|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
3.3.2011 15:12:26   
minelam
Ako je drveni treba ti madrac standardni 120x60 takav sam ja kupila i neces vjerovati citavih 49 km user posted image user posted image .....od pocetka se stedi hahaha

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
3.3.2011 15:15:32   
entinte
IZVORNA PORUKA: minelam

Ako je drveni treba ti madrac standardni 120x60 takav sam ja kupila i neces vjerovati citavih 49 km user posted image user posted image .....od pocetka se stedi hahaha


Vjeruj da ne znam kakav je user posted image  A dobro si ti prosla s tim inace cijene pocinju od 70... super user posted image  user posted image  user posted image  

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
3.3.2011 18:21:57   
sandy82
Stvarno ne znam ko izmisli taj glupi običaj da se ne valja kupovati prije. Ja sam u prvoj trudnoći, čim sam ušla u deveti mjesec, sve kupila, oprala i ispeglala. Namjestila krevetac, spakovala korpu za bebu i šta će obući. I torbu za mene, za bolnicu. Snaha i zaova su me udavile. Što si to radila, ne valja! Čak mi je snaha rekla, može nešto krenuti po zlu, vratim se, ne daj bože, bez bebe, džaba kupila. Rekla sam joj, taman da se to i desi, te stvari će mi biti najmanji problem. Kao, trebao je to neko sve kupiti umjesto mene i spremiti. Pitala sam, kako bi one to sve uspjele kupiti, oprati i osušti za dva dana. Sušilice nemamo, već hladni dani. Ušutile su, kao ova je tvrdoglava.
Nek sam bila tvrdoglava, zato me sve dočekalo spremno kod kuće. Tako ću uraditi i sada.
Tako, svako pametuje, niko zapravo da se ponudi da nešto uradi.

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
3.3.2011 18:30:28   
sandy82
Cura koja je bila sa mnom u sobi je rekla da je ona sve naručila, a da će njena sestra i muž to sve kupiti i spremiti. I to je dobro ako ima neko da pomogne. Meni su svi pametovali, a niko nije bio u mogućnosti da pomogne. Snaha ne bi htjela, zaova radi, svekrvu je prije nego što sam rodila svekar odvukao na selo... Morala bi sve moja mama. Ili muž. Koji radi po čitav dan, a i nema pojma o dječijim stvarima.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
3.3.2011 18:32:20   
minelam
Ma hajde sto pricaju neka pricaju ali da ima razloga za to pa hajde......ja cu u to vjerovati kad mi daju razlog zasto ne valja ili ne treba......najgore je to sto ja poludim na takvu pricu...hvala bogu hormoni rade svoje...al opet na kraju ja dodjem do onoga sto sam zeljela....tako sta god mi zapadne pod ruku kupujem od saduser posted image

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
3.3.2011 18:38:19   
sandy82
Baš sam se radovala kad sam počela spremati te stvarčice. Sjetila sam se kako sam peglala garderobicu bratove djece. Toliko mi je sve bilo slatko. I mami sam rekla da neću ni njoj pretpustiti to zadovoljstvo. Moram nazvati jednu rodicu, ona je već ušla u deveti. Baš me zanima je li išta pripremila. Ona ima dobru zaovu, duša od cure, a žive zajedno. Može joj sve pomoći.

(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
3.3.2011 18:56:40   
Amam
Ja sam u 34 sedmici,otvorena sam malo, i mislim da nemam sta cekati, nerviraju me te price "ne valja",a sta valja,da dodjem kuci i nemam sta obuci djetetu?Ili imam nesto sto je kupio neko drugi,a ne,ja sam to vec spremila,oprala,ispeglala,torba spakovana(osim vode i soka ) i nismo jos krevetic sklopili,to cu kad bude faza 'gnijezdjenja',kad budem kucu pripremala za bebi i goste,neki misle da je rano,ali ja volim da je sve na vakat  user posted image

Ugodno pranje i peglanje...


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
7.3.2011 20:16:50   
RICI
Amam svaka cast i ja sam 35 sedmica i sve oprano ispeglano, spremna torba i moja i za bebicu, samo jos komodicu i krevetic da sklopi mm i to je to, ma ne mogu ja tih bapskih prica. Uostalom niko ne zna spremiti sve te sitnice po mom cejfu bolje da to ja obavim ranije. Jos mi je ostao DM i kupovina ulosci blaznice za dojke krema za bradavice kamilica pelene bebina kozmetika i jos koja sitnica.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
7.3.2011 22:07:22   
palachinken
Mi smo dobili neki dan prve minijaturne roze čarapiće, joj ko da sam sa ćele bebe skinula kolipacne su...i opet kazu budu prevelike bebaču :) To je bilo čisto da se obilježi doktorova prognoza o spolu, a kakva joj je mater, to ce bit jedina roza stvar koju ce dijete imati 
Jedva čekam da proljece pa da krečimo i opremamo bebinsko ćoše.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2011 12:01:43   
sweet insanity
Jedni kazu ne valja kupovat dok se beba ne rodi, kao moze se izbaksuzirat, jedni kazu da su to babske price, a ja kako god skontam nema sanse da cu moci kupovati i sve s brda s dola kad se porodim. Upolovila sam 7. mjesec i polako razmisljam da krenem u nabavku stvari, mozda jos sacekam, sedmicu dvije...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2011 14:57:50   
lejla31
ja sam spremna ko zapeta puska...samo jos da opalim user posted image user posted image user posted image sad sam punih 37 sedmica a pocela sam da se spremam jos kad sam usla u 6.mjesec....kupila sve sto treba, oprala, ispeglala...pod punom ratnom opremom sam user posted image . a jeste li se ikad zapitale kako ostali svijet zivi bez tih babskih prica...nevalja ovo ne valja ono. to ima samo kod nas user posted image gluposti.nego eto tako je kod mene...sve spremno...jos samo da me nije strah poroda...bas sam neka pi....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

amar - 02.05. 2007.

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2011 15:37:43   
entinte
IZVORNA PORUKA: lejla31

ja sam spremna ko zapeta puska...samo jos da opalim user posted image user posted image user posted image sad sam punih 37 sedmica a pocela sam da se spremam jos kad sam usla u 6.mjesec....kupila sve sto treba, oprala, ispeglala...pod punom ratnom opremom sam user posted image . a jeste li se ikad zapitale kako ostali svijet zivi bez tih babskih prica...nevalja ovo ne valja ono. to ima samo kod nas user posted image gluposti.nego eto tako je kod mene...sve spremno...jos samo da me nije strah poroda...bas sam neka pi....user posted image user posted image user posted image


Slazem se sa tobom.... i ja sam odavno spremna a tek sad usla u 9. user posted image  neka prica ko sta hoce, sve je od Boga user posted image  bice sve ok ako Bog da... mislim da treba sve ranije poceti polako kupovati jer je sve poskupo i treba dosta novca da se sve namiri a ako ce ti ljudi koji kazu "ne valja ovo ne valja ono" kupiti sve odjednom i donijeti na gotovo onda ok... ali nema takvih user posted image  nego nista se ti ne brini ni za porod nikome nije unutra ostalo user posted image     
Ma sta te ima

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu lejla31)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2011 15:39:32   
Selma.A.M
Iskreno ja sam tek 5 mjesec i pošto mi je druga beba,ja sam počela prelagati stvari,iznostit da se zrači,pripremam mjesto u regalu idr...U babske priče ne vjerujem,jer što je suđeno tako će i biti i sa malcem sam počela rano kupovati,a ko bi i odolio onim sitnim malim kapicama,čarapicama, bodićima uf...A pošto je ovo drugo izgleda curetak ja hoću na vrijeme da znam šta ću joj moći oblačiti da ne bude sva u muškoj garderobici tipa Ben 10 , Spider-man i dr....user posted image

(odgovor članu lejla31)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2011 15:55:23   
ziki
Sa prvim djetetom sam sa nekih 7,5 mj kupila krevetac, komodu i ormar za malenog, i sve odmah namontirali. A još ranije sam počela da kupujem stavrčice. Mada kako nisam imala pojma imam puno nove odjeće koja nije mogla ni privirit. Rodio se krupan 3930 gr,57 cm a ja kupovala 56 veličinu, pa još slomljena ključna kost na porođaju 20 dana nisam mu bodi obukla, niti bilo šta što mora preko glave i ono 62 mu omanjalo.Sve to čeka ako Junior pohita ili ne bude krupan na babu. 10 dana prije porođaja došla svekrva sa gomilom stvari za bebu, moja mama po Sandžačkom običaju spremila" pelene" tj komplet garderobu i sve čeklo spremno kad sam otišla na porod.
Izvadila sve to i planirala skoro da kupim novu komodicu al me zeznula prehlada, pa ospice i smanjan imunitet al uskoro, ako ne ovaj vikend onda sledeći ako Bog da, čim smontiram komodu perem, peglam i slažem. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2011 16:09:54   
sweet insanity
Ma i ja cu vala aBd uskoro u kupovinu:) Iam nekih sitnih stvarcica sto sma dobila na poklon i sto sam nasla ali sada bas trebam gledat da uzmem ono osnovno sto ce mi trebat kad se aBd porodim. Jedino nemam pojma isplatil se davat puno para na kolica...njih cu kupovat nakon poroda jer svakako mi odmah nece trebat al eto razmisljam  i o tome....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2011 16:19:06   
Selma.A.M
Iskreno ja sam kolica naknadno kupila kada je malac imao 2 mjeseca jer je rođen u februaru pa taman do k je došlo lijepo vrijeme i malac bio spreman za izlazak...E sad za drugo mi valja kupiti jer su se prva izdrndala user posted image ...A da ako neko ima polovna kolica i hoće prodati tu sam hahahah...Samo ti kupuj,samo prokontam da ću aBd u junu biti 8mj a u julu 9mj kada su one najveće vrućine ma ko će to čekati i hodati sa stomom

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2011 16:20:19   
Selma.A.M
IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Iskreno ja sam kolica naknadno kupila kada je malac imao 2 mjeseca jer je rođen u februaru pa taman do k je došlo lijepo vrijeme i malac bio spreman za izlazak...E sad za drugo mi valja kupiti jer su se prva izdrndala user posted image ...A da ako neko ima polovna kolica i hoće prodati tu sam hahahah...Samo ti kupuj,samo prokontam da ću aBd u junu biti 8mj a u julu 9mj kada su one najveće vrućine ma ko će to čekati i hodati sa stomom


Ovo izgleda kao reklama,ja se izvinjavam,ako se može brisati,brišite user posted image user posted image

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2011 18:08:22   
Amam
IZVORNA PORUKA: RICI

Amam svaka cast i ja sam 35 sedmica i sve oprano ispeglano, spremna torba i moja i za bebicu, samo jos komodicu i krevetic da sklopi mm i to je to, ma ne mogu ja tih bapskih prica. Uostalom niko ne zna spremiti sve te sitnice po mom cejfu bolje da to ja obavim ranije. Jos mi je ostao DM i kupovina ulosci blaznice za dojke krema za bradavice kamilica pelene bebina kozmetika i jos koja sitnica.

user posted image za nas vrijedne hihi

IZVORNA PORUKA: entinte

IZVORNA PORUKA: lejla31

ja sam spremna ko zapeta puska...samo jos da opalim  sad sam punih 37 sedmica a pocela sam da se spremam jos kad sam usla u 6.mjesec....kupila sve sto treba, oprala, ispeglala...pod punom ratnom opremom sam  . a jeste li se ikad zapitale kako ostali svijet zivi bez tih babskih prica...nevalja ovo ne valja ono. to ima samo kod nas  gluposti.nego eto tako je kod mene...sve spremno...jos samo da me nije strah poroda...bas sam neka pi....


Potpisujem user posted image


IZVORNA PORUKA: sweet insanity

Jedino nemam pojma isplatil se davat puno para na kolica...njih cu kupovat nakon poroda jer svakako mi odmah nece trebat al eto razmisljam  i o tome....
  Ako je prvo dijete i planiras jos aBd,onda se isplati kupiti kvalitetnija,ali naravno ne moras pretjerivati.


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2011 18:09:07   
Amam
Joj mi posta,ovaj trudnicki glupitis danas jako dosao do izrazaja user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2011 20:38:42   
sweet insanity
Sto se tice straha od poroda, i mene je pocela pomal panika da hvata al valjda je to normalauser posted image Sto se tice kolica...prva mi je bebacha i aBd nekad bude jos al trenutno ne razmisljamo o drugom. kaze mm da prvo "izbacim" ovo pa onda polako user posted image A moja tetka ima chicco kolica koja su kupljena prije 15 god, ona ih koristila 2 godine i od tada samo stoje pa se ja razmisljam da bi mogla biti OK, nisam ih jos vidjela u kakvom su stanju pa kontam ako budu OK da koristim njih, a ako ne kupit cemo svakako neka bolja.

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2011 23:29:44   
Amam
IZVORNA PORUKA: sweet insanity

Sto se tice straha od poroda, i mene je pocela pomal panika da hvata al valjda je to normalauser posted image Sto se tice kolica...prva mi je bebacha i aBd nekad bude jos al trenutno ne razmisljamo o drugom. kaze mm da prvo "izbacim" ovo pa onda polako user posted image A moja tetka ima chicco kolica koja su kupljena prije 15 god, ona ih koristila 2 godine i od tada samo stoje pa se ja razmisljam da bi mogla biti OK, nisam ih jos vidjela u kakvom su stanju pa kontam ako budu OK da koristim njih, a ako ne kupit cemo svakako neka bolja.


Znam da isla kupovati male krpice user posted image ...
Pa zasto ne ako su kolica ok...
A znas kako je to sa strahom od poroda,prvi puta se bojis jer ne znas sta te ceka,drugi puta jer znas sta te ceka user posted image ,salim se bice to aBd sve uredno,opusti se i odmaraj


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2011 23:42:57   
sweet insanity
Ma opustena sam al znas kako ono, ne znas sta te ceka pa ta neizvjesnost...al kao sto kaes-bit ce to aBd sve OKuser posted image Da, isla sam u kupovinu malih krpica, tako to fino utice na mene, po nekoliko puta sam vec pregledala sta sam kupilauser posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
18.3.2011 0:01:07   
Amam
O znam,ja sam davno kupila,oprala i ispeglala,ali tako svremena na vrijeme provirim malo da pomirisim i divim se user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
18.3.2011 16:20:44   
ivana st
Za sada imam spremljenu torbu za rodilište, pelene, paketinu i nešto robice. Sad tražim krevetić i kolica user posted image

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
18.3.2011 23:18:27   
Amam
IZVORNA PORUKA: ivana st

, paketinu i nešto robice. Sad tražim krevetić i kolica user posted image


Sta je paketina?

Sretno s kreveticem i kolicimauser posted image


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *