|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mučnina, manjak apetita
29.8.2013 17:09:04   
niki83
Ma nemas razloga za brigu, stvarno!! user posted image
Ja kada pogledah tvoj dnevni menu skontah da ni blizu toliko nisam unijela danasuser posted image a ja sam 14.sedmica, i jako je vazno da sad unosim zdravu hranu, medjutim, meni se stalno jede fast food..iako me mucnine popustajua, a i povracanje. U plusu sam 3kg vec, i bukvalno se tjeram da jedem zdraviju hranu, tipa povrca, dobro voce volim i bas smi godi sad.
Evo sta sam ja danas pojela i popila:
Kafa, jaja sa sirom i malo purece sunke uz razeve kifle (koje sam se natjerala da napravimuser posted image )
Poslije palacinak sa nutelom, malo sljiva i jedna jabuka, caj brusnica
Kafa opet (s mlijekom)
I sad cekam piletinu sa krompirom, paprikama i paradajzom da se ispece.

I jos sam ja sada super, kakva sam bila u prvoj u trudnoci, tada je bila zima, 4 mjeseca sam samo jela kifle, ABC sir i jabuke user posted image ali zato kasnije u II i III tromjesecju nadoknadila sam sve jer mi se povecao apetit i jela sam sve sto do tada nisam, ovdje posebno mislim na razne vrste povrca. A moja beba se tada rodila masallah zdrava i sa bas lijepom kilazom.
Tako da ne brini!user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Mučnina, manjak apetita
29.8.2013 17:13:25   
sara123
Hvala ti od srca user posted image
Bas sam se bila zabrinula, a prva mi trudnoca, nista ne znam user posted image

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Mučnina, manjak apetita
29.8.2013 17:14:32   
grozđe
sara pozdrav...

ja kada procitah sta si jela prvo pomislih kako dobar apetit na pocetku trudnoce..nemam ni u frizideru ovo sto si ti napisala sta si danas jela user posted image ...

mozda mislis da treba jesti za dvoje ili si pod stresom zbog trudnoce, ali ovo je stvarno odlicno...

evo ja sam u 23.sedmici , a ni sada ne jedem meso ni tunjevinu jer mi organizam odbija...imala sam jake mucnine i gadjenje prva 3.mjeseca trudnoce, samo lezala a ono sto sam mogla jesti su kifle, sir lagani, makarone i krompir... vodu sam stalno pila, non stop zedna bila...

tamo negdje od 12.sedmice sam dosla sebi....

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Mučnina, manjak apetita
29.8.2013 17:33:28   
niki83
Evo i grozdje ti je napisala isto user posted image
Dodji s nama na temu Razgovori u ocekivanju bebe, tamo dijelimo i dobro i lose user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Mučnina, manjak apetita
29.8.2013 18:30:17   
tinchita
Evo mene kroz cijelu ovu drugu trudnoću prati mučnina...Tako da, mislim da niti jedan dan tijekom cijele trudnoće nisam pojela ovu količinu koji si napisala. Prva tri mjeseca sam zapravo jela samo dvopek(integralni) i naranče. Dakle, ništa od bijelog brašna, pa ni tjestenina, čokolada, slatkiši uopće, mahunarke, prženo meso...itd. ne mogu jesti još uvijek a evo me pred 9. mjesecom. Isto tako niti jednu vrstu prenatal vitamina..pa nabavljam Femibion vitamine iz Beograda...A bebica je tijekom cijele trudnoće (hvala Bogu) naprednija u odnosu na prvu.
Potrudi se da jedeš što više sviježeg voća, povrća, više kuhane hrane i sve bude 5. Zapravo, tijelo će samo tražiti ono čega mu nedostaje i odbacivati što mu šteti...Zato se trudnicama često u početku "zgadi" kava/cigare/meso...dakle potencijalno štetne stvari kada je plod najosjetljiviji! Sretno!

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Mučnina, manjak apetita
29.8.2013 21:42:43   
sara123
Hvala vam na odgovorima user posted image
Utjesile ste me stvarno.
Citam po raznoraznim portalima i forumima kako se trudnice zale zbog prevelikog unosa kalorija, boje se koliko ce se udebljati, a ja u sebi kontam: jesam li ja jedina koja se boji od premalog unosa user posted image
Sva sam se zadala ovih dana u racunanju svega sto pojedem, stvara mi to pritisak. a tek sam na pocetku trudnoce, zelim da uzivam u user posted image

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Mučnina, manjak apetita
29.8.2013 21:57:50   
meri_h
Draga Sara

Nema potrebe da se brines. Imala sam i ja istih problema pocetkom trudnoce, sada je sve ok i jedem vise nego sto trebam :)

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Mučnina, manjak apetita
29.8.2013 23:34:28   
sara123
Hhehe, jel'de, kasnije cu se zaliti sto imam povecan apetit user posted image
Samo nek sve prodje dobro aBd, mucnine i ostalo cu zaboraviti, nema frke ;)

(odgovor članu meri_h)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Mučnina, manjak apetita
31.8.2013 9:52:08   
scarlett
Ima li iko ikakav savjet?
Trudna sam jedva 6 sedmica i od prvog dana osjećam mučninu koja se iz dana u dan povećava i produžava na cijeli dan i noć. Znači čak i kada se u toku noći probudim loše mi je.
U prvoj trudnoći prvo tromjeseječje sam preležala i prespavala. Nisam nijednom povratila (nisam sklona povraćanju) ali ta muka, slabost i neka temperatura iznutra mi onemogućavaju da normalno funkcionišem. Tada nisam radila, pa sam mogla ležati, ali evo od ponedjeljka sam ponovo na poslu, nemam pojma kako to da izdržim. Nekad mi se čini da bi mi bilo lakše da mogu povratiti.
Da li postoji išta ili neki lijek koji ovo može malo ublažiti i podići me na noge ? Je li ikom od vas bilo šta pomoglo ili bar ublažilo ove simptome?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Mučnina, manjak apetita
31.8.2013 12:26:40   
Romali

IZVORNA PORUKA: scarlett

Ima li iko ikakav savjet?
Trudna sam jedva 6 sedmica i od prvog dana osjećam mučninu koja se iz dana u dan povećava i produžava na cijeli dan i noć. Znači čak i kada se u toku noći probudim loše mi je.
U prvoj trudnoći prvo tromjeseječje sam preležala i prespavala. Nisam nijednom povratila (nisam sklona povraćanju) ali ta muka, slabost i neka temperatura iznutra mi onemogućavaju da normalno funkcionišem. Tada nisam radila, pa sam mogla ležati, ali evo od ponedjeljka sam ponovo na poslu, nemam pojma kako to da izdržim. Nekad mi se čini da bi mi bilo lakše da mogu povratiti.
Da li postoji išta ili neki lijek koji ovo može malo ublažiti i podići me na noge ? Je li ikom od vas bilo šta pomoglo ili bar ublažilo ove simptome?


Da te potpišem od A do Ž. Baš kao što kažeš, probudim se u noći i muka mi je i tada...
Po cijele dane jedem kifle (dobiću 100 kila ), gadi mi se sve pa čak i voće. Ni voda mi ne godi, kafa fuuuuj .
Probaj i ti sa suhim kiflama/hljebom, da ti pokupi kiselinu.
I ja bih trebala od pon.na posao,ali ipak sam otvorila bolovanje (morala zbog mirovanja). Sigurno si i ti prosvjetarka, kao i ja :) Sretan početak šk.godine:)


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Mučnina, manjak apetita
31.8.2013 12:32:07   
Ben 10
Imenjakinjo ,jeli ja nesto trebam da cestitam????

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Mučnina, manjak apetita
31.8.2013 17:03:08   
scarlett
Romali, prepoznala si me user posted image

U ponedjeljak zovem dr. mora postojati nešto, ja nemam snage da se dignem iz kreveta, nema šanse da ću moći ići na posao ovako, moram promijeniti 3 prevoza u jednom pravcu do posla.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Mučnina, manjak apetita
31.8.2013 19:35:48   
niki83
Vidi nam prosvjetarki, a trudnica user posted image Ista sam vam, od ponedjeljka bih trebala ali mene ledja/kriza nesto zezaju pa se sve mislim da li otici dr.ili ne..
Romali cestitam na user posted image
Scarlett, znam kako ti je, mene tek sto je lagano pocelo popustati s mucninama i povracanjem. Vjeruj da nije lakse nista ni kada povratis, onda na sve to imas jos i kiselinu user posted image
Probaj sa limunom, kriskicu limuna i onako isisati, mene bi tako na sat vremena znalo popustiti. Kifle i abc sir su mi bili jedina hrana.. A na kraju krajeva idi ljekaru, ispricaj stvarnu situaciju i neka ti malo otvori bolovanje. Mirovanje se takodjer preporucuje kod povracanja i slabosti u trudnoci. Sretno user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Mučnina, manjak apetita
1.9.2013 13:12:57   
scarlett
Ma kakvi niki, ja nisam na neodređeno, tek od ponedjeljka stupam u radni odnos, tako da mogu jedino da odustanem od radnog mjesta. user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Mučnina, manjak apetita
1.9.2013 20:27:12   
niki83

IZVORNA PORUKA: scarlett

Ma kakvi niki, ja nisam na neodređeno, tek od ponedjeljka stupam u radni odnos, tako da mogu jedino da odustanem od radnog mjesta. user posted image


user posted image Cuvaj se! Sve najbolje ti zelim! user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Mučnina, manjak apetita
2.9.2013 8:02:24   
Romali
Ben 10, niki, hvala user posted image user posted image

Scarlett, piši kako je prošao dan.Nadam se da nisi morala odustati od radnog mjestauser posted image

Ja sam i dalje bezveze, sad me boli želudac jer jedem samo suho danima. A pomalo boluckaju i leđa...

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Mučnina, manjak apetita
2.9.2013 11:07:27   
Ben 10

IZVORNA PORUKA: Romali

Ben 10, niki, hvala user posted image user posted image

Scarlett, piši kako je prošao dan.Nadam se da nisi morala odustati od radnog mjestauser posted image

Ja sam i dalje bezveze, sad me boli želudac jer jedem samo suho danima. A pomalo boluckaju i leđa...


A ona ti kuma mi nista ne rece ,jos je pitam gdje si i sta ima...Nikako te ne vidjam...
Pa ni seka ti nista ne rece i nju sam vidjela na kupanju...

Laganu ,sto laksu ti trudnocu zelim!!!

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Mučnina, manjak apetita
2.9.2013 12:16:59   
sara123
Opet ne mogu nista da jedem user posted image
Pijem mlijeko, ali to me nista ne zasiti user posted image user posted image

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Mučnina, manjak apetita
2.9.2013 18:56:42   
scarlett
Romali, niki, hvala na lijepim željama user posted image

Trudila sam se od jučer da malo pripazim šta jedem, kako i koliko jedem, pa sam jela češće i manje, prednost davala jogurtu, kiselim jabukama, čak sam malo i kole popila.
Iščitala sam sve na internetu, pa sam vidjela da je to nekim ženama pomagalo. Inače kolu ne bih pila u trudnoći, al zaista mi je nekako olakšalo, uzela sam par puta po par gutljaja.

Pošto neću raditi ponedjeljkom, jer nije puna norma, danas sam trebala ići samo da se upoznam sa školom, pa sam ustala puno, puno ranije da sebi dođem i hvala Bogu uspjela sam se sabrati, spremiti, našminkati user posted image i otići do škole. Međutim bila sam mrtvac kad sam se vratila. Najviše me iscrpi stajanje na stanicama, jer se nema gdje sjesti i stajanje u gužvi u prevoznim sredstvima. Ali eto nekako preživjeh danas. Ako sutra bude ovako, biće izdržljivo. Sutra radim konkretno, pa ćemo vidjeti.

Malo me ohrabrilo kad sam pročitala šta je teacher izdržala, pa me to tjera da se i ja potrudim da izdržim ovu krizu.

Drugarica mi je rekla da je koristila Bedoxin i da joj je to pomoglo, drugoj opet nije. Ja sam jutros zvala dr., međutim sestrica mi kaže da se B6 dobija isključivo ako dr. to odobri i da ne postoji ništa drugo što se može dati u trudnoći. user posted image

Pročitala sam da imaju i neke akupresurne narukvice (u Hr) pa ću vidjeti dal' imaju i kod nas, navodno pomažu kod mučnine.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Mučnina, manjak apetita
2.9.2013 19:13:55   
tinchita

IZVORNA PORUKA: scarlett

Romali, niki, hvala na lijepim željama user posted image

Trudila sam se od jučer da malo pripazim šta jedem, kako i koliko jedem, pa sam jela češće i manje, prednost davala jogurtu, kiselim jabukama, čak sam malo i kole popila.
Iščitala sam sve na internetu, pa sam vidjela da je to nekim ženama pomagalo. Inače kolu ne bih pila u trudnoći, al zaista mi je nekako olakšalo, uzela sam par puta po par gutljaja.

Pošto neću raditi ponedjeljkom, jer nije puna norma, danas sam trebala ići samo da se upoznam sa školom, pa sam ustala puno, puno ranije da sebi dođem i hvala Bogu uspjela sam se sabrati, spremiti, našminkati user posted image i otići do škole. Međutim bila sam mrtvac kad sam se vratila. Najviše me iscrpi stajanje na stanicama, jer se nema gdje sjesti i stajanje u gužvi u prevoznim sredstvima. Ali eto nekako preživjeh danas. Ako sutra bude ovako, biće izdržljivo. Sutra radim konkretno, pa ćemo vidjeti.

Malo me ohrabrilo kad sam pročitala šta je teacher izdržala, pa me to tjera da se i ja potrudim da izdržim ovu krizu.

Drugarica mi je rekla da je koristila Bedoxin i da joj je to pomoglo, drugoj opet nije. Ja sam jutros zvala dr., međutim sestrica mi kaže da se B6 dobija isključivo ako dr. to odobri i da ne postoji ništa drugo što se može dati u trudnoći. user posted image

Pročitala sam da imaju i neke akupresurne narukvice (u Hr) pa ću vidjeti dal' imaju i kod nas, navodno pomažu kod mučnine.


Draga scarlett...
Prvo da ti kažem da suosjećam s tobom. I ja sam imala strašne mučnine i od njih sam bivala strašno iscrpljena (danoćno su trajale). Kako nisam mogla piti ni folnu kiselinu, moj mi je gin. preporučio jednu vrstu vitamina, proizvodi ih Austrija no nema ih kod nas (ja ih našla u Beogradu) koji obiluju baš tim B6 vit.I zaista su mi pomogle. Ne znam da li smijem ovdje navoditi ime...javi se pp ako te bude zanimalo! Pozdrav

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Mučnina, manjak apetita
2.9.2013 19:50:44   
scarlett
hvala tinchita user posted image

Ako se ne smije pisati ime (onda sam i ja napravila grešku gore) hajde mi napiši u PP, pa ću se raspitati. Nije mi problem nabaviti to iz Bg. Samo neka pomaže.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Mučnina, manjak apetita
2.9.2013 20:57:33   
tinchita
Iz nekog razloga ne mogu ti poslati pp..
Vitamini se zovu Femibion 1, pije se kao i folna kiselina do 12.sedmice. Ja sam kasnije nastavila i sa Femibion 2, jer nisam mogla piti nikakav prenatal. Uz njega dođe i omega.

Pomaže i čaj od đumbira..malo user posted image . Ja sam izgubila 3-4 kg za vrijeme tih mučnina, zato suosjećam.
Sretno!



_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Mučnina, manjak apetita
2.9.2013 23:23:46   
niki83
Scarlett user posted image za danas! I sretno za sutra! user posted image
Da je lahko nije, ja sam poslije danasnjeg radnog vremena bila totalno iscrpljena, a uspjela sam u pauzi i jesti i piti. A tebi tek, svaka cast, mucnine stvarno otezavaju situaciju.
Drago mi je da ima forumasica sa dobrim savjetima za tebe..hvala Bogu uvijek se nadje neko da pomogne.
Moja je kuma, takodjer prosvjetni radnik, toliko povracala i muke mucila, ali i dalje tvrdoglavo isla na posao, sve dok nije pala od iscrpljenosti i dehidracije i onda je hospitalizovali.. Pa se cak ni tad pored boca i boca infuzije nije smirivalo stanje, i doslovce je morala samo lezati u krevetu, mirovati strogo i tako i zeludac smiriti. Ipak hvala Bogu prerasla je i tu fazu i kasnije rodila zdravu i veselu bebicu.user posted image
Zato trebamo se cuvati, posebno u ovakvim stanjima user posted image Sretno!

_____________________________

N&N

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Mučnina, manjak apetita
27.9.2013 19:56:31   
Pingvina
Pozdrav zenice..
Nisam bas sposobna da sve citam, pa se nadam da ce se javiti bilo ko ko je bio ili i sada jeste u slicnoj situaciji.
Naime, trudna sam 14+4 i pokusavam otkriti jel bih se trebala brinuti zbog jaaako loseg apetita (meni se od samog pocetka ne jede apsolutno nista). Mucnine su prestale, ali i dalje povracam bez nekih pravila. Recimo 3-4 dana sam mirna, i onda 3 dana povracam svaki dan. Pokusavam jesti manje a cesce, laganiju hranu-ali kako vidim to mi nista ne znaci. Kad dodje da povracam-povratim cak i hranu kao sto je krompir i piletina.
Salatu ne mogu nikakvu, slatko ni primirisati, kafa mi je najveci problem (ako je ne popijem dobijem uzasnu glavobolju, a ako popijem obavezno povracam). Pokusala sam i sa nesicom-ista stvar...kafa bez kofeina-ne pomaze. Od mlijecnih proizvoda imam uzasnu kiselinu..helem, sta god smislim da pojedem-imam osjecaj da mi skodi. Nije mi zbog mene, vec se brinem zbog mrvice. U startu sam izgubila 4 kg. Po zadnjem pregledu sam vratila 1.5kg (s tim da sam se ranije vagala bosa a zadnji put u cipelama pa nisam bas sigurna jel to tacna cifra). Pila sam i bedoksin, nije pomagao...Ima li iko ikakav savjet sta da radim???user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Mučnina, manjak apetita
28.9.2013 1:02:06   
scarlett
Draga Pingvina, suosjećam s tobom, ja sam imala grozne mučnine, na kraju sam dala i otkaz na poslu, ali već je bilo kasno... sada bih voljela da imam mučnine, ali...
Obzirom da si ti već u 4 mjesecu, možda bi bilo dobro da se konsultuješ sa svojim doktorom. Svakako mislim da će mučnine uskoro proći, većini žena prođu već početkom 4 mjeseca, ali mislim da bi trebalo ići na sigurno i tražiti savjet od dr. da se ne mučiš uzalud.
Meni su mučnine ublažavali čaj od džumbira, pomalo koka - kola, akupresurne narukvice (to sam sebi možda i umislila), kisele zelene jabuke.
Ja nažalost nisam imala problema s apetitom, istovremeno mi se povraćalo i stalno sam bila gladna, ali nakon jela, obavezno sam morala bar malo povratiti.
U prvoj trudnoći nisam uopšte povračala, ali mučnine su bile jake, da sam prva tri mjeseca bukvalno preležala i prespavala, jela samo kifle, kajmak i pila vodu.
Neke žene povraćaju do zadnjeg dana al' hvala Bogu rode opet zdravu djecu. nemoj da se sekiraš, iščitaj malo na internetu šta još možeš da probaš, a svakako to spomeni dr. Držim fige da se apetit uskoro vrati i počneš uživati u trudnoći.


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *