|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prva rijec je... :)
30.3.2009 19:13:27   
sanja.sa
MA-MA, MA-MAuser posted image

glasno i jasno rekao je ma-mauser posted image , ja ga pogledala i pitala sta si to rekao, a on kao da me razumio ponovi ma-mauser posted image

mami naravno srce ko svemiruser posted image


_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu nina20)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prva rijec je... :)
30.3.2009 20:28:38   
adannn
Moja je prvo govorila ba-ba,posle toga ma-ma,de-de,sada dete,vidi,aaajde i kao što neko reče maše mi kad pođem i to objema rukamauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prva rijec je... :)
2.4.2009 22:58:31   
Crvena
IZVORNA PORUKA: teta berta

a vjerujete li u "one" priče kao ako prvo kaže tata bit će drugo dijete muško itd...

Moj sin je prvo rekao ma -ma, a moja druga beba je curicauser posted image Slucajnost nista viseuser posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prva rijec je... :)
2.4.2009 23:02:18   
Crvena
IZVORNA PORUKA: saso


Ja imam malu bebaru kojoj je sada 6 mjeseci pa svaki dan iscekujem da nesto progovori,stalno joj ponavljam po neku istu rijec ali jos nista.Mozda je jos rano ,a mozda sam i ja pozurilauser posted image Zasad jos uvijek samo aaaaauser posted image

Nemoj se opterecavati, uzivaj u svakom trenutku sa svojomuser posted image , vrlo brzo cete iznenaditi svojim prvim ma-ma, da-da ili nesto sl.
Bebe se razvijaju i napreduju individualno, ali sve je to u "5 deka" sto bi rekliuser posted image

Moja princeza vec neko vrijeme govori ta-tauser posted image



< Poruku je uredio Crvena -- 2.4.2009 23:03:19 >


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prva rijec je... :)
3.4.2009 0:19:13   
lely
Moj maleni je prvo rekao ba-ba,onda mama,nana,av-av,đe je,to je to,dalje ne znam jer sad dosta toga zna reci.Doduse on je velllllliki momak user posted image user posted image

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prva rijec je... :)
3.4.2009 0:59:08   
Okarica
Iris već dugo brblja svašta (ma, ma, ma, ta, ta, ta, ba, ba, ba, njam, njam, njam) ali mislim da ništa od toga za nju još nema značenje. Mislim da samo lupeta. Ma-ma govori od petog mjeseca, uglavnom da skrene pažnju na sebe.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prva rijec je... :)
12.4.2009 19:11:16   
Mrva
Adi je poceo sa ba-ba, maloprije je rekao i ta-ta, de-de je takodjer u upotrebe, mada ma-ma jos nije! :)
Ali zato je nekad u 5 mjesecu rekao lijepo i razgovijetno AMA, sto je mozda bilo mama ili Amra, kako se i zovem! user posted image

Svaka mi njegova rijec naprosto miluje usi, ma koja to bila! user posted image


_____________________________

Lovely

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Prva rijec je... :)
12.4.2009 19:22:12   
remzy
moja bebica vec odavno govori bab,mam,amb...i jos nekakve nerazgovjetne rijeciuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prva rijec je... :)
13.4.2009 16:45:17   
Anoniman
Nažalostuser posted image , moja lutkica od jučer ne zatvara usta glasno lijepo i razgovijetno: baba, baba, baba... user posted image
Ali ja mu govorim da se džaba ne raduje jer to ionako nije svjesno!user posted image

(odgovor članu remzy)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prva rijec je... :)
13.4.2009 20:58:42   
Okarica
Da i ja nešto prijavim! Juče sam prostirala veš na balkonu, a mm je bio sa Iris. Kad sam izašla iz sobe u hodniku su me dočakali njih dvoje i njeno MAMA. Tako je ushićeno to rekla u momentu kad je mene ugledala, da sam pomislila da je to ono "mama" sa značenjam. U svakom slučaju, srce mi je zaigralouser posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prva rijec je... :)
13.4.2009 21:22:02   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Shee

Ali ja mu govorim da se džaba ne raduje jer to ionako nije svjesno!user posted image


Tako sam ja MM rekla, tek kada  kaze MAMA, onda je to svjesno i sa znacenjemuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prva rijec je... :)
13.4.2009 21:30:35   
adannn
Uh mojoj je omiljena riječ baba.Ma stalno baba,baba..A neki dan ide prema meni,nasmija se i kaže nekako mazno ''mama''.Ma ljubi mama soju lutkicu...Kao što neko reče svaka riječ njihova je kao najljepša muzika.

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Prva rijec je... :)
13.4.2009 21:37:13   
merimaa
prva rijec je bila *gej*
zatim mama pa tajo


_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Prva rijec je... :)
13.4.2009 21:40:19   
Okarica
IZVORNA PORUKA: merimaa

prva rijec je bila *gej*
zatim mama pa tajo




Merima, što me nasmija.user posted image user posted image user posted image user posted image Sladak je!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Prva rijec je... :)
13.4.2009 21:45:12   
idana_85
Hehe, merima glavni ste. Rijad cesto govori heeeej, mozda je i tvoj mali htio reci gu gu hej pa sklopio user posted image user posted image user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Prva rijec je... :)
13.4.2009 22:13:07   
mamina princeza
sad govorimo vec dosta rjeci - prva je kao sto sam pisla bila babo , mama je dosla dosta kasnijeuser posted image
sad govori hej daj tu .... a bas mi je bilo uzanimljivo pa hajde rekoh da podjelim s vama da sad govori bambo mambo i to bas kako neku svoju pjesmicu:) spojila ona mama i babo da nema ljutnje:)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Prva rijec je... :)
13.4.2009 22:32:48   
adannn
E baš tako,mamb,mamabama,nešto miksauser posted image user posted image To sigurno da se nijedno ne ljuti,upravu si mamina princezauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Prva rijec je... :)
13.4.2009 22:56:26   
boogy woogy
Sjecam se da je prva "rijec" bila ma-ma. Imao je 7 mj. , bili smo na moru i vozio se u kolicima do plaze. Nakon toga je bilo ba-bo i onda je uslijedio period kad je odbijao ista da govori. Sve je pokazivao rukicom i razumio, ali ni rijeci da kaze. Cak smo se poceli zezati da ce biti ko' u vicu sa Crnogorcem koji nije progovorio do 12. god. A kad je sastavio recenicu, svi ga upitase "pa sto bolan nisi ranije govorio", a on ce na to "pa nisam imao primjedbi".

Eh, tako i moj sin od 16 mj. Par puta sam ga "uhvatila" da izgovara goga (noga), gaka (patka), nan (nana), cici (maca), mom  (Traktor Tom).....ali je skrt na rijecima!! Jednostavno, kad vidi moje odusevljenje i da sam ga skontala onda se povuce i nece vise da "prica"user posted image

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Prva rijec je... :)
13.4.2009 23:12:56   
Anoniman
ja sam primjetila kad je niko ne gleda i kad se zaigra da najviše brblja. Pa možda da se i ti ponašaš kao da je to normalno i ništa novo, možda se oslobodi ili te poželi zainteresovati za sebe.user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Prva rijec je... :)
25.6.2009 22:30:37   
Anoniman
napokon od neki dan govori i mama.:))
nisam mogla da zamislim da će to biti tako slatko, uh istopih se.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Prva rijec je... :)
26.6.2009 0:57:24   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: manuela

Pregledala sam forum i ne mogu da vjerujem da ove teme nema.
Naziv teme je dovoljan da shvatite o čemu se radiuser posted image user posted image user posted image


Želim da podjelim svoju radost sa vama jer samo danas čuli prvu riječ od Emira,rekao je fino,glasno i jasno TATA,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
do sada je još govorio DA DA, DAJ,a danas nas iznenadio sa TATA i DEDA.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Očekujem da se jave sve mame koje su to već prošle i da napišu koju je prvu riječ izgovorila njihova beba,i naravno mame koje će uskoro čuti prvu riječ svog zlata pa da zajedno podijelimo tu radostuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Mlada ma

Mom malom Janu je prva rijec bila baba a dan poslije deda to je izgovorio sa 7 mjeseci.Poslije sa 9 mjeseci je izgovorio tata a da cujem mama morala sam da cekam jos do 10.
Sad jos malo pa ce mu 11 mjeseci i svasta je naucio govpri i daj,da,ajd i kaka.....................ma svasta.........




IZVORNA PORUKA: mnn

moj maleni ima 1,5mjesec i več broji da da...gu gu...tako je sladak kad broji.nadam se da če reči prije mama nego tata...ipakje mama više sa njim... user posted image  voli slušati kad mu se priča a muziku obožava.


IZVORNA PORUKA: juni

Prva Emilova rijec bila je google user posted image , necete mi vjerovati, fino i razgovjetno izrecena. Odavno govori mamamamamama a mama se topi user posted image
Ima tu jos rijeci ali one su nebitne user posted image (da me sad MM cuje).



IZVORNA PORUKA: medic slatki

Mom Fatihu je prva rijec bila baba, kada se probudi samo kroz plac govori mama, mama.user posted image


IZVORNA PORUKA: teta berta

Nama je prva riječ bila tta, jaaaaaako rano jednostavno joj izletilouser posted image  A onda sa 6 mj. baba, mama, sada svašta najviše baja... Mislim da tema postoji i zove se prva riječ je...


IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Mom Tariku je 9,5 mj, a prva rijec mu je dada, a izgleda da tako men zove, pa deda, tata, baba, ali mama nikako neceuser posted image


IZVORNA PORUKA: slono

Imamo bebicu od 6 mjeseci i cekamo prvu zvanicnu rijec, iako se tu vec nesto nagovjestava.
Ali moj stariji sin je osim tih uobicajenih ma-ma, ta-ta, na-na, imao jednu rijec koja me tako nasmijala i onda sam pocela da zapisujem njegove rijeci i u nastavku znacenje.
Presvacila sam ga i dirala po pupi, a onda je on rekao PAPAK, i ponovio to vise puta. Smijala sam se i rekla muzu da je to sigurno cuo od njega dok se vozimo autom.
Medjutim , to je ipak bio PUPAK, jer sam ga dirala po pupku i stomacicu.
Od tada, ima takvih bisera sa rijecima. I dan- danas premece slova, a u skolu ce na jesen. A ja sam godinama zapisivala njegove bisere. user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: milenium

moj je sa 6 mj rekao baba,sa 7 tata sa 9 mamauser posted image


IZVORNA PORUKA: tap3ah

3 i pol mjeseca i prva je bila:

agggguaaaaeeeer
user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: emma.L

Nedavno je fino za tatom 3 puta ponovila 'tata' i još se smije kad se on obraduje i počne je gnjaviti user posted image .
Prije toga je mom tati 2 puta rekla 'dida', ali to je bila čista slučajnost, jer nitko u familiji ne govori 'dida', nego 'dedo'. Ma to joj je izletjelo od onog stalnog 'dadadada' što ponavlja, pa valjda bila varijacija na temu. Naravno, čovjek samo što nije zaplakao, LOL.
Mame još nigdje, ali nema veze, samo nek moja sreća progovori, pa makar mamu zadnju zovnulauser posted image .


IZVORNA PORUKA: jassa

Prva rijec joj je bila "ba ba", ali mislim da to nije imalo smisla i zato je ubrzo nakon toga izustila"mama", i evo vec dva mjeseca samo zove "mama, mama", po cijeli dan....Inace ima i drugih rijeci kao sto su"tata, keka, deda, nena", pomalo nerazumljivo, ali nama ipak najdraze na svijetu.


IZVORNA PORUKA: mila81

Muhamedova prva rijec je bila ba-ba, i to je ponavljao nekliko dana, da bi odmah poceo de-da, daj, ne, ne, i jos nekih slatko nerazgovjetnih, da bi na kraju ponosna majka docekala da cuje ma-ma, ali je to sad cesto ali samo ako kiska oko zubica ili place zbog neceg dugoguser posted image Bravo za nasu malu rajuuser posted image



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Prva rijec je... :)
30.11.2009 7:54:21   
Anoniman
Za razliku od kcerke koja je s godinu bila prava brbljivica, malac je prvo zvao babo i deda, na opstu radost babe i djeda (lud je za djedom)
A sad, kao preko noci, poceo je pravo brbljati, cak je sastavio dvije rijeci-"neeeema pape"-- nema kape, papa mu znaci i kapa i hapa samo sa razlicitim akcentom, naravno mama, keka, nana, amina(amidza), seka, neće, oće, daaaaaaaj, ne ne, nana, ato (auto), ten ten (ben 10), doda (dora), titi (kitty), go (lopta), i naravno Dzeko, kad vidi vatru kaze žiž-žiž,.....
Za carape i pape kaze papce, supa mi je supica, ...ma pravi brbljivac, kad kaze neku rijec mi se samo pogledamo jer je bas preko noci poceo pricat.
A meni je najsimpticnije kad kaze đe? i nema, onda stane i izvrne rukice i onda se pukne po nogicama, a to mu znaci "sta cemo sad"user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Prva rijec je... :)
30.11.2009 10:09:45   
veeseelaa
mašalla napredne djece, čuj sa 3, sa 6 mjeseci i 7 počeli da pričaju
a naučnici vele da to bebe mogu tek oko godine danauser posted image  al šta oni znaju



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Prva rijec je... :)
30.11.2009 10:13:13   
bebano
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mašalla napredne djece, čuj sa 3, sa 6 mjeseci i 7 počeli da pričaju
a naučnici vele da to bebe mogu tek oko godine danauser posted image  al šta oni znaju




user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Prva rijec je... :)
30.11.2009 11:32:06   
Anoniman

Moj zove "mama" samo kad je gladan i to kmezavo i to je počeo sa 7mj. ali najčešća riječ koju koristi je "Kaka" i "Ne-ne" koji god da predmet uzme u ruke, sad me svi zezaju da ništa ne dam djetetu...(sad nam je 10,5mj.)
A znamo još reći pa-pa, daj, et, baba, teta-tetka, pata-patka...a ponekad nas iznenadi ponovi neku riječ za nama.

(odgovor članu bebano)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *