|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torba za porodiliste
29.11.2012 19:26:27   
yasemin
ja se i danas nasmijem kad se sjetim torbe za porodilište
naime , pošto sam prvorotka , i jaaaaaakoo sam željela roditi prirodno da muž bude prisutan na porodu o sl.
kad sam ušla u 9 mjesec počela sam spremati T O R B U , za mene , bebu i muža jer rađam u drugom gradu ,
¨Ja sam bila u 36 +6 nedelji i kontam od sutra spremam legnem spavati kad oko pola 1osjetim mokrinu .pukno vodenjak , probudim muža , nazovem svog doktora (koji mi je bio dostupan 24h i hitno spremanje za mostar navrat na nos nigdje T O R B E ni za mene ni za bebu a ni muža ¨ sve se kasnije posložilo , ali ja sam kontala kad uđem u 9 mjesec polako spremati da odvlačim sebi pažnju , a ni od prirodnog poroda ništa rodila carski ¨
moja pouka je za narednu akoBoga trudnoću , čim uđem u 6 mjesec Spremam torbu , definitivno.user posted image user posted image

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Torba za porodiliste
29.11.2012 20:24:40   
Ramona11
Kod prirodnog poroda na Jezeru bebu ti nece donijeti dok se ne istusiras. To ti naglase.
Mene dok su u sobu doveli sestre me htjele tusirati. Zamolila sam da malo odmorim pa cu ih zvati. Tako je i bilo.
Kad me je sestra istusirala donijeli su mi moju bebicu user posted image

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Torba za porodiliste
30.11.2012 14:01:59   
juli2012

IZVORNA PORUKA: Ramona11

Kod prirodnog poroda na Jezeru bebu ti nece donijeti dok se ne istusiras. To ti naglase.
Mene dok su u sobu doveli sestre me htjele tusirati. Zamolila sam da malo odmorim pa cu ih zvati. Tako je i bilo.
Kad me je sestra istusirala donijeli su mi moju bebicu user posted image



Kada si rodila? Je li još uvijek bolnička spavaćica ili trebam imati svoju??
Hvala na svakoj informaciji user posted image







(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Torba za porodiliste
30.11.2012 16:17:27   
Ramona11
Rodila sam prosle zime.
Kad ides u salu daju ti njihovu spavacicu, a u sobu kad te dovedu traze da imas svoju i da ti je obuku. Medjutim, meni ove sestre kad su izvadile iz torbe spavacice zaljubile se u njih i zao im bilo da ih prljam (kupila one za dojenje a naslikana roda koja nosi bebu) pa mi opet obukle njihovu cistu user posted image

< Poruku je uredio Ramona11 -- 30.11.2012 16:19:31 >


_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu juli2012)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Torba za porodiliste
30.11.2012 16:22:32   
Ramona11
Slobodno u kesu ugurajte neki sokic i nesto za gricnuti.
Mene dok su uveli u sobu pitali me imam li sta za piti i jesti i to domah.
Sestre me bukvalno tjerale da jedem i pijem da vratim snagu a bila sam ko leptiric super user posted image

Ono osnovno sto vam treba je spavacica, ulosci, jednokratne gacice, mobitel, sok, nesto za pojesti i fotoaparat user posted image . Meni je toliko krivo sto nisam fotic ponijela jer su mi ove slike s mobitela mutne. Te prve slike su najbolje i najljepse user posted image

< Poruku je uredio Ramona11 -- 30.11.2012 16:25:20 >


_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Torba za porodiliste
30.11.2012 16:22:59   
Marija13
Znaci u sali nismo gole kao na filmovima? user posted image Jeste li vi nosile kakvu hranu,sok u torbi?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Torba za porodiliste
30.11.2012 16:33:48   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: Marija13

Znaci u sali nismo gole kao na filmovima? user posted image Jeste li vi nosile kakvu hranu,sok u torbi?


Možeš ponijeti keks neki, čokoladicu, sok, vodu...nebitno, samo mora biti zapakovano. Dobro će ti doći da povratiš snagu. Ja sam ponijela one energetske štapiće, legli su mi ko budali šamar. Ali gledaj ipak da to nije nešto što zatvara, ako ti budu radili epiziotomiju, da ne dobiješ tvrdu stolicu poslije pa da ti ne prisjedne i čokoladica i sve... user posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Torba za porodiliste
30.11.2012 16:47:25   
hapymum

IZVORNA PORUKA: Marija13

Znaci u sali nismo gole kao na filmovima? user posted image Jeste li vi nosile kakvu hranu,sok u torbi?




Ja sam ponijela dupli snikers i vratio me u zivot,i obavezno kad se porodis aBd neka ti donesu tvoju dobru slanu i masnu pilecu supu,mene je preporodila.

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Torba za porodiliste
30.11.2012 16:50:50   
Ramona11
user posted image meni bas nije bilo do jela. Bukvalno me morali tjerati da stavim nesto u usta. Pustili me oko 13h a porodila se prije ponoci. Ja se samo divila svom malom cudu user posted image

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Torba za porodiliste
30.11.2012 19:58:46   
juli2012
Meni termin nekad u decembu...user posted image ...nosim dvojke pa se to nikad ne zna.....ali decembar definitivno...

hvala vam svima za informacije....druga mi je trudnoća...prvo dijete rodila u Vojnoj tako da o Jezeru baš ništa ne znam...

pozz od nas 3 user posted image

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Torba za porodiliste
21.12.2012 14:43:18   
Gabicca
Ima li ijedna mama da se u decembru porodila na Jezeru, da nama koje smo prvorotkinje i planiramo se gore poroditi, ako je raspolozena, napise nesto vise o pravilima... Jesu li ista pravila za torbu? Sta je odmah mogla unijeti a sta su joj donijeli? Spavacica za porod? Hrana? Mobitel? Torba ili kesa? Hvala puno :) :)

(odgovor članu juli2012)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Torba za porodiliste
21.12.2012 17:02:26   
Marija13
Zavisi kada dodjes, ako si odmah za salu jer si dovoljno "otvorena" nosis samo uloske i maramice, a ostale stvari ce ti muz poslije donijeti.. Ako ides prvo na patologiju jer nisi dovoljno otvorena onda ces unijeti sve svoje stvari. Ja strpala sve u dvije velike kese, niko nije gledao sta je unutra.

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Gabicca)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Torba za porodiliste
29.1.2013 11:09:53   
sukibajro
Ja misli da torbu ne mozes unjeti na porodiliste, mora biti kesa.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Torba za porodiliste
25.3.2013 17:59:28   
fikolino
Da li i dalje se na jezero ne moze ici sa torbom nego sa kesom, stvarno mi je kesa nekako bezveze isto cigani.

(odgovor članu sukibajro)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Torba za porodiliste
31.3.2013 21:24:05   
Tessy

IZVORNA PORUKA: fikolino

Da li i dalje se na jezero ne moze ici sa torbom nego sa kesom, stvarno mi je kesa nekako bezveze isto cigani.


Mene isto ovo zanima... Mame koje ste imale porod nedavno kakva je situacija na Jezeru? Kesa ili torba?

(odgovor članu fikolino)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Torba za porodiliste
31.3.2013 21:46:35   
dandi84
U Zenici sigurno ne moze torba već kesa i to mi je pričala koleginica koja se nedavno porodila pa smo se zezale na taj racun prije neki dan....Ona ponijela torbu pa morala sve prepakovati u najlonsku kesu...Kaže kako sam se ružno osjećala...Sa najlonskom kesom u ruci i trbuhom do zuba idem ko siroče da se porodim....user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Tessy)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Torba za porodiliste
31.3.2013 21:54:31   
ajla86
prije 6 mj je bila kesa....torbu uredno vratila....sto rece dandi84 ko siroce otisla...nekontam sta im smeta torba....

(odgovor članu Tessy)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Torba za porodiliste
31.3.2013 21:57:25   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ajla86

prije 6 mj je bila kesa....torbu uredno vratila....sto rece dandi84 ko siroce otisla...nekontam sta im smeta torba....



zbog mrse, kao kese su sterilnije od torbi

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Torba za porodiliste
31.3.2013 22:02:37   
Melisica
Zna li neko kako je u Vojnoj? Sta smijem i trebam ponijeti? Kesa ili torba? Hvala

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Torba za porodiliste
31.3.2013 23:25:47   
Apotekarka
Kakva je sad situacija kesa ili torba,ja torbu spakovala,i sta je s tom mrsom je li jos uvijek aktuelna na Jezeru

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Torba za porodiliste
1.4.2013 9:37:59   
A_mila

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Kakva je sad situacija kesa ili torba,ja torbu spakovala,i sta je s tom mrsom je li jos uvijek aktuelna na Jezeru

Eh,ovako,ja sam se porodila prije deset dana,carskim rezom...znala sam da ce biti carski pa sam unaprijed spakovala puno vise stvari nego sto mi je trebalo.Ne daju vise da nosis svoje spavacice,mi smo morali obuci njihove,jer im je,kako kazu,zabranjeno da sada zene oblace svoje.Ti ponesi za svaki slucaj,ali ti sigurno nece trebati.Dalje sam ponijela licnu higijeni,puno ulozaka i jednokratne gace...jos ti i trebaju pelene za bebu,ako bi isla carskim,ako ne,onda ne trebaju..sa sebe poskidaj sav nakit,a i mobitel ces morati da das muzu,tek ce ti ga moci dostaviti nakon poroda..U sustini ti ne treba puno stvari..E da,ponesi i neki keks i sok,valjace da povratis snagu...:D

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Torba za porodiliste
1.4.2013 9:39:32   
A_mila
I slobodno mozes torbu...meni nisu pravili problem oko toga...

(odgovor članu A_mila)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Torba za porodiliste
1.4.2013 9:52:14   
I love youu

IZVORNA PORUKA: A_mila


IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Kakva je sad situacija kesa ili torba,ja torbu spakovala,i sta je s tom mrsom je li jos uvijek aktuelna na Jezeru

Eh,ovako,ja sam se porodila prije deset dana,carskim rezom...znala sam da ce biti carski pa sam unaprijed spakovala puno vise stvari nego sto mi je trebalo.Ne daju vise da nosis svoje spavacice,mi smo morali obuci njihove,jer im je,kako kazu,zabranjeno da sada zene oblace svoje.Ti ponesi za svaki slucaj,ali ti sigurno nece trebati.Dalje sam ponijela licnu higijeni,puno ulozaka i jednokratne gace...jos ti i trebaju pelene za bebu,ako bi isla carskim,ako ne,onda ne trebaju..sa sebe poskidaj sav nakit,a i mobitel ces morati da das muzu,tek ce ti ga moci dostaviti nakon poroda..U sustini ti ne treba puno stvari..E da,ponesi i neki keks i sok,valjace da povratis snagu...:D



Znaci za bebu nista ne treba ponijeti, jedino mm donosi kad se krene kuci? Cuj to sad nedaju spavacice svoje da se obuku, ma hajd ustvari nek se njihove prljaju, heh.

(odgovor članu A_mila)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Torba za porodiliste
1.4.2013 12:19:10   
ja_29
Treba mi pomoc:-)

Gdje da nadjem jednokratne gacice za porodilje? Nekad ranije sam uzela Jessa DM-ove, ali sada tih vise nema. I ako znate koje su cijene. Hvalaaa

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Torba za porodiliste
1.4.2013 12:25:18   
Marija13
Apoteka Dina na C.Vili, cak su i bolje od ovih iz dm-a!

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu ja_29)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *