|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmatericna trudnoca
31.10.2011 9:02:21   
Renata99
Cure pozdrav!
Malo sam listala ovu temu i nažalost nigdje nisam pronašla neke odgovore...
Ovako: operirala sam laparoskopski extrauterinu trudnocu i izvadili su mi lijevi jajovod jer je prsnuo, kaže doktor da sam dosta krvi izgubila, bila je hitna operacija. 2. Postoperativni dan sam puštena kući, i 5.dan mi se pojavljuje vaginalno krvarenje nalik slabijoj menstruaciji koje još traje,danas je 6.postop.dan. Da li je takvo krvarenje nakon laparosk.normalna stvar? Da li je itko od vas takvo nešto imao i jel mi je to situacija za ići doktoru?

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Vanmatericna trudnoca
31.10.2011 15:25:46   
ena0002
Renata otidji dr za svaki slucaj...neke cure znaju nakon laparo malo krvariti....ali za svaki slucaj otidji dr....cini mi se da si prerano izasla iz bolnice...

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Renata99)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Vanmatericna trudnoca
31.10.2011 18:49:14   
smarija
slazem se sa enom odi ti dr.sto je sigurno,nemoj se zezati pa da se nesto ne daj Boze iskomplikuje

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Vanmatericna trudnoca
31.10.2011 19:07:54   
san4
Renata99,najbolje je da odes ljekaru,bit ces mirnija!
Ja sam takode laparoskopski operisana,u pitanju je bila vanmatericna trudnoca,izvaden jajovod i dva dana poslije operacije sam dobila menstrualno krvarenje,u pocetku slabije,kasnije jace,rekla sam ljekaru,on je rekao da je to normalno,jer tijelo signalizira da nema trudnoce i  sluznica mora da se oljusti!

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Vanmatericna trudnoca
31.3.2012 18:19:18   
@lana@
pozz svima....
vidim da ste imale problema s vanmateričnom pa me samo zanimalo jeste i vi imale ovakvih prolema kao i ja...user posted image
zadnja menstruacija je bila 22.2., što znači da mi kasni dva dana, inače mi je ciklus oko 35 dana..
Već tjedan dana osjećam tupe bolove u desnoj strani trbuha, ometaju me u svakodnevnom funkcioniranju, ponekad su jači, ponekad slabiji....
Prije 5 dana bila sam kod svoje dr sa sumnjom da imam upalu slijepog crijeva ili nešto slično, no leukociti i nalaz urina su uredu, tako da je to isključeno. Doktorica me poslala ginekologu koji mi je napravio ultrazvuk, te rekao da su jajnici uredu i da s te strane ne može objasniti moju bol, te na moje pitanje postoji li mogučnost da se radi o vanmateričnoj trudnoći rekao da ako i postoji da je još rano da se vidi...
Test sam radila prije 3 dana, bio je negativan...
Šta vi mislite postoji li ta mogučnost, stalno o tome razmišljam i ne znam kako da si pomognem?
Jesu li i vas pratili takvi simptomi? user posted image

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Vanmatericna trudnoca
31.3.2012 18:55:00   
irisss
lana najbolje je da tražiš od dr. da vadiš betu, najmanje 2 dana zaredom. Ja sam imala vanmateričnu i počelo je s tupim bolom u preponi, test radila bio negativan.nemora ništa značiti, možda je samo bol pred M, ali da budeš mirnija.

(odgovor članu @lana@)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Vanmatericna trudnoca
31.3.2012 19:16:51   
@lana@
hvala ti irisss na brzom odg.... user posted image
ako se bol ne smiri morat ću u pon opet kod dr...
Suprug i ja radimo na bebi, tako da mogu svašta očekivati.
Mislim da cu još napraviti jedan test, za svaki slučaj..
Znam, bilo bi najbolje kad bi se opustila i ne opterečivala se s tim toliko..
Jel znaš jel moguće da mi moja dr opće prakse da uputnicu za betu, ili mora baš ginekolog?
Ginekolog mi je od četvrtka na bolovanju, pitanje kad će se vratiti... i to baš ode sad kad bi mi najviše trebao... user posted image

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Vanmatericna trudnoca
1.4.2012 13:52:18   
irisss
Mislim da ti dr. opće prakse ne može dati uputnicu za betu, ako si iz Sarajeva, tvrdim da ne možeuser posted image Ali u Skerlićevoj uvijek ima neki dr. dežurni koji će te sigurno primiti kad sestri objasiš šta je u pitanju. Sretno

(odgovor članu @lana@)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Vanmatericna trudnoca
7.11.2012 22:51:50   
neki x
Iscitah citavu temu,ali mi opet pola toga nije jasno...

Molim vas da mi malo pojasnite sve...
(ne radi se o meni)
Menstuacija prilicno redovne,ali zadnja kasnila 1-2dana,uradjena dva testa,oba pokazala trudnocu...Na UZV se nista nije vidjelo...posto je osoba van BiH,ne znam j li se kod njih sve isto obiljezava...uradjen je taj neki nalaz krvi(vjerovatno ta neka beta...),tj.hormoni...Bili su 614,pa su se spustili na 611...user posted image
Blagi bolovi pri dnu stomaka,nista strano...Ginekolozi sumnjaju na vanmatericnu trudnocu,i ponudili su opciju da se tijelo samo izbori sa timuser posted image i da joj daju neku inekciju...Nalaze krvi ce ponovo raditi u petak i ponedeljak...

A da,osoba nema nikakve simptome trudnoce...

Molim one koje bilo kako mogu da pomognu i da mi pojasne sve ovo,hvala unaprijeduser posted image

< Poruku je uredio neki x -- 7.11.2012 22:54:58 >

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Vanmatericna trudnoca
7.11.2012 23:37:22   
neki x
Ima li kogauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Vanmatericna trudnoca
8.11.2012 12:24:11   
irisss
Da se tijelo samo izbori s trunoćom van materice?Ovo prvi put čujem, mislim da je budući da se radi o ranoj trudnoći opcija s tabletom prihvatljivija. Da su bogdo meni tako rano otkrili vm, ne bi završila na operaciji i sad bi imala jajovod. Nek se ta osoba konsultira s još jednim ljekarom, kod takvih alarmantnih stanja drugo mišljenje je itekako bitno. Sretno

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Vanmatericna trudnoca
8.11.2012 14:37:07   
neki x
Ma i meni je to bas cudno pravo...user posted image

Hvala mila u svakom slucajuuser posted image

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Vanmatericna trudnoca
8.11.2012 14:58:17   
choirgirl
neki,

jedino kako ja to mogu interpretirati je da zele malo pricekati jer se beta spustila, vanmatericna trudnoca se takodje moze spontano pobaciti...a moguce da ni nije vanmatericna vec jednostavno plod koji se ne razvija dobro, jer se na uzv ionako ne moze nista vidjeti....i ako se njena beta nastavi smanjivati to valjda znaci da plod odlazi sam..

ali ja isto zivim vani i bila sam u istoj situaciji, ali  meni su kod sumnje na vanmatericnu vec sa betom od oko 300 predlozili injekciju, odnosno pratili su betu jednu vrijeme i kad su bili sigurni da se ne radi o odrzivoj trudnoci tad su mi predlozili injekciju. Injekcija je metotrexate, mala doza hemoterapije koja zapravo unisti ploduser posted image

nakon te injekcije trebalo bi pricekati sa slijedecom trudnocom neko vrijeme, ali to je zaista nista spram onoga sto se moze desiti ako se dopusti da se plod nastavi razvijati u jajvodu!!!


(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Vanmatericna trudnoca
8.11.2012 15:04:47   
choirgirl
jos da pojasnim: meni jesu preporucili inejkciju kad mi je beta bila oko 300, ali ne zato sto sam vec bila u opasnosti od eventualnog pucanja jajovoda, rekli su mi da se to desava kad je beta dosta visa (ne mogu se sjetiti cifre koju su pomenuli),  vec zato sto su bili 100% sigurni s obzirom na nekoliko uzastopnih beta da moja trudnoca nije odrziva...

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Vanmatericna trudnoca
8.11.2012 15:37:35   
neki x

IZVORNA PORUKA: choirgirl

neki,

jedino kako ja to mogu interpretirati je da zele malo pricekati jer se beta spustila, vanmatericna trudnoca se takodje moze spontano pobaciti...a moguce da ni nije vanmatericna vec jednostavno plod koji se ne razvija dobro, jer se na uzv ionako ne moze nista vidjeti....i ako se njena beta nastavi smanjivati to valjda znaci da plod odlazi sam..

ali ja isto zivim vani i bila sam u istoj situaciji, ali  meni su kod sumnje na vanmatericnu vec sa betom od oko 300 predlozili injekciju, odnosno pratili su betu jednu vrijeme i kad su bili sigurni da se ne radi o odrzivoj trudnoci tad su mi predlozili injekciju. Injekcija je metotrexate, mala doza hemoterapije koja zapravo unisti ploduser posted image

nakon te injekcije trebalo bi pricekati sa slijedecom trudnocom neko vrijeme, ali to je zaista nista spram onoga sto se moze desiti ako se dopusti da se plod nastavi razvijati u jajvodu!!!



Upravo sam sada sa njom razgovarala,i isto su joj to i rekli,kao sto si ti meni pojasnila...
Sutra ponovo vadi krv,pa ostaje da se ceka...

Hvala ti od srca na odgovoruuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Vanmatericna trudnoca
9.11.2012 11:24:40   
choirgirl
Ma nema na cemu:)

Nadam se da ce sve proci najbolej sto moze u takvoj situaciji...dobro je sto je otkrila na vrijeme i ne bi tu trebalo biti nikakvih posljedica...

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Vanmatericna trudnoca
9.11.2012 20:56:07   
neki x
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Vanmatericna trudnoca
3.1.2013 17:10:03   
sarazg33
Pozdrav svima na ovoj temi...želim s vama podijeliti svoje iskustvo jer kad se meni desila vanmaternična trudnoća bila sam očajna...
Prvo dijete sam rodila 2003 godine,sina...sve super u trudnoći,u petom mjesecu 2012 sam ostala trudna prvi mjesec kad smo muž i ja odlučili da želimo bebu,nažalost trudnoća je bila vanmaternična...test pozitivan,sreći nema kraja,jer nisam ni mislila da može biti drugačije,a nažalost može...imala sam odmah neki smeđi iscjedak i to mi se nije sviđalo ikao su mi govorili da je to normalna pojava kod nekih žena...kod mene nije bilo tako,otišla sam odmah na hitnu,tami se nije još ništa vidjelo je sam došla odmah,vadila beta hcg koji nije pravilno rasao,beta mi se poduplala,ali tek u 4 dana,a trebala je u 2dana da bude približno dupla,drugi uzv kod privatnice...U MATERNICI NEMA NIŠTA...najgore riječi koje sam čula,doktorica me šalje hitno u bolnicu jer vidi "nešto" u lijevom jajovodu,operirana sam hitno ujutro,vanmaternična trudnoća u lijevom jajovodu je bila,ostala sam bez lijevog jajovoda...sva sam bila očajna i jadna i mislila sam da neću više moći ostati prirodno trudna,imam 35 godina,ali da vam kažem da sam ostala trudna nakon nepunih 6mjeseci,bebica je u maternici i sve je super...Zato drage moje sretni i ne odust

(odgovor članu Renata99)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Vanmatericna trudnoca
9.1.2013 18:09:56   
marda2
mislim da sam najfriskija sto se tice vanmatericne...naime, 30.12. dobijem u toku noci strasne grceve u podrucju mjehura (otprilike), ujutro odvedem dijete u vrtic i skoknem do posla, pa na hitnu jer nisam mogla vise podnijeti... sa Hitne me upute na GAK jer kazu da me nigdje nece primiti osim gore zbog nove godine. Gore cijeli kozilij doktora me pregleda, sumnjivo se gledajuci, a pri tom meni smireno objasnjavajuci da imam vjerovatno hemoragicnu cistu koja je pukla i pun trbuh tečnosti, pa da ostajem hitno. ja sa strahom potpisujem papir za operaciju (zlu ne trebalo kaže sestra) - vade mi krv - šalju da se uradi BETA HCG (doktor insistira iako oni rekoše da ne rade za NOvu godinu do ČETVRTKA (što je još 4 dana) i nalaz stiže za pola sata, a ja hitno u salu na operaciju... sve prođe kao u snu, nisam se stigla ni prepasti... dvije transfuzije poslije operacije, dan i po u intenzivnoj i tri u normalnom oporavku, te u petak me otpustiše kući. Tek kad sam došla kući, pročitala o svemu, shvatila sam šta je bilo.
Dr. Vahidin Katica me operirao, nakon toga došao, kad sam izasla iz intenzivne i sve lijepo objasnio - ruptura(puknuće) ploda u jajovodu i pun trbuh krvi, zamalo sepsa, sreća pa su me otvorili. Bila je prava operacija, kao carski rez,odstranili su taj puknuti lijevi jajovod i plod u njemu, nemam konce koji se vade, oporavak ide dobro... čekam PH nalaz da vidimo kako je i šta bilo... a nisam ni znala da sam trudna (iako pokusavamo jos od augusta) jer sam svaku menstruaciju uredno imala... Novu trudnocu planiram kad sve rane zacijele i strah ode (u biti za oko godinu dana)... sad odmaram, i zahvaljujem Bogu sto je sve iza nas...mozda je bilo dobro sto nisam nista znala i nisam se stigla ni pripremiti ni prepasti... ne ponovilo se

(odgovor članu Renata99)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Vanmatericna trudnoca
3.5.2013 10:53:24   
elkina_mala
Da vam ispricam moje iskustvo jer se nadam da ako nedo Bog dodze neka u situaciju da ce znati sta je.

Nismo bas planirali drugu trudnocu,par puta se nismo pazili ali smo kontali da ce biti teze zbog PCOS,prekomjerne kilaze i prolaktina.

Zatrudnjujem 01 aprila,a vec sutradan dobijam normalnu menstruaciju (koju uzgred ovako normalnu nisam imala od 2011)
Traje 7 dana i gotovo,odlazim u farmaciju da uzmem za malu cepice,i tu usput uzmem i test.

12.04-TEST POZITIVAN..

Zbunjeni,ne vjerujemo...Ponovim,on opet pozitivan.Opet ne vjerujem,idem i uzimam clear blue digital,radim jedan uvece jedan sutradan,i oba su pozitivnai govore da sam trudna oko 2 sedmice.

Idem kod doktora,ali tamo nista...Kaze da je trudnoca mala i da se zato ne vidi,vadim betu, (17.04) a ona 205.

Eh onda pocinje patnja...

Bolovi kao oni menstrualni,citavo vrijeme sam imala osjecaj da ce nesto samo ispasti iz mene....
i Onda bol prelazi na desnu stranu...

Trpim,jer svi govore to je NORMALNO na pocetku trudnoce...
Ali nesto mi govori da idem doktoru ipak,idem kod njega 27.04 i opet nista se ne vidi.Salje me da vadim betu,ali ja od njega idem u hitnu.

Tamo odmah vadzenje krvi i pregled stomaka,dolaze nalazi i moja beta je 1850....

Idem da radim UZ,tamo opet nista....I DALJe nista ne razumijem,ispituju me odakle sam,a ja sam kao izgubljena.

Doktorica govori da sumnja na vanmatericnu,ali nista ne vidi.

Ostajem u bolnici,ali jos ne svjesna,zbog moje neupucenosti i neiskustva ja sam mislila da to ipak moze nekako sici u matericu.

Cijelu noc sam prespavala na lijevoj strani,nadajuci se da ce moja beba uspjeti...

Sutradan opet UZ,i tad se vec vidi,moja tackica,moja sreca nesudzena user posted image user posted image

Objasnjavaju mi da nema nade,da ce morati ..........da ce morati da je ubiju...
ubiju......odzvanjaju mi te rijeci i sad u glavi.TU se gubim,nit znam gde sam nit sta pricam....

Tek tada uvidzam sta se desava.

sUTRADAN mi daju inekciju,i pustaju kuci,inekcija ce polako djelovati,i ubijati celije trudnoce...

Najveca bol,je znati da je to malo bice,dusa mala jos u meni...a da polako umire...

To je kao da vas neko muci dok ne iskrvarite i izumrete...

Beta je danas 1500...

I da napomenem da krvarenje nisam imala sve do nedelje tj do 28....Znaci da i sama bol u jednom dijelu stomaka tj u predjelu jajnika moze to znaciti,ne mora biti krvarenja...

Nadam se da nikada necete doci u ovakvu situaciju,ako ipak nedo Bog dodzete,mozda vam i pomogne ovo.[sm=smiley13.g
if]

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Renata99)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Vanmatericna trudnoca
3.5.2013 11:15:35   
Bebica11
Duse moje, sve prosla to isto 2009.g desni jajovod pukao izvadjen, hB jajnik ostao, poslije sam zatrudnila preko lijevog i rodila curu hB, kasnije mi rekose nemoj cekati imas i pco i samo jedan jajovod, tako mi radili na bebi...i desi se prirodno T ispocetka se nije vidjelo, uz puno suza, dova Allahu na nocnom namazu, puno puno molitvi mrvica se ukaze u maternici i gle 'cuda' prirodno zatrudnim s desnog jajnika na kojem nemam jajovod, zuto tijelo na desnom, lijevi ne daje znakove 'zivota', helem belem i bez jajovoda se moze zatrudniti..ja sam svojevrsno 'medicinsko cudo' barekallah al ja to zovem keramet dragog Allaha:) doktori su u cudu:))
.
ovo malo da vas ohrabrim

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Vanmatericna trudnoca
3.5.2013 11:22:26   
elkina_mala

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Duse moje, sve prosla to isto 2009.g desni jajovod pukao izvadjen, hB jajnik ostao, poslije sam zatrudnila preko lijevog i rodila curu hB, kasnije mi rekose nemoj cekati imas i pco i samo jedan jajovod, tako mi radili na bebi...i desi se prirodno T ispocetka se nije vidjelo, uz puno suza, dova Allahu na nocnom namazu, puno puno molitvi mrvica se ukaze u maternici i gle 'cuda' prirodno zatrudnim s desnog jajnika na kojem nemam jajovod, zuto tijelo na desnom, lijevi ne daje znakove 'zivota', helem belem i bez jajovoda se moze zatrudniti..ja sam svojevrsno 'medicinsko cudo' barekallah al ja to zovem keramet dragog Allaha:) doktori su u cudu:))
.
ovo malo da vas ohrabrim




user posted image mASALLAH za tebe,da i mi insallah uspijemo,da nam ne diraju opet ranu...:(user posted image


_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Vanmatericna trudnoca
3.5.2013 11:30:57   
Bebica11
elkina_mala hocete aBd, ja nisam imala djece a operisana svi su me 'otpisali' da cu imati uopce djece (nasa nazadna okolina) i nisam se predala ocaju, kontala sam u sebi 'hB pa imam jajnike' pa ako zatreba icu i na vantjelesnu, bila sam opustena i predala sam se Bozijoj volji jer na operaciji kad sam imala VM mal nisam umrla pored unutrasnjeg krvarenja imala sam i alergijski sok na anesteziju....ugl cijenila sam bolje zivot poslije:)
JAKO JE BITNO da se ne zalijeces u novu trudnocu, vanmatericna ima svoje uzroke, obicno posljedice jakih infekcija (ja sam imala spontani prije vanm i sigurno me nisu dobro ocistili) i onda sam se prije curice pune 2 GODINE lijecila kod Godinjaka, i kad je rekao 'sad radi na bebi' uspjelo je hB
Lijeci se, povadi sve nalaze, nadji dovrog strucnjaka i polahko, hB vidim da imas dijete pa ti i nije 'pritisak' veliki, polahko doce sve na svoje aBd

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Vanmatericna trudnoca
3.5.2013 11:39:33   
elkina_mala
A jel te infekcije posle vanmatericne se obavezno javljaju?
Meni nije radzena operacija samo znaci inekcija,koja se inace koristi u hemoterapiji...methotrexate

A meni su rekli oko 2 mjeseca,ali ipak imam ja kontrole,svako 4 dana moram krv vaditi dok beta ne sidze na 0
i imam kontrole.

Mene su prepali,doktorica mi je dala ime nekog drugog doktora koji "mi mozda moze pomoci jer vise radi sa zenama koje teze zatrudnjuju" :/

i rekla mi je da sledeci put opet koristim clomid kao i sa prvom bebom.

Sve ono zavisi i od osoba,neki parovi se ponasaju kao da se nista nije desilo,mi ne mozemo...

Ostavimo bebu kod brata i odem na livadu,sjednemo i placemo...Nekako nam bude lakse kasnije...Za nas je ovo bas tesko,i da imam 5oro djece,moja mrvica mala je jedna bila...


_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Vanmatericna trudnoca
3.5.2013 11:56:50   
Bebica11
Meni su objasnili da vanmatericna ima UZROK znaci natekao ti je jajovod od neke bakterijske infekcije a sto???Mozda poslije poroda ti ostalo malo placente pa se razvila upala ili ili ....ne znam jesil imala nekih drugih problema sa upalama ili sl, nesto jeste
prvo uradi papa test da pokaze ako ima upale i vidi sta je u pitanju i to lijeci, uzmi tog dr sto ti doktorica preporucuje
Kod nas je Godinjak specijalista za te probleme meni je bas i bilo drago da se lijecim kod njega jer ako bude problema u zatrudnjivanju tu je:) i on je za sterilitet vrh i pomogao mi je, hB nije bilo potrebe za MPO al me izlijecio u te 2g od baja
.
A psihicki bude tesko, ja sam dvije bebe izgubila, prve, zamisli to....neopisivo, al poslije drugog tog slucaja odlucila sam sama za sebe da necu ocajavati, da mogu biti sretba bez obzira na sve samo ako to zelim...mislim da mi moj zivotni moto dosta pomaze, da sam ocajavala ne znam kako bi bilo, necu ni da mislim...
Zato isplaci se jednom dobro, pogledaj u svoje dijete i zahvali Bogu na njoj i reci sebi da ces biti sretna zbog vas a ovamo sa strane laganini na kontrolice itd dok cam ne dadnu zeleno svjetlo:)

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *