|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mučnina, manjak apetita
13.1.2010 14:27:12   
snijeg
IZVORNA PORUKA: ivanak

..... a osim toga tablete ( mislim na vitamine ) ne mogu piti jer me onda zaboli želudac nakon njih.... pa i to.... a joj...



Ivanak pokušaj sa HIPP Natal Aktiv, vitamini za trudnice i dojilje, on ti je u obliku soka, a ima isti sastav kao recimo Prenatal u tabletama. Meni isto nisu odgovarale tablete pa me Natal spasio. Imaš ga kupiti u DM-u i svim većim marketima, košta oko 10 KM (dvije manje bočice)...probaj, nemaš šta izgubiti

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 10:31:58 >


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 51
   Mučnina, manjak apetita
13.1.2010 14:29:45   
ivanak
Probat ću, nemam šta izgubiti. Ipak to je najpotrebnije djetetu....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 10:36:26 >


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Mučnina, manjak apetita
18.2.2011 20:39:21   
Skvo RR
Evo i mene na ovoj temi..ja imam samo mučnine...nema povračanja, mislim samo rijetko povratim mozda par puta do sada...ali mučnine su mi cjelodnevne...užasno...user posted image user posted image user posted image ...slabo jedem...skroz...user posted image user posted image user posted image ...I sve ali sve sam probala...i ništa ne pomaže, za sada samo na 10 minuta orangina. Nadam se da ce uskoro proci.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Mučnina, manjak apetita
19.2.2011 22:47:00   
animagical
i ja sam slicna...mene drzi muka par dana pa dva dana nista-ja pomislim proslo, pa onda povracam koji dan po cijelu noc i tako... doduse j agledam da zdravo jedem tako i kad povratim ja iz inata pojeden grejp ili nesto.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Mučnina, manjak apetita
15.4.2011 14:01:02   
Sonja
isto i kod meneuser posted image
nista ne pomaze..par puta sam povratila ali mucnine po cijeli dan...

nadam se da ce trajati samo do 12-13 sed. kao u prvoj trudnoci
samo sad mi se i puno manta user posted image user posted image
strah me kad idem gdje sa ovim lopovom da se ne srusimuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.5.2011 0:49:51 >


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Mučnina, manjak apetita
18.5.2011 22:58:12   
Silver
Ja sam sada 7 sedmica i mucnine su se tek pojavile ali su udarile punom snagom, nemogu glave da dignem user posted image user posted image user posted image user posted image   grickam pomalo slano ali nepomaze, kad vidim reklamu za hranu - muka mi, kad kuham - muka mi, kad neko pomene neko jelo - muka mi!  Ovo mi je prva trudnoca i nemam nikakvih iskustava, ima li neko nekakav savjet, bilo sta...probacu sve!!!

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Mučnina, manjak apetita
19.5.2011 0:07:52   
teacher75
imala isti problem i to sve do 5. mjeseca trudnoce, gubila na kilazi, dehidrirala i na kraju bila 7 dana u blonici na infuziji! konstantno povracala i dan i noc i nista nisam jela, sve mi se gadilo. nazalost nemam nikakav savjet da ti dam, meni nista nije pomoglouser posted image cula sam da je dobar dzumbir, pa neki cajevi al meni eto nije pomoglo, nijedan nisam popila nakon poroda nikako, zgadio mi se vise...user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.5.2011 0:50:11 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Mučnina, manjak apetita
19.5.2011 0:09:10   
veeseelaa
auuuuuu pa zar te mučnine znaju takve biti????
pa kako to da ih neka žena ima a neka ne???
od čega li to Bože ovisi?
ja ih nikako nisam imala, ama baš nikako


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Mučnina, manjak apetita
19.5.2011 0:17:13   
teacher75
zavisi od hormona valjda, ja sam se bas napatilauser posted image user posted image user posted image jedina prednost sto sam na porod otisla samo sa 13- 14kg vise nego prije trudnoce dok se neke zene znaju udebljati i do 30kguser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 18.6.2011 23:03:44 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Mučnina, manjak apetita
19.5.2011 8:22:55   
Lulu_08
Zavisi od razine hCG hormona i načina na koji ženino tijelo reaguje na njega. Kod nekih žena se ne manifestuje ta reakcija nikako, kod nekih izrazito a opet kod nekih umjereno, samo u vidu promjene ukusa i apetita.

U mom slučaju mi se gadila određena hrana, i kada je nisam jela nisam imala probleme. Ostalu hranu sam normalno jela bez nekog preferiranja pojedinih namirnica.

Ono što preporučuju u muci je da žena dok još leži u krevetu pojede suhi keksić (slani po mogućnosti kreker) i čašu mlijeka. Nakon toga da nastavi ležati bar još pola sata, te tek tada da ustane. Pored toga bi trebala često male obroke jesti, bez da se jede pravi obrok jer te količine već mogu biti kobne za nadražen želudac user posted image .

Sretno drage moje!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Mučnina, manjak apetita
19.5.2011 18:00:27   
Silver
Hvala Vam, meni godi samo jabuka banana i krastavice posoljene user posted image  ali nakon svega toga a narocito nakon krastavice se osjecam jos gladnija user posted image , ali eto tjesi me sto su mucnine se pojavile valjda to znaci da ima i bebice jer je na prvom UZ-u nisam mogla vidjeti!

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Mučnina, manjak apetita
18.6.2011 14:29:30   
gerberka
IZVORNA PORUKA: Silver

Ja sam sada 7 sedmica i mucnine su se tek pojavile ali su udarile punom snagom, nemogu glave da dignem user posted image user posted image user posted image user posted image   grickam pomalo slano ali nepomaze, kad vidim reklamu za hranu - muka mi, kad kuham - muka mi


i meni user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Mučnina, manjak apetita
18.6.2011 14:38:06   
Visnja RR
ja nisam vadila glavu iz solje do 4 mjeseca... user posted image
pmagali su mi krekeri i dnevno casa kokakole... svakih malo gucnem jedan gutljaj...mislim, pomagali!!! na kratko mi bude bolje do sljedece trke u wc...
a sirovo meso nisam mogla ni vidjeti a da ne govim da pravim rucak...sreca pa su me mama i sveki gotivile sa pravljenjem hrane...

ja sam tada izbacila sve citruse jer su mi stvarali uzasnu mucnicnu...to sa citrusima je ostalo i do dan danas , pogotovo u prijepodnevnim satima kad mi obore pritisak...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Mučnina, manjak apetita
18.6.2011 15:12:33   
Sonja
uh drage moje razumijem vas.
u prvoj user posted image sam do 11sed. samo al samo povracala vise nisam ni u wc mogla vec mi lavor donosili
a evo i sad u drugoj mi je jako muka al slabije povracam..
jos uvijek mi je muka a 16 sed. mi jeuser posted image naravno sad je manje ali su prisutne

meni odgovara limun jako i on mi bas pomogne
i ujutro nesto suho ili kifla ako ne onda korica hljeba
nemojte naglo ustajati i to zna izazvati mucninu

nemam nekih pametnih savjeta jer meni slabo sta pomaze
nadajmo se da ce prociuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Mučnina, manjak apetita
18.6.2011 18:50:11   
gerberka
fino je kad se ima s kim podijeliti...
ja ne mogu ni prenatal kapsulu da progutam user posted image
pitala sam dr za colu, kaze da je ne pijem, jer imam trenutno okakšanje, a ona iritira zeludac, tacnije soda...
šta reći...ostaju mi štapići..suhe kifle..suhe korice hljeba ili pogace...user posted image uzela sam hippov vitaminski sirus, ali i on tesko silazi niz grlo...
stvarno ne pretjerujem...ipak, izdržat ću..
mnogo mi se spava, pa znam na poslu zakunjati u fotelji...
nadam se da će mučnine i povraćanja ubrzo proći da se najedem ko čovjek..i ja i moja user posted image

pusa

< Poruku je uredio gerberka -- 18.6.2011 18:53:13 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Mučnina, manjak apetita
19.6.2011 17:59:57   
Sandrich
gerbo moja draga nadam se da ce ti uskoro proci te mucnine user posted image user posted image
prije koliko su ti pocele?ja jos ne povracam,zderem ko konj al bas puno,tako da ocekujem svakog trena da pocnu user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Mučnina, manjak apetita
19.6.2011 20:12:22   
gerberka
sandrich moja, hvala ti user posted image ja sam na pocetku super jela, udebljala se dva kg ( puno ), a onda je počelo prije 10 - tak dana..muka, muka, muka user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Mučnina, manjak apetita
19.6.2011 20:29:17   
Anoniman
probajte s ajnpren supom...meni je ona jako pomagala

ps...gerberka cestitamuser posted image user posted image user posted image ...tek sam sad skontala da siuser posted image ...a koliko se sjecam bila simedju trudilicamauser posted image
Svima vam zelim laganu i sto se kaze...skolsku, trudnocuuser posted image

(odgovor članu gerberka)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Mučnina, manjak apetita
19.6.2011 20:37:24   
Silver
Mene su pocele muciti user posted image  od 7 sedmice, slabo povracam ali mucnine uzasne, sad sam usla u 12 sedmicu i vec mucnine saraju dan imam pa dva nemam, vec je bolje, ali ni ja nemogu prenatal tablete da gutam...uzas...ja sam samo na paradajzu, i cokoladice mogu...smrsala sam 2 kg. do sad, mada dr. kaze da bi od sad trebalo da se debljam.

primjetila sam da mi je od prenatala apetit vec, pa cu joj pomenuti slijedeci put i to!


Vama drage moje, zelim vise srece...


_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Mučnina, manjak apetita
3.10.2011 11:25:00   
Alhemicarka
Ja sam u 12. sedmici i jutros sam lijepo od muke otplakala. Imam uzasne mucnine i više nemam predstavu šta da jedem, sve mi se gadi i u svemu osjecam miris dimljenog sira user posted image  Postala sam prava peka i sve što sam mrzila kod drugih pocela sam da radim, da njusim hranu prije nego je stavim u usta (o kako me je to nerviralo, imala sam potrebu da takvim osobama to što njuše gurnem u nos), da pravim face, čak mi se gadi šljive uzeti u ruku ako su mekane. A prahne mi ono najvece smece od hrane koje mi se uvijek gadilo, onaj najgori burek iz pekare što smrdi, pa onda one hrenovke u tijestu, samo se pitam kako će ovo moje zlato preživjeti svu tu količinu smeca koju unosim u sebe. Baš me to baca u depresiju.

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Mučnina, manjak apetita
3.10.2011 11:34:31   
vila_7
nista se ti ne brini,al pobrini se bar da uneses vitamina ako ne mozes prirodno,onda bar u tabletama.
Ja sam imala prva 3 mjeseca grozne mucnine - smrsala 4 kg, ali sam pazila da pravim prirodni sok iz sokovnika i Folacin. A jela sam ispocetka bilo sta pa i "smece" samo da vise ne mrsam. Meni su mucnine prestale sa tacno 13 tjedana,pa eto mozda i tebi sad stanu


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Mučnina, manjak apetita
3.10.2011 12:24:53   
Alhemicarka
Hvala helena na podršci. Uzimam folacin i pregnancare. Folacin mi je rekao doktor da uzimam, a ove multituti sam sama ukljucila kad sam vidjela da ništa ne mogu da jedem. Svi mi govore da ce to sad stati a ja uopšte ne mogu da zamislim trenutak da cu opet moci sve jesti i da ce doci vrijeme da mi se hrana nece gaditi.
Sve se tjesim da to ulazi u moj trudnicki staz. user posted image

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Mučnina, manjak apetita
10.10.2011 14:32:21   
Magnolija_
Ovo je prava tema za mene.. i ja sam novopecena trudnica, nemam nikakvog iskustva, savjete dobijam od mame i svekrve, ali one su poodavno radjale.. moja ginekologinja bas i ne brine o mojim mucninama user posted image ..
Tu su vec skoro dvije sedmice, i poprilicno su jake.. medjutim, najgore od svega toga jeste bol u zelucu koji dodje do odredjene tacke kada ja moram u toalet user posted image .. jako sam iscrpljena i umorna od svega, a prosto ne znam cime sve to ublaziti, i da li je uopce moguce, svi mi kazu da je to sasvim normalno, ali ne da mi se pomiriti s tim :S.. Bademi su mi smucili, i jabuke isto tako, razni cajevi - skoro pa i ne pomazu! user posted image

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Mučnina, manjak apetita
10.10.2011 14:35:57   
gerberka
Draga Magnolija, isto sam ti prolazila...po 7, 8 puta iznad šolje na dan..do te mjere da sam iskašljavala krv od napinjanja..sve mi bilo bljak..jedino sam dobila u hitnoj infuziju i to glukosalin, nisam dala da u nju ubace reglan - lijek protiv povracanja..iako mi je dr u hitnoj rekao da mi bez reglana nece stati mucnine ja sam i na to pristala samo da mi nadoknade izgubljenu tecnost. Ipak fino se smirilo. Moj ginekolog nije za uzimanje lijekova protiv mucnina, jer su prirodne, organizam reaguje na promjenu i treba ih probati izdrzati..ne spominji mi bademe, juka mi je od njih  user posted image

mnogo srece, meni je proslo oko 13-te sedmice..ljubim te i izdrzi sve za svoju bebu user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Magnolija_)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Mučnina, manjak apetita
10.10.2011 14:37:13   
vila_7
Alhemicarka....jel bolje ista? user posted image

Magnolija- i tebi mogu reci samo pij vitamine i izdrzi jos malo. Ako uzimas zeljezo moguce da ti je od toga bol u zelucu - jer ja sam zbog tog morala prestati ga uzimati uopce u trudnoci.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Magnolija_)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *