|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi u trudnoci
22.3.2013 15:19:43   
Almuccia
Pozz svima. Nova sam ovdje. U 12 sam sedmici trudnoce. U pon sam bila kod doktora na redovnoj kontroli i hvala Bogu sve je uredu. Danas sam dobila rezultate markera i Rh neg sam i odmah sam se bacila na istrazivanje. Kad na internetu pise da je zabrinjavajuce ako je mama Rh neg a otac bebe Rh poz a to je slucaj kod nas. Da li je jos kod nekoga takav slucaj i kakvi testovi se rade? Imam zakazan pregled tek za mjesec dana pa ce me neizvjesnost gnjaviti. Posto mi je ovo prva trudnoca stalno visim na internetu i citam i sto treba i sto ne treba. Dragi mi je rekao iskljuciti internet ako nastavim sa citanjem.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Strahovi u trudnoci
1.4.2013 21:36:53   
talisman
Nema boljeg lijeka za suzbijanje straha od obaveza preko glave user posted image Lijepo je znati da nisam sama sa svojim " bubicama " i hvala na ponudjenim iskustvima. Ja se zasada osjecam daleko bolje nego u pocetku, polako gazim 28 sedmicu i sem sa obavezama, strahove uspjesno lijecim nepobitnom cinjenicom da je sve u Bozijim rukama i bice kako je ON odredio. Citam majke nazalost izgube svoje bebice, pa budu borci i nastave dalje i raduju se novim trudnocama, a ja se " pekmezim " sa dosad hvala Bogu urednom trudnocom. Moje je da pazim sebe, moje curice i bebicu, a ostalo ce biti onako kako je zapisano da treba biti. Ipak, cini mi se da samo uletim u 9 -tom mjesecu i prvog dana da se porodim, te vidim da je bebica ziva i zdrava, bila bi rahatuser posted image

_____________________________

Covjece, ne mozes promjeniti tok odredjenja, niti mozes izgubiti svoju nafaku, a i uzeti nafaku drugome! Cemu onda mucno naprezanje i ubijanje duse?!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Strahovi u trudnoci
1.4.2013 21:47:40   
veeseelaa
jel se Sedina porodila? krajem marta joj bi termin

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu talisman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Strahovi u trudnoci
1.4.2013 21:55:28   
miracle

IZVORNA PORUKA: Almuccia

Pozz svima. Nova sam ovdje. U 12 sam sedmici trudnoce. U pon sam bila kod doktora na redovnoj kontroli i hvala Bogu sve je uredu. Danas sam dobila rezultate markera i Rh neg sam i odmah sam se bacila na istrazivanje. Kad na internetu pise da je zabrinjavajuce ako je mama Rh neg a otac bebe Rh poz a to je slucaj kod nas. Da li je jos kod nekoga takav slucaj i kakvi testovi se rade? Imam zakazan pregled tek za mjesec dana pa ce me neizvjesnost gnjaviti. Posto mi je ovo prva trudnoca stalno visim na internetu i citam i sto treba i sto ne treba. Dragi mi je rekao iskljuciti internet ako nastavim sa citanjem.



Malo cesce ces da radis test na antitijela na transfuziologiji...to ce ti tvoj ginekolog reci,ako ti je prva trudnoca rpimit ces rhogam u 28 sedmici,poslije poroda provjere krvnu grupu bebe,ako je beba pozitivna grupa primis rhogam radi slijedece trudnoce,ako je negativna ne primas.
Ja sam RH neg.ovo mi je druga trudnoca I nisam imala nikakvih problema.Malo vise nalaza na antitijela,kontrola I to je to.

Sretno

(odgovor članu Almuccia)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Strahovi u trudnoci
18.4.2013 11:28:15   
bubamara_11
Drage moje citajuci o vasim strahovim pronasla sam se gotovo u svakom od njih.Imala sam taj nesretan slucaj da izgubim bebu i to u 9/tom mjesecu trudnoce a sve bilo uredu i vjerujte ja sam od tad druga osoba.Uvijek vesela nasmijana raspolozena pretvorila sam se u da kazem monstruma nikom dobro dosla,svi su mi bili kriv ni ja nisam znala zasto.Ali HVALA BOGU DRAGOM STO ME POGLEDAO I PODARIO MI NOVU SRECU OPET UBRYO OSTANEM TRUDNA i iskreno imam mnogo straha da sve bude uredu DA OVAJ PUT IZEDJEM SA GAK-A PUNIH RUKU PUNOG SRCA SA SVOJIM CEDOM.Dusa me boljela kad sam bila 26.09.2012 (srijeda) bila odpustena sa GAK-A praznih ruku i srusenog svijeta.ZATO SAD MOLIM BOGA DA NAM DODJU YIVE YDRAVE ISPRAVNE BEBE U RUKE PA DA NE SPAVAMO PO CITAVE NOCI BDIJECI NAD NJIMA DA IH GLEDAMO KAKO RASTU JER SAMO KO JE IZGUBIO (a ne daj BOZE nikom nikad) ZNA KAKO MU JE.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Strahovi u trudnoci
18.4.2013 12:17:04   
veeseelaa
Emri i ja sam izgubila bebu u sedmom mjesecu trudnoće i opet sam trudna, do duše na samom sam početku
al nekako sam hB optimistična, prepuštena Božjoj volji
sve ono što nam se desilo nije nas moglo zaobići a oni što nas je zaobišlo nije nam se moglo desiti
biće onako kako je zapisano, opusti se i uživaj
želim ti urednu trudnoću, lak prod i zdravu bebu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Strahovi u trudnoci
18.4.2013 12:47:26   
Sittah
ja se javljam nevezano za ovu temu - samo da kažem veseloj : obradovalo me što si opet trudna - želim ti laganu trudnoću bez problema da ovaj put sve prođe kako treba i da aBd puno maziš i miluješ svoju novu bebicu kad se rodi ...... koliko se sjećam s one teme sa spiskom očekivanih poroda, ja i ti smo se trebale obje poroditi sredinom februara i baš zato često pomislim na tebe i sad mi je saznanje o tvojoj novoj trudnoći baš uljepšalo dan user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Strahovi u trudnoci
18.4.2013 13:03:40   
veeseelaa
Sittah baš ti hvala, baš si drug
da moj termin je bio kad i tvoj user posted image
takav je život, nepredvidljiv, idemo dalje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Sittah)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Strahovi u trudnoci
27.4.2013 19:39:41   
lady_bubamara
Opet ja na ovoj temi, al moram negdje da izbacim tako da slobodno me iskulirajte al negdje moram da se olakšam...

Skontala sam kako trudnoća odmiče da sam ja svakim danom sve gora i gora hajd što fizički ( leđa, noge, oticanje ) to mi nije frka, al psihički.....

Nije me strah porođaja, ne mogu da se bojim nečega što nisam vidjela, osjetila ustvari doživjela ali me strah onoga šta poslije.... Hoće li moja beba biti dobro, hoće li biti zdrava.... Toliko je bolesne djece, tolikoj djeci treba pomoć, trebaju organi i svaki dan mi se srce slomi kad vidim kako je toj dječici potrebna pomoć ....

Strah me je da li će sve biti ok, kako ću se snaći, kako ćemo se moj muž i ja snaći, kako će to sve funkcionisati sa bebom u zajednici....? Sve do sad sam govorila da će biti sve ok , sve se može, sve će biti dobro, ali evo večeras mi prođe kroz glavu još 10 sedmica........ Još 10 sedmica ako Bog da ....... To će tako brzo da prođe....... Sretna sam što ću postati majka, i jedva čekam da vidim to malo nevino biće , da ga primim u ruke, prislonim na prsa, pogledam ga u oči i kažem ,, Hej maleni , ti si moj sin , ja sam tvoja mama " jedva čekam tu ljubav na prvi pogled....... Al eto strah je strah......... Baš mi je nešto večeras teško, ili je to do dana što je dan neki težak ili više ne znam ni ja šta je, al baš me nešto guši.....

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Strahovi u trudnoci
27.4.2013 19:51:25   
Cenzura83

IZVORNA PORUKA: ninulina

Opet ja na ovoj temi, al moram negdje da izbacim tako da slobodno me iskulirajte al negdje moram da se olakšam...

Skontala sam kako trudnoća odmiče da sam ja svakim danom sve gora i gora hajd što fizički ( leđa, noge, oticanje ) to mi nije frka, al psihički.....

Nije me strah porođaja, ne mogu da se bojim nečega što nisam vidjela, osjetila ustvari doživjela ali me strah onoga šta poslije.... Hoće li moja beba biti dobro, hoće li biti zdrava.... Toliko je bolesne djece, tolikoj djeci treba pomoć, trebaju organi i svaki dan mi se srce slomi kad vidim kako je toj dječici potrebna pomoć ....

Strah me je da li će sve biti ok, kako ću se snaći, kako ćemo se moj muž i ja snaći, kako će to sve funkcionisati sa bebom u zajednici....? Sve do sad sam govorila da će biti sve ok , sve se može, sve će biti dobro, ali evo večeras mi prođe kroz glavu još 10 sedmica........ Još 10 sedmica ako Bog da ....... To će tako brzo da prođe....... Sretna sam što ću postati majka, i jedva čekam da vidim to malo nevino biće , da ga primim u ruke, prislonim na prsa, pogledam ga u oči i kažem ,, Hej maleni , ti si moj sin , ja sam tvoja mama " jedva čekam tu ljubav na prvi pogled....... Al eto strah je strah......... Baš mi je nešto večeras teško, ili je to do dana što je dan neki težak ili više ne znam ni ja šta je, al baš me nešto guši.....

Znam o čemu govoriš, samo što ja to doživljavam manje stresno, nekako se odupirem tim mislima i uzdam se u dragog Boga da će se pobrinuti za sve kao sto je i do sad. Ali uhhvati me nekada prpa, sta kako itd.
Možda smo takve jer nam je prvo, sljedeći puta ćemo nadm se biti opustenije.

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Strahovi u trudnoci
27.4.2013 20:22:42   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: Cenzura83


IZVORNA PORUKA: ninulina

Opet ja na ovoj temi, al moram negdje da izbacim tako da slobodno me iskulirajte al negdje moram da se olakšam...

Skontala sam kako trudnoća odmiče da sam ja svakim danom sve gora i gora hajd što fizički ( leđa, noge, oticanje ) to mi nije frka, al psihički.....

Nije me strah porođaja, ne mogu da se bojim nečega što nisam vidjela, osjetila ustvari doživjela ali me strah onoga šta poslije.... Hoće li moja beba biti dobro, hoće li biti zdrava.... Toliko je bolesne djece, tolikoj djeci treba pomoć, trebaju organi i svaki dan mi se srce slomi kad vidim kako je toj dječici potrebna pomoć ....

Strah me je da li će sve biti ok, kako ću se snaći, kako ćemo se moj muž i ja snaći, kako će to sve funkcionisati sa bebom u zajednici....? Sve do sad sam govorila da će biti sve ok , sve se može, sve će biti dobro, ali evo večeras mi prođe kroz glavu još 10 sedmica........ Još 10 sedmica ako Bog da ....... To će tako brzo da prođe....... Sretna sam što ću postati majka, i jedva čekam da vidim to malo nevino biće , da ga primim u ruke, prislonim na prsa, pogledam ga u oči i kažem ,, Hej maleni , ti si moj sin , ja sam tvoja mama " jedva čekam tu ljubav na prvi pogled....... Al eto strah je strah......... Baš mi je nešto večeras teško, ili je to do dana što je dan neki težak ili više ne znam ni ja šta je, al baš me nešto guši.....

Znam o čemu govoriš, samo što ja to doživljavam manje stresno, nekako se odupirem tim mislima i uzdam se u dragog Boga da će se pobrinuti za sve kao sto je i do sad. Ali uhhvati me nekada prpa, sta kako itd.
Možda smo takve jer nam je prvo, sljedeći puta ćemo nadm se biti opustenije.


eeh ima i toga sigurno i te kako da ima do toga...

mada mene još više ubiše izjave nekih PERSONA kako sam djetinjasta, kako izgledam nezrelo, neozbiljno, jesam li ja sigurna da ću ja to moći, kako me ne mogu zamisliti da ja 24h brinem o djetetu iako sam čuvala bebe i radila sa djecom al eto kažu djeluješ neozbiljno za majku user posted image

al dobro Bože moj , moram misliti pozitivno nema mi druge user posted image

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 36
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *