|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Jednokratne ili platnene pelene?


Jednokratne
  81% (59)
Platnene
  18% (13)


Ukupno glasova: 72


(Posljednji glas : 12.8.2011 0:20:50)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 10:27:50   
bebacha
IZVORNA PORUKA: salmana

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Drago mi je kada vidim da je nas 84 % ZA koristenje jednokratnih pelena!user posted image


Ja mislim da je ovo jedini forum na planeti gdje se slavi pobjeda gore i po zdravlje losije opcije za dijete.



ja sam samo protumacila ovaj post.i mislim da svako moze skontat da ona s tim misli da smo lose majke.



_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 10:30:10   
bebacha
stvarno mamina cura nerazumije u cemu je problem.pa prvi njen post je bio napadanje forumasice kad je trazila savjet kako da ubjedi mm da koriste platnene pelene.to po meni nije normalno.svako moze pogledat sta je ona napisala na temi "PLATNENE PELENE

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 10:33:11   
salmana
IZVORNA PORUKA: bebacha

ali je zalosno kako se neko striktno drzi svega sto pise na internetu i sto pedijatri preporucuju.


user posted image  no comment

a zasto onda ti ides pedijatrima (ako ides)? Mozda je bolje da se drzis narodnih lijekova?

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 10:35:30   
mamyca
Nije mi jasno silno prepucavanje viseuser posted image .Fino je Elma kad je stavila temu rekla da napisemo koje pelene nasa djeca koriste i zasto mi mislimo da bi ih trebalo koristiti.Kvarite skroz temu s ovim glupostima.Ko koristi jednokratne nije nimalo losija majka od onih sto koriste platnene.Svak ima svoje misljenje i pravo na izbor.Bezveze je tema otisla na nesto drugo,opustite se i ako ste vec dale komentar ne trebate se vise vracati,jer ako ovako nastavite mogla bi se tema zakljucati,a to ne bih stvarno volila.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 10:59:24   
Alisa.
mamzca,slazem se sa tobom.Nesto su forumasice spremne na svadju.Stvarno  trebate malo ohladit

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 11:01:24   
Amrino
IZVORNA PORUKA: mamyca

Nije mi jasno silno prepucavanje viseuser posted image .Fino je Elma kad je stavila temu rekla da napisemo koje pelene nasa djeca koriste i zasto mi mislimo da bi ih trebalo koristiti.



Zao mi je sto sam ista napisala na ovu temu jer ocigledno nije bio cilj saznati razloge za i protiv...Cilj je bio da se pokaze sta MI tj. vecina mislimo 84% i da se onda jos nekim smijesnim pricama pokusa sve okrenuti da ispadne da je tih (84 % zena toboze "ugrozeno" od strane oni par i da ih neko naziva losim majkama).
Da- mi svi imamo pravo da kazemo sta mislimo a ostali imaju to pravo samo ako im se misljenje podudara sa nasim. Uzas!
Ovo je prava steta za ovaj forum i mnogo mi je krivo sto neki clanovi otvaraju teme upravo s namjerom da stvore negativnu atmoferu, da huskaju jedne protiv drugih ili da se "takmice" sa nevidljivim neprijateljem...




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 11:08:00   
bebacha
dosta vise prepucavanje.Nek moderator izbrise sve komentare koji nemaju veze s temom i hajmo nastavit davat komentare na ovu temu mada mislim da je sve vec receno

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 11:12:20   
Hannah
Ustvari cilj je da svi kažu zašto koriste koje pelene. Ukoliko meni neko kaže da koristi jednokratne zato misli da je jednostavnije i bolje, ja ne mislim da me ubjeđuje da ih počnem koristiti. A postporođajno razdoblje i neispavanost čini svoje. Plus još ako je koja dobila...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 11:13:32   
Alisa.
bebacha,kazes dosta prepucavanja,a ja kako vidim ti se ovdje prepucavas

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 11:17:35   
D_K
drage moje - Amrino vam je pogodila sustinu..
Ova teme je otvorena zbog razracunavanja sa onim koje koriste platnene pelene sto je gnusno.
Sa druge strane vi djevojke koje koristite platnene pelene za svoje bebe ovdje provodite 'teror manjine'' pa se razracunavate sa svima koji jadni i neuki koriste jednokratne pelene pa je i to postalo jednako gnusno..
So - ja cu se okaniti ovih tema da mi moja RR ipak ostane draga i bliska..

(odgovor članu Alisa.)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 11:20:10   
bebacha
ja sam svoje rekla.ja se uopste nisam prepucavala dok doticna salmana nije posla pametovat.hocemol sad prestat sa ovim i ponasati se normalno

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 14:51:53   
Suzana
Amrino i D_K, nakon vasih postova ova tema bi zaista trebala biti apsolvirana. user posted image
I ja se nadam da ce ovakvih prepucavanja biti sve manje, da cemo vise pomagati jedna drugoj sa savjetima i svojim iskustvom, i da se RR nece pretvoriti u mahalaski forum.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 14:59:27   
Blue rose RR
Mahalaški ili ne - znači od nas samih - da li smo mahaluše ili ne - da li svakom loncu hoćemo/moramo/želimo biti poklopac.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 15:39:43   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: salmana

Mene licno ARGUMENTOVANO u civilizovanoj diskusiji moze svako nagnati da promijenim misljenje, Covjek uci dok je ziv, i samo glupani misle da su najpametniji i da je ono so oni rade najbolje - uvijek ima i bolje i dalje, pogotovo u nauci - medicina/pedijatrija...

Na ovom forumu sam tek registrovana, ali odavno ga citam kao i mnoge druge. Nisam sigurna da mi se svidja ono sta se ovdje zagovara: radimo sta MI mislimo da je najbolje, batali savjete pedijatra, svjetske zdravstvene organizacije....user posted image


Na žalost moram reći da si upravu kada kažeš da ovdje počesto nedostaje argumentovanog ubjedjivanja, ali ne bih rekla da je lijepo nazvati glupanima ljude koji imaju svoj određeni stav o nečemu, makar taj stav bio i pogrešan.

Isto tako moram reći i ovo. Ja da sam slušala uvijek savjet pedijatra moja Hana bi pila antibiotik radi trodnevne groznice, i stomačnog virusa koji je za rezultat imao proljev, pila bi kravlje mlijeko od 6 mjeseci...itd itd.

Poštujem stavove WHO, ali nekada mislim da pretjeruju...smiješno mi je propagiranje platnenih pelena, dok u isto vrijeme djeca u Africi umiru radi nedostatka hrane, da ne govorim o nedostatku vakcina. Nekada mi se to čini malo licemjernim.

Ja koristim jednokratne pelena. Koristila sam ih i sa prvim djetetom, nismo imali loših iskustava. Ali da postoje medicinske indikacije da trebamo koristiti platnene, ne bih se libila da ih nabavim, i svoj komoditet stavim u zadnji plan.

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 15:43:23   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: salmana
... Na ovom forumu sam tek registrovana, ali odavno ga citam kao i mnoge druge. Nisam sigurna da mi se svidja ono sta se ovdje zagovara: ...


Ne aludiram ni na šta, ali se isto tako ne prijavljujem na forume koji mi se sviđaju, odnosno u kojem ne mislim učestvovati manje/više.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 15:47:11   
ElmaB

IZVORNA PORUKA: hanabanana


Ja koristim jednokratne pelena. Koristila sam ih i sa prvim djetetom, nismo imali loših iskustava. Ali da postoje medicinske indikacije da trebamo koristiti platnene, ne bih se libila da ih nabavim, i svoj komoditet stavim u zadnji plan.



Apsolutno se slazem sa ovim, jer svi mi svom djetetu zelimo najbolje!



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 20:56:25   
Anoniman
Bravo za jednokratne pelene!!!!!
da li je neko dobio nagradu za to???
Ako nije, mislim da je greska.
Zasto na forumu svi imaju potrbu da se prepucavaju i raspravljaju o tpme ko je bolja majka a ko ne.
Ako neko misli da je nesto super, OK cijenim to i postujem, ali meni je super nesto drugo i neka neko drugi to prihvati.
Pa svako moze reci kako odgaja i hrani svoje dijete i da sve one koji to rade drugacije nazove losim majkama.
Malo sam otisla od teme ali sam imala potrebu da to kazem.
Pozdrav svim mamama, a kad pitate svako dijete ce reci MOJA mama je najbolja na svijetuuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 21.11.2008 1:10:06 >

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 21:25:09   
Aminad
IZVORNA PORUKA: anitaMO

ja koristim jednokratne tj.pampers a sad mi je bas i drago.imaju humanitarnu akciju tako da znam da sam i pomogla nekome sa kupnjom.



e i meni je ovo s humanitarnom akcijom superuser posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 21:38:57   
Aminad
IZVORNA PORUKA: mamyca

Nije mi jasno silno prepucavanje viseuser posted image .Fino je Elma kad je stavila temu rekla da napisemo koje pelene nasa djeca koriste i zasto mi mislimo da bi ih trebalo koristiti.Kvarite skroz temu s ovim glupostima.Ko koristi jednokratne nije nimalo losija majka od onih sto koriste platnene.Svak ima svoje misljenje i pravo na izbor.Bezveze je tema otisla na nesto drugo,opustite se i ako ste vec dale komentar ne trebate se vise vracati,jer ako ovako nastavite mogla bi se tema zakljucati,a to ne bih stvarno volila.user posted image


Ovo je dobro rečeno i slažem se.

Iskreno sve se teže odlučujem napisati bilo šta na bilo koju temu u zadnje vrijeme jer se skoro svaka tema "zakuha". Nažalost! A mislim da za to nema potrebe!

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 21:51:30   
camm
ne znam cemu ovo prepucavanje
zasto dozvolite da vas neko isprovocira koje dosao juce ovde.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
20.11.2008 22:00:44   
kana
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

IZVORNA PORUKA: mamyca

Nije mi jasno silno prepucavanje viseuser posted image .Fino je Elma kad je stavila temu rekla da napisemo koje pelene nasa djeca koriste i zasto mi mislimo da bi ih trebalo koristiti.




Zao mi je sto sam ista napisala na ovu temu jer ocigledno nije bio cilj saznati razloge za i protiv...Cilj je bio da se pokaze sta MI tj. vecina mislimo 84% i da se onda jos nekim smijesnim pricama pokusa sve okrenuti da ispadne da je tih (84 % zena toboze "ugrozeno" od strane oni par i da ih neko naziva losim majkama).
Da- mi svi imamo pravo da kazemo sta mislimo a ostali imaju to pravo samo ako im se misljenje podudara sa nasim. Uzas!
Ovo je prava steta za ovaj forum i mnogo mi je krivo sto neki clanovi otvaraju teme upravo s namjerom da stvore negativnu atmoferu, da huskaju jedne protiv drugih ili da se "takmice" sa nevidljivim neprijateljem...







slazem se,smirite strasti zene!user posted image

samo mi nije jasno kako ima i 17 % za platnene nevjerovatno



< Poruku je uredio kana -- 20.11.2008 22:01:41 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
21.11.2008 2:19:57   
triplemama
Ja koristim platnene jer sin ima atopijski dermatitis a i jako su nam smrdile jednokratne ona prva 3 mj koja smo ih koristili. Ne treba mi nešto puno vremena. Perem svaki teći dan, stavim u sušilicu i to je to.

Nema se razloga raspravljati jer u BiH se nemaju kupiti, a ni vidjeti  platnene i većina majki nikad nije čula za njih, dok jednokratnih ima svugdje pa i u seoskoj maloj prodavnici. Tako da majke uzimaju jednokratne kao nešto normalno i naravno da ih je 81 %.

U svijetu se dosta koriste platnene pa se čak kao u Austriji subvencioniraju od strane opština, a postoje i servisi za pelene koji i peru i dovoze kući.

I ja sam bila skeptična, ali kada sam probala lako sam se odlučila ZA PLATNENE.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
21.11.2008 10:47:20   
kristijan
svi imaju pravo na mišljenje ja sad koristim platnene a prije sam sa starijim koristila pampers i ne mislim se ubiti sad radi toga a jesam licemjerna hauser posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
24.11.2008 13:20:08   
M kao Mama
Ni u jednom momentu nije mi palo na pamet da koristim platnene pelene, život je prkratak da bi ga trošila na pranje, sušenje i peglanje cirka 25 pelene dnevno, kako, evo ovako, jedna pelena direktno na bebu, pa jedna preko i još jedna za široko povijanje,( govorim o onim klasičnim pelenama, a ne ovim kakve pravi mamina cura, u to se ne razumijem, pa ne bih ni da komentarišem), i tako sedam do osam puta dnevno, jer u projesku toliko često mijenjam pelene svom djetetu, mislim mjenjala, sam, ona sada koristi tutu, a po noći ili kada negdje idemo koristimo pampers i izumitelju ovih pelena treba dodjeliti Nobelovu nagradu, jer je spasio  i majku i dijete, majki je dao više vremena da uživa sa svojim djetetom, a ne da se brine oko pelene,  zato glasam za jednokratne pelene, a ta priča oko majki i nemajki je pravo bezveze, pa se počinjem pitati da li ove "majke " kada izvodje djecu vani stavljaju im neke gas maske ili nešto slično na suta, baš me zanima kako ih stite od smoga i svega ostalog što je prozvod automobila, dimljaka i slično, jer ako ćemo pravo i smog i izduvni gasovi štite djeci, pa se vraćamo na početak priče "želim svom djetetu sve najbolje"

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
24.11.2008 13:29:05   
ElmaB
Ma, cinjenica je da koliko god cuvali dijete ne mozemo ga od svega sacuvati. Zato, mislim da to sto dijete stavljamo u platnene pelene ne znaci da ce biti zdravije od onoga koje je u jednokratnim! I jos jednom user posted image za jednokratne!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *