|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
19.4.2010 12:37:56   
pemina
Evo i ja da se javim user posted image kao što sam i obećala. Porodila sam se na Koševu 7. aprila ( bebica je malo duže ostala u pupi) i pohranjivanje matičnih ćelija je uspješno izvršeno user posted image . S obzirom da nisam imala "svog" doktora (za razliku od prve trudnoće) i ja sam se brinula kako će to funkcionirati, međutim razloga za bojazan stvarno nije bilo. Kada sam došla u prijemnu ambulantu, mladoj dr. koja me je primila (stvarno ne znam kako se zove, niti me to zanimalo) sam rekla da imam set za pohranu matičnih ćelija. Prilikom smještanja u pripremu došle su babice i dr. Murtezić, koji je bio tu noć dežurni, i rekli su da nema nikakvih problema (samo je jedna babica upitala dr. da li možda patološka sestra treba uzeti uzorak, što je dr. negirao.), onda su oni uzeli moj set i pripremili ga. Pošto su oni to sve lijepo pripremili, nakon što se moja mala Najdica rodila, dr. Murtezić je lično izvadio krv iz pupkovine i pohranio je. S obzirom da sam se porodila u ponoć ,ujutro sam nazvala Bojana (momak koji je zadužen da tu krv proslijedi) i on je došao odmah u osam ujutro i proslijedio uzorak DHL-om. Procedura je stvarno jednostavna i ko god može sebi to priuštiti nek' to i učini. Upravo jutros sam dobila i zvaničnu potvrdu da je uzorak dobar, vitalnost 92 %, te da je on i pohranjen. Takođe sam dobila i ostatak fakture za plaćanje u iznosu od 1775 eura. Nadam se da sam Vam bar malo približila proceduru pohranjivanja matičnih ćelija. A sad odoh čekaju me moje bebe user posted image .Pusa svima

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
20.4.2010 11:49:54   
delfin
Pemina, hvala na obavijesti, možeš li samo navesti preko koga si išla, ili poslati na pp broj telefona te organizacije?
I sve najljepše tebi i tvojojuser posted image user posted image

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu pemina)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
20.4.2010 12:22:43   
pemina
Sve sam zavrsila preko ekipe iz Family plus-a iz Banja Luke. Prvo kontaktiras njih na 051/357-050, a zatim ti oni mailom ili faksom posalju prvu fakturu u iznosu od 210 eura. Kad uplatis, uzmes iz banke swift kod i profaksas nazad njima. Potom u roku od 24 sata na kucnu adresu (ili gdje god ti zelis) stize set za pohranu maticnih celija. U Sarajevu ce dostavu izvrsiti momak po imenu Bojan i on lijepo jos jednom objasni sve u vezi sa pohranom i papirologijom.  user posted image

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.4.2010 15:44:48   
Sulty
I ja sam uplatila prvu fakturu za pohranu maticnih celija i dobila paket. Termin mi je, ako bog da, 14.maja, tako da je sve fino spremno. Mislim se poroditi na Kosevu. Kad se sve zavrsi, ako bog da, javit cu vam kako je proslo.

_____________________________

Mama rodila svoju sjajnu zvijezdu 22.05.2010., a najmirisljaviji cvjetic 26.07.2012.

(odgovor članu pemina)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.4.2010 16:54:43   
rose
a koji doktor na kosevu to radi...ili moze bilo koji...valjda se treba prvo upoznati s procedurom uzimanja krvi...

(odgovor članu Sulty)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.4.2010 17:08:09   
lilix
moje iskustvo sa uzimanjem matičnih ćelija: u zadnji tren smo se odlučili za njih, ljudi i Family-Plusa su sjajni sve su završili a dan, tako da smo odmah dobili paket, porodila sam se na Koševu, krv iz pupčane vrpce je uzele neka sestra i dr.Imširija, porodila sam se 23.04; danas nam je javljeno da su ćelije 100% vitalne i hB što je najbitnije zdrave
ranije sam ragovarala sa doktoricom oko toga ko na porodu uzima krv iz pupčane vrpce, objasnila mi je da su na Koševu svi doktori i većina sestara imali tu obuku tako da su svi upoznati sa procedurom


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.4.2010 22:35:06   
vjestica
to je super znati da ti svako na koševu može ti uraditi, jer t je jedna od stvari koja me najviše zanimala
ja sam pitala svog dr Godinjaka i on je rekao da to zna uraditi i da nije problem ako mi on bude na porodu, ali mi je bitno da znam da i ostali znaju, jer ko zna ko će se potrefiti na porodu


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.4.2010 22:37:08   
Visnja RR
lilix hvala sto nam dajes informaciju iz prve ruke... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.4.2010 22:39:15   
taurus
user posted image user posted image user posted image ovo je super vijest, baš mi je dragouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.4.2010 22:41:02   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
super
meni je žao što o ovome nisma bila informisana prije poroda svojih curica al se radujem zbog svih ostalih naravno


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.4.2010 22:43:54   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
super
meni je žao što o ovome nisma bila informisana prije poroda svojih curica al se radujem zbog svih ostalih naravno



draga Hanady ni ja sebi ne mogu oprostiti tu moju neinformisanost... tada nije to bilo u BiH al otisla bih dalje da sam znala... dokaz da uvjek imamo nauciti jos nesto...
al imas ti sansu jos ako budes bila spremna za trece djete...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
30.4.2010 9:13:39   
vjestica
opet ja imam pitanje user posted image
ne mogu nigdje da nađem kod kojih se sve oboljenja mogu koristiti matične ćelije iz pupčane vrpce?
konkretno me zanima ono što deinifivno liječi, a ne ono što je u fazi ispitivanja


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
30.4.2010 21:15:54   
Sulty
Vjestice, vidim da imas slilcna pitanja kao i ja. Evo saljem ti linkove koje su meni poslali ljudi iz Family Plusa. Mislim da do sada ove maticne celije uspjesno lijece oko 70 bolesti. Nadam se da ce vam svima ovi linkovi dole biti od koristi:


http://www.emcell.com/en/video.htm

http://www.xcell-center.com/

http://www.eurostemcell.org/

http://www.stemcellgf.org/

http://stemcells.nih.gov/research/intlresearch.asp


_____________________________

Mama rodila svoju sjajnu zvijezdu 22.05.2010., a najmirisljaviji cvjetic 26.07.2012.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
1.6.2010 21:56:33   
Mirkica
ja sam skoro procitala jedan zanimljiv clanak o pohranjivanju maticnih celija , pise se sve i svasta ali otprilike u tom clanku kazu  da ti je to garancija isto kao kada bi ti enko dosao da ti proda plac na marsu i rekao da ce MOZDA moci za nekih 30 godina da gore kucu pravis, zanci nije toliko sigurno.
Da moze pomoci moze ali  ne toliko koliko pisu i govore a isto tako od druge djece posebno od rodbine se moze koristiti znaci ne mora se pohranjivati  to je samo nacin da se uzmu pare garancije 100% nema.

To isto mi je moja babica ispricala i da ja mogu ako zelim da doniram te maticne celije i to nekosta nista , s tim da ako meni zatreba tj nedao Bog mome dijetu da ga moze koristiti ali ako zatreba i nekom drugom dijetu da ga isto moze koristiti , ja sam se odlucila za ovu drugu opciju , garancije nema ni ovako zasto bih davala 3500 eura ali eto ako bas nekom zatreba moze uzeti .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Sulty)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
1.6.2010 22:00:08   
Mirkica
ja sam ovdje narucila da mi poslaju informacije o pohranjivanju i oni iskreno obecavaju sve ali to niej za ozbiljno svatiti jer oni ne znaju da li ce se toliko moci pomoci koliko pisu i da pored tih celija treba jos puno drugih supstanci da bi to funcionisalo .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
25.6.2010 15:50:51   
Nadja08
Informacije o pohranjivanju matičnih ćelija sam dobila u Poliklinici Sunce u Sarajevu i jako sam zainteresovana za taj postupak. Planiram se poroditi u Državnoj bolnici, ali nisam sigurna da li i ta bolnica ima obučeno osoblje, kao što vidim da je slučaj u Kliničkom centru. Da li možda neko od vas zna?

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
5.7.2010 12:37:42   
Visnja RR
osoblje u klinickom centru je obuceno za pohranjivanje maticnih celija... nadam se da ce nas o svemu tome obavjestiti i Family Plus

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
18.9.2010 9:30:05   
rose
ima li kakvih novih iskustava, informacija...zainteresovana sam

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
28.10.2010 21:03:33   
Visnja RR
upravo ide emisija o matičnim ćelijama na PINKU... gledajte!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
11.11.2010 8:53:53   
taurus
ja sve više razmišljam o pohrani matičnih stanica
najvjerovatnije da ću se i odlučiti
malo sam čitala relevantnu medicinsku literaturu (ne ove reklamne kampanje koje vode banke za čuvanje matičnih stanica)
mi zaista jesmo jako daleko od svega toga, i takav način liječenja je moguć samo u inostranstvu user posted image user posted image user posted image
a opet razmišljam da ne daj Bože zatrebaju ne bih sebi mogla oprostiti što ih nisam sačuvala
ko zna šta će se dešavati u medicini za samo 10 godina user posted image user posted image user posted image
a s druge strane se opet bojim da sve nije malo i komercijalizovanouser posted image user posted image user posted image

uglavnom imam milion pitanja a malo odgovora


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
12.11.2010 10:09:57   
taurus
user posted image user posted image user posted image user posted image  niko ne razmišlja o ovoj temi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
12.11.2010 11:00:39   
vjestica
uvijek kad zaboravim kopirati , ne prođe post user posted image

probaću ukratko - razmišljala i odustala
1. neprofesionalno urađena brošura crio save-a, puna grešaka, mi baš nije ulijevala povjerenje
2. sve mi to još zvuči previše eksperimentalno (naravno medicina napreduje, ali više imam povjerenja u nešto dokazano i provjereno)
3. teško doći do informacija šta liječi i kako liječi, jedna po meni jako bitna koju sma našla, kad je u pitanju genetska predispozicija za neko oboljenje ne  mogu s ekorisiti vlastite matične ćelije jer nose isti genetski zapis


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
12.11.2010 11:04:40   
taurus
vještice i ja sam još uvijek u fazi razmišljanja
a ovu info o genetskoj predispoziciji nisam znala, a ima logike

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
12.11.2010 11:09:23   
vjestica
IZVORNA PORUKA: taurus

vještice i ja sam još uvijek u fazi razmišljanja
a ovu info o genetskoj predispoziciji nisam znala, a ima logike

da, i zbog toga sam ja odustala


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
12.11.2010 11:16:41   
babina beba
I ja razmisljam o pohranjivanju pa bih voljela sto vise iskustva i provjerenih informacija.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *