|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 12:10:21   
/MMK/
Sve se ja slažem što si u zadnjem postu rekla, ali u onom prethodnom da nije velika šteta je van svake pameti. baš je bilo crno-humoristično tješenje.
Žive ljudi ( trude se da bude normalno), ali jeste velika šteta kad neko nema štitnu žlijezdu kao ja, bubreg kao neko itd.
Nemaš ni jedan razlog, ni argument da mene dovodiš u kontekst plitkosti, daleko sam ja od toga.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu baby girl)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 12:37:00   
baby girl
bez dovođenja u bilo kakav kontekst ikoga ...
govorim iz svog iskustva, pa mislim da sam daleko od lupetanja.
Ono što će se desiti, desiti će se-to je neizbježno, a isto tako je neizbježno i prihvatanje te iste situacije.. Ako treba da ostane neko bez jajovoda, kao što sam i ja ...pa Bože moj ni prva ni posljednja. Odbijam da mislim da je to neka veeelika šteta...pa imam još jedan, hvala Bogu. Mogla sam bez svega ostati, umrijeti na kraju krajeva.
user posted image
Mislim da to nisu najveći problemi koji čovjeka mogu zadesiti.
Samo pozitivno i vjera u Boga jedinoga...i ništa više.


_____________________________

ko zna za što je to dobro:)

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 13:46:16   
ljubava
Drage moje,
DAnas sam saznala da vjerovatno imam vanmatericnu trudnocu.
ja sam u 5-oj sedmici trudnoce racunajuci od prvog dana zadnje menstruacije.Na UZ se nista nevidi iako je Beta-hcg 3200! Sada se mimoilaze misljenja dva doktora.Jedan kaze da cekem sa abortom jer ce se plod mozda jos pokazati a drugi kaze da idem na ciscenje,da nerizikujem da izgubim jajovod.

KAKVO JE VASE MISLJENJE I ISKUSTVA? Ja sam zbunjena i zrela za ludnice!
Molim brze odgovore


HVALA

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 13:58:11   
Srecica_mala
Pozdrav, ja bih potražila treće mišljenje prije bilo kakve odluke. Sretno!

(odgovor članu ljubava)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:10:41   
ljubava
UH,JA OVO NEZELIM NI NAJVECEM NEPRIJATELJU!user posted image

Izvinite sto gnjavim ali sama sam sa ovim problemom.
Muz je na godisnjem ali ko bi ovo moga i slutiti!

Srecica-mala jesili ti imala slicno iskustvo?

(odgovor članu Srecica_mala)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:14:01   
Srecica_mala
Žao mi je zbog te situacije, ali nadati se najboljem ishodu. Ja lično nisam imala takvo iskustvo, vjerujem da ce ti se javiti još neko sa slično tvojim. Želim ti sve najbolje.

(odgovor članu ljubava)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:15:17   
/MMK/
ljubava imaš li bolove, jel krvariš ?
Koja su to 2 doktora ?
Ako je vanmaterična ne radi se čišćenje, nego najčešće laparoskopaka operacija odstranjenja koncepta trudnoće iz jajovoda.
U zavisnosti od položaja ploda i očuvanosti jajovoda odlučuje se da li jajovod vaditi ili ne.
Tebi neka je sretno



_____________________________

09.2010.

(odgovor članu ljubava)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:25:48   
ljubava
Nemam ja niti bolove niti krvarenja,naprotiv imam klasicne simptome trudnoce.
A i Beta-hcg se dvostruci svakih 48h kao kod zdrave trudnoce.
Moj doktor je svajcarac i predlaze abort (koje vrste vec),a zvala sam Dr. Mehmedbasica iz Sarajeva i on mi savjetuje da cekam.
Stim mene vise hvata panika ako budem cekala da cu na kraju izgubiti jajnik.
Jer koliko sam ja razumjela,sada bi sa nekim "orovom"prekinuli razvoj ploda.

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:31:18   
ljubava
Nemam ja ni bolove niti krvarenja,naprotiv imam tipicne simptome trudnoce.
Moj doktor je svajcarac i predlaze abort.
A zvala sam dr. Mehmedbasica iz Sarajeva i on kaze da cekam.
Ali mene hvata panika ako budem cekala da cu izgubiti jajnik,jer doktor kaze da bi sada mogli da "orovom" prekinu razvoj ploda.

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:40:29   
lamama
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

joj cure evo mene
snaha je išla na Koševo i ultrazvuk joj je uradio Rovčanin, nisu sigurni da li je vanmaterična trudnoća ili spontani
Poslali su je kući, ona se osjeća dobro izuzev što krvari kao da ima ciklus
Sutra mora ponovo vaditi betu pa će vidjeti šta dalje
Ne kužim kako mogu ženu poslati kući bez ikakvog konkretnog odgovora kad kako vidim vanmaterična trudnoća može biti kobna
jesul oni normalni?????????????



jao užas, pa kavi su oni doktori, trebali su je ostaviti na promatranju i praćenju, lijepi moj dR GOdinjak, kada sam ja prije dvije godine ostala trudna( nažalost bio je mised) isto tako su svi dr imali nedoumice u vezi moje trudnoće, ali moj dr Godinjek me je naravno odmah ostavio u bolnici i pratio, nažalost morala sam odstraniti plod jer se nije razvijaouser posted image user posted image user posted image

nadam se da će tvojoj snahici biti uredu, ako je bude bolilo pravac u bolnicu


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:43:32   
aicha
ljubava i ja sam prosla vanmatericnu al meni je beta u 7. sedmici bila 64. Tebi je ogromna i jos se dupla. Ja sam po tom pitanju na strani Mehmedbasica. Otidji jos nekom ginekologu da ti dobro pogleda, mozda se i nesto, pa makar nesto ukaze...otidji al opet sama odluci jer tvoj zivot i zivot tvoje bebe je u pitanju. Ne znam sta da ti kazemuser posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu ljubava)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:47:20   
lamama
IZVORNA PORUKA: /MMK/

ljubava imaš li bolove, jel krvariš ?
Koja su to 2 doktora ?
Ako je vanmaterična ne radi se čišćenje, nego najčešće laparoskopaka operacija odstranjenja koncepta trudnoće iz jajovoda.
U zavisnosti od položaja ploda i očuvanosti jajovoda odlučuje se da li jajovod vaditi ili ne.
Tebi neka je sretno




Moze se raditi i čišćenje pomoći tableta, ali ako se vanmaterične utvrdi jako ranoj fazi dok je bhcg do 4000, daju metatreksat, ali moraju biti sigurni da je vanmaterična, taj lijek ubija strane stanice i onda plod odumre ii ode sam sa user posted image , i jajovod ostane čitav, ali ponavljam samo u jako ranoj fazi trudnoće je to moguće!


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:49:14   
veeseelaa
evo mene
Snaha je prekjuče radila betu i bila je 90 i nešto, maloprije su joj bili gotovi novi nalazi i beta je 36,60. Znači opada, navodno neće biti intervencije. Jel to znači to?user posted image user posted image
Ona i dalje krvari, sada će otiči po nalaze na DIP pa pravac GAK (jaran mi je javio rezultat nalaza putem tel)
Hvala svim curama, eni0002, aishi, lalami, baby girl, mirkici, lelis, /MMK/, vještici i mamine oči na sms porukama, podršci i utjehiuser posted image user posted image user posted image
nadam se da nisam nikog izostavilauser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:50:57   
/MMK/
ljubava ne znam šta da ti savjetujem, mislim da je najbitnijeda ne budeš sama,ako bi se nB onesvjestila i sl.
Ako ćeš sutra ponovo kod dr. postavi mu malo više pitanja.
Neke od uzv naznaka vanm. su da daglas nije slobodan, nego ima tekućine,postojanje nekog " prstena" na jajovodu, stvaranje hematoma.
Ja po saznanjima i iskustvu mislim da bi najbolje bilo da ležiš u bolnici, i da te prate svakodnevo uzv-om i betom.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:54:53   
/MMK/
vesela super, baš mi je drago, to je bila biohemijska trudnoća, nakon koje vjerovatno neće biti potrebna ni kiretaža.
Neka im već idući ili neki skori mjesec uspije


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:55:30   
mišur
Veeseela,
taman čitam ovu temu da vidim jesi li se javila sa nekim novim iformacijama...
kad je sve tako ispalo, želim tvojoj snahi samo da sve bezbolnije prođe po nju...


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:57:11   
lamama
Dušice ne znam šta da te posavjetujem, ja sam imala dvije vanmaterične sa iste strane, desne, sada nemam jajovd poslije druge operacije, ne znam gdje ideš kod dr ali ja ti savjetujem da se javiš na kliniku GAK ko dr Zulfe Godinjaka ako možeš da dođeš do njega, i ako si iz sa, a ako nisi onda idi na kliniku u svom gradu, ipak možda će se skupiti konzilij pa da vide šta je u pitanju, a privatno ne, ne i ne

Moja vanmaterična zadnje, Bhcg prvo 5000 u 5 sedmici, pa preko 8000, onda mi glupi privatni dr MEhmedbašić počeo davati metatreksat da se samo očisti, a on se daje dok je Bhcg jako mala, primim injekciju a beta za dva dana preko 10000, i onda ja lijepo u bolnicu, prime me isti dan i urade laparoskopiju,nisu plod nikako mogli da nađu, tek u toku operacije nađu ga u preostalom dijelu jajovoda, sumnjali su da je i u jajniku, kaže dr to je jako rijetko, ali sreća nije bio tu, tako da mi je ostao jajnik!

Eto nadam se da sam ti pomogla, ne mora BHCG uvijek da bude niska kod vanmaterične, meni je bila jako visoka, sve zavisi, dok mi je kod mised abortusa bila 3ooo, tada sam ležala u bolnici, i promatralo me je više ljekara, jer ih je Zulfo zovnuo da svi pogledaju, i onda su vidjeli da se plod ne razvije, onda su me poslali da ponovo vadim betu i ona je počela da pada na 1000 i nešto, i ja sam počela da pomalo brljam dole, nešto smečkasto, i onda su mi uradili laparoskopiju, eto moja iskustva, nažalost negativna, ali borim se i dalje, 3 trudnoće, a nijedna nije bila OKuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 14:59:27   
aicha
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

evo mene
Snaha je prekjuče radila betu i bila je 90 i nešto, maloprije su joj bili gotovi novi nalazi i beta je 36,60. Znači opada, navodno neće biti intervencije. Jel to znači to?user posted image user posted image
Ona i dalje krvari, sada će otiči po nalaze na DIP pa pravac GAK (jaran mi je javio rezultat nalaza putem tel)
Hvala svim curama, eni0002, aishi, lalami, baby girl, mirkici, lelis, /MMK/, vještici i mamine oči na sms porukama, podršci i utjehiuser posted image user posted image user posted image
nadam se da nisam nikog izostavilauser posted image



super masaAllah...samo nek jos prati , nek izvadi opet za 2 dana (ako nece oni nek ona na svoju inicijativu)

jer meni je za jedan dan opala sa 64,5 na 52 da bi za dva dana (poslije 52 sacekala 2 dana) porasla na 55

vanmatericna je pravo varljiva dijagnoza...nek za svaki slucaj izvadi ponovo jer sam se i ja na prvi nalaz obradovala

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 15:03:26   
/MMK/
Ja kada sam sve ovo prolazila u Vojnoj, baš ih pitala za metatreksat, tada mi je beta bila oko 2400, ali nisu još uvijek bili sigurni da je vanm.oni su mi bili nešto skeptični, nikad nisam uspjela dokučiti zašto???

_____________________________

09.2010.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 15:06:36   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: /MMK/

vesela super, baš mi je drago, to je bila biohemijska trudnoća, nakon koje vjerovatno neće biti potrebna ni kiretaža.
Neka im već idući ili neki skori mjesec uspije





IZVORNA PORUKA: mišur

Veeseela,
taman čitam ovu temu da vidim jesi li se javila sa nekim novim iformacijama...
kad je sve tako ispalo, želim tvojoj snahi samo da sve bezbolnije prođe po nju...





IZVORNA PORUKA: aicha


super masaAllah...samo nek jos prati , nek izvadi opet za 2 dana (ako nece oni nek ona na svoju inicijativu)

jer meni je za jedan dan opala sa 64,5 na 52 da bi za dva dana (poslije 52 sacekala 2 dana) porasla na 55

vanmatericna je pravo varljiva dijagnoza...nek za svaki slucaj izvadi ponovo jer sam se i ja na prvi nalaz obradovala


djevojke hvala vam puno, puno, ljubim vas sve redom

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 15:07:47   
lamama
IZVORNA PORUKA: /MMK/

Ja kada sam sve ovo prolazila u Vojnoj, baš ih pitala za metatreksat, tada mi je beta bila oko 2400, ali nisu još uvijek bili sigurni da je vanm.oni su mi bili nešto skeptični, nikad nisam uspjela dokučiti zašto???


ma ne znam ni sama koji su kriteriji ali ima nešto kada se daje , a kada ne, ma koće ga više znati, nisam htjela ni da se više oko njega ni raspitujem, znam samo da daju kada je jako mala trudnoća i kada su sigurni da ja vanmaterična, a sigurno imaju još neke kriterijeuser posted image user posted image molim Boga da mi više nikada ne zatreba, samo da budemo uskoro user posted image


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 15:08:55   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

djevojke hvala vam puno, puno, ljubim vas sve redom

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 15:10:41   
aicha
IZVORNA PORUKA: lamama

molim Boga da mi više nikada ne zatreba, samo da budemo uskoro user posted image



aminuser posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 15:13:04   
Mirkica
vesela super da beta opada hajd insalh da se sve zavrsi u  dobru , i najbitnije je da budete sada uz sanhu i ako covjek moze pomisliti ma hajd sta nista  strasno ali je jako tesko za jednu mamu zenu koja se trudi to biti zato budite uz nju i pokazite razumjevanje  a posto insalah nece biti intrvencije ona moze odmah dalje nastaviti i s BOzijom pomoci da sledeci put bude kakoje od BOga ostalo .




_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 15:14:28   
leli§

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

evo mene
Snaha je prekjuče radila betu i bila je 90 i nešto, maloprije su joj bili gotovi novi nalazi i beta je 36,60. Znači opada, navodno neće biti intervencije.




inshAlllah da to prodje...da je na barkaju i da se sto prije oporaviuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *