|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
23.2.2011 15:25:50   
rose
IZVORNA PORUKA: babina beba

Uzas, ako bude tkao onda dodje jos oko 200 eura provizije! Meni su sad rekli da se moze i online uplatiti i skinu sa kartice direkt, a onda opet banka ovdje kad ti preracunava uzima proviziju! Puno je ovo para, ali opet nezatrebalo nikom!

Zna li neko kakve su cijene ovog postupka u drugim zemljama?


evo ja upravo gledam sve u januaru troskova...kad je prosla moja uplata i nigdje ne vidim tu proviziju user posted image , platila online s kartice na kojoj sam imala ta sredstva i skinut samo iznos koji sam uplatila preracunat u KM


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
23.2.2011 15:29:10   
rose
onih 210 sam uplatila s vize s odgodjenim placanjem i skinuli mi 410.72...opet ne vidim da su ikakvu proviziju uyeli mada mi teta na salt_eru rece da uzimaju pa da drugi put prebacim sredstva na karticu tekuceg racuna s toga platim sto sam ja i ucinila na kraju...meni ne skinuse ni jednom...ja sam inace u unicredit


< Poruku je uredio rose -- 23.2.2011 15:31:37 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
23.2.2011 15:37:53   
rose
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

A, majko mila i 4 tisuće odoše u nepovrat, povh svih nerviranja,


ne...ostali su samo bez 210 eura...veliki iznos se placa tek kad ti jave da je uzorak dobar i da se moze pohraniti...moj je uzorak tamo obradjen 16. novembra, javili mi i ja uplatila odmah...novac im legao na racun dan prije isteka roka za placanje (skoro mjesec dana kasnije, 15 decembra) mada sam ja uplatila odmah...meni je banka zadrzavala transkciju ali sam ih ja zvala i krenula im paynju da se novac mora prebaciti sto je moguce prije...i kako mi kasnije javise iz family plus, novac legao tek dan prije isteka roka za uplatu


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
23.2.2011 15:40:24   
rose
IZVORNA PORUKA: taurus

ma nije puno, ali opet šteta da bilo šta propadne a pogotovo krivicom drugihuser posted image user posted image user posted image
možda su stanice bile ispravne i mogle se sačuvati

ja kad sam se porodila odmah smo zvali bojana iz family plus-a, ali pošto je već bilo oko 22 i 30 nije se javljao pa smo ga dobili ujutro i odmah je u 8 došao po uzorak




ja se porodila oko 5 ujutro i javim muzu da zove Bojana cim svane user posted image , nasao se s njim u bolnici, preuzeli set, dr. i abbica ispotpisivali one papire sto su preostali da se dopune i set odnesen...


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
23.2.2011 15:43:34   
vila.vilica


IZVORNA PORUKA: babina beba

Ja nisam procitala clanak skroz, jer je losa kopija! Kako otisle u nepovrat, pa ostatak novca se ne uplacuje dok nejave da su uspjesno pohranjenje! Oko 210 eura je otislo u nepovrat!

nije kopija vec print screen iz pdf avaza od prosle srijede...klikni na povecalo pa ces sve vidjeti user posted image

ja znam da nisu propale sve pare jer je ova porodica sigurno uplatila 210 eura samo za pocetak...a i jasno mi je hajde da ti te pare ne vrate ukoliko se tamo u belgiji ispostavi da uzorak nije valjan....ali u ovom slucaju uzorak nije ni tretiran ocito vec kad je stigao vec se smatrao bioloskim otpadom user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Snježnog dana stigla mi je pahuljica mala...
02.03.2011.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
23.2.2011 15:46:44   
rose
ma njih je skuplje doslo skidanje posiljek i stavljanje na druge letove od tih 210 eur...visa sila a u slucaju vise sile, neminovno je izgubiti novac...

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
23.2.2011 15:51:37   
vila.vilica


ja sam platila sa svog deviznog racuna tj otisla u banku popunila uplatnicu onu vecu i skinu mi tih 210 eura i od tada nisam ni dirnula racun do neki dan kad sam dobila izvod na kojem pise da su mi u januaru smakli 6 eura...pitam u banci sta je to ona mi rece da je to uzela strana banka na ciji sam ja racun nekad skoro vrsila uplatu pa skontah da je to to.. pa bas fino 6 eurica..sta ce tek biti za onaj veliki iznosuser posted image


_____________________________

Snježnog dana stigla mi je pahuljica mala...
02.03.2011.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
23.2.2011 16:32:53   
rose
pa uradi kao sto sam ja...prebaci novac na karticu (moze i viza debitna) i plati online preko njihove stranice...meni nisu ni marke uzeli user posted image i to sam ja prebacila Km na karticu...kad sam uplacivala naynacila iznos u EUR...i konvertovali mi automatski i banka mi skine iznos u KM, bez provizije...evo sad sam gledala citav promet unazad 3 mjeseca i nigdje ne vidim te provizije izuzev onih 0,50 i 0,75 kada placam racune preko elekstronskog bankarstva

< Poruku je uredio rose -- 23.2.2011 16:35:32 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
23.2.2011 16:50:40   
Ivona

IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: Ivona

Pitanjce za one koji su vec uspjesno pohranili MC user posted image Koliko ste platili bankarske provizije kada ste uplacivali ovaj drugi,veci dio novca?
Mi smo se odlucili za cryocord + uslugu.Uz prvih 210eura,platili smo 19 eura provizije.U ovoj nasoj flijalici RFB nisu bas strucni za to ino placanje,pa nam nisu rekli kolike troskove da ocekujemo kada budemo placali 2090 eura,ali neko je spomenuo da to ide procentualno u odnosu na iznos koji se placa user posted image


ja sam sve placala elektronski od kuce i ne sjecam se da su ista dodatno naplatili...sad gledam u KM iznos koji je skinut s racuna 4,087.68

evo provjerila i na konvertoru valuta...tacno eur kad se prebaci u KM...dakle bez provizije

http://www.bhtelecom.ba/konvertor_valuta.html



Hmmm,pa ako ti za tri mjeseca nisu nista skinuli,onda i nece...Super info!Hvala!user posted image Mogla bih onda ovaj veci dio platiti karticom.

A zasto je banka zadrzavala novac,pa je uplata legla tek dan prije isteka roka?user posted image

Iiii gdje mogu procitati clanak o pupcaniku koji nije stigao na vrijeme?
Ja kako sam shvatila,to je bila bas visa sila,haos sa avionima koji nisu mogli poletjeti user posted image
Ja samo molim Boga da se ne porodim petkom navecer,jer je to najlosiji moguci termin za prebacivanje paketa i najveca frka hoce li stici na vrijemeuser posted image -za pupcanik,MC opet mogu duze putovati

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
23.2.2011 18:02:06   
rose
oni meni nesto rekose da je to zato sto je veliki iznos pa kao neke provjere...elem ja naglasila da je jako vazno da stigne sto je moguce prije (to je sve oko sedmice nakon poroda...ja sam iz kreveta uradila uplatu user posted image )...uskoro su mi skinuli to s kartice (citavo vrijeme je uplata cekala da je proknjize)...onda su je proknjizili pa dok je legla na cryo save racun...elem ja kad sam zvala za certifikat saznam kad im legao novac...a usput mislim da to ne mora da nas brine jer oni u sistemu (ovi u sa) vide uplatu prije nego legne novac na racun

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
23.2.2011 22:57:05   
vila.vilica
ivona...kud me sad prepade sa ovim petkom ..pa jos o tome moram da mislim user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Snježnog dana stigla mi je pahuljica mala...
02.03.2011.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
24.2.2011 9:15:48   
rose
e zene stvarno ste zaista...ja nisam mislila o tim stvarima jer mi niko nije ubacio bubu u uho...opustite se i odradite to pa sta god bude...a bit ce sve ok user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
24.2.2011 11:09:58   
taurus
ivona ja sam se porodila u petak naveče i u subotu ujutro su odmah došli po uzorak
a i meni je dr rekla da se češće dešava da pupčanik ne stigne na vrijeme nego MC

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
24.2.2011 12:05:20   
babina beba
Meni su sad javili iz familu Plus-a da Opca bolnica naplacuje uslugu uzimanja celija 50 KM. To su navodno uveli skoro.
A nalazi koji se trebaju izvaditi jer ih opca trazi su:

1. AntiHIV 1/2
2. HBS ag
3. Anti HBC
4. Test na sifilis

Nadam se da sam dobro napisala! Na jezeru ovo nista jos uvjek ne treba niti jos naplacuju uslugu!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
24.2.2011 12:11:58   
taurus
pa  stvarno im nije fazon što naplaćuju i još peglaju trudnice sa ovim nalazimauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
24.2.2011 13:59:24   
Ivona
vila.villica, to je jos samo jedna u nizu stvari koje te vjerovatno brinu user posted image Sorry!user posted image
Pokupe oni odmah uzorak i petkom ili subotom ujutro,ali onda putuje malo duzom marsutom.Radnim danima avion leti u 16.30h iz Sarajeva,subotom ranije ujutro,a nedjeljom neeemaa.Stigne paketic i tada,ali je veca sansa da se u kombinaciji sa nevremenom nesto iskomplikuje user posted image Ma,hajd ba,ne citajte moje postove...Ja sam djevica u horoskopu,sklona pretjeranom analiziranju i pronalazenju problema tamo gdje ga nema user posted image

Fakat mi nisu jasni ovi u toj vasoj Opcoj bolnici...ccccc Mislim,kakve oni pretrage vrse i prave se pametni,kada se ionako sve te pretrage rade u Belgiji?user posted image Samo da pokupe lovu

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
24.2.2011 14:01:23   
M kao Mama
Ovi iz Opće poludili totalno, čuj 50 KM, pa mislim stvarno, na konto čega uzimaju 50 KM, bezobrazluk opšti.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
25.2.2011 11:38:50   
Aldijanaa
ne mogu da vjerujem da uzimaju 50 KM, a navodno imaju i neki procenat od Cryo Save oni doktori koji obave uzimanje matic.celija. Oni koji obave uzimanje uzorka daju i svoj potpis i pecat na formulare.
a sto se ovog placanja tice, mi smo set platili on line i skinuli su s racuna 410 KM, znaci bez provizije. i pare su prebacene u roku od 5 dana... pa smo planirali i ostatak platiti on line.
zar se ceka duze od 5 dana prebacivanje novca ?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
25.2.2011 11:57:31   
babina beba
Aldijanaa, meni su tako juce rekli iz family plusa, to je u opcoj bolnici! Na jezeru ne traze ni nalaze nit uzimaju pare. A i to za procenat ne kontam. Procenat ovdje, procenat ondje ,nije ni cudo sto je toliko para. Sad i ginekolozi daju onaj paket s papirim i stave cvoj pecat,jeli to znaci da i oni imaju procenat! Zna li neko koliko kosta proces ostavljanja celije u drugim zemljama?

(odgovor članu Aldijanaa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
25.2.2011 13:27:41   
Kivac
Ja sam se planirala opet poroditi u Opstoj i pohraniti stanice al ovo je bas bezobrazno. Bas me zanima jel imaju napismeno tu odluku i jel izdaju racun za tih 50 km.

_____________________________

Nora - Jan 13, 2009
Jan - Apr 14, 2011

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
26.2.2011 22:52:49   
rose

IZVORNA PORUKA: Aldijanaa

ne mogu da vjerujem da uzimaju 50 KM, a navodno imaju i neki procenat od Cryo Save oni doktori koji obave uzimanje matic.celija. Oni koji obave uzimanje uzorka daju i svoj potpis i pecat na formulare.
a sto se ovog placanja tice, mi smo set platili on line i skinuli su s racuna 410 KM, znaci bez provizije. i pare su prebacene u roku od 5 dana... pa smo planirali i ostatak platiti on line.
zar se ceka duze od 5 dana prebacivanje novca ?



moj uzoraj je uzela babica...evojos jedna s online placanjem bez provizije...znaci nije kod mene slucajno tako ispalo user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Aldijanaa)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
27.2.2011 2:13:01   
vila.vilica
IZVORNA PORUKA: Kivac

Ja sam se planirala opet poroditi u Opstoj i pohraniti stanice al ovo je bas bezobrazno. Bas me zanima jel imaju napismeno tu odluku i jel izdaju racun za tih 50 km.


ja nisam ni znala za ovih 50 km..samo da traze nalaze...i radi toga mi je Jezero prevagnuoa u izboru...a sad evo vidim jos i 50 km. Najvjerovatnije se i ovi nalazi placaju. Iskreno...meni je vise bilo muka od hodanja i vadjenja bilo kakvih nalaza....pa sam zato pristala na Jezero


_____________________________

Snježnog dana stigla mi je pahuljica mala...
02.03.2011.

(odgovor članu Kivac)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
27.2.2011 8:28:09   
leli§
je li ova pomenuta peticija jos aktuelna? ja sam definitivno za to da podrzim. lijecenje MC jeste mozda ogranicenog spektra ali medicina napreduje a covjek nikad ne zna sta ga ceka u zovotu. Dao dragi Bog da nikome nikada i ne zatreba ali...

osvrnula bih se na par stvarcica u prijasnjim postovima:

1. osvrcema se na ovaj clanak iz avaza: ugovor o bilo cemu a pogotovu necemu sto se tice zdravlja, treba citati podobno i dugo. pretpostavljam da negdje u ugovoru stoji klauzula u kojoj se firma ogradjuje u slucaju da ne dostave uzorak na vrijeme. znaci stranka je sa tim upoznata. a protiv vise sile (vremena) se ne moze. nije profesionalno sto im nije javljeno na vrijeme da je uzorak neiskoristiv, slazem se, ali se ne moze "grlom u jagode"

2. ovi dodatni testovi koji se spominju u opstoj bolnici. meni to zvuci nekako normalno. jer je to ustanova koja stoji iza uzetog uzorka. ova firma iz BL je privatna firma i ona se moze zatvoriti u bilo kojem momentu a drzavna bolnica ne moze i oni moraju stajati iza svog potpisa/pecata. nije fer sto se trudnice maltretiraju pogotovo ako se povlace po komisji u visokim trudnocama, ali ako se placaju hiljade eura stranoj firmi za pohranjivanje zasto ne bi i 50km nasoj bolnici za uzimanje. odnosno po meni bi ova privatna firma iz BL trebala uracunati taj trosak u cijenu procedure i ona platiti tih 50km iz iznosa koji je njima uplacen. a s druge strane mi nije jasno sto se u opstoj rade ti testovi a na jezeru neuser posted image  svasta

da zivimo u idelanom svijetu nama bi to u bosni bilo dostupno ali ja cisto sumnjam da ce to ikada zaziviti na drzavnom nivou. koliko sam upoznata, a mozda grijesim, banke MC u svijetu su privatnog karaktera. medicina iz dana u dan posataje sve vise i vise komercijalizovana (pocevsi od lijekova koje pijemo do aparata koje koji se koriste u zdravstvenim ustanovama) tako da mi vise nista nije cudno

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
27.2.2011 11:12:09   
vila.vilica
kad ugledah maglu jutros zamalo mi nesto nije bilo...a danas mi ko biva termin uhhhhhuser posted image user posted image

_____________________________

Snježnog dana stigla mi je pahuljica mala...
02.03.2011.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
2.3.2011 9:12:10   
Aldijanaa
vilo vilice, ima li kakvih novosti?


(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *