anomalijom....
imaju zene trudnoce poput mene...niko mi nije zelio voditi trudnocu....na svoj rizik je ostavila...
i hB sve uredu....ko kome moze sta garantovati i reci?????niko....ni doktor niti neke zene sa foruma....ja se iskreno nadam da ce sve biti ok jer je rana faza trudnoce i da nesto nije ok nebi to opstalo...hairli da bude...

(odgovor članu ariel83)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Uticaj lijekova na plod
26.11.2012 0:53:53   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: N_N

IZVORNA PORUKA: škorpija

žene treba mi pomoć, prijateljica je trudna 6. sedmica, a nije znala i koristila je bactrim, sad joj ljekari daju različite progonoze i različite upute šta da radi. ima li neko isksutva s tim


škorpija, ja sam otvorila ovu temu ...... ako ti se da pročitaj moje postove..... nema šta nisam pila...... i sama znaš da je B zdrava beba i sada zdrav dječak. Znam da je zabrinuta, osjetila sam to na svojoj koži, to je jedna užasna agonija koja me je progonila do samog poroda...... HB sve bilo za 5!
vještica je u pravu, to je po principu ili ili.
Sretno joj!!!


Ariel, da te malo obradujem kopiram kasniji post forumasice Anoniman koja je pokrenula ovu temu i pila citral u trudnoci. To je forumasica N_N. Rodila je zivog i zdravog djecaka. user posted image

Nadam se da ces se sada malo moci opustiti i uzivati u trudnoci. user posted image Zelim ti da rodis jednu zdravu i lijepu bebicu. Sretno!

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Uticaj lijekova na plod
8.12.2012 13:41:02   
aja91
Pozdrav!Nova sam na forumu.Naime ja planiram trudnoću, ali pijem 2 tbl zolofta dnevno ( 100 mg) pa me zanima mogu li na djetetu ostati stetne posljedice zbog toga.Prije sam pila 4 tbl jer sam imala uzasno velike simptome OPK poremecaja i zato sumnjam da bih mogla izdrzati sa manjom dozom.Ako je netko imao iskustva s adntidepresivima u trudnoci bila bih mu vrlo zahvalna na odgovoru.

< Poruku je uredio aja91 -- 8.12.2012 13:44:20 >

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Uticaj lijekova na plod
10.12.2012 16:28:44   
mo girl
mislim da imas neku zamjenu za njega pitaj doktora da ti prepise neki drugi lijek,znam da svi pricaju najbolje je nista ne uzimati al ako nemozes bez njega onda uvijek ima zamjena za sve.evo sad ovo pazi ja imam strasne migrene i pitam ja doktora sta osim paracetamola mogu uzeti jer mi je on bas bezveze nista ne pomaze kaze on eni sta si prije uzimala?ja kazem:voltaren.kaze on pa uzmi i sad slobodno jedan pa neces ih 10 popiti.eh ja sve zivo prebrala svugdje pise da se nesmije uzimati i haj ti budi pametan tu.ja i dalje trpim sa glupim paracetamolom i stavljam obloge al eto po njemu smijem i druge tablete tako da vala ni doktorima netreba bas slijepo vjerovati.
malo ti proguglaj mora postojati zamjena za zoloft

(odgovor članu aja91)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Uticaj lijekova na plod
10.12.2012 16:38:17   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: aja91

Pozdrav!Nova sam na forumu.Naime ja planiram trudnoću, ali pijem 2 tbl zolofta dnevno ( 100 mg) pa me zanima mogu li na djetetu ostati stetne posljedice zbog toga.Prije sam pila 4 tbl jer sam imala uzasno velike simptome OPK poremecaja i zato sumnjam da bih mogla izdrzati sa manjom dozom.Ako je netko imao iskustva s adntidepresivima u trudnoci bila bih mu vrlo zahvalna na odgovoru.



Zoloft se moze uzimati u trudnoci ako je potreban

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu aja91)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Uticaj lijekova na plod
10.12.2012 19:36:35   
aja91
hvala puno na odgovoru

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.12.2012 10:12:06   
Halimaa
Moja rodica je pila najmanju dozu zolofta, pola tablete, od 4 do negdje 6 mj. trudnoće. Pila je i apaurine ponekad. Beba je bila zdrava, normalna, kasnije je imala probleme sa govornim razvojem, kasno je progovorila, pa su to ispravili kod logopeda, ne znam ima li veze sa lijekovima. Moj ti je iskreni savjet da POKUŠAŠ bez zolofta. Ako ne može, uzmi najmanju dozu. Vjerujem ti da je teško, i ja sam u trudnoći imala probleme sa nesanicom, u prvoj sam pila apaurine a u ovoj drugoj pokušavam ne piti ništa. Trudnoća je posebno stanje, i ne mora značiti da ćeš imati iste teškoće kao prije. A ako ipak budeš imala, reci sebi da vrijedi žrtvovati se za bebu, pa i napatititi se. Ja znam ne spavati do 4h ujutru! Naravno, ako je stanje neizdrživo, šta ćeš, uzmi lijek.

(odgovor članu aja91)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.12.2012 11:50:32   
aja91
Halima,hvala ti na savjetu.Iskreno meni je propisana dnevna doza 4 tbl zolofta vec nekoliko godina,ali posto zelim imati djete sama sam je pomalo smanjivala tako da sam sad dosla do 2 i pol tbl dnevno.Svjesna sam da mi psihijatar nebi smanjio na 1 tbl,jer i ovako se borim sa 2 i pol, tako da sama neznam sta bi.A inace sad trenutno nemam svog psihića jer sam prije zivjela u zg i isla redovno na kontrole,a sad se preselila( udala) u BiH i nisam poslije nigdje isla kod doktora.Zbunjena sam totalno a tako zelim user posted image .

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.12.2012 11:51:54   
aja91
Emica jesi ti imala iskustva sa zoloftom ili???

(odgovor članu aja91)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.12.2012 11:57:13   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: aja91

Emica jesi ti imala iskustva sa zoloftom ili???


Nisam ali znam osobu koja je imala strasnih kriza sa depresijom i bila je na Zoloftu i ostala je trudna,rodila zdravo dijete,naravno nista ne smijes na svoju ruku,moras se konsultovati sa doktorom,puno je opasnije ziviti bez terapije,to ti ne preporucujem,te krize znaju biti opasneuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu aja91)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.12.2012 12:02:58   
animagical
u svakom slucaju, kada vec planiras trudnocu, trebas se javiti ginekologu, reci mu koju terapiju koristis, i prije zatrudnjivanja poceti s folacinom, nisam sigurna ali mi se cini da uz tu skupinu lijekova ide veca doza folne kiseline, emice je li tebi poznato?

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.12.2012 12:05:42   
aja91
cure moje puno vam hvala,a morat cu pronaci nekog psihica u mostaru....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.12.2012 12:13:32   
Emica_sa
U biti kod svih antidepresiva i anksiolitika kao sto su apaurin koji kod nas ginekolozi prepisuju kao da su bombone u trudnoci kolicina folne kiseline koja se uzma bi trebala biti veca zbog razvijanja CNS i sprecavanja deformacija istog.Neka novija istrazivanja su pokazala da je uzimanje apaurina u trudnoci povezano sa pojavom zecije usne i rascijepa nepca kod beba.Uglavnom nista ne raditi na svoju ruku,konsultovati se sa ginekologom sa neuropsihijatrom i onda nece biti problema.Uglavnom znam da uzimanje Zolofta nije prepreka za trudnocu,za to se ne trebas brinutiuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.12.2012 12:16:34   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: aja91

cure moje puno vam hvala,a morat cu pronaci nekog psihica u mostaru....



U Mostaru doc dr.Dragan Babic

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu aja91)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.12.2012 12:17:51   
aja91
joj ma pila sam ja i xanax i pusila i svega se okanila kad sam skontala da zelim ostati u drugom stanju,jedino mi taj zoloft ostao kojeg nesmijem ukinuti ;)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.12.2012 12:18:51   
aja91
Emice srce si velikoooo. gdje se nalazi taj dr.dragan?

(odgovor članu aja91)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.12.2012 12:22:38   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: aja91

Emice srce si velikoooo. gdje se nalazi taj dr.dragan?



na Bijelom Brijegu radi i predaje na Medicinskom fakultetu u Mostaruuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu aja91)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.12.2012 12:28:46   
aja91
E hvala ti veelika, user posted image .Bas cu pokusat doci do njega da vidim s njim kako cu dalje.Stvarno me bilo strah sama traziti bez preporuke-psihijatra,sa svakakvim sam se susrecala, a u mostaru sam jednom pokusala i potrefila sam na neku glupacu koja je trazila u knjizi sta znaci OKP.kako bi ga ona tek lijecila kad nezna sta je .lool. E bas ti hvala od srca na svim informacijama :*

< Poruku je uredio aja91 -- 11.12.2012 12:29:45 >

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.12.2012 12:31:23   
Emica_sa
Ma nista samo polako,moze se to sigurno,sretnouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu aja91)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Uticaj lijekova na plod
12.12.2012 22:12:14   
milenium
zna li itko smije li se pred porod popiti nešto da nam barem malo olakša trudove,npr kad trudovi budu na 5 minuta da popijemo jedan voltaren?

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Uticaj lijekova na plod
13.12.2012 13:34:49   
milenium
zna li itko?

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Uticaj lijekova na plod
13.12.2012 19:14:50   
malen@89
draga u rodilistu uglavnom daju buscopan ili spasmex protiv bolova,da se misici malo opuste i na taj nacin olaksaju porod....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *