|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
6.6.2009 21:25:09   
poetesa
IZVORNA PORUKA: demented

Kod nas je sve već bilo kupljeno krajem sedmog mjeseca. Početkom devetog smo postavili krevetac i to je to.


pametno, meni se ovako svidja user posted image

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
6.6.2009 21:33:12   
Hanady RR
E vidiš ovo je baš simpa tema. Naime ja sam sa prvom bebom slušala savjete odraslih i kupila sve u zadnji čas 20 dana pred porod . Krevetac su mi donijeli u kuću kad sam se ja porodila. Glupost. sad kad sam rodila drugu bebu sve mi bilo u kući, naime razlika od 2 god i 8 mjeseci svu sam robicu imala samo kupila za iznijeti iz bolnice, akrevet nismo ni micali samo starijoj nkupili sobivcu a ovaj očistili i stavili posteljinu novu. eto ti kažu nevalja unosit u kuću prije nego se porodiš pa šta sam trebala iznijeti krevetić pa ga opet vraćati nazad. :)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
6.6.2009 21:37:41   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: Hanady

Naime ja sam sa prvom bebom slušala savjete odraslih ....

user posted image user posted image user posted image A ti si fol bila djete user posted image user posted image user posted image
Ja sam takodjer za drugo samo kupila u cemu cu ga iznijeti iz bolnice, jer sam sve imala od prvog djeteta. I sada imam, aBd nekome
ce opet zatrebati, nek stoji ne jede mi hljebauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
7.6.2009 16:37:51   
dana3
nista kupili nismo dok se nisam porodila.prije poroda na mjesec dana smo hodali i gledali gdje sta ima i sta nam treba i popisali gdje cemo sta da kupimo.za mog boravka u bolnici MM je kupio  sve sto smo zapisali,krevetic i ostalo montirao i etoooooo mi dosli kuci na gotovo.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
7.6.2009 17:42:11   
delly
mi smo kupili sve i sad samo cekamo ... mislim bilo bi mi previse da muz ide kupovat kad se ja prodim umjesto za to dragocijeno vrijeme bude sa nama on da se muci po trgovinama..pih nema potrebe... ovako sve spremit oprat i uzivat..
jer one prve sate i dane s djetetom u samome pocetku NIKAD NECETE DOBITI NAZAD!!!! zato je najbolje pocet negdje u 6 mj trudnoce jer neznate kakvo ce vam stanje biti u 8 mj ... ima puno za kupit i jako puno izbora i nemoze se sve kupit u jednome danu...user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
8.6.2009 12:23:44   
Lady26
Ja sam isto blesava user posted image ... samo gledam i po internetu i po radnjama gdje sta ima, skupljam informacije i jedva cekam da pocnem kupovati stvari (pri tom mislim na krevetac,kolica,opremu za izlazak iz bolnice) a znam da mi je sad prerano, bebac jos nije poceo ni udarati..ali nije na odmet da otprilike znam gdje cu sta uzeti... Dusa moja, jedva cekam da je/ga zagrlim user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
8.6.2009 12:46:55   
bebana27
ja cu poceti od ovog mjeseca polako kupovati tako da mi zadnji mjesec ostanu krupne stvari
ma ovi moji govore nevalja nista unaprijed kupovati ali meni sto se svidi ja cu to i kupiti

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
8.6.2009 13:17:57   
Lady26
Pa ako ne pocnemo ranije kupovati kad onda sve to stici?! Mislim, ja vjerujem da ima nest u tome "nemoj prije vremena" ali ne mozes kupovati kad beba vec stigne u kucu...zar ne?! Slazem se tamo nekad 6-7 mjesec poceti sa kupovinom...to je bas na vrijeme. Citam post od "mamin_zivot" (cini mi se) i kad sam vidjela spisak zamantalo mi se hihihihi...pola stvari sto sam procitala se ne bih sjetila kupiti.


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
8.6.2009 14:45:12   
poetesa
i meni se zamantalo od tog spiska user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
8.6.2009 18:39:59   
veeseelaa
prije sedmog mjeseca, da te ne bi bebica iznenadila svojim dolaskom...
ja sam malenoj pripremila svu dok za upis u matičnu knjigu rođenih kao i svu dok za prijavu na zdravtsveno osiguranje kao i svu dok za porodiljsku naknadu (čekala sam samo izvod iz mat.knj rođenih)
Tako da je mm sve predao a stvarčice one osnovne malo prije sedmog sam do duše dobila i vrlo malo ja lično kupila

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
9.6.2009 10:54:35   
chuci
joj spiskova valja sve to pokupovati... user posted image user posted image user posted image

nego kakva dokumentacija se može ranije pripremiti. Hajde molim te veeseelaa napiši spisak, svima nam to treba, a ne bih baš da mm mora nekoliko dana po porodu provoditi u javnim institucijama u redovima.
Bolje da to prikupimo ranije (valjda će mene sa stomakom neko propustiti pa neću dugo čekati) user posted image user posted image user posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
9.6.2009 14:51:25   
Junior
Ja sam u 7om mjesecu trudnoce, i bila sam 5 dana u bolnici prije mjesec dana radi nekog hematoma na materici, hvala Bogu sve je sada ok...do sada sam se uspjela suzdrzati da ne kupujem nista i da odagnam misli o slatkim malim stvarcicama, kolicama, slatkom kreveticu i slicno...ali, ne mogu viseeeuser posted image  tako, neki dan smo ja i moj muz vidjeli super kolica, tako da smo ih rezervisali, odnosno platili kauciju...najgore su mi one price nemoj prije devetog mjeseca ili dok ne rodis, ne valja...to bas covjeku neku "suhvu" ugradi...katastrofa...neki dan me zignuo bubreg (jer imam kamen, pa nekad zna malo da boli) ja odmah od tih prica starih sta valja, a sta ne kontam joooj da nije ovo sto sam kolica rezervisala. glupost, treba se samo opustiti i uzivati u trudnoci....

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
12.6.2009 13:49:07   
aida84
Sve je u Bozijim rukama...i ne mozemo reci eto to i to se dogodilo zato sto sam kupila krevetic ili tako nesto...meni je to bas bezveze...glupo mi je...
A sta onda reci za one ljude koji na pocetku trudnoce opreme sobu za bebu i opet rode zivo i zdravo...???


_____________________________

28.09.2009. si nam uljepšala život svojim dolaskom!

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
12.6.2009 21:39:27   
Junior
upravo tako, u Italiji je obicaj da cim se sazna za trudnocu, da se apsolutno sve kupuje za bebu, u biti njima su babine prije rodjenja bebe...bas kao u Americi, Spaniji...milion razlicitih obicaja...samo da sve bude oki, da bebac moj i ja budemo doblo user posted image

(odgovor članu aida84)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.6.2009 0:02:43   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: mamatz

Pozdrav svima..

Ja sam nova na forumu,imam 22 god,trudna sam sedmi mjesec..
Nestrpljivo iscekujem svoju bebicu pa sam joj pocela spremati sobicu i tako...
Zanima me kada ste vi pocele kupovati stvari za bebu,ormaric,krevetic,kolica, garderobicu i slicno..? Nesto sam cula kao da ne treba nista spremati prije devetog mjeseca trudnoce pa me interesuje sta vi mislite..

Unaprijed zahvalna..


IZVORNA PORUKA: tanjica79

Pozdrav od jos jedne trudnice iz BL, nadam se da me primate u drustvo.
I ja sam sedmi mjesec, tacnije termin mi je 18.08. ovo mi je druga trudnoca a stvari sam vec uveliko pocela da kupujem jer za prvo dijete nisam nista kupila (slusala te babske price) tako da su sve ostali kupovali umjesto mene i time meni uskratili to predivno iskustvo.
Zato sam i rekla da necu dozvoliti da me bilo ko sprijeci u mom naumu, tj. da me natjera da i ovaj put slusam kojekakve price kako ne valja ovo, ne valja ono.
Za pocetak sam narucila preeedivnu komodicu u inteliosu, neka marka cilek, tako nesto, to bih svima preporucila jer je onaj gornji dio duplo siri od ostalih komodica za presvlacenje, a i dizajn je presladakuser posted image
Stvarcice sam takodje pocela da kupujem ali vise zato sto sam naisla na neku rasprodaju tih bebecih stvari u nekom butiku nego sto mi se stvarno zurilo.
Krevetac imam od prvog djeteta, tako da cu samo da ga obojim u neku roze bez kombinaciju tako da bude u tonu sa komodicom, a od krupnijih stvari preostala su mi jedino kolica a ja sam trenutno prosto opcinjena onim chicco trio kolicima, samo sto su uzasno i nenormalno skupa za nase uslove. MIslim da je cijena od preko 1000 KM stvarno pretjerana, gledajuci na cijene takvih istih kolica po nekim stranim sajtovima, gdje su ta kolica duplo jeftinija ali mi iz Bosne, naravno ne mozemo da narucujemo preko neta.
Puno pozdrava svim mamicama i trudnicama od jedne trudnice i mamice iz Banjalukeuser posted image



IZVORNA PORUKA: mamatz

Hej bas vam hvala..
I ja mislim da su to bas gluposti i babske price ali ipak mi je to stojalo u podsvijesti kako ne valja prije nista kupovati i stvarno nisam..
Evo nasla sam ovu temu u drugom dijelu foruma.... Bas ima puno komentara pa cujemo se tamo..

Pozz...user posted image




IZVORNA PORUKA: Mama1

Evo gledam ovu temicu pa rekoh da se i ja malo ukljucim u nju :)
Posto sam vec to prosla .....
Ja sam sve kupila prije nego se bebara rodila ...
Zasto ??
Zato sto u bolnici budes 1-2 dana i "tvoji" nemaju vremena da kupuju  ( krevetic , nosiljku , pelene itd )
Dok se oni zadeveraju da dodju do tebe i da te vide  i bebu prodje dan zato naj bolje sve imati spremno ...
Samo jedan moj savjetic .... Posto sam ja nakupovala brdo stvari kontajuci kako ce mi svasta nesta trebati a uopste nije tako ....
Po mom misljenju potrebno je  za pocetak ....
PELENE PAMUCNE JEDNO sest komada
gaza nije na odmet vise
jedno cetiri benkice
dvije kapice zavisno od godisnjeg doba kad se beba rodi
ono minimalno sve u par komada jer jako brzo za mjesec dana prerastu :: i ne iskoristi se : :  
:) toliko od mene



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.6.2009 0:35:37   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: chuci

joj spiskova valja sve to pokupovati... user posted image user posted image user posted image

nego kakva dokumentacija se može ranije pripremiti. Hajde molim te veeseelaa napiši spisak, svima nam to treba, a ne bih baš da mm mora nekoliko dana po porodu provoditi u javnim institucijama u redovima.
Bolje da to prikupimo ranije (valjda će mene sa stomakom neko propustiti pa neću dugo čekati) user posted image user posted image user posted image



e mila nadam se da ću sve popisati jer prošlo je pola godine kako sam ja to vadila al evo

Za porodiljsku naknadu:

- kopija LK ovjerena
- cips prijava
- uvjerenje o kretanju (općinski Mup izdaje po mjestu prebivališta, čekaš 7  
dana uvjerenje user posted image )
- Potvrda da tvoja firma redovito vrši uplatu doprinosa (PIO izdaje, 20 KM
plaćaš za istu)
- potvrda iz firme o prosječnoj plati u zadnjih 6 mjeseci
- nalaz o otvorenom porodiljskom
- izvod iz mat.knj rođenih za bebicu

mislim da je to to, nisam valjda nešto zaboravilauser posted image

obzirom da sam ja djetetu osiguravatelj zdravstveni kad pođeš sebi ovjeriti zdrav.knjižicu na tim istim šalterima kupiš zdrav.knj za malu i obrazac za prijavu, oboje ovjeri u firmi a kad se beba rodi samo dopišeš podatke na obrascu a onu će u zdravstvenom upisati u knjižicu

za prijavit bebu:

imaš formulare podići na šalteru u Općini Centar
uz popunu istih treba ti otpusno pismo za bebicu iz bolnice
jedan roditelj ode s ličnim kartama roditelja i izvrši prijavu

etouser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.6.2009 0:36:43 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.6.2009 10:21:08   
Lady26
Super, hvala user posted image ovi nam podaci i te kako trebaju i puno znaci kad znas sta te ceka da ne moras na svakom salteru pitati sta i kako user posted image ...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
1.7.2009 13:20:16   
chuci
hvala veeseelaa

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
9.7.2009 10:01:16   
amela k
cao meni je prvo dijete..a sedmi sam mjesec trudnoce stvarno neznam sta mi sve trba za bebu..a mislim da je vrijeme da pocnem kupovati,,,pa mozes li mi pomoci..hvala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
9.7.2009 10:04:20   
Lady26
ZA BEBU:

1.KREVETIĆ
2.OPREMA ZA KREVETIĆ (JOGI,2 POSTELJINE,2 ČARŠAFA NA GUMU, OGRADICA)
3.KADICA I BOKAL PLASTIČNI VELIKI
4.MUŠEMA NA METAR (STAVITI NA POD KAD SE KUPA BEBA 2mX2m)
5.MUŠEME 3 ZA PRESVLAČENJE BEBE (JEDNA NA JOGI ISPOD ČARŠAFA, OSTALE DVIJE KAD SE BEBA PRESVLAČI)
6.TANKE PAMUČNE DEKICE 3 KOM. (DA SE BEBA POVIJE U JEDNU DOK SPAVA)
7.DEBLJA DEKICA 1 KOM.
8.PEŠKIRI ZA BEBE 4KOM.
9.KORPA ZA BEBIN "PRLJAVI" VEŠ
10.TORBE 2 KOM. (VELIKE, PRAKTIČNE DA STANE SVE ŠTO MI TREBA ZA PONIJETI BEBI)
11.BABY PHONE + PUNJAČ ZA BATERIJE
12.KOLICA + NOSILJKA
13.BENKICE, BODIĆI (10 KOM)
14.KAPICE (5 KOM)
15.ČARAPICE (5 KOM)
16.SIPERCI (5 KOM)
17.PAMUČNE PELENE (2 PAKETA PO 10KOM.)
18.ŠVEDSKE PAMUČNE PELENE (5KOM. U SLUČAJU DA PEDIJATAR PREPORUČI ŠIROKO POVIJANJE)
19.PAMPERS PELENE (JAMBO PAKOVANJE 1 ili 2)
20.ZA HIGIJENU BEBE (HIPP-ove PROIZVODE)
21.VLAŽNE MARAMICE
22.MAKAZE ZA NOKTE (NUK-ove)
23.DUDA (NUK-ova O-6mj.)
24.FLAŠICA (JEDNA MANJA NUK-ova STAKLENA)
25.ČETKA ZA ČIŠĆENJE I PRANJE FLAŠICA
26.GAZE ZA PUPAK
27.TOPLOMJER DIGITALNI (PRAKTIČNIJI JE ZA MALE BEBE JER MJERENJE TRAJE 20-tak sekundi)
28.SISALJKA ZA NOS (NUK-ova)
29.BADEMOVA KREMA


ZA MAMU (PORODILJU):

1.SPAVAĆICE (3 KOM. ŠIROKE, KRATKI RUKAVI I SA OTVOROM TJ.DUGMIĆIMA NAPRIJED ZBOG DOJENJA)
2.GRUDNJACI ZA DOJENJE
3.VEŠOVI (MALO DUBLJI SA ŠIROKIM DNOM ZBOG ULOŽAKA NAJBOLJE 100% PAMUK)
4.BADE MANTIL
5.PEŠKIRI (2 KOM)
6.PAPUČE (SA NEPROPUSNIM ĐONOM)
7.ULOŠCI VIR80 (4 PAKOVANJA)
8.TUPFERI ZA MLIJEKO
9.KREMA ZA BRADAVICE (PURELAN)
10.MARAMICE SUHE I VLAŽNE
11.SAPUN ZA RUKE
12.ČETKICA ZA ZUBE I KALADONT
13.ŠMINKA (PUDER I MASKARA)
14.LABELO
15.TOPLOMJER
16.ČAŠA PLASTIČNA
17.TRAKA ZA KOSU
18.GEL ZA TUSIRANJE I ŠAMPON
19.OGLEDALO
20.ČARAPE
21.TOALET PAPIR
22.ANALGIN (O B A V E Z N O)


ZA BEBU KAD SE IZNOSI

1.JEDNOKRATNE PELENE (NAJMANJE PAKOVANJE)
2.PAMUČNE PELENE (3-4 KOM.)
3.BENKICE JEDNODIJELNE
4.BODI
5.NOSILJKA
6.DEKICA
7.KREMA BADEMOVA
8.VLAŽNE MARAMICE
9.KAPICA


Evo ja sam ti kopirala sta cu cure napisale...Ako si na ovo mislila


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu amela k)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
9.7.2009 10:24:23   
amela k
puno ti hvala,stvarno nema niko da mi kaze sta treba,kako...user posted image nisam znala sta treba ponijeti u bolnicu kada se krenem poradjati....hvala

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
9.7.2009 10:25:45   
Lady26
Ja sam ovo sebi kopirala i isprintat cu, jer kod mi dodje termin zaboravit cu user posted image ...A post iznad ti kaze sta ti treba od papira da mozes na vrijeme pripremiti i to.....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu amela k)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
9.7.2009 10:29:36   
Anoniman
jao ovo mi je super što ste na oficijelni spisak za porodilje stavile i puder i maskaru.user posted image Ja bih samo dodala rumenilo, jer je ono od presudne važnosti, nakon svega.user posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
9.7.2009 10:31:38   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: amela k

cao meni je prvo dijete..a sedmi sam mjesec trudnoce stvarno neznam sta mi sve trba za bebu..a mislim da je vrijeme da pocnem kupovati,,,pa mozes li mi pomoci..hvala


Evo i ovdje imas par spiskova,sa velicinama odjecice i slicno...
Sretno! user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/OPREMA_ZA_NOVORO%C4%90EN%C4%8CE!!!!/m_18651/tm.htm

(odgovor članu amela k)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
9.7.2009 10:31:50   
Lady26
Hahahahahaha ja sam pola stvari izbrisala kad sam sebi kopirala na kompjuter, jer ne vidim svrhu user posted image user posted image user posted image user posted image ....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *