|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 21:36:54   
azraa
Baby girl,samo da te pitam da li si ti isla kod ginekologa da ti prate
plodne dane kada si ostala ponovo trudna ?To te pitam jer mi je moj ginekolog rekao
da pokusam ostati trudna ,a ako ne bude islo da dolazim kod nje da mi ona prati
kada dolazi do ovulacije,jer kaze da mi ne bi davala tablete za ovulaciju.Unaprijed hvala
beby girl!

(odgovor članu baby girl)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 22:41:30   
veeseelaa
joj cure evo mene
snaha je išla na Koševo i ultrazvuk joj je uradio Rovčanin, nisu sigurni da li je vanmaterična trudnoća ili spontani
Poslali su je kući, ona se osjeća dobro izuzev što krvari kao da ima ciklus
Sutra mora ponovo vaditi betu pa će vidjeti šta dalje
Ne kužim kako mogu ženu poslati kući bez ikakvog konkretnog odgovora kad kako vidim vanmaterična trudnoća može biti kobna
jesul oni normalni?????????????


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu azraa)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:07:57   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

joj cure evo mene
snaha je išla na Koševo i ultrazvuk joj je uradio Rovčanin, nisu sigurni da li je vanmaterična trudnoća ili spontani
Poslali su je kući, ona se osjeća dobro izuzev što krvari kao da ima ciklus
Sutra mora ponovo vaditi betu pa će vidjeti šta dalje
Ne kužim kako mogu ženu poslati kući bez ikakvog konkretnog odgovora kad kako vidim vanmaterična trudnoća može biti kobna
jesul oni normalni?????????????


vesela neznam kako neznaju sta je od tog dvoga , moja jetrva je  to imala i onda je nekoliko dana vadila krv da vidi hocel se ta neka vriejdnost u krvi povecati na UZ nije bilo nista onda  su oni cekali nekih 7 dana da nebi samo od sebe se rijesilo i tako posle 2 sedmice morala je raditi OP sreca u nje je sve bilo na vrijeme i na vrijeme su posmatrali da je kod nje sve ostalo uredu i da je masala ponovo trudna normalno i to nakon mjesec dana pokusaja Nesikiraj se samo ona treba stavrno Doktoru ici da nebi bilo prekasno puno srece joj zelim

< Poruku je uredio Mirkica -- 16.12.2009 23:12:37 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:11:00   
Mirkica
kod vanmatericne je najbitniej na vrijem reagovati i sve ce biti ok moja jetrva  je se posle cuvala  6 mjeseci pila je smao neke cajeve i posle kako rekoh odmah je ostala trudna ELHAMDULILAH , ma vodite je privatniku ako treba .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:12:01   
veeseelaa
pa eto i snaha će sutra vaditi te neke nalaze da vide betu  a valjda nema bolova pa je nisu ostavili u bolnicu
Mada meni nije jasno da se na osnovu pregleda ili nekog drugog djavola ne može vidjeti da se radi o vanmateričnoj trudnoći nego moraš danima vaditi krv i šta ti ja znam da bi ustanovili o čemu se radi i šta dalje
Laik sam za ove stvari ali mi je to sve nidje veze
Ako mogu regularnu trudnoću zaključiti na osnovu jednog pregleda zar ne mogu tako vidjeti i vanmateričnu?????

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:15:19   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa eto i snaha će sutra vaditi te neke nalaze da vide betu  a valjda nema bolova pa je nisu ostavili u bolnicu
Mada meni nije jasno da se na osnovu pregleda ili nekog drugog djavola ne može vidjeti da se radi o vanmateričnoj trudnoći nego moraš danima vaditi krv i šta ti ja znam da bi ustanovili o čemu se radi i šta dalje
Laik sam za ove stvari ali mi je to sve nidje veze
Ako mogu regularnu trudnoću zaključiti na osnovu jednog pregleda zar ne mogu tako vidjeti i vanmateričnu?????

kod nje moguce da je ona  imala vanmatericnu al da se samo rijesilo od sebe jer krvari kao u normalnom ciklus , jetrva nije isto imala bolove , preko bete prate hocel otici samo ili oni moraju OP raditi tako sam ja bar svatila kod ove moje .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:18:31   
veeseelaa

Mirkice hvala ti za info, srce si
Naravno hvala i ostalim curama što ste mi pojasnile neke stvari

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:22:35   
aicha
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa eto i snaha će sutra vaditi te neke nalaze da vide betu  a valjda nema bolova pa je nisu ostavili u bolnicu
Mada meni nije jasno da se na osnovu pregleda ili nekog drugog djavola ne može vidjeti da se radi o vanmateričnoj trudnoći nego moraš danima vaditi krv i šta ti ja znam da bi ustanovili o čemu se radi i šta dalje
Laik sam za ove stvari ali mi je to sve nidje veze
Ako mogu regularnu trudnoću zaključiti na osnovu jednog pregleda zar ne mogu tako vidjeti i vanmateričnu?????


i mene su tu prvu noc poslali kuci jer nije hitno al su rekli da ujutro odmah dodjem i ponesem stvari da me prime u bolnicu
ujutru onima drugima (posto se promijenila smjena) nije bilo jasno otkud ja sa stvarimauser posted image  pa sam im objasnjavala

vesela, pazite sada ne smije ostati sama da joj ne pozlije (i meni je to jedna dok rekla da ako me posalju kuci da vodim racuna da ne ostanem sama jer su to momenti al su mene primili to iduce jutro)

ma ne moze se vidjeti draga vesela, ni meni nisu nista na ultrazvuku vidjeli to i jeste problem...imala ja betu 64,5 a nigdje ploda a 7. sedmica jer sam prokrvarila 2 sedmice poslije ciklusa, kasnije beta prividno opala na 52 i tamam ja se ponadala spontani kad porasla na 55 i tad su me operisali
Mene su 2-3 doktorice gledale, Naima, neka plava, Dizdarevicka i niko nije mogao vidjeti tu vanmatericnuuser posted image
zato mi je godinjak laparoskopijom sve srediouser posted image  i nasao i vec puklo i imala unutrasnje krvarenje

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:24:54   
aicha
vesela..a jel radila ona danas test za trudnocu? i koje boje joj je krv?

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:32:13   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: aicha

vesela..a jel radila ona danas test za trudnocu? i koje boje joj je krv?


nije radila test za trudnoću, vidiš to mi nije palo na pametuser posted image
sad sam se čula s njom, ništa je ne boli, krv je tamno crvena i sluzava
Joj baš se sekiram, tako je željela bebu, strah me da se šta ne iskomplikuje
Aicha hvala ti za info, tvoje sam postove sve iščitala, nego smetena sam pa se i ne zahvalih

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:36:31   
aicha
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aicha

vesela..a jel radila ona danas test za trudnocu? i koje boje joj je krv?


nije radila test za trudnoću, vidiš to mi nije palo na pametuser posted image
sad sam se čula s njom, ništa je ne boli, krv je tamno crvena i sluzava
Joj baš se sekiram, tako je željela bebu, strah me da se šta ne iskomplikuje
Aicha hvala ti za info, tvoje sam postove sve iščitala, nego smetena sam pa se i ne zahvalih


ja sam taj dan uradila i test za trudnocu, onaj obicni "one step" i pokazalo mi je svijetlo crvenu crticu pored kontrolne naravno

on je osjetljiv od 50  pa nadalje..sta ja znam...vanmatericna moze biti i sa betom 30 i nesto...i da se mora rjesavati...al eto..ne znaci ni da je trudna

joj ludjaka...pa trebali su joj za pocetak odmah danas betu izvaditi...prvo da vide ima li uopce trudnoce a onda da pricaju o vanmatericnoj. mozda zena uopce nije trudna vec joj je krvarenje implantacijsko ili od upale ili koji vrag....

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:37:26   
veeseelaa
vadila je betu juče i pokazalo je da je trudna

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:45:08   
leli§

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aicha

vesela..a jel radila ona danas test za trudnocu? i koje boje joj je krv?


nije radila test za trudnoću, vidiš to mi nije palo na pametuser posted image
sad sam se čula s njom, ništa je ne boli, krv je tamno crvena i sluzava
Joj baš se sekiram, tako je željela bebu, strah me da se šta ne iskomplikuje
Aicha hvala ti za info, tvoje sam postove sve iščitala, nego smetena sam pa se i ne zahvalih


draga nadam se da ce sve biti ok... zelim da to sanira cim prije i da ce joj se zelja za bebicom ispuniti u bliskoj buducnosti ako Bog da

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:49:59   
aicha
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

vadila je betu juče i pokazalo je da je trudna


uhh, hajde tamam sutra ce proci 2 dana pa ce vidjeti da li opada ili raste beta...eh to je pravo zeznuto...

mislim, ako joj u prosloj menstruaciji nisu izlazili komadici ili tokom ovog krvarenja vrlo lahko moze biti da je vanmatericna. Izvini, hajde bar tebi mogu otvoreno. Ta tvoja snaha ima identican slucaj kao u mene.

Sta da ti kazem...vjeruj da placem sa svakom novom osobom kojoj se to desi..user posted image jer je pravo zafrkano..al eto zivimo, nije kraj svijeta i ima hvala Bogu milion metoda za zacece...

ja sam imala missed abortion pa sad prije mjesec i pol vanmatericnu (tubularni abortususer posted image )...Gore je doktorima i sestricama mene bilo zao sta sa 22 godine prolazim..sta ces





_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:54:17   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 23:54:55   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: leli§


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aicha

vesela..a jel radila ona danas test za trudnocu? i koje boje joj je krv?


nije radila test za trudnoću, vidiš to mi nije palo na pametuser posted image
sad sam se čula s njom, ništa je ne boli, krv je tamno crvena i sluzava
Joj baš se sekiram, tako je željela bebu, strah me da se šta ne iskomplikuje
Aicha hvala ti za info, tvoje sam postove sve iščitala, nego smetena sam pa se i ne zahvalih


draga nadam se da ce sve biti ok... zelim da to sanira cim prije i da ce joj se zelja za bebicom ispuniti u bliskoj buducnosti ako Bog da


hvala lelisuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 0:01:08   
leli§
vesela...moj savjet bi bio da ti snaha to odradi negdje privatno kod nekog dobrog doktora...ako se moze odraditi u nekoj poliklinici radije nego na GAK-u...znas vise od mene kakvi su oni gore...

p.s. mogla je prokrvariti i zbog ciste na jajniku. ali povisena beta...stvarno ne znam nadamo se najboljem... znam da je malo tesko ali nemoj se puno sekirati ajsici ce sda rodjendan a i snaha ce biti dobro ako Bog da...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 2:40:19   
veeseelaa
hvala mila na podršci, divna si zaista, biće aBd sve u redu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 7:57:58   
/MMK/
vesela nije lako otkriti, ja sam ležala 7 dana u bolnici, nakon što su posumnjali.
Stalno su me pratili ( uzv i beta) i jedan dan je bilo jeste vanm. jedan dan nije.
Tek kada su bili sigurni urađena je OP.
Moja beta kada sam smještena u bolnicu je bila oko 1800,a naredne 2, 2400 i 3800.
Nakon 2 dana od zadnje bete sam operisana.
Operaciju nije moguće raditi u bilo kakvoj poliklinici, ali u Vojnoj su skroz korektni, čisti, 2 žene u sobi sa kupatilom.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 8:07:55   
vjestica
Vesela ni obična trudnoća se ne može odmah utvrditi UZV, a još teže se dijagnosticira vanmaterična
što se tiče laparoskopije, nije to uopšte tešla opearcija, bilo gdje je radila
bilo u vojnoj (evo imaš iskustava MMK) bilo na GAK-u, jer tamo radi Godinjak i on je stvarno stručnjak i brže ideš kući (ja sam nakon dijagnostičke laparoskopije sutra išla kući, e sad kod vamnaterične se vjerovanto duže zadrži)
nigdje privatno se ne može uraditi laparo, a radi dijagnostike joj se ne isplati ići privatno
sretno tvojoj snahi i nadam se da će se završiti što bezbolnije


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 9:06:34   
baby girl
azraa...kod doktora sam išla na redovne mjesecne preglede svaki mjesec prva tri mjeseca, i tada mi je rekao da se ne moramo čuvati baš 6 mjeseci, vec da možemo odmah pokušati raditi na bebici. Ni ja sama nisam pratila plodne dane, a ni doktor..i eto hvala Bogu dragom to je samo od sebe došlo, jednostavno smo se prestali čuvati. Mislim da je bitno da se žena poslije vanmaterične nauči opustiti i da ne razbija glavu o tome..."šta ako se ponovi".
Dragi Bog će dati kad bude trebalo da se desi, a do tada treba uživati sa svojim muževimauser posted image

veselaaa...nemoj te se sekirati. Ukoliko i jeste vanmaterična, pa i da joj izvade, jajovod ili jajnik nije neka velika šteta. Naime i bez jednog jajnika uvijek može zatrudniti bez ikakvih problema. Zato samo pozitivnouser posted image


_____________________________

ko zna za što je to dobro:)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 9:19:51   
/MMK/
IZVORNA PORUKA: baby girl

veselaaa...nemoj te se sekirati. Ukoliko i jeste vanmaterična, pa i da joj izvade, jajovod ili jajnik nije neka velika šteta. Naime i bez jednog jajnika uvijek može zatrudniti bez ikakvih problema. Zato samo pozitivnouser posted image



Al ga ti lupi, velika šteta je kada se zub mora izvaditi, a kamoli organ, a da se može ostati T može.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu baby girl)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 9:27:36   
azraa
Hvala ti baby girl.Ja sam samo jednom otisla kod svoje doktorice na pregled
nakon operacije i ona mi je rekla da prodju dva ciklusa ,a isto tako i doktori
koji su me operisali su isto rekli to. Ona mi je rekla da nema potrebe da dolazim kod nje vec da se opustim i
da ce doci do trudnoce.Hvala ti jos jednom.

(odgovor članu baby girl)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 11:23:30   
ena0002
Vesela a da ti snaha ode kod Godinjaka, ako nista privatno? On je po tom pitanju najstrucniji.

(odgovor članu azraa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.12.2009 11:29:47   
baby girl
azraaa... nema na čemuuser posted image

/MMK/
...to je moj stav. Možda je samo stvar individualne percepcije...a znaš danas i zube prave, pa izgledaju baš kao da su tvoji. U životu ne treba biti plitak. Život osobe je najvažniji, pa neki žive i sa jednim bubregom, umjetnim srcem(ne daj Bože), što je glupo čak i porediti sa jajovodom ili jajnikom.
Neke žene imaju sve, i jajnike i jajovode, potpuno zdrave u svakom smislu...a opet ne mogu zanijeti. Ako je suđeno rodit će se i sa jednim jajnikom.



_____________________________

ko zna za što je to dobro:)

(odgovor članu azraa)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

pilates
milkicc

Da li ste isle na casove pilatesa?ako jeste da li je bilo pozitivnog efekta?

da (46%)

ne (54%)


Broj svih glasova: 90

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *