|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torba za porodiliste
3.5.2015 13:07:26   
mykica
Nema na čemu :)
Čim izađeš iz intenzivne, nakon satak ti donesu bebu. Iz intenzivne se izlazi ujutru oko 10 h. Beba bude s tobom čitav dan, oni je samo uzimaju da presvuku i nahrane. Prvu noć će ti je onda opet uzeti oko 23 h da se odmoriš, jer ipak je to prva noć nakon intenzivne. Sutradan ti je opet donose oko 6 h ujutru i bude s tobom čitav dan. Ostaješ 4 dana (dan u intenzivnoj ne brojis). Sretno, da sve prođe u najboljem redu i da se što prije oporaviš user posted image

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Torba za porodiliste
3.5.2015 13:08:14   
Lady26
Scarlett, 24h si na intenzivnoj a beba je gore na odjelu, tek kad izadjes sa intenzivne bebu ti donesu nakon 2-3h i s tobom je do izlaska.
Ja sam rodila u cetvrtak a izasla u ponedjeljak.
Sretno user posted image
Mykice zaboravih da uzmu bebu, ako zelis, tu prvu noc da se odmoris...

< Poruku je uredio Lady26 -- 3.5.2015 13:09:53 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Torba za porodiliste
3.5.2015 13:39:05   
scarlett
Hvala vam velika, znači na intenzivnoj se bude 24h, a ja prvi put bila 48h, to je prednost, valjda. Ma ja se nadam da će ipak nekim čudom krenuti prirodno, malo me dr. pritišću sa CR, jer je i prvi bio CR, pa rekoh da sve pripremim u svakom slučaju, a vidjet ćemo šta Bog da...

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Torba za porodiliste
17.5.2015 13:57:20   
UmmuHamza2305

IZVORNA PORUKA: n1kky

Da dignem malo temu :) ima li mi tu negdje friško porođenih iz Vojne? kakvo je stanje trenutno?...šta se smije/treba nositi i za mene i za bebu? Torba ili kesa?



Niko nije odgovorio na ovo pitanje, a i mene isto zanima? I šta se treba nositi u torbi/kesi??

(odgovor članu n1kky)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Torba za porodiliste
3.10.2018 20:11:12   
Amelaa RR
Sto je dozvoljeno ponijet u porodiliste..citam negdje da se stvari nose u kesi?? 

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Torba za porodiliste
3.10.2018 20:11:41   
Amelaa RR
Sto je dozvoljeno ponijet u porodiliste..citam negdje da se stvari nose u kesi?? 

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Torba za porodiliste
3.10.2018 21:34:57   
vortex RR
Ne znam kako je u kojoj bolnici. Za GAK u Sarajevu sam cula da mozes ponijeti stvari u cemu god zelis, ali da suprug odnosi torbu sa tvojim "civilnim" stvarima nazad a ti ostajes sa kesom koju si pripremila.

Sada cu navesti spisak koji sam ja dobila. Molim sve clanice koje su se u BiH skorije poradjale da nam kazu sta je visak, a ja cu se po povratku iz porodilista vratiti na temu i napisati svoje iskustvo...

Prijem u bolnicu:
Zdravstvena knjizica i ličca karta
Nalazi o trudnoci/ brisevi
VIR80 ulosci 1 paket
Mrezaste gacice 1-2 komada
Flasica vode
Mobitel + punjac


Kesa za zenu:
Toalet papir i sapun (iako to ima u bolnici)
Vlazne maramice
Neseser (cetkica, kaladont, cesalj, gumica itd).
Voda
Peskir
Spavacica x2 (po mogucnosti sa otvorom za dojenje ako planirate dojiti)
Carape
Mrezaste jednokratne gacice za porodilje (apoteka ili DM)
Papuce - plasticne kao crocs ili japanke (i za kupanje i za hodanje po sobi)
Grudnjak za dojenje
Jastucici za grudnjak (Da ne curi mlijeko)
Ogrtac ako je hladno

Nakon poroda:

Posjetioci mogu ponijeti VIR 80 jos ulozaka po potrebi i nesto za izazivanje stolice ako s tim imate problem jer vas nece otpustiti dok nemate stolicu (Ovo mislim da vazi samo za carski rez)

Odlazak iz bolnice
Za majku carape, cipele, nesto "civilno" za obuci - preporucene haljine
Za bebu pelena, benkica, hlacice, carape, rukavice (po zelji), kapica, dekica i preporuceno je ponijeti autosjedalicu jaje a ne nosiljku da se beba ne prebacuje 2x.

Za kod kuce nakon poroda
Za majku Ako doji grudnjak za dojenje i jastucici da upiju mlijeko ako iscuri, Caj za dojilje, VIR80 ulosci, po potrebi izdajalica sa flasicama, silikonske kapice za bradavice, lanolin ili pantenol za zarastanje ragada ako se pojave, kupus - za obloge ako se pojavi upala, contratubex krema ako je bio carski rez za zarastanje rane, rivanol za ranu od epiziotomije.

Za bebu bivacin puder za pupak, nesto za kupanje (preporuke su prvih par dana samo caj od kamilice (u nekim bolnicama ako ima opasnosti od MRSA-e i Plivasept), a naknadno DM babylove, Mustela, Hipp ili nesto slicno po izboru, ako beba ne doji dohrana (ISKLJUCIVO po preporuci pedijatra), makazice za nokte, cesalj i cetka, bademova krema za guzu, talk puder, Sudokrem ili zelena babylove krema za osipe, kadica za kupanje i bokal za polivanje, pelene velicina 1 ili 2 (najvise preporuka imaju violeta i babylove, zatim lumpi i pampers), bocice ako beba ne doji, spravica za sekret iz nosa, djecija kolica, krevetic, posteljina, toplomjer, 15 tetra pelena (starinske u koje su nas umotavali, one trebaju za sve i svasta), stapici za usi specijalni za bebe, fizioloska otopina

Osnovna odjeca za bebu za sami pocetak
nekoliko pari carapica
nekoliko pari rukavica (ako zelite)
2 posteljine
15 tetra pelena
5 svedskih pelena (ako pedijatar sugerise dodatno siroko povijanje)
samo nekoliko bodica/ benkica/ kompletica u velicini 52 ili 56, vrlo brzo se predje na 62
1 paket pelena 1
2-3 paketa pelena 2 i onda brzo predju na pelene 3 na kojima se duze zadrze


(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Torba za porodiliste
6.11.2018 16:25:31   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: vortex RR

Ne znam kako je u kojoj bolnici. Za GAK u Sarajevu sam cula da mozes ponijeti stvari u cemu god zelis, ali da suprug odnosi torbu sa tvojim "civilnim" stvarima nazad a ti ostajes sa kesom koju si pripremila.

Sada cu navesti spisak koji sam ja dobila. Molim sve clanice koje su se u BiH skorije poradjale da nam kazu sta je visak, a ja cu se po povratku iz porodilista vratiti na temu i napisati svoje iskustvo...

Prijem u bolnicu:
Zdravstvena knjizica i ličca karta
Nalazi o trudnoci/ brisevi
VIR80 ulosci 1 paket
Mrezaste gacice 1-2 komada
Flasica vode
Mobitel + punjac


Kesa za zenu:
Toalet papir i sapun (iako to ima u bolnici)
Vlazne maramice
Neseser (cetkica, kaladont, cesalj, gumica itd).
Voda
Peskir
Spavacica x2 (po mogucnosti sa otvorom za dojenje ako planirate dojiti)
Carape
Mrezaste jednokratne gacice za porodilje (apoteka ili DM)
Papuce - plasticne kao crocs ili japanke (i za kupanje i za hodanje po sobi)
Grudnjak za dojenje
Jastucici za grudnjak (Da ne curi mlijeko)
Ogrtac ako je hladno

Nakon poroda:

Posjetioci mogu ponijeti VIR 80 jos ulozaka po potrebi i nesto za izazivanje stolice ako s tim imate problem jer vas nece otpustiti dok nemate stolicu (Ovo mislim da vazi samo za carski rez)

Odlazak iz bolnice
Za majku carape, cipele, nesto "civilno" za obuci - preporucene haljine
Za bebu pelena, benkica, hlacice, carape, rukavice (po zelji), kapica, dekica i preporuceno je ponijeti autosjedalicu jaje a ne nosiljku da se beba ne prebacuje 2x.

Za kod kuce nakon poroda
Za majku Ako doji grudnjak za dojenje i jastucici da upiju mlijeko ako iscuri, Caj za dojilje, VIR80 ulosci, po potrebi izdajalica sa flasicama, silikonske kapice za bradavice, lanolin ili pantenol za zarastanje ragada ako se pojave, kupus - za obloge ako se pojavi upala, contratubex krema ako je bio carski rez za zarastanje rane, rivanol za ranu od epiziotomije.

Za bebu bivacin puder za pupak, nesto za kupanje (preporuke su prvih par dana samo caj od kamilice (u nekim bolnicama ako ima opasnosti od MRSA-e i Plivasept), a naknadno DM babylove, Mustela, Hipp ili nesto slicno po izboru, ako beba ne doji dohrana (ISKLJUCIVO po preporuci pedijatra), makazice za nokte, cesalj i cetka, bademova krema za guzu, talk puder, Sudokrem ili zelena babylove krema za osipe, kadica za kupanje i bokal za polivanje, pelene velicina 1 ili 2 (najvise preporuka imaju violeta i babylove, zatim lumpi i pampers), bocice ako beba ne doji, spravica za sekret iz nosa, djecija kolica, krevetic, posteljina, toplomjer, 15 tetra pelena (starinske u koje su nas umotavali, one trebaju za sve i svasta), stapici za usi specijalni za bebe, fizioloska otopina

Osnovna odjeca za bebu za sami pocetak
nekoliko pari carapica
nekoliko pari rukavica (ako zelite)
2 posteljine
15 tetra pelena
5 svedskih pelena (ako pedijatar sugerise dodatno siroko povijanje)
samo nekoliko bodica/ benkica/ kompletica u velicini 52 ili 56, vrlo brzo se predje na 62
1 paket pelena 1
2-3 paketa pelena 2 i onda brzo predju na pelene 3 na kojima se duze zadrze






Update nakon poroda na GAK-u, carski rez.U bolnicu ponijeti minimum stvari jer se prvi dan boravi na patologiji trudnoce. Kupate se svojim gelom za tusiranje pa vam treba peskiric i to cime se kupate inace. Bilo sta da zaboravite posjeta od 15:30 do 16:30 sve vam mogu licno donijeti i dati.
Iduci dan carski rez na koji idete u njihovoj spavacici ispod ste gole, nosite u ruci paket vir ulozaka i mrezastih gacica. Ukoliko nosite naocale moze jos samo to. Iz sale vas prebace na intenzivnu njegu i tu vam stavljaju pelene. Meni uopste nisu stavljali vir niti gacice, pa sam sve to vratila u porodiliste gdje vas prebacuju iduci dan. 
U porodilistu (treci dan boravka, a drugi postoperativni) vam treba dosta vir ulozaka i mrezastih gacica, ali su opet posjete u istom terminu pa mogu donijeti posjetioci, ali predaju sestrama pa one kese donose vama. Od hrane i pica samo petit ili plazma krks i 100% sok od sljive ili 100% sok od jabuke. Nemojte zbog vas samih nista drugo da trazite ma koliko gladne bile. Isto tako mogu vam donijeti u bilo koje doba dana ili noci kesu na portirnicu bolnice i onda sestra to donese.
U biti u bolnici vir 80 i mrezaste gacice, sve ostalo nije frka ako zaboravite...

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 183
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *