|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Jednokratne ili platnene pelene?


Jednokratne
  81% (59)
Platnene
  18% (13)


Ukupno glasova: 72


(Posljednji glas : 12.8.2011 0:20:50)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 12:26:06   
medavi
user posted image kad sam rekla pampers mislila sam opcenito na jednokaratne pelene
ni ja nisam koristila pampers nego molfix a i violetu i one su sve bolje...srecom mi smo izisli iz pelena
samo nekad ponoci al i to je sve rjedje...a upravu si kod always ulozaka bas su najlonski
o pampers je slican a molfix je puno meksi i veci model pelene -komotnijiuser posted image


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 12:35:18   
ziki
jednokratne pelene iy prostog razloga što za platnene niti imam vremena niti imam uslova(sušenje) a i moje mišljenje je da je bolje da je guza suha.Pođem od sebe, u naletu revolucionarnih ideja odlučila sam da koristim platnene uloške koje bih sama pravila.Katastrofa, em su neudobni, propuštaju...

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 12:39:17   
Crvena
IZVORNA PORUKA: mamyca

Slazem se u potpunosti s tobom,i mi koristimo jednokratne,i do sad nismo imali nikakvih problema,guza je dobro i sto je najbitnije da je suha i bez osipauser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 12:43:58   
nesanica
Jednokrate definitivno i cesto kazem svaka cas onome ko ih izmisliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 12:51:37   
dacy
jednokratne su zakon, najbitnije mi je da je guza suha i da nema osipa, a mjenjam ih otprilike svaka 3 sata. Cak mi je pedijatrica rekla da je mom sinu guza kao lice kod nekih beba.
Nema potreba za prepucavanjem, svako koristi ono sto misli da je najbolje za njegovo dijete...

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 12:53:41   
kristijan
platnene definitivno naručila sam iz hr i odlične su a nisam imala s infekcijama prob nego kada vidim šta se nalazi u pampersu i kako smrdi fuj nije ni meni baš lako sušiti ih ali abd kupujemo sušilicu a ove pelene inače nemaju puno posla operi razgrni stavi na guzu pamuk je to ipak a ne plastičetina fuuuuj

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 12:58:58   
Romali
Koristim jednokratne i hvala Bogu što postoje.

Isto tako bih voljela imati nekoliko pamučnih da vidim kako guza reaguje na njih. Meni su baš simpatične i vesele.
Ne vidim razloga za raspravu, sve se mi trudimo biti naj mame i za svoju djecu radimo kako najbolje znamo. 

< Poruku je uredio Romali -- 19.11.2008 13:01:45 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 13:35:57   
Blue rose RR
Nije mi padalo na pamet da koristim platnene, iz mase razloga, već nabrojanih.

A što se tiče ekologije .... ko još koristi bicikl, pored automobila?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 13:41:33   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Nije mi padalo na pamet da koristim platnene, iz mase razloga, već nabrojanih.

A što se tiče ekologije .... ko još koristi bicikl, pored automobila?


Ha, ha, ha....user posted image user posted image E, da znas da si mi popravila raspolozenje, pored silnih budalastina kojih sam se danas naslusala! Svaka cast! Od sada molim te na bicikl!!!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 13:54:27   
nikka
Mom će sinu sad dvije godine,koristimo jednokratne pampers nikada ih nisam mjenjala za neke druge jer nikada nije bilo prblema sa guzom.
Ja sam skoro cijelo vrijeme sama sa djetetom imam puno obaveza i još da perem pelene,nema pojma o tome.
Ali opet da mi je netko argumentirano dokazao da su zdravije,ili da je moje dijete imalo problema sa osipom,možda bih se i žrtvovala,iskreno pročitala sam sve što je napisano o platnenim i nisam našla razloga da pređem na njih.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 14:00:30   
batterfly
Vala nikad mi nisu pale na pamet platnene pelene...ma ni u snu...
Bravo za jednokratne!!!user posted image user posted image user posted image
Ko ih izmisli,ruke mu se pozlatile!!!

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 15:15:06   
Visnja RR
Jednokratne... jer nemam nikakvih problema s njima ...guza uvjek suha i za gricnuti...
Naravno da postoji bilo kakav problem i da moram korisiti platnene radila bih to...
Divim se zenama koje imaju zivaca za njih...
A ekologija ... odlican komenatar gore vezano za bicikl i auto...
Kad bih ja korisitila platnene zbog ekologije bila bih luda  jer bih bila manja od kapi vode u okeanu... pa, neka hvala , necu da se patim ...
I opet dodajem da je guzi potrebno da korisiti platnene tj da joj jednokratne ne odgovaraju onda mi za moje djete nista ne bi bilo tesko ...
btw , samo mi nije jasno ovo oko mirisa pampersa... nase su uvjek mirisljave user posted image ...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 19.11.2008 15:18:32 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 15:16:45   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Jednokratne... jer nemam nikakvih problema s njima ...guza uvjek suha i za gricnuti...
user posted image ...


Ja uvijek gricnem i to prvo jednu, pa onda drugu guzu!!!!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 15:34:15   
Hannah
Meni nakon noći provedene u jednokratnim pelenama dijete smrdi na gel, a i sve što je oblačio tako da mu svaki dan perem pidžamu. 

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 15:38:49   
Blue rose RR
A da promijeniš proizvođača pelena, mi smo sa Pampersa prešli na Molfix.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 15:40:48   
ElmaB
Mi, kako kad. Vise na Molfixu, ali kupimo i Violetu, pomnekad! I zadovoljni smo!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 15:48:11   
Hannah
Ma smrdi mi u svakim... Jbg, još uvijek puno piški po noći pa mi žao da ga u platnene stavim...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 15:54:54   
hanabanana
A babylove iz DM-a?

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 16:04:57   
Hannah
Njih sad koristim, al su pampers baš katastrofa...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 16:06:46   
Pankica
Drage moje forumašice, vidim da vas ima puno na ovoj temi. Mene brine ešerihija koli kod moje bebe, a možda ima i neke veze sa izborom pelena. Znam da preporučuju platnene, kada beba ima tu bakteriju. Pisala sam na temu ešerihija koli kod bebe prije par minuta, pa vas molim da mi date bilokakav savjet u vezi te bakterije. Puno vam hvala!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 16:14:18   
mamina princeza
Mi koristimo pampers i jednostavno nisam nikad ni razmisljala da koristim platnene pelene... jednostavno niti imam potrebe za njima niti smatram da je bolje od jednokratnih. Pamuk jeste pamuk kao sto neko rece gore ali u slucaju pelena to mi ne odgovora...pa uvijek su mookre.
A naravano kao sto visnja rece da ne daj Boze postoji neki problem da beba ne podnosi jednokratne naravno da mi ne bi nista bilo tesko za moje djete...ali ovako kad je guza "za grickati" ne pada mi na pamet.
Mozda ja nekad ne znam organizovat svoje vrijeme ali iskreno ja nekad jedva da imam vremena malo se odmoriti ...i onda mi stvarno puno znaci kada bi tolikeee pelene morala prati susiti i PEGLATI: pa ne znam ni da li bi mi uopste ostalo vremena poigrati se s mojom curom.
Uvijek kazem kako je bilo nasim mamma kojie nisu imale izbora...ma svaka im cast al danas kad postoji izbor ja sam definitivno za jednokratne....zivio Pampers!
I zaista nema potrebe da neko napada nas koje koristimo jednokratne pa ipak vecina mama to radi ili mi se cini??user posted image


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 16:36:34   
jasmina_mm
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Mi koristimo pampers i jednostavno nisam nikad ni razmisljala da koristim platnene pelene... jednostavno niti imam potrebe za njima niti smatram da je bolje od jednokratnih. Pamuk jeste pamuk kao sto neko rece gore ali u slucaju pelena to mi ne odgovora...pa uvijek su mookre.
A naravano kao sto visnja rece da ne daj Boze postoji neki problem da beba ne podnosi jednokratne naravno da mi ne bi nista bilo tesko za moje djete...ali ovako kad je guza "za grickati" ne pada mi na pamet.
Mozda ja nekad ne znam organizovat svoje vrijeme ali iskreno ja nekad jedva da imam vremena malo se odmoriti ...i onda mi stvarno puno znaci kada bi tolikeee pelene morala prati susiti i PEGLATI: pa ne znam ni da li bi mi uopste ostalo vremena poigrati se s mojom curom.
Uvijek kazem kako je bilo nasim mamma kojie nisu imale izbora...ma svaka im cast al danas kad postoji izbor ja sam definitivno za jednokratne....zivio Pampers!
I zaista nema potrebe da neko napada nas koje koristimo jednokratne pa ipak vecina mama to radi ili mi se cini??user posted image



user posted image user posted image user posted image  slazem se u potpunosti....

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 16:44:12   
nikka
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

btw , samo mi nije jasno ovo oko mirisa pampersa... nase su uvjek mirisljave user posted image ...

Ni meni nije jesno jer uvijek mi mirišu i nakon što sam ovdje pročitala da smrde,čak sam ih njušila kad se upiški i to ujutro kad je puna pelena i dalje mirišu,uopće se neosjeti urin.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 16:59:21   
Visnja RR
ma ja sam sigurna da je to zbog razlicitih proizvodjaca... jer i MM i ja se uvjek cudimo tome da "smrde" kad cak sta vise imaju prijatan miris... (sem ako nije ukakanauser posted image )...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 18:41:55   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Pankica

Drage moje forumašice, vidim da vas ima puno na ovoj temi. Mene brine ešerihija koli kod moje bebe, a možda ima i neke veze sa izborom pelena. Znam da preporučuju platnene, kada beba ima tu bakteriju. Pisala sam na temu ešerihija koli kod bebe prije par minuta, pa vas molim da mi date bilokakav savjet u vezi te bakterije. Puno vam hvala!


Draga moja, upravo me zbog toga kontaktiraju mame koje imaju iste probleme. Pedijatri tvrde da je koristenje jednokratnih pelena pospjesilo razmnozavanju bakterija i samim tim nepovoljnu atmosferu u jednokratnim. Ne moram vam svima ja to pisati pitajte svog pedijatra. Meni je zao da mame cekaju da se to desi jer nemaju bitnih razloga na prelaz na platnene i kad se infekcija desi, koja se jako tesko lijeci, hvataju se za glavu.
Zar vam treba veci razlog za koristenje platnenih od bebinog zdravljauser posted image user posted image user posted image
Ipak smatram da zivimo u jako ogranicenom drustvu sa nevjerovatnom malom zeljom za promjenom i boljom buducnoscu.
Uvjek se mogu pronaci razlozi za ne koristenje platnenih, tesko je napraviti odluku za koristenje platnenih.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *