|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
10.3.2013 7:18:37   
jasmin

IZVORNA PORUKA: bebbe RR


IZVORNA PORUKA: jasmin

Naša prva kćer se trebala zvati Đuvejrijja. Bila je u opciji i Rukajja. Kad smo ugledali princezu,znali smo da je Rukaja. Dali smo joj ime po najstarijoj kćeri posljednjeg Božijeg Poslanika Muhammeda alejhi ssalatu we sselam.
A Ibrahim je dobio ime po Poslaniku Ibrahimu,i ujedno je to ime sina Muhammeda alejhi ssalatu we sselam,brata Rukaje radijallahu anha.
Pretpostavljam da će se moja druga kći zvati Đuvjerija. Ako Bog da.


Zanimljivo, nikada nisam čula ni jedno od ta dva ženska imena koja si pomenula! Imaju li značenje?

Rukajja ima više značenja. Jedno od njih je lijek kojim se potpuno liječi. Negdje se spominje uzvišenje.
To se ime obično davalo kraljevskim kćerima.
Đuvejrijja negdje kažu deminutiv od komšinica.
Negdje pak kažu da se odnosi na robinju (Boga).
U svakom slučaju,lijepa su značenja.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
10.3.2013 8:45:54   
Daliyah92
jasmin, to prvo ime nisam nikad cula a zanimljivo mi je user posted image a Rukajja mi je jako drago, simpaticno, jednostavno je divno ime user posted image


smajli, bas mi je interesantna ta tvoja prica za djecaka. Meni se iskreno ne svidja i ne bih to ime dala djetetu, ali mi je zanimljiv nacin na koji si ga odabrala user posted image Podsjetilo me na neku seriju, kad je zena rodila (nakon sto se napatila) pogledala u djecaka i kaze mu: "ti si moj Salvador (spasioc)".


Moj sincic je Ala''a (ili Ali, kako god). Mm mu dao ime po svom prijatelju. Meni se na pocetku odmah svidjelo, ali kad sam se sjetila kako ce se na Bosanskom izgovarati, da ce ga mozda zvati Ale, e onda sam pocela razmisljati da mu dam dva imena. Medjutim, dok sam bila trudna nikako nisam mogla zamisliti da mi se sin drugacije zove, jednostavno jos tad je bio Ala''a i to je to. user posted image

Za ostalu djecu cu ja birati, tako mi je rekao. A kad smo pricali o zenskom imenu rekao mi je da dam koje ja hocu ime, taman da se zove batata (na ar. krompir) user posted image Bas kad Visnja spomenu krompir, meni naumpalo da je i mm tako meni rekao user posted image

mishkica, sva imena koja si nabrojala da ti se svidjaju i meni se jako svidjaju user posted image Medina je jedno od prvih imena o kojim sam mislila, jos kad sam bila u osnovnoj a Lamija od prije 5-6 god. Lamija je i dalje u opciji, a Dalia sam skoro prvi put cula tako da mi je i to ime u opciji, dok Medina vise nije ali mi se i dalje svidja.

< Poruku je uredio Daliyah92 -- 10.3.2013 8:47:52 >


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
10.3.2013 9:08:40   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


drugo žensko ime (u rezervi) je bilo Atina a prijedlozi MM su bili : Borna i Tara...

user posted image user posted image prekrasna imena!

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
10.3.2013 9:12:00   
MicoTico
Jasmin, jako zanimkjiva i neobična imena za djevojčice (meni se ipak više sviđa ime tvoje curiceuser posted image ) A ime tvog sina je baš onako moćno i zvučno (iako mi se ne sviđa onaj lik iz serijeuser posted image )

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
10.3.2013 12:19:40   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Daliyah92

jasmin, to prvo ime nisam nikad cula a zanimljivo mi je user posted image a Rukajja mi je jako drago, simpaticno, jednostavno je divno ime user posted image






Inače,Đuverijja je ime koje je odabrao Muhammed alejhi ssalatu we sselam za kćer plemenskog starješine koja se prije zvala Berra,a Berr je ime i svojstvo Gospodara. Tako da joj je on dao ime Đuvejrijja i zbog toga mi je to ime drago,jer dolazi od njega user posted image . Kasnije mu je Đuvjerijja postala supruga,dakle to je ime jedne od Majki vjernika user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
10.3.2013 12:38:26   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Daliyah92

jasmin, to prvo ime nisam nikad cula a zanimljivo mi je user posted image a Rukajja mi je jako drago, simpaticno, jednostavno je divno ime user posted image






Inače,Đuverijja je ime koje je odabrao Muhammed alejhi ssalatu we sselam za kćer plemenskog starješine koja se prije zvala Berra,a Berr je ime i svojstvo Gospodara. Tako da joj je on dao ime Đuvejrijja i zbog toga mi je to ime drago,jer dolazi od njega user posted image . Kasnije mu je Đuvjerijja postala supruga,dakle to je ime jedne od Majki vjernika user posted image .


Kome, Poslaniku a.s.? Ako je tako onda sam vjerovatno cula to ime ali se nikako ne sjecam. user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
10.3.2013 12:39:57   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Daliyah92


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Daliyah92

jasmin, to prvo ime nisam nikad cula a zanimljivo mi je user posted image a Rukajja mi je jako drago, simpaticno, jednostavno je divno ime user posted image






Inače,Đuverijja je ime koje je odabrao Muhammed alejhi ssalatu we sselam za kćer plemenskog starješine koja se prije zvala Berra,a Berr je ime i svojstvo Gospodara. Tako da joj je on dao ime Đuvejrijja i zbog toga mi je to ime drago,jer dolazi od njega user posted image . Kasnije mu je Đuvjerijja postala supruga,dakle to je ime jedne od Majki vjernika user posted image .


Kome, Poslaniku a.s.? Ako je tako onda sam vjerovatno cula to ime ali se nikako ne sjecam. user posted image


Da,Muhammedova alejhi ssalatu we sselam supruga.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
10.3.2013 13:15:39   
mojasreca
Nase se curice zovu Sara i Hana.
Posto sam ja slovenka a mm iz Zenice, izabrali smo imena koja se koriste ovdje u Sloveniji, gdje zivimo, a i u Bosni.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
10.3.2013 13:22:50   
sretna_mama
Naš sin se zove Edvin..

Ime sam ja predložila, mm se svidjelo..i tako..Htjeli smo da nebude prečesto, i da ima lijepo značenje..Edvin znači dobar drug.

I sviđa nam se..pravo..nekako mu baš pristaje..sav je nekako dobričak, nije što je naš..:-D

(odgovor članu mojasreca)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
10.3.2013 13:41:55   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mojasreca

Nase se curice zovu Sara i Hana.
Posto sam ja slovenka a mm iz Zenice, izabrali smo imena koja se koriste ovdje u Sloveniji, gdje zivimo, a i u Bosni.


mojasreca dobro nam došla na RR.ba user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mojasreca)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
12.3.2013 0:52:45   
sporty mamaa
Moja prva Nika, znaci pobjednica, ona koja pobjeduje.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
6.5.2013 18:27:27   
ksily
evo kako ide nasa prica oko imena nase curice:kada sam bila otprilike na pola trudnoce dok sam malo spavala popodne u snu mi se javio neki glas koji je rekao: dijete ce se zvati Najla. ja se probudim kazem muzu imam ime za bebu. i to je bilo neobicno jer ga dotada nisam cula niti znam bilo koga sa tim imenom pa da dijete nazovem po toj osobi. kada smo potrezili znacenje shvatili smo da je lijepo-ime je arapskog porijekla i znaci: dobitnica, ona koja postuze zeljeni cilj...i tako nismo dalje razmisljali i kada se bebica rodila vec smo je zvali Najlauser posted image

_____________________________

Život ćine male stvari, koje se rade na veliki način

Nas svijet je postao ljepši kada se rodila nasa grudvica 31.10.2012.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
7.5.2013 8:25:31   
Lulu_08
Kao djevojka sam cula za ime latinskog porijekla koje znaci "mjesec", a onda na Keminom koncertu cula kako Arsen cita pismo tj. poeziju njegovoj "Lu" njegov njezni ocni vid, ma divno sva se rastopila. Kada sam ostala trudna nije se dugo znalo koji je spol djeteta ali ja sam sanjala doktora koji mi donosi moju Lunu, bas takvu kakva je kasnije i postala, plava sa kovrdzicama i velikim plavim ocima i malim prcastim nosicem.

Kada sam drugi put ostala trudna nisam se mogla odluciti pa smo muz i ja odabrali nekoliko imena a odluku prepustili Luni koja je tada imala 4 godine user posted image , i tako se rodila Lorena user posted image .

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ksily)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
7.5.2013 8:42:21   
R&T@

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

a odluku prepustili Luni koja je tada imala 4 godine user posted image , i tako se rodila Lorena user posted image .


A RR vijece?user posted image

Tvoje djevojcice imaju bas divna imenauser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
7.5.2013 8:48:33   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

a odluku prepustili Luni koja je tada imala 4 godine user posted image , i tako se rodila Lorena user posted image .


A RR vijece?user posted image

Tvoje djevojcice imaju bas divna imenauser posted image


Da daaaaaaaaaaaaaaaa naravno i RR vijece je bilo to kao velika podrska prilikom suzavanja kruga imena hahahaha...

A hvala ti puno i tvoje takodjer, bas su posebne!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 65
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *