|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vanmaterična/extrauterina trudnoća
23.2.2010 9:48:28   
/MMK/
malaaa želim da te malo utješim i ispričam tebi i ostalim ženam koje su preživjele vanmateričnu trudnoću lijepa dešavanja poslije hB( iako me i sada strah reći)
U martu 2008 sam imala rani spontani, nije bila potrebna kiretaža, poslije probavali ali do T nije dolazilo u martu 2009 mi urade histeroskopiju (jer je na uzv-u viđen polip koji treba odstraniti) i dijagnostičku laparoskopiju kojom potvrde prohodnost oba jajovoda. Jedan mjesec pauziramo, i drugi mjesec pokušavanja ( prvi put s klomifenom ) ja ostajem T ali ispostavlja se kasnije da je vanmaterična ( nisu  odstraniti jajovod). Rečeno mi je '''' mj. pauze, kasnije je dr.smanjio na 5, dobila sam klomifen i 2.mj. pokušavanja trudnoća je tu. Mojoj sreći i strahu nije bilo kraja. odmah nakon kašnjenja od 7 dana tj. sa 5 sedmica T sam otišla da vide gdje se T nalazi, i hB u maternici je. Danas je 9 punih sedmica, još uvijek pred pregled strahujem i nadam se najboljem.
Sve vas ljubim i želim vam sretnu priču nakon sve boli i patnje.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 21.5.2010 14:03:45 >


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu malaaa)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Vanmatericna trudnoca
24.2.2010 21:14:01   
jaca76
Malaaa,i ja sam cekala tri godine pa se desila prva vanmatericna,a onda nakon 4god i druga..jesu li tebi odstranili jajovod?Ovde nema utjehe,vec nemoj cekati sve dobro provjeri zasto je doslo do vanmatericne..nesto nije u redu, cim si cekala tri god.Ja sam cekala i sad je kasno za bilo sta,osim vantjelesna...cuvaj se i pozdrav

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Vanmatericna trudnoca
14.3.2010 22:35:52   
azraa
Drage moje ,ja moram da vam javim jednu divnu vijest,
a to je da sam ostala user posted image nakon 6 mjeseci pokusavanja .
Sada ulazim u treci mjesec trudnoce i samo se nadam najboljem i da ce sve biti ok
sa mojomuser posted image .Ljubim vas sve i zelim vam da sve sto prije zatrudnite od srca.
Javicu vam se opet.user posted image

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Vanmatericna trudnoca
14.3.2010 23:29:23   
Leva
MMK iskrene cestitke user posted image  
Tako mi je drago zbog tebe user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu azraa)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.3.2010 21:57:32   
azraa
Hvala ti puno i ja vama zelim svu srecu i da sto prije user posted image od sveg srca.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.3.2010 22:25:43   
bumbarica
Drage moje,

nisam vam se dugo javljala. Ja vas sve razumijem, jer sam i sama imala vanmaternicnu trudnocu. Tesko sam to podnijela. Odstranili su mi lijevi jajovod i mislila sam da nikad vise necu moci imati djecu. Dragi Allah me je obradovao. Nakon cetiri mjeseca od operacije ja sam ostala trudna i to prirodnim putem. Zato drage moje nemojte gubiti nadu. Vjerujte u sebe, pokusajte odstraniti stres.  Uz vas sam i drzim fige da nas sto prije obradujete sa lijepim vijestimauser posted image .

(odgovor članu azraa)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Vanmatericna trudnoca
18.3.2010 14:25:58   
mina.s
Drage devojke, evo da se javim i ja sa mojom pricom....Pre godinu dana ostala sam user posted image , nakon nekoliko god. ispitivanja, HSG, laparaskopije i svega sto uz to ide. Kad sam ugledala user posted image , istog dana sam uradila i beta hcg koji je na dan kasnjenja m. bio 280. Dr je bio prezadovoljan. Medjutim moja sreca kratko je trajala, samo dva meseca jer sam tada dobila neki braonkasti iscedak. Odmah sam primljena u bolnicu, radili mi betu koja je bila visoka, pravilno je rasla svaka dva dana, ali dr. je bio sumnjicav jer je malo veca nego sto bi trebalo a kako se vidi samo jedan plod odmah je posumnjao u vanmatericnu. Dve nedelje sam lezala u bolnici, dr. je rekao da ocekujem bolove, krvarenje i da ce verovatno sve da se zavrsi operacijom. Medjutim ja bolove nikakve nisam imala, ali se ni drugi plod nije razvijao kako treba pa sam ipak morala na kiretazu. Kada je stigo izvestaj sa patologije, pisalo je da je bila matericna i vanmatericna trudnoca, a moj dr. mi je objasnio da posto je organizam bio jak i zdrav sam prepoznao taj plod kao strano telo i sam ga rasorbovao. Eto, imala sam neku srecu u nesreci. Medjutim proslo je godinu dana a ja nikako da user posted image , od danas sam na klomifenu pa videcemo....

(odgovor članu bumbarica)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Vanmatericna trudnoca
19.3.2010 22:41:00   
leviska
ja sam imala vanmatericnu trudnocu prije tri mjeseca..bila sam vec tri puta na kontrolama i sve je uredu user posted image ! al problem je sto mi je jedan doktor rekao da mogu ostat trudna odma poslije toga,a drugi da ne smijem bar jos za mjesec i dok ne popijem tablete koje je on propisao..prosla su vec dva mjeseca od zadnje kontrole  i popila sam tablete,dobro sam..al sad me strah jer neznam sta da radim??user posted image
molim te pomozi,zaista zelim user posted image !!

(odgovor članu IvaG)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Vanmatericna trudnoca
20.3.2010 9:13:21   
/MMK/
leviska žao mi je zbog tvog iskustva. E sad da li ti je odstranjen jajovod, odakle si, koji te dr. pregledaju, koje tablete si koristila ?
Ja koliko sam čitala, dr. uglavnom preporučuju 3 mj. pauze kada je jajovod odstranjen i 5-6 kada nije. Predpostavljam da ovom neodstranjenom treba vremena da zacjeli, da bi se smanjila mogućnost da se tako nešto ponovi, a kada ga nema da je dovoljno 3 mj. da okolno tkivo se oporavi.

Jesi uradila bar briseve ( klamidija, mikoplazme i ureaplazme, te papu) ?


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu leviska)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Vanmatericna trudnoca
21.4.2010 11:22:47   
qalb
Pozdrav svima..   prije dvadeset dana moj prvi odlazak ginekologu, zavrsio je uputnicom u bolnicu sa sumnjom na vanmatericnu trudnocu.. beta hcg je bio 29 000..prof. Godinjak je uradio laparoscopiu, lijevi jajovod je odstranjen, a patohistoloski izvjestaj kaze da je hronicna upala jajovoda.. od juce kako sam dobila ovaj nalaz, jako sam tuzna, jer me sve ovo iznenadilo i sasvim neocekivano se izdesavalo.. moja sumnja na hormonalni poremecaj usljed stresa koji sam nedavno imala, zavrsila je kako je zavrsila... sada imam uzasan strah da je upala, s obzirom da je navedena kao hronicna, zahvatila i drugi jajovod, pa ako je neko imao slicno iskustvo, zamolila bih da iznese..  jos jednom, pozdrav svima..

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Vanmatericna trudnoca
11.5.2010 23:53:33   
mida
Drage moje moram se prebaciti na ovu temu jer sam skoro dozivjela isto sto i vi
(inace sam do sad samo citala a bila sam na temi inseminacija)pokusacu ukratko
ispricati svoju pricu.U septembru prosle godine radili su mi laparo. odstranili lijevi jajovod
hronicna upala jajovoda sa cok. cistom koja ga je unistila,prije operacije mi predlazu i hsg
provjeru desnog jajovoda,kad sam vec na stolu,pristajem.Kazu desni 100% prohodan,posle
5 mjeseci redovna kontrola moj gin.mi predlaze inseminaciju jer nezelim da cekam.Odlucujemo
ipak sacekati do maja da bi jos neke nalaze uradila,mjesec kasnijeuser posted image kasni uradim test user posted image
mojoj sreci kraja nema,kad sam se opustila planirala inseminaciju desila se user posted image prirodnim putem
Moja sreca je kratko trajala 7 dana posle testa zavrsim na hitnoj sa jakim bolovima,moja mrvica zastala u jajovodu(tom zdravom 100%prohodnom)sve se desilo prije 17 dana,jos je svjeze,tuzna,user posted image user posted image neutjesna.
Imam i jedno pitanje da li je moguce da posle 17 dana juce bila na kontroli vadila krv,da jos imam povisenu betuuser posted image user posted image da li je neka to dozivjela.
Ovo sam napisala najvise zbog qalb(moras shvatiti ozbiljno ako si vec imala hronicnu upalu,eto meni se javila na drugom jajovodu za par mjeseci)redovne kontrole kod gin. obavezno.
Izvinite drage moje na dugom postu,sve sam napisala da vas posle nedavim.
Ljubim vas,user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu qalb)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Vanmatericna trudnoca
12.5.2010 12:04:45   
/MMK/
mida žao mi je user posted image .
Kolika ti je beta, i je li ti laparos.odstranjena ta vanmaterična T, šta je sa jajovodom ?
Želim ti što skoriji oporavak.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu mida)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Vanmatericna trudnoca
12.5.2010 13:22:54   
mida
MMK da radjena mi je laparoskopija,nije odstranjen taj desni jajovod,nije
doslo do pucanja a i bio je mali plod,tako da su ga ostavili,preporucili su mi nakon 3 mjeseca hsg
da provjere prohodnost pa onda ce vidjeti sta dalje.Kod mog gin. sam dalje na kontrolama
prva kontrola je bila nakon 7 dana operacije(vadjenje krvi)beta jos tu ali to je kao normalno,posle 8 dana ponovo,jos je ista,vjeruj da me to sve zbunjuje nisam pitala kolika je,danas sam opet vadila krv nalaz u petak,sad me vec strah,mada neosjecam bolove malo nekad kao pulsiranje na toj desnoj strani gdje je bila vanmatericna ali zar to nije normalnouser posted image .Sad se bojim da to oni nisu dobro uradili(ocistili)mora da je nesto ostalo dok jos pokazuje betu,jos moja doktorka kao onako usput (ako dobijes bolove odmah na kliniku)
Inace me to ne iznenadjuje zivim u njemackoj (hladne Svabe takav je to svijet njima je svejedno reci i da umirem sutra)Sada cekam taj petak kao na noz,jos se nisam oporavila ni od ove laparoskopije(pogotovo psihicki) pa sad da ponovo sve prezivljavam.
Tako je to draga moja,do petka,ako ne poludim do taduser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Vanmatericna trudnoca
12.5.2010 15:29:40   
/MMK/
Izdrži draga do petka, to što osjećaš to mjesto nije neobično, ja ga i sada u trudnoći osjećam.
Zavisi kolika je bila beta, kako će se spuštati, mislim da joj treba podosta vremena da bude negativna, sigurno mjesec, ali je bitno da opada. Nadam se da će tako i biti, meni nikio nije ni predložio da kontrolišem betu nakon laparo.

Želim ti da skupiš snage i odlučiš se za HSG za 3 mj, a onda nakon godišnjeg odmora da ti se ostvare tvoje želje i da ostvariš uspješnu T.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu mida)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Vanmatericna trudnoca
12.5.2010 15:57:32   
mida
Hvala ti MMK na podrsci i ja se nadam da ce tako biti,mada strah postoji.
Vidis ja sam mislila da je to svugdje tako da nakon vanmatericne i laparo.
kontrolisu betu,meni je doktorka rekla ti netrebas dolaziti tek onda kad beta bude negativna
tada je kao sve uredu ili to saamo ovde praktikuju.
Svakako hvala jos jednom na odgovoru,zelim ti lijepu trudnocu i zdravu bebacuuser posted image
ako Bog da.user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 215
   Vanmaterična/extrauterina trudnoća
21.5.2010 14:00:50   
edina77
ja se prvi put javljam na temu vanmaterična trudnoća evo da vam drage moje ispričam i ja svoju priču 2002 god. rodila sina koji sad ima osam godina 2005.god opet planirala drugo dijete i kasni M ali nisam odma se javljala ljekaru hajd nikad nisam mogla pomisliti da bi se moglo dogoditi nešto drugo osim normalne trudnoće niti sam ja imala neke simptome ,već su bile počele i mučnine kao kod normalne trudnoće kad sam otišla na pregled doktor je ustanovio odma da nešto nije u redu i vanmaterična trudnoća strah,nevjerica čula sam za to ali otkud baš meni odma na operaciju bilo mi je tad već 7 nedelja imala sam sreću da nije puklo u meni desni jajovod izvađen,posle toga godina dana pokušaji da ostanem u drugom stanju zatim radim HSG u ord.Balić trećina jajovoda prohodna ono dalje ništa samo solucija IVF 2009 godine radim vantjelesnu u ord.BALIĆali 4 jajne stanice izvađene samo jedna oplođena i taj embrij je i vraćen i ništa od toga i danas sam ponovo smogla hrabrosti da zakažem termin kod dr.DEVLETE za razgovor za novi IVF PA VALJDA MI OD DRUGI PUT USPIJE izvinite ako sam vas previše tušila sve najbolje i vama želim user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 21.5.2010 14:04:16 >

(odgovor članu mida)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
21.5.2010 19:13:21   
lillix29
Zdravo svima!
 
Pa evo i ja da podjelim svoju pricu sa vama. U fab. 2009 god. sam imala spontani i izgubila plod. Bila sam 12 mjeseci trudna. Od tada pokusavamo da zatrudnimo opet, ali sve je bilo bez uspjeha do aprila 2010. Zatrudnila sam i bila sam mnogo srecna. Ali to nije dugo potrajalo. U maju, tocnije prije 5 dana me zaboljelo sa lijeve strane i pocela sam da krvarim veoma malo i krv je tamna. Otisla sam u bolnicu i utvrdili su da imam vanmater. i da se plod zaglavio na lijevom jajniku tj. jajovodu. Posto sam bila tek oko 4 nedelje trudna i plod je vec prestao da raste odavno, nisam morala na operaciju, dali su mi neku injekciju u misic, sada saznajem da je sigurno ljek koji se zove methotrexate, i rekli da sumale sanse da to pukne i prelije u stomak i da ce ovim ljekom da se to sve ocisti.
Moje pitanje je: Koliko dugo moram cekati pre nego sto pokusam opet? Dali tko zna dali ovaj ljek moze da naskodi mom sistemu, mom nivou hormona, dali ce hormonal sistem biti debalansiran i dali bi trebala ista drugo da uradim ili zatrazim da mi oni daju nesto drugo? Dali tko zna koji je proccenat zena koje poslije ovoga nikad vise ne zatrudne? Mene mnogo plasi da ce mi se isto ovo opet desiti.
 
Za sada moram da idem da vadim krv svakih 7 dana. Ja sam jos uvijek u soku i prvi put sam cula da se ovako nesto moze desiti ... i naravno veoma mi je zao, ali se borim sa tim, i nadam se da ce sev biti u redu.  
Pozz za sve vas

< Poruku je uredio lillix29 -- 21.5.2010 19:28:29 >

(odgovor članu edina77)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
21.5.2010 19:24:10   
misica
Ja sam imala vanmatericnu  2002 god. Nakon nje mi je otkrivena hiperprolaktonemija i uz terapiju bromergona uspjesno ostala trudna nakon pet mjeseci od operacije laparaskopijom kod dr. Godinjaka. Nemoj da brines samo prati sad trenutno sta ti kazu dr. mislim da ako Bgd bude sve uredu. Pozzzz!!!!

(odgovor članu lillix29)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
21.5.2010 19:36:29   
lillix29
Covjek bi pomislio da su doktori u Kanadi veoma dobri i da sve znaju .... nazalost to nije tako. Oni su meni dali taj ljek i poslali me kuci. Nisu mi nista objasnili, ni koliko dugo treba da cekam, ni dali mogu imati odnose, ni dali ce mi naskoditi sljedecoj trudnoci. Jedino sto su mi rekli je da ce mi svake nedelje vaditi krv da vide dali su se hormani trud. smanjili, i da kad sljedeci put zatrudnim moram da trazim da mi daju jos neki ljek. Koji ljek? Mislim ne ide mi u glavu da te samo ovako kuci posalju kao da nista nije bilo. Dakle nema da ti daju neki termin da poslije svega toga imas pregled da vide dali je sve to otislo, dali su jajovodi zacepljeni ... nista. Veoma sam razocarana ovim sistemom i dala bi sve na svijetu da sad mogu otici kod nas dolje u bolnicu... stvarno :(.
Sreca pa imam svoju doktoricu pa cu otici kod nje jos se malo raspitat, ali na sve se to mora cekat, i to cekas po mjesec dva dok ne dobijes randevu sa njom.

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
21.5.2010 19:53:08   
misica
Mila sada ti moraju da vade krv da vide jeli se to ocistilo iz razloga sto hormon u krvi pokazuje dokle je stanje. I meni su nakon operacije vadili plus sto je meni hormon trudnoce sporo padao. Navise treba sjesti sa dr i pitati o svemu barem ja tako radim jer sam previse radoznala. Trebas sve pitati ili mjenjati dr. ali ja mislim da je sve to ok!!

(odgovor članu lillix29)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
25.5.2010 13:57:36   
lillix29
Hvala na podrsci, ma bice u redu, nego sam bila ljuta malo, najvise zbog toga sto ne znam zbog cega se to sve desilo. Ali kontam da na to nema odgovora, moram se pomiriti sa svime i nastaviti dalje. Drugog izlaza nema. Imam zakazano sa doktoricom za dvije nedelje, tako da cu sve da je ispitam. Za sada mirujem ...

< Poruku je uredio lillix29 -- 25.5.2010 13:58:49 >

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
27.5.2010 18:53:01   
mida
lillix29 mislim da smo u slicnoj situaciji,da nebi sve objasnjavala
imas moje predhodne postove,uglavnom krajem aprila sam imala
vanmatericnu T u lijevom jajovodu,uradjena laparo. sacuvan jajovod
kontrola za 7 dana beta nepada,posle 7 dana ponovo jos se povecala
onda kontrole svako 3 dana ista stvar raste polako,ponovo na kliniku pregledi
nista nemogu naci,odlucuju se za terapiju methotrexate s tim da moram ostati na
klinici jer je jaka terapija da bi oni pratili kako cu reagovati,dobro podnosim,cak
nisam bas nikakvu promjenu osjetila,vadjenje krvi jako malo pala,odlucuju
jos jednom mi dati terapiju ali tek za 3 dana jer nemogu tako cesto,prekjuce sam dobila
tu drugu na moje insistiranje sam izasla iz bolice jer stvarno se dobro osjecam
ali treci dan znaci sutra ponovo na kliniku,kontrola pa ce vidjeti sta dalje.
Znaci posle uradene laparo. primala sam methotrexate,moje misljenje nisu dobro
ocistili,jer nije moguce da jos imam betu posle mjesec dana od laparo.
Posle operacije 4 dan sam izasla kuci beta pala na 230,3 sedmice poslije
znaci prije terapije methotrexate beta 437,sad je 200,nadam se ako Bog da
da ce sutra jos pasti i da nemoram vise ici,vise sam i uplasena od svega ovog
jer bojim se da ce nakraju opet operacijom morati otkloniti.
Razumijem te potpuno lillix29,i ja sam u stranoj zemlji to najvise boli,
nekad imam osjecaj kao da sam stvar,samo da te se rijese,mislim da bi bilo sasvim drugacije
da mozes na svom jeziku da doktorom razgovarati.

Molim sve one koje su imale slican slucaj da se jave,ja nigdje nisam mogla
naci nesto slicno ovom.user posted image
Ljubim vas sve i zelim vam da sve ruzno sto vam se desilo ostane iza
vas i nikad se vise neponoviuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lillix29)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
27.5.2010 19:04:33   
mida
Zaboravih ti reci lillix29 da je methotrexate veoma jak,mislim da znas da je
to jedna vrsta hemoterapije,ja sam morala potpisati da ga primim,kao desava se da pocne opadati kosa,ispadati zubi,poremecaj jajnih celija,mucnine,gubljenje apetita,vrtoglavice...
sve zavisi kako neko podnosi,al eto zbog user posted image sve
Nadajmo se najboljem,
pozdrav draga moja i zelim ti sve najbolje

(odgovor članu mida)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
29.5.2010 16:26:52   
lillix29
Pozz Mida, da imas pravo slicne su na situacije. Sto se tice zdravstvenog sistema ovde, imam isti osjecaj, samo da te se sto prije rijese, i mislim ponekad ja to sve razumijem jer ima dosta ljudi koji dodju u bolnicu, sto zbog ozbiljnih problema sto zbog bezveznih problema, ali mislim nigdje neces stici ako ti meni nesto ne uradis kako treba i ja opet nakon par dana moram da dolazim tu. Ali ajde to je vec druga prica.
 
Gdle sto se tice methotrexate, nisam znala da je jedna vrsta hemoterapije, znala sam da je mnogo biohemijski lijek, i da, potpisala sam i ja. Nisi mi nista rekli o tome sto mi se moze desiti, kontam jer sam ja samo jednu dozu primila.  Jednu ali veliku, morali su mi u obe strane dati po jednu injekciju. A znam kad je sestra izasla da mi to da, jaooo, bas sam se bila preplasila, jer ona je morala obuci neko specijalno odjelo, uzas. Srecom nakon sedmicu dana meni se sve to rastvorilo i otislo, sad su mi hormoni pali na normalau, i ne moram vise ni krv da idem da vadim. Ali opet mi nisu rekli dali treba da cekam prije nego sto pokusam opet, ili kako vec.
 
Drago mi je sto si se javila Mida, nemoj da se plasis, bice sve u redu. Ja sam se mnogo uplasila ali kad sam vidjela ove postove, skontala sam da nisam jedina i da ce sve biti u redu.
 
PozZ

(odgovor članu mida)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Vanmaterična/extrauterina trudnoća
22.7.2010 22:36:58   
amarilis
Evo da vam dam malo ohrabrenja....
Prije dvije godine imala sam vanmateričnu trudnoću, beta oko 500 da bi za 7 dana narasla na 900. Dobila methotrexat, dvije doze u 14 dana. Ništa nije bolilo, nije bilo mučnina, opadanja kose ili slično, ipak su to male doze, samo sam bila hospitalizirana u Zenici. U Sarajevu ne rade sa methotrexatom. Sve se hairli riješilo, rekli mi tri mjeseca čekati s novom trudnoćom, bez ikakvih pregleda ili koješta. Čekala tri mjeseca, odmah zatrudnila, sada sam majka deveto mjesečne curice. Hvala Bogu zdrave smo obje, dobro napreduje, vesela je i skoro pa prohodala... Glavu gore i kako reče dr. Deković ''ne može svaki dan biti Bajram pa ni belaj'':)

(odgovor članu lillix29)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *