|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
11.1.2011 22:07:15   
lamama
Mida sretnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu mida)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
11.1.2011 22:40:40   
mida
hvala lamama i tebi sve najbolje....user posted image

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 7:30:46   
mida
Draga Mia dobro te razumijem,ja sam bila ista,jos uvjek bas nemogu da priznam da je samo VTO ostala,kao da sanjam a vec sam u procesu.Ja sam shvatila da je to za mene najbolje,3 laparoskopije,2 hsg,vanmatericna,pauze izmedju toga....puno sam vremena izgubila a  godine mi bas neidu u prilog,37 godina.Znam da i VTO nosi sa sobom mogucnost vanmatericne ali puno manje nego prirodnim putem,to me i tjesi jer neznam kako bi to ponovo prezivjela nedaj boze.Odluka je samo tvoja,razmisli sta je za tebe najbolje i kreni tim putem hrabro naprijed.Meni su rekli posle hsg da mi je lijevi jajovod 100% prohodan`(jedan i imam)da pokusam odmah sa trudnocom,3 i po mjeseca posle vanmatericna u tom istom `prohodnom`(upala jajovoda)a bas sam se cuvala od prehlada,kad hoce...hoce.Nista nije garant,moras biti hrabra i misliti pozitivno,pa i nas cekaju nase bebace samo se moramo potruditi da ih dobijemouser posted image .....Inace zivim u Njemackoj i ovde radim VTO.Zato draga moja,sta god odlucila mi smo uz tebe....zbog toga smo ovde da podrzimo jedna drugu....mi trudilice smo najhrabrije zene na svijetu....
Zelim ti sve nabolje da doneses pravu odluku i uspijes na tom putu ako Bog dauser posted image user posted image user posted image
Ljubim te i saljem user posted image user posted image podrske....

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 13:07:49   
smarija
draga Mida drago mi je zbog tebe da si krenula u novi postupak i puno srece ti zelim,i stvarno je od srca,i naravno fige ti drzimuser posted image .
moj jedini savjet je probaj se maksimalno opustiti jer vece su sanse za uspjeh,a vjerujem da ce tako i biti,ne razbijaj glavu hoce li se desiti ponovo vanmat. probaj da ne razmisljas o tome.Vjerujem svi ce reci to je nemoguce ali vjeruj moguce je,i ja sam nakon svog prvog spontanog stalno razmisljala sta ce biti ali kad sam usla u postupak IVF-a nisma htjela da se vracam na staro ostavila sma to iza sebe i vjerovala u novi uspjeh.
Obavezno nam javi detalje svog IVF-a.Meni ce biti drago da podijelis svoje iskustvo IVF-a a vjerujem i ostalim forumasicama.

I da jos juce sam ti htjela napisati pa zaboravih,dok sam bila u bolnici sa mnom je lezala zena kojoj je sad 41 godina i imala je jednu vanmat.trudnocu gdje su joj odstranili oba jajovoda i jedan jajnik,i sad pomocu IVF-a ostala u drugom stanju i nosi jednu smizlicu,s akojom je hvala Bogu sve u redu i sad je 4 mjesec trudnoce.
Tako da ima nade za sve nas trudilice samo treba imati vjere u sebe i ne predavati se.

Enci ja sam svoj IVF radila u Banja Luci a i ja sam odatle kod dr.Sanje Sibincic

< Poruku je uredio smarija -- 12.1.2011 13:09:15 >

(odgovor članu mida)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 16:36:24   
Mia
Draga mida i kod mene je poslije laparoskopije beta sporo padala pa je onda pocela naglo da raste. I ja sam primila dvije doze metotrexata od po 100 ml nakon cega je konacno pocela padati. Jos uvijek nije 0 ali pada sto je najvaznije.

Hvala vam svima na podrsci, ali treba mi jos vremena da razmislim o svemu i donesem konacnu odluku user posted image

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 19:55:33   
danijelad
ja imam 20 godina,PCO,vanmatericnu sam imala u aprilu 2010 odstranjen mi je lijevi jajovod.jos uvijek nemam nikakve naznake za trudnocuuser posted image  a takodje se i plasim da se ne desi opet jer sam pretrpila strasne bolove i traume prvi putuser posted image .ali uvijek postoji gore od goreg.moramo biti optimisticne i jake.user posted image  ja se nadam da ce uskoro biti i bebauser posted image

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 20:01:18   
Mia
Ja te u potpunosti razumijem, jer sam i ja prvi put prezivjela pravu traumu i u fizickom i u psihickom smislu user posted image Mislila sam da mi vise nikada nece pasti na pamet da zatudnim, ali se sve ruzno brzo zaboravi tj. izblijedi. Meni je nazalost i druga trudnoca bila vanmatericna. Jesi li ti provjerila stanje desnog jajovoda? Ako nisi, mozda ne bi bilo lose da to uradis. Ja nazalost nisam user posted image pa mi se trudnoca ponovila na tom preostalom jajovodu user posted image Ali ja mislim da je meni jednostavno tako bilo sudjeno user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 12.1.2011 20:48:51 >

(odgovor članu danijelad)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 20:07:30   
lamama
pozdrav ženeuser posted image user posted image user posted image

Smarija baš mi je žao što ti se desilo sve touser posted image user posted image user posted image user posted image

Želim da vam samo dam podršku moje drage ženice da se što prije oporaviti od tog strašnog iskustva i krenete dalje u borbu, ja sam imala tri vanmaterične, dvije u desnom, i jednu u rogu, još uvijek nema user posted image ali borim se i dalje za moju veliku želju u životu živo i zdravo dijete.

Ostao mi je lijevi jajovod koji je poslije dijagnostičke laparoskopije očepljen, IVF koji sam radila u martu nije uspio, poslije još dvije inseminacije nisu uspjele, ali idem dalje sa nadaom i optimizmom da ću jednog dana uspjeti doći do ciljauser posted image

< Poruku je uredio lamama -- 12.1.2011 20:08:15 >


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 20:14:33   
Mia
@ lamama

Jesi li utvrdila razlode zbog kojih ti je doslo do vanmatericnih trudnoca? Da li su tebi kao i meni dr. savjetovali VTO?

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 20:19:11   
lamama
nisu mi rekli razlog, ali mi je taj desni jajovod bio začepljen skoro skroz, pa je pretpostavljem to razlog, mija ma ja sam sigurno kandidat za VTO, i išla sam u MB, ali nije uspjelo, loše sam reagovala na terapiju, pa još nisam imala ni šta za zalediti, a ja sam iz Sa pa je situacija sa IVF specifična, sada malo odmaram, pa dok skupimo malo materijalnih sredstava opet ćemo na VTO, za sada ništa, možda inseminacije.


Mia jesu li ti predložili dijagmostičku laparoskopiju da provjere taj drugi jajovod je li očepljen?


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 20:31:58   
Mia
Moj dr. misli da je meni ovaj preostali jajovod prohodan jer se vanmatericna trudnoca desila uz sami jajnik sto znaci da je spermatozoid uspio da prodje kroz cijeli jajovod. Ja cu svakako aBduraditi dijagnosticku laparoskopiju da se provjeri sve sto treba.Dr. misli da su kod mene stradale one fine peteljkice u jajovodu koje "guraju" oplodjenu jajnu celiju prema materici. Ako to bude tako onda mi nema druge nego VTO user posted image . Kako mi je objasnio, lijeka nema za slucaj da su te peteljke ostecene, a to se ne moze vidjeti golim okom nego mikroskopski putem laparoskopije. Ali ja cu aBd cimse oporavimpokrenuti proceduru za dijagnosticku laparoskopiju.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 12.1.2011 20:47:48 >

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 20:56:40   
lamama
Baš mi je malo čudan zaključak dotičnog dr napamet za prohodnost tog jajovoda, spermatozoid naravno da može se provući jer je on dosta puta manji od oplođene jajne stanice koja se može zaglaviti ako ima oštećenje ili začepljenje, a i to da on može da zna da li su peteljke u jajovodu oštećene, ne može da zna. Nego ti obavezno uradi dijagnostičku laparoskopiju, pa onda se mogu iznositi mišljenja i preporuke na osnovu svih pretraga i laparoskopije, nadam se da ti je jajovod uredu.

PS: Uvijek su mi mrski bili ti doktori što puno obećavaju i izvode zaključke i mišljenja bez nalaza i dijagnostike, takve treba zaobilaziti u širokom luku


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 21:10:36   
Mia
@lamama

Upravu si za sve sto kazes, ali ovaj dr. koji mi je to rekao je mene operisao dva puta pa se nadam da zna sta govori i da zna sta je vidio prilikom operacije user posted image  On je meni prvi put bukvalno zivot spasio tako da ja nekako imam povjerenja u njega, ali cu ipak aBd otici kod dr. Godinjaka na dijagnosticku laparoskopiju. 

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 21:12:40   
lamama
ko te je operisao? Dr Nakaš?

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 21:15:36   
Mia
Jeste.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 12.1.2011 21:24:38 >

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 21:23:56   
lamama
on je jako dobar hirurg ginekolog, i meni je radio interventnu laparoskopiju jednu za vanmateričnu, ali on ne može vidjeti ništa dijagnostički prilikom te laparoskopije, jer je sve natečeno u maternici, endometrija nabujao, sve od trudnoće, to mi je sam rekao, nego kada se sve smiri poslije vanmaterične onda se radi dijagnostička, i on nije stručnjak za sterilitet,  pa ti predlažem da ipak odeš godinjaku, ne znam ja bih tako.




_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
12.1.2011 21:35:07   
Mia
IZVORNA PORUKA: lamama

on je jako dobar hirurg ginekolog, i meni je radio interventnu laparoskopiju jednu za vanmateričnu, ali on ne može vidjeti ništa dijagnostički prilikom te laparoskopije, jer je sve natečeno u maternici, endometrija nabujao, sve od trudnoće, to mi je sam rekao, nego kada se sve smiri poslije vanmaterične onda se radi dijagnostička, i on nije stručnjak za sterilitet,  pa ti predlažem da ipak odeš godinjaku, ne znam ja bih tako.





Naravno! Idem aBd dr. Godinjaku samo dok se oporavim i psihicki pripremim.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
15.1.2011 20:10:36   
danijelad
ma nisam jos radila HSG nije proslo godinu dana od operacije posto doktori u doboju nece da rade prije godine.mada se malo bojim.vise rezultata nego bola.boli sam pretrpila i vise nego sto trebauser posted image

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Vanmatericna trudnoca
21.2.2011 14:46:12   
studentskacura
drage moje, učlanila sam se samo da vam se javim. user posted image
moja mama je s 24 vadila cistu veličine naranče (već je imala moju starihju sestru); saznala da je trudna sa mnom kad je išla na razgovor za spiralu. kad sa ja bila mala, imala je vanmateričnu sa spiralom, skoro je iskrvarila jer je njen dr nije htio pregledati (od tada ide samo ginekologinjama),prošla operaciju; sa 40 ponovno zatrudnila i rodila moju mlađu sestru. Sve smo rođene sa 8 mjeseci, sve so bile ispod 3 kg, ja sam imala jaku žuticu i 2kg), razlika između nas tri, sve zdrave i bez većih problema, je +-11g.;)
jedina posljedica svega ovoga: ja sam lagano paranoična u tom polju.user posted image user posted image
nadam se da vam je ova priča  bar malo pomogla.user posted image


(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
14.4.2011 13:29:23   
snazna
Drage moje, pozdrav svima. Ja sam se tek uclanila, da vam mogu ispricati moju pricu. Ponedeljak 28. mart necu nikada zaboraviti, jer sam taj dan pobijedila SMRT. Imala sam vanmatericnu trudnocu. Plod je bio star 8 nedelja i sto je najgore bio je ziv i srce mu je kucalo. Ovo mi je bila prva trudnoca. U nedelju sam osjetila strasne zigove kroz stomak koji su bili nepodnosljivi, otisla sam u hitnu sa muzem, kad doktor mi govori mozda si trudna, ne smije mi nista dati, i da se sutra tj. u ponedeljak obratim svom ginekologu. Na ginekoloskom pregledu su mi utvrdili da sam trudna. Sve je bilo dobro do ultrazvuka, ja trudna a ploda nigdje nema. Stomak mi je bio pun slobodne tecnosti. Nakon pozadugog vaginalnog pregleda, doktor odluci da me pregleda preko stomaka i na lijevom jajniku uoci plod star 8 nedelja. Odmah su me u salu spremili, bez ikakve pripreme pred operaciju posto je bio hitan slucaj. Kada me je doktor otvorio na operaciji, plod je eksplodirao i krv mi se izlila u stomak. Stomak mi je bio pun krvi i ugrusaka. Umjesto pola sata koliko obicno traju ove vrste operacija u mene je trajala dva sata. Izvadili su mi lijevi jajnik a jajovod je ostao, tako sam ga razumila posto mi je to sve rekao poslije operacije kada sam jos bila pod narkozomuser posted image .... Doktor mi je rekao u facu da nisam mlada i zdrava ne bi izasla ziva iz operacione sale, tako da sam za dlaku mogla zivot izgubiti.... Dosta sam krvi izgubila i plus sam imala krvarenje bas kao poslije poroda. Poslije operacije sam dobila i blagu anemiju, tako da sada pijem tablete za zeljezo i sve cajeve a posebno kunicu da mi ojaca krv i organizam. Uzasne bolove sam pretrpjela, ali nijedan dan nisam se derala niti suze pustila. Bila sam pozitivna i sada sam jer sam po naravi vesela osoba.... Sto sam pozitivnija organizam mi jaca hvala Bogu. Danas je treca sedmica od operacije i malo pomalo se oporavljam hvala Bogu. Doktor mi je rekao da sam specifican slucajuser posted image user posted image user posted image jer me nista nije bolilo tokom pregleda, s obzirom da je plod bio 8 nedelja star i kada me je pregledao vaginalno nije bilo krvi.... Ja sve do te nedelje nisam osjetila nikakav bol, a menstruaciju sam imala redovno svakih 28 dana pa ni dana mi nije kasnila. Eto to je moja prica, za mjesec mi je kontrola pa cemo vidjeti od cega je. Dobro pazite, jer da nisam taj dan otisla na operaciju, vec sutra nebi bila medju zivima, tako da se jos nedamuser posted image , jos ja imam snage za zivot iako sam pretrpila velike bolove......Pozdravljam vas sve........

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
1.7.2011 18:35:22   
san4
Ne znam da li moja prica ovdje pripada jos uvijek,ali imam zelju da je podjelim sa vama.Tuzna sam,jako.Bojim se,strasno...ali idem dalje i nadam se najboljem.Pa,ovako...Osam godina braka,osam godina borbe sa sterilitetom,do duse,prve tri godine nismo taj problem shvatali ozbiljno,kao desit ce se,jos smo mladi...da bi nakon tog perioda shvatili da se nesto desava.
Otkriven uzrok endometrioza...nesto bakterija...lijecenje...terapije...brisevi...dvije godine.Operacija klasicno,odstranjen jajnik i jajovod,ja u soku...endometrioza je uvrnula jajnik,kao nije mu bilo spasa...
Opet terapije,oporavak..stimulacije jajnika,terapije zbog upala...I ne izbjezni hsg,koji je bio traumatican.
Godine prolaze,sve u redu ,ali do trudnoce ne dolazi.
Javljamo se doktoru Godinjaku,ali se vraca i endometrioza na preostali jajnik.Radena laparoskopija i histeroskopija u jedanaestom mjesecu,otklonjena cista,jajovod prohodan.Opet stimulacije....nista.
Mi malo pauzirali i isli prirodno...i ja zatrudnila!Prvi dan zadnje menstruacije je bio 22.05!

Boze dragi,nase radosti,ali bila je jako kratko! Ubrzo sam prokrvarila,javljam se na kliniku,peta nedjlja trudnoce,ali se plod ne vidi,beta hcg 279.Trudnoce ima!
Godinjak dosao sa godisnjeg,ja isla na Terme,nista se ne vidi!
Jutos isla na kliniku,radili mi 4 D,ne vidi se ni da je plod u maternici,ali ni izvan nje,sluznica zadebljana!Sutra ujutro uraditi beta hcg i sa tim nalazom na kliniku.Doktor dezurni!
znaci,sve zavisi od tog beta hcg-a!
Toliko sam cekala trudnocu,a sad Boga molim da je spontani,a ne vanmatericna!
A,da ...moram uraditi  beta hcg privatno,jer labarotorija sutra ne radi!
Da li znate gdje mogu to uraditi i da je povoljno!?

(odgovor članu snazna)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
1.7.2011 21:02:07   
patrizia
draga san

kao prvo ne mora da znaci da nisi trudna(krvarenja se desavaju).Beta je jos uvijek mala da bi se plod mogao vidjet,a ukoliko ti je endometrij zadebljan vjerojatnost da se trudnoča odigrava -la u maternici a ne izvan nje.Ukoliko ti se beta bude pravilno duplala nemoj se puno sikirati.Ovo ti ja pisem iz licnog iskustva jer citam tvoj post i potpuno se pronalazim u njemu.Meni se sve ovo desilo u 11 mjesecu prosle godine.Nego ujutro odmah idi vadi betu.Takodjer meni je moja dr rekla,da je u pitanju bila vanmaterična,tu nije pravilno krvarenje,te sve to prate bolovi.
Cuvam ti fige i nadam se da je u pitanju kasnija implantacija i da se zbog toga plod jos ne vidi.Cuvam ti fige i javi se

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
1.7.2011 21:13:14   
san4
Patrizia,hvala ti puno na odgovoru,pun je nade i zelje da bude dobro.ja sam izvan sebe,ali trudim se da radi svojih blizih budem sto opustenija,cak se salim na svoj racun.Evo,sada kontam da sutra dr Godinjaka molim da me primi na kliniku,kao onaj Veseli:"Primi me,samo me primi!"
Javljam se sutra,ako ne ostanem u bolnici.user posted image

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
2.7.2011 14:43:53   
ena0002
San4 sta da kazem....nadam se samo da ce aBd sve biti OK...jer ja nekako kontam da je to jos uvijek jako mala trudnoca da bi se vista vidjelo na UZV.....sad se javljam vjerovatno kasno ali mozda radi klinika Al Tawil u Importane centru da ponovis betu da vidis da li raste. Sretno u svakom slucaju...i da ako je Godinjak danas dezurni otidji mu ubjedjena sam da ce te primiti user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
10.7.2011 11:46:41   
san4
Samo da se javim!Danas sam izasla iz bolnice!Moj najcrnji san se ostvario,vanmatericna je trudnoca bila.Plod se nije vidio,ali se vidjelo zadnji dan malo slobodne tecnosti i beta je rasla,ali vrlo malo.Operacija je bila rizicna,bojali su se priraslica po jajniku i jajovodu, alio eto,jajnik je spasen,jajovod je morao van.Tuzna sam,tek me sad emocije lome...ali sta sad...zivot ide dalje.Sretno svim zenama koje se bore za potomstvo,da se nikada ovo ni jednoj ne desi!Tuzno!Bolno!Strasno!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *