|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
2.7.2011 12:23:45   
babina beba
IZVORNA PORUKA: Noor

Po zakonu Opca bolnica ima pravo traziti te nalaze. Da ne spominjem da dokumentaciju moras skupiti i predati prije poroda (a kad sam vidjela koji papiri mi trebaju zamantalo mi se :) ), pa onda cetvrtkom zasjeda komisija i tad se odlucuje hoce li ti izaci u susret ili ne. Mislim, ne znam da su ikoga odbili, pogotovo ako su nalazi uredni, ali mi je inace sva ta procedura besmislena, pogotovo jer se to sve radi u zadnjem mjesecu trudnoce. A sad jos oko ovih reagensa... Da barem Zavod za zdravstvo refundira te troskove, medjutim to za njih nije nesto sto spada u medicinski opravdane intervencije, vec slobodan izbor pacijenta. kako god, da znate sta vas ceka ukoliko se odlucite na pohranu maticnih celija, ili porod u vodi, za koji takodjer trebaju ovi nalazi.



Noor, neznam odakle tebi toliki papiri za ispuniti. Ja sam u  Opstoj bolnici u Martu ove godine ispunila dva papira sa par pitanja i to je to od dokumentacije in na jednom od njih treba potpis i muza. Najbolje je kod doktrora koji se Vas vodi da Vam objasni. Sto se komisije tice ona je cetvrtkom kad i dolaze i svi ostali koji cekaju operaciju ili sta vec. I to brzo ide, uzmu papire ti sacekas u hodniku i to je to. Kad zavrse daju ti papir da je ok(naravna ako su nalazi ok) i da nakon uzimanja celija 50 km.  A svi nalazi koje sam dobila u vojnoj da izvadim su u laboratoriji u Luzanima kostali 395 KM!

< Poruku je uredio babina beba -- 2.7.2011 12:24:32 >

(odgovor članu Noor)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
13.9.2011 21:12:15   
rose
u novembru 2010 u opcoj bolnici nista od nalaza nije trebalo (mada sam ja imala dio radi poroda u vodi koji nije realizovan)i jedni papir koji sam potpisala na putu od sale do sobe je da oni nisu zaduzeni za transport uzorka.....bas se dosta promijenilo od tada


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.9.2011 8:17:10   
emma.L
Može li mi netko pojasniti do kraja proceduru u Vojnoj, najnovije informacije, molim vas?
Nedavno se porodila kolegica MM-a koja mi je pokazala formulare iz Vojne koje trebaš popuniti. Koliko sam shvatila, s popunjenim formularima potpisuješ ugovor sa CS-om i preuzimaš set.
Moja pitanja su:
Kako znati koji dr. i babica će biti na porodu? Jedino da grah bacam, a to je jedno od praznih mjesta za popuniti user posted image .
Ako se nalazi rade na transfuziologiji, gdje su oko 200 KM kako nam reče ova žena koja je gore vadila nalaze, moram li se naručivati u svoju ambulantu porodične medicine po uputnicu za to ili je dovoljno otići sa ovjerenom knjižicom i ugovorom direktno gore (ovo bi bila velika ušteda živaca i vremena)?
Za koliko dana budu nalazi gotovi? Ovo me zanima i za transfuziologiju i za Lužane?
Ja sam prošli petak htjela do bolnice i polako početi sve, ali se prvo dijete razboli, pa ja postadoh invalid od nedjelje, baš čovjek ne može ništa ostaviti za kraj i planirati da će biti ok user posted image .
Zaista mi neprijatno ženu zivkati jer je u biti i ne znam, a pomoglo bi da znam ove detalje.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.9.2011 8:36:14   
babina beba
Ja sam na preglede u 9-om mjesecu isla sve u dezuri pa sam ove papire ispunila tek kad sam na komisiju otisla. Na komisiju kad ides trebaju ti nalazi.
Mjesto za babicu i doktora ostavis prazno to ce oni upisati kad se porodis!
Nalazi u Luzanima se cekaju od 7-10 dana! Set od CS sam preuzela puno prije nalaza i papira u Opstoj. kad uplatis oko 200 eura (ako se sjecam) onda dobivas set.
Znaci ja sam prvo uzela set, pa vadila nalaze, pa u vojnoj papire potpisivala!
Sretno

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.9.2011 8:41:01   
emma.L
Hvala ti puno, ovo me je i zbunjivalo jer smo dobili info da s papirima iz bolnice potpisujem ugovor sa CS-om i to mi je bilo skroz nelogično. Dakle, imam još vremena da se pokrenem i stignem sve.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.9.2011 9:04:48   
mamina princeza
emma_L posto sam bila nedavno na sastanku s njima i posto ih trenutno ispitujem svasta evo sto ja znam a tebi moze biti mozda od koristi. Meni je djevojka koja radi u cryo saveu rekla da ne treba svih onih sedam nalaza sto pise u vojnoj.. to ipak treba mozda provjeriti sa svojim doktorom. Neophodni su Anti Hiv, HbsAg, Anti HBC, Test na sifilis dok po tome ostali ( Anti CML, Anti HCV, Anti HTLia) nisu , cak se jedan ne moze nigdj eu bosni navodno uraditi. Mozda abina beba ti znas nesto ovome da lis i ti sve vadila ili ???? Ja to tek istrazujem.

Onda - kao najjeftiniju varijantu privatnog vadjenja nalaza su mi naveli al Tawil polkliniku gdje ti potrebni nalazi dodju oko 120 KM. Nisam u toku sta se placa na transfuziologiji ?

I molim te kad sve zavrsis EmmaL d ami napises karatko ili ovdje ili na pp ili bilo gdje kako si izvadila te nalaze jer mi se to sada cini nesto komplikovano a ti ces biti friska a eto abd i mene uskoro u ovu situaciju.

I da jel provjerno da na DIPU nema reagensa ni sada??? Trebalo bi mozda i tu informaciju provjeriti jer nekad ih ima nekad ne koliko sam upucena.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.9.2011 9:11:24   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

emma_L posto sam bila nedavno na sastanku s njima i posto ih trenutno ispitujem svasta evo sto ja znam a tebi moze biti mozda od koristi. Meni je djevojka koja radi u cryo saveu rekla da ne treba svih onih sedam nalaza sto pise u vojnoj.. to ipak treba mozda provjeriti sa svojim doktorom. Neophodni su Anti Hiv, HbsAg, Anti HBC, Test na sifilis dok po tome ostali ( Anti CML, Anti HCV, Anti HTLia) nisu , cak se jedan ne moze nigdj eu bosni navodno uraditi. Mozda abina beba ti znas nesto ovome da lis i ti sve vadila ili ???? Ja to tek istrazujem.

Onda - kao najjeftiniju varijantu privatnog vadjenja nalaza su mi naveli al Tawil polkliniku gdje ti potrebni nalazi dodju oko 120 KM. Nisam u toku sta se placa na transfuziologiji ?

I molim te kad sve zavrsis EmmaL d ami napises karatko ili ovdje ili na pp ili bilo gdje kako si izvadila te nalaze jer mi se to sada cini nesto komplikovano a ti ces biti friska a eto abd i mene uskoro u ovu situaciju.

I da jel provjerno da na DIPU nema reagensa ni sada??? Trebalo bi mozda i tu informaciju provjeriti jer nekad ih ima nekad ne koliko sam upucena.





samo da potvrdim ovu informaciju koju nam je djevojka iz Cryo save dala na druzenju ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.9.2011 9:12:40   
babina beba
Ja sam izvadila sve sto u Vojnoj traze i to u laboratoriji u Luzanima i kostalo je oko 395 KM, ceka se od 7-10 dana!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.9.2011 10:19:51   
mamina princeza
E sad bas ne znam ... nama rekose da ne mogu uopset igdje neki da se izvade i bas mi na mail poslali da se vade samo ovi - tacno zaokruzeni ..... pricekacu jos malo da vidim kako ema i ostale pa cu ih optet pitai sta cu sigurno sam im cesta s pitanjima al ko kad je kod nas sve nesto komlikovano. Ja seobradovah da za 120 mogu rjesiti te nalaze ... a vidjecemo opet, pitacu i doktora al bar kad budem jedno 7 mjesec:))

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.9.2011 11:35:20   
emma.L
Zvat ću Al Tawil popodne i raspitati se, pa javiti što sam saznala. Čula sam i da transfuziologija nema baš sve reagense a ova kolegica MM-a je za nalaz kod njih (ne znam potpun ili ne) platila 200 KM. Naravno da ću napisati kako smo mi to uradili, nadugo i naširoko. Uglavnom, popodne idem potpisati za kredit da odnekud krenem. Sutra sam planirala uzeti taj set i potpisati sa Cryosave-om ako mogne bez ovih papira iz bolnice i nalaza. Uglavnom, izvještavam redovno.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.9.2011 11:46:01   
emma.L
Eh evo prvih informacija user posted image : Al Tawil radi prvih 6 testova po 20 KM svaki a imaju informaciju da nigdje u BiH trenutno nema reagensa za ovaj Anti HTLIA/II. Upozoravaju samo da se provjeri sa organizacijom koja pohranuje ćelije je li moguće pohraniti ih bez tog nalaza. S obzirom na ovo što Višnja napisa, valjda im je ok ovo što se može dobiti. Svaki radni dan je moguće uraditi to od 9 do 3  bez najave i nalaz je gotov za 20 minuta (tu ja ostadoh zbunjena user posted image , pitam zašto onda drugima treba 7 do 10 dana za isto to, kaže žena 'ne znam, vjerujte').

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.9.2011 12:17:11   
babina beba
IZVORNA PORUKA: emma.L

Eh evo prvih informacija user posted image : Al Tawil radi prvih 6 testova po 20 KM svaki a imaju informaciju da nigdje u BiH trenutno nema reagensa za ovaj Anti HTLIA/II. Upozoravaju samo da se provjeri sa organizacijom koja pohranuje ćelije je li moguće pohraniti ih bez tog nalaza. S obzirom na ovo što Višnja napisa, valjda im je ok ovo što se može dobiti. Svaki radni dan je moguće uraditi to od 9 do 3  bez najave i nalaz je gotov za 20 minuta (tu ja ostadoh zbunjena user posted image , pitam zašto onda drugima treba 7 do 10 dana za isto to, kaže žena 'ne znam, vjerujte').

Neznam sto daju lazne informacije, kad sam ja nalaz uradila u Martu lab Luzani bez ikakvih problema. Jesu skuplji ali ljudi rade! Pokazala im listu nalaza i ljudi uradili. Da nisma imala kako bih inace prosla komisiju kao i trudnice poslije mene koje su se poradjale u vojnoj bolnici i ostavile celije!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
30.9.2011 7:37:54   
emma.L
Preliminarni odgovor i na ovo. Sinoć smo zvali ovu kolegicu MM-a koja je na DIP-u radila nalaze. Nisu imali sve reagense i uredno su potpisali za uzimanje uzorka. Još ne znam je li se što promijenilo u zadnja dva tjedna, ali ako jeste, znat ćete u ponedjeljak kad ja odem sa nalazom da predam papire.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
30.9.2011 15:12:16   
emma.L
Eh ovako, jutros smo finalizirali ugovor sa Cryo Save-om i platili kaparu za set.
Za one koji su preuzeli njihovu fasciklu sa uputama, flajerima od banaka ugovorom i sl... unutra se nalaze i podaci o klijentu. To smo mi popunili prije sastanka s njima danas, a ugovor smo tamo popunjavali. Odmah smo dobili i uplatnicu i račun za avans, tj. set, pa smo uplatu izvršili odmah u prizemlju Unitica u banci. Kad dobiju potvrdu da je novac na računu, zvat će nas da preuzmemo naše kopije ugovora i set ili da nam dostave na adresu.
Ponovo sam pitala za Al Tawil i to što fali onaj jedan nalaz, uvjeravaju nas da nije nikome do danas napravljen problem oko toga. Nalazi jesu 120 KM i gotovi su za 20 minuta.
Zatim, djevojka nam je isprintala i tri formulara za bolnicu (dakle, oni formulari koje biste dobili na šalteru u bolnici) koji se uz ugovor i nalaze predaju četvrtkom oko 12-12:30 u Vojnoj na komisiju. To nas čeka naredni četvrtak.  
To bi bilo to, za sva dodatna pitanja sam tu. U četvrtak mogu napisati šta i kako ide sa tom komisijom, ali kako nam ova djevojka reče (grozno, ne upamtih ženi ime), oni uzmu papire i nakon 15 minuta iziđu sa potpisanim odobrenjem koje se onda donosi na porod uz taj set.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
30.9.2011 16:00:02   
babina beba
upravo citam u avazu da ima neka future health biobankm medimpex doo za sarajevo isto rade kao i cry save, samo nepise im cijena

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
1.10.2011 19:52:10   
Sandrich
Ukoliko neka zenica iz Tuzle ili okolice bude pohranjivala MC molila bih da ovdje napise sta sve treba, procedure i sve vezano uz to.hvalaaauser posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
1.10.2011 19:58:02   
Visnja RR
Sandrich a ako hoces mozes se naci negdje u TZ sa ljudima iz CRYO oni ce rado doci na jednu kaficu i sve ti potanko ispricati...mozes doci sa muzem ili s kim zelis ...ili sama user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
1.10.2011 20:15:49   
Sandrich
Pa to bi bilo super Visnja, al voljela bih da sacekam muza da dodje u novembru  pa da zajedno odemo. Mogu li se tad tebi javiti?

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
1.10.2011 20:28:35   
Visnja RR
Ok user posted image kad dođe javi se

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
6.10.2011 14:08:55   
amrica
Ja sam iz Tuzle i interesuje me kako to funkcioniše...koliko košta ukupno sve...da li je neko iz Tuzle skoro pohranio ćelije i može li mi neko u pp poslati broj  Cryo Save saradnika u Tuzli.
Hvala


_____________________________

Amar 01.07.2007.

???? 29.03.2012.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
6.10.2011 15:11:47   
emma.L
IZVORNA PORUKA: emma.L

Eh ovako, jutros smo finalizirali ugovor sa Cryo Save-om i platili kaparu za set.
Za one koji su preuzeli njihovu fasciklu sa uputama, flajerima od banaka ugovorom i sl... unutra se nalaze i podaci o klijentu. To smo mi popunili prije sastanka s njima danas, a ugovor smo tamo popunjavali. Odmah smo dobili i uplatnicu i račun za avans, tj. set, pa smo uplatu izvršili odmah u prizemlju Unitica u banci. Kad dobiju potvrdu da je novac na računu, zvat će nas da preuzmemo naše kopije ugovora i set ili da nam dostave na adresu.
Ponovo sam pitala za Al Tawil i to što fali onaj jedan nalaz, uvjeravaju nas da nije nikome do danas napravljen problem oko toga. Nalazi jesu 120 KM i gotovi su za 20 minuta.
Zatim, djevojka nam je isprintala i tri formulara za bolnicu (dakle, oni formulari koje biste dobili na šalteru u bolnici) koji se uz ugovor i nalaze predaju četvrtkom oko 12-12:30 u Vojnoj na komisiju. To nas čeka naredni četvrtak.  
To bi bilo to, za sva dodatna pitanja sam tu. U četvrtak mogu napisati šta i kako ide sa tom komisijom, ali kako nam ova djevojka reče (grozno, ne upamtih ženi ime), oni uzmu papire i nakon 15 minuta iziđu sa potpisanim odobrenjem koje se onda donosi na porod uz taj set.


Dakle, otprilike je ovako. Danas sam s nalazima, potpisanim ugovorom, kopijom računa od Family Plus-a i popunjena tri formulara za bolnicu otišla u Vojnu. Komisija je od 12:30 sati, ali danas je baš bila gužva. Iako su počeli primati već oko 12:10, ja sam završila tek oko 1 sat sve.
Na protokolu stanete u red, oni pitaju tko je za komisiju i za što (carski, porod u vodi, matične), uzmu papire i zdravstvenu knjižicu i sačekate u čekaonici. Nakon 15 minuta vas prozovu i ja sam dobila nazad knjižicu i "Saglasnost za uzimanje krvi iz pupkovine " i "Odluku o plaćanju 50 KM za uslugu uzimanja krvi iz pupkovine". To se predaje na porodu uz set, valjda oni čuvaju ova tri formulara i popune ime doktora i babice, te datum poroda na njima. Ja samo planiram napomenuti na porodu da je kod nas i pupčanik, ne samo krv, jer to vidim nije nigdje naznačeno, vjerojatno je jedinstven formular.
Nitko nije pitao zašto onaj 7. nalaz nije urađen, valjda i oni znaju razloge. Dakle, Al Tawil može uraditi 6 nalaza za 120 KM i za 20 minuta svakim radnim danom od 9 do 15 sati.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
14.10.2011 10:38:28   
lana32
Pozdrav svima

Iz vaših postova nisam vidjela da iko spominje Future Health Biobank ,a nju su mi doktori preporučili ,naime imam namjeru pohraniti matične ćelije i pupkovinu ,pa se trebam odlučiti za kojeg predstavnika da odaberem ,ne znam da li među njima postoje kakve razlike ,međutim par doktora s kojima sam razgovarala ,kažu da su ovi smješteni u Londonu  i da im je oprema vrhunska u odnosu na Belgiju gdje je Cro save,jer su bilo pozvani od strane Future Health i Cro save da sve to vide.
Pa ne znam da li je iko imao na forumu iskustva s Future Health ,i da li uopste postoji razlika između njih .

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
19.10.2011 14:18:22   
mia mama
Nisam odavno bila na forumu, al sam sinoć sam bila na prezentaciji u Domu zdravlja na Vojničkom koju su organizovali predstavnici Cryo save-a, bile su 2 djevojke jedna se zove Suzana drugoj nisam zapamtila ime, dala mi je vizitku pa eto da vam prenesem šta su mi rekli kad sam ih kontaktirala..user posted image Uglavnom, pitala sam ih „sve“ , od početka procedure do kraja i sve su mi objasnili.user posted image
Na forumu je pun pitanja oko nalaza, uglavnom rekli su mi da oni to ne traže jer svaki uzorak koji se uzme u njihovoj labaratoriji u Belgiji mora se testirati na sve viruse, infekcije bla bla, a i ne mora značiti ako majka ima neki virus da će imati i dijete, ove nalaze traži Opšta bolnica, a vode se pravilnikom koje je izdalo Federalno ministarstvo zdravstva.
Zadnji nalaz sa onog spiska se ne može nigdje uraditi u BiH,  (navodno on se radi kada je zena pozitivna na HIV..), a pitala sam i za ordinaciju Tawila, kažu da su im klijenti rekli da je tamo najjeftinije (120 KM završiš sve za 1 dan) i onda kad neko pita oni prenesu informaciju. user posted image Eh, pitala sam i o labaratoriji, sigurnosti, certifikatima koje posjeduju.., neke stvari sam zapisala pa ću i vama napisati. Uglavnom oni su prvi počeli sa uzimanjem ćelija u našoj zemlji, a Cryo-Save je prvi počeo sa uzimanjem tkiva pupčanika, jer su naučnici utvrdili njihovu korist, onda prvi su počeli i sa djeljenjem uzorka na dva dijela , svi uzorci su osigurani, imaju certifikate od svih nadležnih koji su zaduženi za ovu oblast, (ima na njihovoj stranici) rade i istraživanja na razne bolesti (ovo me bas zainteresovalo)..
Pitala sam ih i za ovo vodeća banka u Evropi, jer im to piše u logu,  rekli su pored najsavremenije opreme koju koriste, 50 % pohranjenih uzoraka je kod njih, a pored toga rade u 43 zemlje..ma joj svašta nisam sve ni zapamtila, ali ću svakako još otići kod njih u kancelariju. A ovo @ lana32.. nedavno sam zvala Future Helth, malo mi je nekako  nesiguran, nemaju ni kancelariju, nego je sve tamo u Medimpexu gdje je skladište lijekovauser posted image i oni kažu radnik dođe do mene i sve mi prezentuje (kao da je to neki uređaj, rainbow usisivač hahaah) moje mišljenje je da su neozbiljni. Što se tice cijene malo, malo je skuplji od Cryo Save-a oko 20ak eura, što meni ništa ne znači. Što se tiče labaratorija našla sma od CS, a njihovu nisam mogla naći na  netu.   Moj savjet inofrmišite se dobro jer ipak to je jako bitna stvar.user posted image   Ja ću kod ovog Cryo Save-a kao i ostali roditelji iz BiH, ipak je iskustvo na njihovoj strani .user posted image  

_____________________________

My sunshine is coming :D

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
20.10.2011 10:33:45   
Visnja RR
mia mama hvala ti na ovako preciznom i opsirnom postu...
ja bih molila sve mame ili buduce mame koje imaju slicnih informacija da pisu ovdje ...jer svaka informacija je jako jako bitna u odluci kome prepustiti pohranjivanje MC.

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mia mama)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
20.10.2011 20:08:28   
lana32
Hvala na odgovoru ,moram obići sva tri predstavništva,postaviti neka pitanja pa ću sama odlučiti ,trebam samo naci jedan dan slobodan ,dogovoriti razgovore pa ćemo vidjeti . Ne bi trebalo biti teško se odlučiti user posted image

(odgovor članu mia mama)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *