|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmatericna trudnoca
19.12.2009 19:24:56   
aicha
vesela, ima li ti sta novo za snahu? je li vadila dodatne nalaze???kako se osjeca?

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Vanmatericna trudnoca
22.12.2009 10:32:20   
Mia
Pozdrav svima! Ja sam stari clan ovog portala, ali se tek sada prvi put ukljucujem u razgovor... naravno, da sam u problemu pa se zato i javljam user posted image Evo, o cemu se kod mene radi... prije 6 dana sam uradila test na trudnocu, koji je bio pozitivan nakon samo nekoliko sekundi. Test sam uradila jer mi menstruacija kasni (danas vec 17 dana) sto nikada do sada nije bio slucaj. Osim toga, imam i neke simptome kao sto je blaga mucnina, napetost u grudima, a malo mi je i stomak narastao. Jucer sam bila kod ginekologa na ultrazvuku i on mi je rekao da nista ne vidi i da moram uraditi nalaz beta HCG u krvi, sto sam odmah jutros i uradila i evo iscekujem rezultate. Ja se uzasno bojim da nije u pitanju vanmatericna trudnoca. Ovo mi je inace prva trudnoca, tako da molim vas da shvatite moj strah i strepnju user posted image Molim vasa iskustva i misljenja u vezi moje situacije. Unaprijed se zahvaljujem!

(odgovor članu IvaG)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Vanmatericna trudnoca
22.12.2009 14:45:55   
lamama
Draga mij, ako ti je test pokazao plus, onda se sigurno radi o trudnoći, dobro je da ćeš da radiš betu, jer će ona  da potvrdi, da li je trudnoća u pitanju, nadam se da će da bude sve uredu, ne mogu te nešto previše posavjetovati, ali ni doktori neće biti sigurni da je sve uredu dok ne vide gdje je plod, je li umaternici i da li se pravilno razvija. Mozda je trudnoća jop mala pa se ne vidi, ali ipak bi se plod trebao vidjeti s obzirom da ti kasni 17 dana, to je već šesta sedmica.
Znam da si jako uplašena i napeta, to je normalno. ali pokušaj se malo smiriti i javi nam rezultate. želim ti sreću i da bude sve uredu.


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Vanmatericna trudnoca
22.12.2009 19:04:42   
aicha
IZVORNA PORUKA: lamama

Draga mij, ako ti je test pokazao plus, onda se sigurno radi o trudnoći, dobro je da ćeš da radiš betu, jer će ona  da potvrdi, da li je trudnoća u pitanju, nadam se da će da bude sve uredu, ne mogu te nešto previše posavjetovati, ali ni doktori neće biti sigurni da je sve uredu dok ne vide gdje je plod, je li umaternici i da li se pravilno razvija. Mozda je trudnoća jop mala pa se ne vidi, ali ipak bi se plod trebao vidjeti s obzirom da ti kasni 17 dana, to je već šesta sedmica.
Znam da si jako uplašena i napeta, to je normalno. ali pokušaj se malo smiriti i javi nam rezultate. želim ti sreću i da bude sve uredu.



POTPISUJEM, za pocetak smiri pa nam se javi i ako Bog da sve da bude ok

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Vanmatericna trudnoca
28.12.2009 23:27:37   
azraa
Cao Mia,zelim ti sve najbolje i nadam se da ce
ti doktor reci sve najbolje tj.user posted image i da uzivas
kao buduca mama.Pusa i sve naj,naj!

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Vanmatericna trudnoca
21.1.2010 16:37:59   
Mia
Drage moje forumasice! Hvala vam svima na podrsci i rijecima ohrabrenja, ali, nazalost, imala sam vanmatericnu trudnocu i sve se toliko zakomolikovalo da sam jedva ziva ostala. Jajovod mi je bukvalno eksplodirao i puno se krvi izlilo u stomak, tako da sam u posljednjoj minuti spasena. Sada je sve hvala Bogu iza mene i polako se oporavljam. Ovo je bilo veliko iskusenje za mene i psihicka i fizicka trauma! Jos ne nisam psihicki oporavila, ali nadam se da ce sve biti OK! Jos nisam spremna da razmisljam ni o cemu vezano za trudnocu. Sada mi je vazno da se psihicki i fizicki oporavim. Svima vam saljem puno pozdrava!

(odgovor članu azraa)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Vanmatericna trudnoca
21.1.2010 17:49:44   
lamama
Draga mia jako mi je žao što ti se sve to izdešavalouser posted image user posted image user posted image user posted image ja te shvatam kakvu si traumu preivjela, jer sam i sama imala dvije vanmaterične, draga malo se odmori i oporavi, pa kada budete opet htjeli raditi na user posted image ja ti savjetujem da prvo pronađeš dobrog ginekologa koji se razumije u probleme sa začećem, pa da ti uradi laparoskopiju i utvrdi da li ti je drugi jajovod uredu i sve ostale nalaze pa tek onda rad na bebi, želim ti puno sreće.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Vanmatericna trudnoca
24.1.2010 18:50:17   
misica
Draga Mija i ja sam imala vam vanmatericnu i i ponovo ostala trudna jedino ovdje sta je bitno si ti odnosno sad trebas da otome vise neramisljas to je sada iza tebe nemoj misliti na to nego na sebe i svoje stanje nakonon svega . Moras se opustiti jer je sve to veliki stres. Pozz!

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Vanmatericna trudnoca
24.1.2010 18:52:13   
Skvo RR
Draga Mia, bas mi je zaouser posted image ! Zelim ti brz oporavak!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Vanmatericna trudnoca
24.1.2010 23:01:10   
nadam se73
IZVORNA PORUKA: misica

Draga Mija i ja sam imala vam vanmatericnu i i ponovo ostala trudna jedino ovdje sta je bitno si ti odnosno sad trebas da otome vise neramisljas to je sada iza tebe nemoj misliti na to nego na sebe i svoje stanje nakonon svega . Moras se opustiti jer je sve to veliki stres. Pozz!
potpisujem i da se brzo oporavis user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Znaj da pomoć dolazi nakon strpljenja, a izlaz nakon nedaće i uvijek reci:"Zadovoljan sam s onim sto mi je Gospodar moj propisao!"

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Vanmatericna trudnoca
24.1.2010 23:03:58   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Mia

Drage moje forumasice! Hvala vam svima na podrsci i rijecima ohrabrenja, ali, nazalost, imala sam vanmatericnu trudnocu i sve se toliko zakomolikovalo da sam jedva ziva ostala. Jajovod mi je bukvalno eksplodirao i puno se krvi izlilo u stomak, tako da sam u posljednjoj minuti spasena. Sada je sve hvala Bogu iza mene i polako se oporavljam. Ovo je bilo veliko iskusenje za mene i psihicka i fizicka trauma! Jos ne nisam psihicki oporavila, ali nadam se da ce sve biti OK! Jos nisam spremna da razmisljam ni o cemu vezano za trudnocu. Sada mi je vazno da se psihicki i fizicki oporavim. Svima vam saljem puno pozdrava!


Mia tako mi je žao, želim ti brz oporavakuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Vanmatericna trudnoca
24.1.2010 23:53:03   
Lilipop
Mia zao mi je..user posted image sad se malo odmori skupi snagu i zelim ti da uskoro opet zabebis. Za brz oporavak user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Vanmatericna trudnoca
25.1.2010 10:15:52   
Leva
Mia user posted image user posted image
Stvarno mi je zao user posted image user posted image


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Vanmatericna trudnoca
25.1.2010 10:19:31   
ledy blue
Mia zao mi je ...zelim ti brz oporavak user posted image

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Vanmatericna trudnoca
25.1.2010 10:28:30   
ena0002
Mia zao mi je user posted image ......ali treba krenuti dalje, i zelim ti da se sto prije oporavis

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Vanmatericna trudnoca
25.1.2010 20:23:01   
baby_joy
Mia žao mi jeuser posted image  

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Vanmatericna trudnoca
3.2.2010 16:16:57   
azraa
Draga Mia sada moras da se oporavljas i da se odmoris
takodje i psihicki jer je to veliki sok za zenu.Znam kako
ti je ,ali moras biti jaka ostaviti to iza sebe.Pusa i zelim ti brz oporavak!

(odgovor članu azraa)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Vanmatericna trudnoca
5.2.2010 21:01:20   
jaca76
Draga Mia,jako mi je zaouser posted image imam isto iskustvo kao ti,ali se po prvi put javljam na ovu temu.Prije 4,5 god sam imala isti slucaj i mogla glavom platiti a prije 4 mjeseca ponovo vamnatericna i sad nemam jajovoda...zato svima savjetujem da se dobro cuvaju da im se nedesi isto...meni sad preostaje samo vantjelesna oplodnja.To su zaista teske stvari ali ne sekiraj se puno,ne razmisljaj o tome,i to je iz licnog iskustva savjet jer sve ima gore od goreg...Pozdrav svima

(odgovor članu azraa)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Vanmatericna trudnoca
21.2.2010 21:48:59   
malaaa
e drage moje i ja sve citam staste prozivile i zaomije jer i sama sam prosla kroz sve to i jasam cekala na rudnocu 3godine i kad mise desila ija sam bila radosna ko malo djete ali nazalost bilaje vanmatericna nisam ni sanjala dacu dozivit tako nesto nego me cure zanima dal je koja posle vanmatericne trudnoce ponovo ostala trudna imala normalnu trudnocu nakon pa barem 6 mjeseci menije dr reko dase cuvam prvo 6mj sad kaze godinu ali toje zamene puno i sad ima 4mj od kada sam imala vanmatericnu trudnocu i eto na rizik idem na novu trudnocu neznam zasto cekati dugo zasto se ceka 6mj ili godina sta ako se ostane prije dal se povecava mogucnost za ponovnu vanmatericnu mnogo sam zbunjena i zelim vam srecu dase nikom ne ponovi ova vanamtericna jer je u istinu stvarno takva daanas obraduje stosmo trudne a toliko razocara sto to nije normalan trudnoca stvarn je podmukla i bolna pa odgovoritemi drage moje i puno srece 

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Vanmatericna trudnoca
21.2.2010 21:57:28   
misica
Draga moja znam kroz sta si prosla. Ja sam imala vanmatericnu 2002 god radio me Godinjak. Nije mi uopste rekao da se moram cuvati vec da kada se spustio hormon trudnoce da mozemo odma praviti bebu. Medjutim ja sam dobila hiperprolaktonemiju i uz pomoc dr na sterilitetu na kosevu uspjela nakon pet mjeseci poslije vnmatericne ostati trudna. Doduse meni je moja dr pratila kada ce ovulacija na desnom jajniku( posto je vanm. bila na lijevom) i tad je bilo doslovno trci kuci i pravi bebeu. Rodila zdravog dijecaka i bez problema iznjela trudnocu do kraja.
Ali je opet najbolje da se posavjetujes sa ljekarom. Puno srece!!!!

< Poruku je uredio misica -- 21.2.2010 22:00:05 >

(odgovor članu malaaa)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Vanmatericna trudnoca
22.2.2010 8:23:59   
vaga.
Cao svima!novi sam clan i zelim da vam iznesem svoj problem i da cujem vase misljenje..imam devojcicu koju sam cekala 7 godina i koja je zaceta prirodnim putem uz stimulaciju ovulacije,naravno nakon brojnih pretraga i pregleda.nepune dve godine od poroda imala sam vanmatericnu trudnocu koja je okoncana vadjenjem levog jajovoda.ponovo nakon godinu i pol ostajem trudna i imam spontani odnosno urade mi kiretazu jer plod nije bio u redu.od toga je proslo 3 godine i ja jos ne ostajem u drugom stanju.moj stari ginekolog se odselio a u medjuvremenu selim se i ja tako da sad imam ginekologa koji kaze da je to sve o.k i da cekam,da cu ostati prirodnim putem trudna a ja sam trazila da mi malo stimulise ovulaciju jer sad imam jedan jajovod i dva jajnika i naravno jos uvek neredovite ovulacije...ne ceka mi se mnogo jer mi bioloski sat brzo otkucava,naime imam jos malo punih 35 god.eto toliko za sada...puno pozdrava za sve!!

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Vanmatericna trudnoca
22.2.2010 8:30:48   
Amelaa RR
Draga vaga dobro nam dosla prije svega. Nadam se ugodnom druzenju ovdje, ako zelis malo vise o sebi reci moze ovdje

Odakle ste.

Naravno naadam se da ces sto prije biti sretna trudnica...saljem puno poljubaca.


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 22.2.2010 8:31:31 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu vaga.)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Vanmatericna trudnoca
22.2.2010 9:24:34   
misica
Dobro doslica od srca!!!
Sta mislis da potrazis misljene jos jednog dr?!
Opet ja barem tako razmisljam mada neki kazu da nevalja cesto mijenjati dr ali nije iskljuceno posavjetovati se sa jos nekim i vidjeti misljenje. Pozz!!!

(odgovor članu vaga.)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Vanmatericna trudnoca
23.2.2010 8:11:13   
vaga.
Hvala svima na dobrodoslici!naravno da sam razmisljala da potrazim drugog ginekologa,medjutim,odselila sam iz bosne za sloveniju i ovde je jako tesko promeniti doktora,pogotovo sto taj kome idem radi i u bolnici u kojoj cu nadam se zavrsiti ali kao buduca rodilja!mislim da me ne shvata ozbiljno..ja samo zelim stimulaciju ovulacije jer sa jednim jajovodom su mi smanjene sanse za trudnocu 50% i kad bi imala normalne i redovite ovulacije!!da sam mladja,mozda bi i cekala da se to desi samo od sebe,medjutim,vec mi je 35 a kcerka mi ima jos malo 7 pa nemam sta cekati!pogotovo mi treba dodatnih pretraga jer imam i policisticne jajnike i mozda bi mi ponovo trebalo uraditi hsg a i hormoni mi nisu bas u najboljem redu jer dok sam zivela u bosni,pila sam nesto i za hormone jer su mi menstruacije bile skroz oskudne i kratke za razliku od pre dve godine...problema koliko volis!a sto se tice vanmatericne,zelimreci svim zenama da ne gube nadu i da se ne plase da ce i iduca biti vanmatericna!desava se naravno ali se puno vise desavaju normalne trudnoce.ja sam eto imala srecu da posle vanmatericne,ostanem ponovo u drugom stanju i da bude normalna,mislim,da se plod nalazi u materici,medjutim sam plod nije bio u redu...pozdrav za sve!!

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Vanmatericna trudnoca
23.2.2010 8:19:09   
misica
Moja draga i ja sam u istom problemu!!! Ako Boga budemo mi sve ponovouser posted image

(odgovor članu vaga.)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *