|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolan rast zubića naših beba
4.11.2012 19:55:00   
Lulu_08
Mojoj bebici je vec mjesec dana haos od desni u toku, poslednjih 10 dana jako slabo spava, budi se svakih sat-dva u toku noci i doji i u toku dana slabo spava i jaaaaaaako puno bali. Od prije mjesec dana su se ukazale dvije crtice gdje ce aBd izbiti donje jedinice, a od prije par dana se bijela crtica na lijevoj strani rasirila (desni se sire da izadje zubic) i posivila. Tako je i sa starijom bilo medjutim nije ovako imala probleme sa spavanjem zbog toga. Od sutra cilibar ide u akciju opet aBd, zaboravili smo ga proteklih dana stavljati nazalost. I da, imamo 3 mj i 3 sedmice

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Bolan rast zubića naših beba
4.11.2012 20:01:06   
R&T@
Lulu, bas su joj rano krenuli...

Za djevojcicu i za mamuuser posted image ...
da izdrzite obje rast bisera...

Jesi li probala Dentinox kapi?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Bolan rast zubića naših beba
4.11.2012 20:03:48   
Lulu_08
Jesam mila nisu pomogle, pokusavam ovih dana sa Osanit granulama aBd sutra opet cilibar u akciju. A jeste rano, a i starija je sa 3,5 mj dobila prva 2. Jesu zubate zube zubave haha.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Bolan rast zubića naših beba
4.11.2012 20:06:52   
anđelo
LULU HOĆEŠ LI TI KUPOVATI ĆILIBAR,JEL TO STVARNO POMAŽE

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Bolan rast zubića naših beba
4.11.2012 20:51:26   
Lulu_08
Necu kupovati imam od starije sto sam koristila prije 4 god. A sa starijom je pomogao pravo, sa mladjom cu tek vidjeti user posted image .

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Bolan rast zubića naših beba
5.11.2012 13:54:23   
Sandrich
Lulu bas su rano krenuli zubici..uhhh...i nas su poceli muciti sa nepuna tri mjeseca i konstantno to traje....bol,nespavanje pa evo sad ce pola godine...zasad su nam 4 izbila...ja svom navece nekad dam paracetamol kad ima bas jake bolove....inace nam nista ne pomaze,,,,cilibar nula bodova...gelovi,osanit samo privremeno ga smire al opet dobro je i to, bar mu pomogne da ponovo zaspi.

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Bolan rast zubića naših beba
17.11.2012 18:19:18   
Dd
Evo i mene konacno da nesto napisem na forumu... ;)
I nas muce zubici...Drugi sin ima 9 mjeseci i ima vec dva lijepo iznikla zubica (donje jedinice).
A sada su mu izbile gornje dvojke...Cudan redoslijed nicanja, ali eto. Desne su crvene, i staklaste. Gornje jedinice
se skoro vide vani...A on muku muci; stalno bi dojio (i usput me grickao), malo spava, kenjka...Slabo se smije...a to mi nedostaje

A starijem sinu prije dva dana ispao je prvi mlijecni zubic. Sam se isklimao. Ispala je donja desna jedinica; ona sto je prva i narasla.

Vazda neki dever oko zbuica



_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Bolan rast zubića naših beba
19.11.2012 22:11:59   
Dd
I jos nesto, uzasno skripi zubicima. Brrr...jezovitouser posted image user posted image

_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Bolan rast zubića naših beba
22.11.2012 20:26:44   
yasemin
mooj bebi je 5 puni mjeseci ima malo temperature 37,3 do 37,5 ( rektalnmo i na cucu se poklapa) bali nenormalno siperak ne može biti 5 minuta suh , da li su vaše bebe imale temperaturi kad su im nicali prvi zubi?

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Bolan rast zubića naših beba
22.11.2012 22:54:16   
Dd
Evo mom bebacu "prokinula" tri zubica istovremeno (gornje jedinice i gornja lijeva dvojka) i dobio je temperaturu, pa i do 38,5. Nije balio, ali rukica je konstantno u ustima ;)


_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Bolan rast zubića naših beba
23.11.2012 9:01:04   
Lulu_08
Bas su zlocesti zubici, nas muce pravo. Prva lijeva jedinica joj je nikla nesto prije 4 puna mj, i donja je istovremeno krenula ali ravno 2 sedmice probija vec, u medjuvremenu je lijeva vec "velika" a desna jos uvijek probija. Bas slabo spava skroz nikako duze od 2 sata u komadu ne moze spojiti. Sinoc sam joj dala malo paracetamola, nije pomoglo nazalost.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Bolan rast zubića naših beba
8.12.2012 20:09:20   
Bebica11
Evo i moja kcerkica dobila malo temperature, prva dva zubica (donje jedinice- poceli kasno nicati) su izbili bez problema, danas je probila gornja grebe jednim malom spicom a ima blagu temp, ja joj nisam davala paracetamoluser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Bolan rast zubića naših beba
28.1.2013 21:14:06   
sprinter
lijepo vi svi pričate o mukama s nianjem zubića a ja se pitam kad će mojoj djevojčici proviriti zubić.neki dan je napunila godinu dana i nama niti jednog zubauser posted image .samo na mjesti gdje su očnjaci imaju dvije bijele točke napete kao da će oni prvi izviriti i to je sve.ima li netko sa sličnim iskustvom.ja imam osječaj da sam ja nešto kriva za touser posted image ...možda što nisam unosila kalcija u trudnoći (nikad ne pijem mlijeko i neisam ljubitelj mliječnih proizvoda).

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Bolan rast zubića naših beba
28.1.2013 21:20:26   
R&T@
Na ovoj temi imas iskustva mami sa nicanjem prvog zubica

http://www.ringeraja.ba/forum/m_71674/mpage_1/key_/tm.htm#71674

Da te utjesim: ja sam luda za mlijekom i svim m. proizvodima, pa je moja djevojcica dobila prvi zub vrlo kasno...
a svi su joj cvrsti i jaki...

Da dodam: nikada nije balila i izrasli su joj bez temperature i nervoze...
Valjda bila dovoljno "stara"user posted image

< Poruku je uredio tajra -- 28.1.2013 21:21:28 >


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu sprinter)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Bolan rast zubića naših beba
28.1.2013 23:24:44   
teacher75

IZVORNA PORUKA: tajra

Na ovoj temi imas iskustva mami sa nicanjem prvog zubica

http://www.ringeraja.ba/forum/m_71674/mpage_1/key_/tm.htm#71674

Da te utjesim: ja sam luda za mlijekom i svim m. proizvodima, pa je moja djevojcica dobila prvi zub vrlo kasno...
a svi su joj cvrsti i jaki...

Da dodam: nikada nije balila i izrasli su joj bez temperature i nervoze...
Valjda bila dovoljno "stara
"user posted image

i kod nas ovako, prvi zubic izasao tek sa 14 mjeseci

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Bolan rast zubića naših beba
29.1.2013 20:02:57   
sprinter
hvala vam.utješile ste me.valjda će barem oni očnjaci ubrzo izbiti.bolje i oni prvi nego nikakviuser posted image .usput da pitam-treba na vakcinu jer je napunila godinu dana pa mi nekakva jaja spominju da joj dajem zbog moguće alergijske reakcije.koliko dana treba davati.jela je već cijelo jaje par puta i nisam primijetila ništa neobično.a valjda me doktorica neće peglati zbog zubića da ide na pretrage.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Bolan rast zubića naših beba
11.2.2013 20:49:18   
sprinter
bile smo na vakcini i kaže doktorica da moraju izrasti zubići,ne mogu ostati vječno sakriveni i da se ne zamaram s tim.pa valjda će uskoro zabijeliti se.

(odgovor članu sprinter)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Bolan rast zubića naših beba
27.3.2013 16:48:14   
ajla86
6 mj ima curica i grebe nas zubic...nema temperature al zato imamo ceste i tecne stolice....
dajem caj,vodu...koji sokic treba davati....

(odgovor članu sprinter)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Bolan rast zubića naših beba
27.3.2013 20:00:51   
sprinter
ljudi moji konačno se pojavio prvi zubićuser posted image user posted image user posted image user posted image .i to očnjak.user posted image user posted image .na jednij strani.ja ga isam ni osjetila jer je to stoički podnijela.a ne znam kako je njioj jer se desni bijele i svi bi sad joj izbijali.uglavnom danas je bebaču 14 mjeseci i 2 dana i prvi zub se pojaviouser posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Bolan rast zubića naših beba
28.3.2013 16:39:25   
Crnkica
mojoj zlatici su već nikla dva gornja zuba prije 7 dana,
i nije imala temperaturu niti bilo šta drugo,
međutim sinoć je imala i uz to po malo povraćala,
odnosno stjela je da doji međutim kad stavi siku
u usta dobije nagon da povrati.

stavljam joj po pola
lupocet čepića svakih 5-6 sati s ti da se temperatura
vraća i danas.
da li je to zbog zubića ili možda da nije prehlađena jer
joj istovremeno curi i nos i na okice idu suze???

(odgovor članu sprinter)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Bolan rast zubića naših beba
30.3.2013 0:33:50   
ajla86
ako je smanjen apetit sta raditi?
grebe zubic,desni neda dotaci....tecna stolica,slabije jede jel to za dr ili je to "normalno"

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Bolan rast zubića naših beba
30.3.2013 14:23:56   
sprinter
kod moje je slična situacija.moram joj dti nešto da se zabavi dok jede jer u suprotnom samo okreće glavu.prije desetak dana je imala nago da povrati kad joj stavim hranu u usta (naravno slatkiše je rado jela).sad je malo bolje ali ipak nisam zadovoljna.desni ne da ni pogledati a što se tiče stolice,nisam primijetila neke promjene.pričekaj još malo pa onda idi doktoru.vidi gubi li na težini.koliko je bebi?

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Bolan rast zubića naših beba
30.3.2013 23:02:59   
ajla86
moja na kasiku super jede,al imamo 1 cvrsti obrok....flasica je valjda uvrijedi sta li....morat cu i drugi obrok uvesti....
sve je tobro,moja prijateljica je deverala sa zubicima...svaki zubic 3-4 dans po 39 temp. imo malac...ma muke isusove su to bile.....

(odgovor članu sprinter)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Bolan rast zubića naših beba
30.3.2013 23:06:40   
M kao Mama
starija dbila prvi zub sa 14 mjeseci, osjetili snimo, bilo je dana kada višid va, tri nikla, ona sve to na nogama, stoički, nit temp, nit proliv,

evo i ova mala sad će joj deset mjeseci, kao da se nešto bijeli, ali nije još probilo, jedino moj nekada obrazi budu rumeni i danas su joj malo rukice bile vruće, ali ogrlica od ćilibara je talno oko vrata, da li zaista ima efekta ili ne vidjet ćemo uskoro, ali mašala za sada je super, e jedino moj mobitelje nastarado jer joj godi da trlja desni, i uhvatila samje noćas kako doguzelja do iviće od braćnog i "oštri" desni,

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Bolan rast zubića naših beba
30.3.2013 23:49:37   
Crnkica
moja evo nekoliko dana samo povraća valjda je od zuba jer nije bolesna
,jutros se tako nadojila i kad se okrenu na jastuku sve povrati.danas je samo dojila,nije ništa od čvrste hrane jela,okreće glavu..

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *