|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Molim pomoć!
7.9.2013 22:59:33   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja ne znam da se ovdje iko požalio i dobio odobravanje forumskog tijela user posted image


niti će ikadauser posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 601
   RE: Molim pomoć!
7.9.2013 23:03:18   
madam x

IZVORNA PORUKA: ladyblue


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja ne znam da se ovdje iko požalio i dobio odobravanje forumskog tijela user posted image


niti će ikadauser posted image


Pogotovo ne ako se javiš pod anoniman.

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 602
   RE: Molim pomoć!
8.9.2013 0:34:19   
Anoniman
Čitam vas i nemogu da vjerujem kako se sprdate na nečiji račun.Kao i na račun svake anonimne.Strašno.Čovjek vas ljepo zamoli za savjet a vi od toga napravite čitavu sprdnju.Sram vas bilo.Vi negrješite i sve ste super žene.Samo čekate da neko pogrješi i tako liječite živce.Jel se memože normalno odgovirit ja bih uradila to,već se odmah proglašava ludim.Šalju se PP ,ismijavate me.Ajte javno recite koje da vidim jeste li u pravu.

(odgovor članu madam x)
  Neposredna veza do poruke: 603
   RE: Molim pomoć!
8.9.2013 5:30:16   
Galicia
Sto da mi govorimo ko si ti, kad je tebe bilo sramota reci na prvom mjestu?
Mislim, da te NIJE bilo sram ne bi bila anonimna, zar ne?
Kao drugo, za malo ozbiljnije probleme se ide strucnjaku za pomoc a ne laiku na forum, zar ne?
Zena u tvojim godinama, i sa tvojim znanjem, iskustvom, pamecu, bi to vec trebala da zna, zar ne?
Ne napadaj nas, kad si TI kriva.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 604
   RE: Molim pomoć!
8.9.2013 8:33:11   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Čitam vas i nemogu da vjerujem kako se sprdate na nečiji račun.Kao i na račun svake anonimne.Strašno.Čovjek vas ljepo zamoli za savjet a vi od toga napravite čitavu sprdnju.Sram vas bilo.Vi negrješite i sve ste super žene.Samo čekate da neko pogrješi i tako liječite živce.Jel se memože normalno odgovirit ja bih uradila to,već se odmah proglašava ludim.Šalju se PP ,ismijavate me.Ajte javno recite koje da vidim jeste li u pravu.

anonimna žao mi je što je to tako ispalo.a vidim da si shvatila i da si pogriješila,ali to je ljudski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 605
   RE: Molim pomoć!
8.9.2013 9:52:47   
grozđe

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Čitam vas i nemogu da vjerujem kako se sprdate na nečiji račun.Kao i na račun svake anonimne.Strašno.Čovjek vas ljepo zamoli za savjet a vi od toga napravite čitavu sprdnju.Sram vas bilo.Vi negrješite i sve ste super žene.Samo čekate da neko pogrješi i tako liječite živce.Jel se memože normalno odgovirit ja bih uradila to,već se odmah proglašava ludim.Šalju se PP ,ismijavate me.Ajte javno recite koje da vidim jeste li u pravu.


Ruzno, naravno.

Nekada je najbolje direktno i otvoreno reci kako stoje stvari. U tvome slucaju ovo je najbolji nacin.

Na stranu sada dijete o kome pricas. Vidis kakve si izazvala reakcije kod naroda.

Zaboravi ovo sve i zivi svoj zivot bez da ikome zavidis.

Sretno.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 606
   RE: Molim pomoć!
8.9.2013 11:19:41   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Meni se cini da mi ni psihijatar ne moze pomoci, ja crkajem vise. Mom muzu je toliko krivo sto sam isla uopste psihijatru i sto se ispostavilo da mi je ta zajednica i mijesanje njegovih u sve problem. Cak mi kaze da sam bolesna, da meni sve smeta i sl. Da ja s njim treba to rijesit, a ne ic psihijatru. A kako s njim, tako sto moram mijenjati samo sebe iz temelja jer po njemu sam krivac ja za sve. Omrzlo mi je sve vise. Kako da mi ne smeta stalno mijesanje njegovih i mijesanje u sve? Pa bil smetalo vama zene? Vrijeme je nabavke drva. Moj muz i ja nismo jos ni poceli o tome pricati, a njegov otac je vec posadio muza pred sebe i izdeklamovo mu gdje cemo mi kupit drva, na koji nacin, kako i sl. a moj muz je naravno pristo na to i meni samo dosao sa tom pricom, ali na nacin da je to njegova prica, a ne njegovog oca. I tako u sve i svasta se mijesaju. A mom muzu sam kriva ja sto mi to smeta. Tako oni staju izmedju nas dvoje. Mi se ne dogovaramo oko nasih stvari, jer oni se umijesaju u sve. A muz mene imam osjecaj iskljucuje iz mog vlastitog zivota i braka.


Da li bi vama ovo smetalo ili ja pretjerujem i grijesim i trebam pustit da se ponasaju tako?


Psihijatar ce ti pomoci samo onda kada ti odlucis pomoci sebi. Niko nema carobni stapic da se tvoje stanje i odnos sa muzem, njegovom porodicom popravi nabolje.

Jesi li ti sigurna da zelis da se vase stanje popravi ili malo uzivas da budes zrtva? Je li to jedini nacin da imas paznju?

I ja imam svekrva. Sprva mi je smetalo kad nam kaze gdje je najbolje voce, povrce, meso ili nesto dr sto nam je trebalo..I ja sam kao ti mislila: Eto on sve zna. I bezveze se ljutila. Cinjenica je da zna. Mnogo vise i mnogo bolje o tim stvarima. Zna gdje su najbolje cijene i kvalitet. I mnogo mu hvala na tome.



Saberi se. I poslusaj me..

1. Pogledaj zivot koji ti imas sa strane. Ne uplici sebe..Ono kao da te nema. Taj zivot zive neki drugi ljudi. Totalno izidi iz svoje koze i dobro pogledaj.

Sta bi im savjetovala ako bi te upitali za pomoc? Sta bi im rekla, predlozila?

Pravis dramu zbog drva? Sad kada si izvan svoje kuze, je li ti ovo malo smjesno? Makar malo? Ne navodim te da se cerekas vec realno pogledaj..
Potrazi razloge.
Mozda je covjek koji ce vam dostaviti drva svekrov prijatelj. Mozda svekar zeli da prijatelj zaradi novac. Mozda su njegova drva najbolja i cijenom i kvalitetom. Mozda nesto drugo ili trece sto meni ne pada na pamet..

Brizna si i to je dobro. Bilo bi jos bolje da svoju brigu okrenes sebi. Svijet ce dobiti nove boje. Vjeruj mi.

Sebi. Sebi. Sebi. Ti si broj jedan. Samo ti.


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 607
   RE: Molim pomoć!
8.9.2013 11:23:40   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Molim pomoć.

Problem nije ni muž ni svekrva.

Više bih trebala vaš savjet kako da se postavim u situaciji a tiče se mog djeteta.

Evo o čemu se radi.U vrtić koje ide moje djete upisan je jedan dječak koji je inače naš poznanik od ranije.Živi u našoj zgradi samo drugi ulaz.
Dok su bili manji družili su se intezivno8takođe ja sa njegovom mamom).

Međutim ta žena je jako komplikovana -dosta isfrustrirana vlastitim životom.Dobar je drug ali ima periode kad je sa njom svaki razgovor nemoguć.
Njen sin jedinac je pravi mamin sin.Želi da se cjeli svjet vrti oko njega ako to nije slučaj u stanju je da udari djete.A kad mu neko vrati ona se jada mami koja je u stanju da napravi haos od toga.Jer njenog sina nesmije niko dirati.

Mali je takođe jako nezadovoljan sobomuser posted image ,u parku ne želi da se igra sa bilo kim jer su mu svi glupi i dosadni jedino je on pametan i dovoljno dobar.
Takvi su mu i roditelji niko im živ nevalja i svakom naći manu za tren.

E sad sam u dilemi da li da to kažem vaspitačici u vrtiću jer vrlo lako može doći do problema.Majka je u stanju prijaviti vaspitačicu direktoru jer je neko od djece vratio udarac njenom sinu.Jer vrlo lako to može biti moje djete koje je naučeno da se brani.

Šta vi mislite o tom,ta li je OK sa moje strane da kažem vaspitaču o kakvom se djetetu odnosno roditeljima radi.user posted image


Malo pretjerujes.

Sega bi bilo da i ta tvoja kona ima isto misljenje o tebi i tvom djetetu unatoc vasem druzenju i poznavanju i da se sprema do vrtica i vaspitacica.user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 608
   RE: Molim pomoć!
8.9.2013 11:55:24   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Čitam vas i nemogu da vjerujem kako se sprdate na nečiji račun.Kao i na račun svake anonimne.Strašno.Čovjek vas ljepo zamoli za savjet a vi od toga napravite čitavu sprdnju.Sram vas bilo.Vi negrješite i sve ste super žene.Samo čekate da neko pogrješi i tako liječite živce.Jel se memože normalno odgovirit ja bih uradila to,već se odmah proglašava ludim.Šalju se PP ,ismijavate me.Ajte javno recite koje da vidim jeste li u pravu.

I ti si ga pretjerala iznosivši takav problem na forumu,vjerujem da nisi znala kakve ćeš reakcije izazvati...
Kad je olajati svekrvu,svi su tu,zaove takođe,tuđim jadima se ismijaju,a kad neko pita za pomoć,ostane bez odgovora...user posted image
Nije da te branim,vjerujem da nije tako kako si napisala,možda si pretjerala u postu,a uistinu nisi loša osoba...
Treba hiljadu puta razmisliti prije nego neku senzaciju objaviti.....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 609
   RE: Molim pomoć!
8.9.2013 12:57:50   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: ladyblue


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja ne znam da se ovdje iko požalio i dobio odobravanje forumskog tijela user posted image


niti će ikadauser posted image


Jesam ja, i dobila sam jako dobre savjete user posted image



_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 610
   RE: Molim pomoć!
9.9.2013 19:43:26   
Marija13

IZVORNA PORUKA: Crnkica


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Čitam vas i nemogu da vjerujem kako se sprdate na nečiji račun.Kao i na račun svake anonimne.Strašno.Čovjek vas ljepo zamoli za savjet a vi od toga napravite čitavu sprdnju.Sram vas bilo.Vi negrješite i sve ste super žene.Samo čekate da neko pogrješi i tako liječite živce.Jel se memože normalno odgovirit ja bih uradila to,već se odmah proglašava ludim.Šalju se PP ,ismijavate me.Ajte javno recite koje da vidim jeste li u pravu.

I ti si ga pretjerala iznosivši takav problem na forumu,vjerujem da nisi znala kakve ćeš reakcije izazvati...
Kad je olajati svekrvu,svi su tu,zaove takođe,tuđim jadima se ismijaju,a kad neko pita za pomoć,ostane bez odgovora...user posted image
Nije da te branim,vjerujem da nije tako kako si napisala,možda si pretjerala u postu,a uistinu nisi loša osoba...
Treba hiljadu puta razmisliti prije nego neku senzaciju objaviti.....

user posted image


_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 611
   RE: Molim pomoć!
9.9.2013 19:44:19   
Marija13
...ili sam trebala biti anonimna! user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 612
   RE: Molim pomoć!
9.9.2013 20:58:28   
Mirkica
meni je jako ruzno ovako pisat o jednom djetetu jako ruzno , a koje je to djete cvjecka da mi bi znati i ako je mirno kazu mutavo elem , zene dokle ste stigle kad mrzite djecu a vala i da je ne znam ciji nick ja bih rekla ovo sto sam rekla a kamo li anonimna :)))) .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 613
   RE: Molim pomoć!
16.9.2013 18:07:32   
Daliyah92
Drage moje, imam veliki problem. Nije svekrva ni muz user posted image

Kad smo krenuli prema aerodromu (iz S.arabije, gdje i zivimo) isli smo taksijem. I dok smo vadili stvari tamo zaboravili smo torbu sa laptopom i novim telefonom koji nije nas. I taksi je otisao. Zanima me ima li kakve mogucnosti da to probamo vratiti? znam da je drugacije u BiH i tamo ali napisite mi bilo sto sto vam pada na pamet. Nismo zapamtili registraciju na zalost.



_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 614
   RE: Molim pomoć!
16.9.2013 18:19:30   
škorpija
znaš li koji je taksi, koja firma

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 615
   RE: Molim pomoć!
16.9.2013 19:50:48   
amra_sa
Za laptop se teško ulazi u trag, a za mobitel morate prijaviti nestanak mobitela policiji i morate imati dokaz da je vaš mobitel i onda će tek oni pratiti mobitel po IMEI identifikacijskoj oznaci. Dakle moraš imati račun telefona a uz to dođe i garancija, na garanciji piše IMEI broj mobitela.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 616
   RE: Molim pomoć!
16.9.2013 22:33:00   
Daliyah92
Ne znamo koja je firma na zalost.
A mogu li tako naci mobitel ako je ugasen.potpuno nov kupljen.a papiri su s nama.
Mobitel je kod laptopa tako da su vjerovatno jos na istom mjestu.


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 617
   RE: Molim pomoć!
16.9.2013 22:37:18   
Daliyah92
Jos je gore sto se vracamo tamo tek za vise od tri sedmice.
Ne znam hocemo li tad ista moci uraditi.

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 618
   RE: Molim pomoć!
16.9.2013 23:58:29   
amra_sa
Ne možeš naći ako je ugašen, a ako ga je neko ukro vjerovatno će ga koristiti, neće ga držati ugašenog. Samo ti to što prije prijviti policiji da može da prati, ali moraš predati sve papire od mobitela, račun, garanciju mobitela itd.
A šta znaš možda je taj čovjek (ako je pošten) i predao to policiji i sl. Zato što prije prijavi. Nazovi policiju i provjeri da nije kod njih.


_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 619
   [Obrisana poruka]
19.11.2013 12:57:43   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu amra_sa)
  Neposredna veza do poruke: 620
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 13:01:03   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: buba29

pozdrav ringerajice

treba mi jedna mala pomoć, prvo da pitam ima li neko ko poznaje knjigovodstvene poslove ???

Bujrum :)

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 621
   [Obrisana poruka]
19.11.2013 13:08:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Pikapolonica)
  Neposredna veza do poruke: 622
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 13:20:48   
Pikapolonica
Mislim da mora.
Buduci da u pravilniku o vodjenu TKV i TKM pise da se kod vodjenja TKM, konkretno u kolonu 5, unose iznosi dnevnog prometa evidentirani na fiskalnoj odnosno registar kasi.
Evo i link pravilnika pa malo "procesljaj"
http://www.fuzip.gov.ba/uploaded/giljotina/TRZ.TUR.INSP/MinTrg/Podzakonski/Pravilnik%20o%20obliku%20sadrzaju%20i%20nacinu%20vo_2.pdf

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 623
   [Obrisana poruka]
19.11.2013 13:55:06   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Pikapolonica)
  Neposredna veza do poruke: 624
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 14:03:31   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: buba29

ovdje je mila samo pravilnik o vođenju tkm-a, a nigdje ne piše ko je mora imati

mi ovu pekaru vodimo par godina, dosta inspekcija ih prečešljalo,ali sad se potrefila neka koja traži tkm user posted image

oni svoje promete zabilježe u knjigu prometa, a nabavku robe zadužuju kroz knjigu hrane (slična knjizi šanka), onda ja te račune ulazne robe u agenciji knjižim kroz finansije kako bi mogla obračunati PDV.

e pa onda mislim da i ne mora (pogotovo zbog toga sto je vodite finansijski u agenciji); znaci oni uvedu promet u svoju knjigu prometa, nabavka se zaduzi, a onda vi to jos jednom obradite kod sebe. neka im ta inspekcija fino pokaze gdje pise da mora biti (pogotovo ako su im vec dolazili i niko im to do sad nije trazio).
e sad, cinjenica stoji da njih ima jako bezobraznih i naklatit ce se na sve i svasta, samo da bi nesto pisali
ja isto nisam uspjela naci uporiste u zakon gdje izricito pise da se mora voditi
imamo klijenta koji je TR i vodi samo knjigu prometa i prihoda i rashoda
za trgovinu na veliko znam da mora biti uspostavljen sistem dvojnog knjigovodstva

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *