|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Jednokratne ili platnene pelene?


Jednokratne
  81% (59)
Platnene
  18% (13)


Ukupno glasova: 72


(Posljednji glas : 12.8.2011 0:20:50)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 21:13:38   
Hannah
Ja ne znam jel iko ikoga ovdje ubjeđuje da treba da koristi platnene pelene, žene samo govore razloge zašto ih koriste.
Ne omalovažavam uopšte ni najmanje žene koje koriste jednokratne, samo meni se ne sviđaju i to je to. Smeta mi samo što recimo odem kod familije na selo sa platnenim pelenama i sad se svi oni prave moderni sa pampersicama, a ja sam zaostala i siromašna user posted image . Ne slijedim modu. Nisam IN. Pa jbt, svi smo bili u platnenim prije x godina. I onda i guzu bebinu je IN brisati vlažnim maramicama sa svim tim hemikalijama, koja voda, voda i sapun ne peru dobro kao vlažne...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 21:18:46   
Aminad
Ma nema potrebe za raspravama i ne vidim razlog čemu sve to.
O.K. neko koristi platnene, svaka mu čast, naveli su mi razloge zašto, super eto baš lijepo!
Ja koristim jednokratne i svi razlozi za platnene još uvijek me nisu ubijedili da ih koristim mada se u dubini duše pitam da li  možda griješim. I tačka, idem s ove teme i gotovooooooo. To je to nema potrebe ni da se dokazuje da su jedni ili drugi u pravu.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja lično koristim i jedno i drugo. Imam nekoliko platnenih i kad vidim da imam  veša za oprati stavim bebi platnene i s guze direktno u mašinu na otkuhavanje, ja ih otkuhavam kao i 90% ostale bebine odjeće. 

Povremeno koristim platnene iz razloga što bih se grozno osjećala da moram nekoliko godina non-stop nositi uloške na svojoj ... i ovih nekoliko dana jedva izdržim pa tako neka i bebina guza malo odmori.

U svim ostalim situacijama koristimo jednokratne i nemam namjeru prelaziti na platnene nego mi je ova kombinacija super.

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 21:27:14   
sanelicaaa
Ja sam za jednokratne i hvala mu ko god ih je izmislio user posted image  user posted image Na danasnjem vremenu ionako imamo malo vremena,vrijeme prebrzo ide,sve je ubrzano,tako da dragocijeno slobodno vrijeme zelim maksimalno da provedem sa svojim bebacem i uzivam sa njim. Jos bi trebala da perem i peglam pelene? - Ne pada mi na pamet...uz duzno postovanje svih onih koji ih koriste! Svaka vam cast,pa stizete sve!
Sto se tice tih bakterija...ma dajte molim vas! Ako ce se desiti nesto,desit ce se i sa jedim i sa drugim pelenama...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 21:37:09   
treselle
Ja sam za jednokratne i hvala mu ko god ih je izmislio Na danasnjem vremenu ionako imamo malo vremena,vrijeme prebrzo ide,sve je ubrzano,tako da dragocijeno slobodno vrijeme zelim maksimalno da provedem sa svojim bebacem i uzivam sa njim. Jos bi trebala da perem i peglam pelene? - Ne pada mi na pamet...uz duzno postovanje svih onih koji ih koriste! Svaka vam cast,pa stizete sve!
Sto se tice tih bakterija...ma dajte molim vas! Ako ce se desiti nesto,desit ce se i sa jedim i sa drugim pelenama...


potpisujem!user posted image

_____________________________

Mein Sonnenschein

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 21:52:02   
nikka
Ma najzdravije je da nam bebe budu bezpelenaši od rođenja,fino nek kakaju gdje stignu,
guza  na zraku cijeli dan.
Eto još jedna opcija user posted image

(odgovor članu treselle)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 21:59:58   
juni
IZVORNA PORUKA: ElmaB

IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Nije mi padalo na pamet da koristim platnene, iz mase razloga, već nabrojanih.

A što se tiče ekologije .... ko još koristi bicikl, pored automobila?


Ha, ha, ha....user posted image user posted image E, da znas da si mi popravila raspolozenje, pored silnih budalastina kojih sam se danas naslusala! Svaka cast! Od sada molim te na bicikl!!!user posted image



Najsmijesnije mi je poredjenje bicikla i auta user posted image

U Berlinu vecina ljudi ide biciklom na posao, mladi ljudi izlaze navece biciklom, jednostavno spada u prevozno sredstvo i to mi je super. Kad bi svi bili malo vise ekoloski osvijesceni...  !


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 22:18:55   
kristijan
ma najdraže su mi "mame" tipa jedne moje prijateljice koja je rodila dijete radi raje i trudi se max da je to dijete ne smeta u životu tj babe je čuvaju dok ona molim te ide u frizerke i kozmetičarke i ispija kafurine a kad sam joj ja rekla za platnene rekla mi je "evo sad ću ko će to jedva joj i pampers se nakanim presvuć" da ne kažem i to da nije htijela dojiti razlog navodno nema mlijeka možeš misliti i našopaj dijete a ad da bolje spava a ako se slučajno probudi dere se na nju daje joj šta bilo da jede i boli je briga za dijete kako kaže ko će se bakćati oko svega E TE SU MI NAJDRAŽE!!!!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 22:22:10   
stella
Mi koristimo pampers od rodjenja i pokazale su se super.Probali violetu i nije nam se svidjela.
I nimalo se ne smatram losom majkom sto ne koristim platnene.
Postujem ko koristi.
A h B do sada nismo imali nikakvih problema.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 22:26:19   
anitaMO
ja koristim jednokratne tj.pampers a sad mi je bas i drago.imaju humanitarnu akciju tako da znam da sam i pomogla nekome sa kupnjom.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 22:27:40   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: neki

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Kako ste samo sega...Nije mi jasno sto ne date nekome da iznese svoje misljenje,bez obzira sto se ne slaze sa vama?Ja stvarno ovo nigdje nisam dozivjela,da se mame ovoliko prepiru o pelenama npr.Smijesno mi pravo sto su na ovoj temi zaboga svi za jednokratne,a kad se radi o necem drugom,zaboga svim mamama je bitno zdravlje njihove bebe(kad su u pitanju AS,hrana,uh da ne zaboravim omeksivac za ves,a s druge strane koriste vanish za otklanjanje mrlja s bebine odjece,itd,itd)Mislim da su ovakva prepucavanja bas bezveze,neka koristi sta god ko hoce,jednokratne,platnene,pa ionako ih moramo koristiti,pa koje god...Stvarno sam morala napisati koju rijec,pokusavala sam se suzdrzati,ali nisam mogla...Pozzuser posted image


bas si me nasmijala i tako si u pravu.
takode je i visnja u pravu, jer me stvarno ponekad pece.

a mamina cura znade da se meni nezin rad svida i da ja nista nit protiv jedni nit drugi vrsta pelena imam, ja sam se odlucila za jednokratne, i to je za mene ok.
a mislim da ce nam bebe bit i s jednim i s drugim aBd zdrave.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 22:40:50   
dinaa
Koristim jednokratne i nastavicu jer sam zadovoljna,beba nikad nije imala osip osim od violetinih pa njih ne kupujemo a ostale koje smo probali su se pokazale sasvim ok,postujem i misljenje majki koje koriste platnene pelene za svoje bebe one su nasle neki razlog za to i neka nastave,ali mislim da nema potrebe za ubjedjivanjem nekoga za nesto,svi imamo svoje razloge i misljenja za i protiv necega.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 22:46:49   
Pankica
Hajd' i ja da koju napišem na ovu temuuser posted image . Ja sam sve do neki dan koristila isključivo jednokratne pelene. Dugo smo bili na Violetninim, ali nakon sunećenja, babylove DM-ove su mi puno mekše i čini mi se ugodnije za mog bebača. Inače, moja beba ima tu prokletu bakteriju ešerihiju koli, već sam pisala o tome, i neki dan kad smo bili kod pedijatrice, inače, radi se o stvarno iskusnoj doktorici, dugogodišnji je pedijatar, a i koliko sam mogla da vidim, veoma je cijenjena u Sarajevu, rekla mi je da se ešerihija kao i urinarna infekcija jako puno pojavila u posljednjih par godina kod malih beba i što je veoma čudno, kod muške djece, te da je mišljenja da je na tu činjenicu najvjerovatnije i mnogo uticala upotreba jednokratnih pelena. Da ponovim da i ja koristim jednokratne pelene, ali nakon ove konstatacije dr. kao i njene preporuke, počela sam da kombinujem platnene i jednokratne pelene u toku dana. Sigurno da i nemam baš puno slobodnog vremena, da se bakćem s tim platnenim pelenama, ali ako je za dobrobit djeteta, i ne razmišljam o tome da li mi je teško i imam li vremena. user posted image user posted image

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 22:57:36   
dacy
samo da nadoda, da nase Pampers ne smrde, naprotiv imaju ugodan miris...neznam koji vi Pampers uzimate da vam smrdi user posted image

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 23:00:44   
Visnja RR
dacy to je nesto sto sam nekoliko puta spominjala ...valjda je stvar u razlicitim proizvodjacima... i ja uvjek imam pampers koje mirisu...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 23:16:36   
mamina cura
Pankice
Tako mi je zao male guze. user posted image  Draga Pankice meni je uvijek drago kad roditelji koriste platnene ali mi je zao sto se mora takvo nesto desiti da drage mame koriste jednokratne. Budem malo ljuta na to jer ne bih zeljela da se isto desi mojoj curici. Moja pedijatrica je odusevljena platnenim pelenama i ovu modernu varijantu je vidjela po prvi put. Takodjer joj je drago vidjeti nas u slingu. Cak je ponudila i da nas upucuje mamama koje zele platnene.
A moj posao oko platnenih izgleda ovako: perem ih svaki treci dan, na 60 a ponekad na 90. Znaci stavim navecer punu masinu, a ujutro prostrem. Za dan-dva pelene su suhe na obicnom etazeru koji je u sobi. Onda ih lijepo slozim i stavim na policu gdje su mi i ostale krpice za umetke. To je max 60min i to svaki treci dan. Jedini dodatni posao je odlazak sa prljavom pelenom do WC-a umjesto do kante i ispiranje kakice jednom na dan posto zaboravim staviti listic.user posted image  To je to. Nikakvo nenormalno umaranje niti peglanje nije potrebno.
Guza se ne maze nikakvim kremama kad je u platnenim a poslije svakog presvlacenja je stavim na tutu i onda operem vodom. To je to.
Ne mozete reci da znate kako je tesko voziti avion kad nikad niste probale.user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 23:54:38   
boogy woogy
Posto vidim da se svi pitaju ko je izmislio jednokratne pelene, evo vam ime zene kojoj se mozete zahvaljivati svaki dan kad kese pune upisani/ukakani pelena iznosite na smece i koje onda zavrse na divljim deponijama sirom BiH:

- Marion Donovan, britanka, mlada majka nakon Drugog Svjetskog rata je prvi put od zavjese iz tus kabine sasila zastitne gacice koje se stavljaju preko pelena. To je bilo 1946 god.
- 1951 je izmislila prve papirnate i jednokratne pelene.
- Interesantno je ali u pocetku nije mogla pronaci investitora i proizvodjaca za svoje pelene jer su mislili da se ne isplati proizvoditi ih.
- Pokrenula je vlastiti biznis i nakon par godina ga je prodala za tadasnji 1 milion $

http://www.ideafinder.com/history/inventors/donovan.htm


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 8:04:39   
ElmaB
Drago mi je kada vidim da je nas 84 % ZA koristenje jednokratnih pelena!user posted image Kao i Visnja, ne vjerujem u pricu da eserihija i druge bakterije dolaze u koliko se koriste jednokratne pelene. Te i druge bakterije mogu se pokupiti bilo gdje i sigurna sam da jednokratna pelene nije izvor za razmnozavanje istih! Postujem one koje koriste i platnene pelene i to je u redu, ali isto tako me strasno ljuti kada neko zeli na silu davati milijardu razloga zbog kojih, navodno, nebismo trebali koristi jednokratne! Definitivno, je to stvar izbora! Ja sam, licno, za jednokratne!!!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 8:43:03   
salmana
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Drago mi je kada vidim da je nas 84 % ZA koristenje jednokratnih pelena!user posted image


Ja mislim da je ovo jedini forum na planeti gdje se slavi pobjeda gore i po zdravlje losije opcije za dijete.

Mene licno ARGUMENTOVANO u civilizovanoj diskusiji moze svako nagnati da promijenim misljenje, Covjek uci dok je ziv, i samo glupani misle da su najpametniji i da je ono so oni rade najbolje - uvijek ima i bolje i dalje, pogotovo u nauci - medicina/pedijatrija...

Na ovom forumu sam tek registrovana, ali odavno ga citam kao i mnoge druge. Nisam sigurna da mi se svidja ono sta se ovdje zagovara: radimo sta MI mislimo da je najbolje, batali savjete pedijatra, svjetske zdravstvene organizacije....user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 9:14:19   
bebacha
ti si pristalica platneni i po tebi mi koji nismo pristalice smo gore majke i zelimo lose svojim bebama.e pa znas da me nije ni malo briga sta ti mislis.od prvog tvog posta ides mi na zivce.kao da si pokupila svu pamet svjeta.po tebi ako se slijepo ne drzimo neceg mi nismo normalne.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 9:16:41   
ElmaB
Bebacha, ma pusti, neka ima svoje misljenje! Ako, neko misli da je bolja majka jer djeta mota u platnene pelene, neka misli! I jos jednom user posted image za jednokratne!
Ne bih voljela da nam se tema zakljuca, jer me bas zanima koliko malih guza uziva u jednokratnim pelenama!


< Poruku je uredio ElmaB -- 20.11.2008 9:25:02 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 9:42:35   
dacy
Mi stvarno nismo normalne, od neke normalne teme mi uspijemo napraviti veeeliku raspavu, da se tako prepiremo oci u oci bilo bi cupanja kose user posted image
Trebamo se skulirat i rec: Tebi svaka cast sto koristis platnene, jer imas vremena da se bakces oko toga, koristis ih jer mislis da je tako najbolje za tvoje dijete, ja mozda i imam vremena za brigu oko tih pelena ali smatram da su za moje dijete bolje jednokratne.

I to je to, svako je iznio svoje misljenje postujuci ono tudje i nema prepucavanja

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 10:10:18   
camm
glasala sam za jednokratneuser posted image


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 10:18:24   
salmana
IZVORNA PORUKA: bebacha

ti si pristalica platneni i po tebi mi koji nismo pristalice smo gore majke i zelimo lose svojim bebama.e pa znas da me nije ni malo briga sta ti mislis.od prvog tvog posta ides mi na zivce.kao da si pokupila svu pamet svjeta.po tebi ako se slijepo ne drzimo neceg mi nismo normalne.


Sluzeci se internetom zaista mozes pokupiti svu pamet svijeta, sada je to lakse nego ikad! Pa bujrum, ni tebi niko ne brani, prosurfaj malo jaranice, pa nije RR alfa i omega interneta!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 10:21:58   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: bebacha

ti si pristalica platneni i po tebi mi koji nismo pristalice smo gore majke i zelimo lose svojim bebama.e pa znas da me nije ni malo briga sta ti mislis.od prvog tvog posta ides mi na zivce.kao da si pokupila svu pamet svjeta.po tebi ako se slijepo ne drzimo neceg mi nismo normalne.


Ovo je bilo pravo djecije. Pa valjda smo dovoljno odrasle za ovakve izjave. Ja se samo zgrazavamuser posted image  
Ovakvo nesto ne bih bila u stanju ni napisati. Zar ovo ima smislauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 10:26:01   
bebacha
dovoljno ja surfam internetom i dovoljno sam obavjestena o svemu.ali je zalosno kako se neko striktno drzi svega sto pise na internetu i sto pedijatri preporucuju.i onda to sto vise po internetu mislile da su pokupli svu pamet a ustvari su gluplji nego prije.a ko ti kaze da ja samo internet koristim za RR.ali dosta vremena provodim na njemu jer je super forumu osim kad se pojave neke koje misle da sve znaju i da su nanaj mame.ali da ovo neode off topic da ja opet ponovim da ja nemam nista protiv platneni.mozda cu ih s drugim ili trecim djetetom koristit ali sad sam za jednokratneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *