|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Utrogestan
3.4.2013 21:55:48   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa dobro ako ih čovjek popije oralno ta nije da iste djeluju na insana i nakon 10 npr sati?
pitam ovo jer radim, vozim itd
ako ih popijem sad nelogično mi da sam umorna ujutro? pa kako ću onda funkcionirati user posted image


pa morat ćeš sama vidjeti...svaki organizam je drugačiji što meni smetalo nije tebi može da smeta i obrnuto...
a nus pojava može u 24 sata da se javi kasnije...i samim time i ujutro...
napamet znati ne možeš svakako...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Utrogestan
3.4.2013 21:59:47   
Apotekarka
Vesela ja sam koristila utrogestan u trudnoci ali vaginalno jer sam ja imala strasne mucnine i nisam podnosila oralno,ali sve to zavisi od organizma,probaj pa vidjet ces....Do vikernda se nemoj sexati pa kad si kuci onda uzmi oralkno,alo tvoje potrebe to mogu podnijetiuser posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Utrogestan
3.4.2013 22:04:40   
animagical

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa dobro ako ih čovjek popije oralno ta nije da iste djeluju na insana i nakon 10 npr sati?
pitam ovo jer radim, vozim itd
ako ih popijem sad nelogično mi da sam umorna ujutro? pa kako ću onda funkcionirati user posted image

prije ce biti da si umorna od trudnoce, krenuli simptomiuser posted image ja sam uzimala 6 dnevno, pa sam vozila.... ne zamaraj se glupostima, samo ti voziuser posted image a vezano za planiranje sexa, utrogestan ti ne smeta, osim sto curka, ali on ne curi satima, nego nekih pola sata poslije umetanja, istusiras se i opleti... ustalom neces pogrijesiti ni ako ga prvih 12 sedmica uzimas oralno, a poslije dogvori s doktorom kako dalje....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Utrogestan
3.4.2013 22:04:54   
veeseelaa
odoh ih ja metnut dole pa za vikend probam oralno, da koga ne bi ovih radnih dana pregazila s autom
hvala vam na odgovorima
sve vas ljubim

i još jedno pitanje, zašto su vama prepisali ovaj lijek? šta bi povod?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Utrogestan
3.4.2013 22:07:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

odoh ih ja metnut dole pa za vikend probam oralno, da koga ne bi ovih radnih dana pregazila s autom
hvala vam na odgovorima
sve vas ljubim

i još jedno pitanje, zašto su vama prepisali ovaj lijek? šta bi povod?


meni za učvršćivanje ploda...
rano sma dobila kontrakcije i nisko nosila
to u drugoj trudnoći

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Utrogestan
3.4.2013 22:09:40   
animagical

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

odoh ih ja metnut dole pa za vikend probam oralno, da koga ne bi ovih radnih dana pregazila s autom
hvala vam na odgovorima
sve vas ljubim

i još jedno pitanje, zašto su vama prepisali ovaj lijek? šta bi povod?

meni zbog kontrakcija, prethodnog spontanog, i drugih rizicnih faktora za trudnocu kao sto je antifosfolipidni sindrom... ugl, to je samo progesteron, nije nista aman jarabi... ne sekiraj se punouser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Utrogestan
3.4.2013 22:14:09   
veeseelaa
kako vidim s razlogom
meni zbog prošlog prijevremenog poroda
inače sam mislila da se isti isključivo prepisuje ako se u tekućoj trudnoći uoči neki problemuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Utrogestan
3.4.2013 22:19:18   
animagical
znas kad odes prvi put novom gin pa te pita za prethodne trudnoce,porode, pobacaje? to su sve faktori rizika...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Utrogestan
3.4.2013 22:19:29   
manfri
Ja sam stavljala utrogestan prva 3 mjeseca cisto jer mi se gadilo puiti(mucnine su bile Uzasne ) i dala mi ih je doktorica cisto radi prevencije obzirom da nosim dvojke , pa eto za svaki slucaj. Inace prva trudnoca uredna i porod vaginalan bez ikakvih komplikacija ... Nadam se da ce i ovaj takav biti aBd.


_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Utrogestan
3.4.2013 22:20:12   
Mrvica_83
Meni u prvoj T zbog jakih kontrakcija koje sam imala od pocetka - prvo 2x1 a onda i 3x1 .. Sada nemam kontrakcija ali mi je Utrogestan ukljucila zbog mioma na maternici koje imam .. Oni mogu uzrokovati kontrakcije pa da se plod malo bolje ucvrsti .. user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Utrogestan
3.4.2013 22:27:12   
Neca xxx
Vesela, vidim kod tebe lijepe vijesti! user posted image Bas mi je drago. user posted image

Ja sam utrogestan koristila u prvoj trudnoci nekih mjesec dana jer sam imala hematom. U drugoj trudnoci sam ga koristila duze zbog kontrakcija. Oba puta sam ga stavljala vaginalno. Jeste da curka, ja sam stalno morala nositi dnevne uloske, ali nisam primijetila nikakve druge nuspojave. I meni je dr rekla da, ako vec idu 4 utrogestana dnevno, da je bolje koristiti 4x1 nego 2x2, zbog bolje pokrivenosti hormonom. Navodno se utrogestan otpusta 6 sati, pa je zato bolje uzimati ih svakih 6 sati po jedan, nego svaki 12 po 2. Ne znam kolika je tvoja preporucena doza.

Vjerujem da ti je dr propisao utrogestan zbog ranije trudnoce, cisto preventivno. Koliko znam, u slucaju spontanog pobacaja ili prijevremenog poroda, lijekari svaku slijedecu trudnocu posmatraju kao rizicnu, bez obzira da li ta trudnoca konkretno ima neke vidljive rizike.

Da li radis ili si na bolovanju? Cuvaj se. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Utrogestan
3.4.2013 22:29:46   
veeseelaa
radim, nemam nikakve probleme .... mislim da bi išla na bolovanje

utrogeston mi je preporučen 2x1, naveče

hvala draga na lijepim željama

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Utrogestan
4.4.2013 11:50:36   
Apotekarka
Ja sam ih koristila radi malog hematoma i kontrakcija da ocuvaju plod

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Utrogestan
19.4.2013 8:58:30   
tratinčicaa
Meni je utrogestan propisan preventivno, sad sam u 13.tt i dr.mi je rekao ako mi je dosadio da prestanem s uzimanjem, kad utrošim preostale tablete. Malo mi je dosadio zbog curenja. Inače, koristim ga vaginalno 2x1. Nus pojave imam u vidu vrtoglavica, nadutosti.
Tabletica imam možda još za 3 dana. Strah me prestati jer čitala sam da se može javiti krvarenje nakon prestanka, a to je najmanje što želim, trauma!
user posted image
Ima li neko da je prošao bez problema nakon uzimanja utogestana? Baš mi je neka panika...a naredna kontrola mi je tek oko 10.maja.....da nastavim koristiti do kontrole, nekako mi previše...savjet???
Izvinjavam se na opširnosti. Pozdrav user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Utrogestan
26.4.2013 11:30:26   
brzamala
ja sam koristila utrogestan isto vaginalno 2x1, 12 sedmica, čisto preventivno. Prestala sam prekjučer i hvala Bogu, nema krvarenja...čak šta više, osjećam se bolje jer imam manje mučnine. Očigledno mi nije prijala tako visoka doza progesterona ali moram naglasiti da je sve individualno...najbolje slušati svoje tijelo.

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Utrogestan
26.4.2013 14:06:36   
tratinčicaa
Nemam ni ja krvarenje, ali imam iscjedak sada. user posted image Pretala sam ga koristiti prije 3 dana.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 41
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *