|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 14:12:48   
aicha
IZVORNA PORUKA: baby girl

hvala Ninauser posted image user posted image user posted image pomislih da bi moglo nekome koristiti...  sjecam se sebe, koliko sam nakon izlaska iz bolnice tražila po netu bilo šta o vanmatericnoj. Mislila sam da sam sama na svijetu, da se to rijetko desava, da sam svojevrstan izroduser posted image . Onda na ovaj način čovjek shvati da ipak nije sam u tome, da ima i drugih(nažalost) ali u tom momentu mi je bilo lakše. 


hej baby girl

i ja sam imala prije mjesec i pol vanmatericnu
sad sam dobila patoloski nalaz koji govori da je to zbog hronicne upale bilo (jer sam prije 8mj imala spontani i od ciscenja nasi "strucnjaci" su mi izazvali infekciju i upale)

zanima me...sta su tebi rekli zbog cega ti se to desilo? jesi li primala kakvu terapiju ili radila nalaze poslije vanmatericne??
pusa

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu baby girl)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 14:16:07   
/MMK/
aicha, šta je pisalo na nalazu, kako znaš,da je od upale i baš od kiretaže.
Na mom PH nalazu je samo psalo da je koncept trudnoće.
Brisevi svi ok, 3 mj. prije vanmaterične ispitivanje pokazalo da su jajovodi prohodni.
Hoću reći ko zna od čega se desi...


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 14:19:18   
azraa
Nisi ti nista razvukla,to je sve dobro da se napise i procita ,
kako bi se moglo znati i na vrijeme reagovati u takvim situacijama.
Tu covijek nema vremana i to nije mala stvar.Jako si me obradovala,
sto si ponovo trudna i zelim ti sve najbolje i da
i u trudnoci ,a kasnije i sa svojom bebicom dozivis sve naj,naj.
Ja takodje pokusavam da ostanem trudna ali se jos nista ne desava.
Nadam se da ce se ubrzo desiti i moramo biti strpljivi.Drago mi je da mozemo
razmijenjivati slicna ,a ne bas tako lijepa iskustva koja su nam se desila i ne daj Boze da nam
se ikada to ponovi.Uz vas sam,sretno!

(odgovor članu azraa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 14:24:27   
azraa
Meni je doktorica rekla da  vanmatericnu moze izaazvati,upala
,neka infekcija u stomaku ali kaze da se to nikada nezna i samo dragi Bog vise zna
od cega.Nazalostuser posted image !

(odgovor članu azraa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 14:54:13   
aicha
IZVORNA PORUKA: /MMK/

aicha, šta je pisalo na nalazu, kako znaš,da je od upale i baš od kiretaže.
Na mom PH nalazu je samo psalo da je koncept trudnoće.
Brisevi svi ok, 3 mj. prije vanmaterične ispitivanje pokazalo da su jajovodi prohodni.
Hoću reći ko zna od čega se desi...



e pa kod mene je lijepo pisalo na patohistoloskom...jajovod dug 6cmuser posted image  bla bla i u njemu znaci hronicne upale i nake resice, fazoni....

uglavnom GODINJAK mi je potvrdio da se to desilo usljed infekcije poslije kiretaze, tako mi je rekao

pa sad pretpostavljam da dole imam neke upale i bijesna sam na nase "strucnjake", ne znaju zenu ni ocistiti kako treba a jos nisam ni avaza pustila dok su me gulili nazivo i stisla zube bas zato da bude dok skoncentrisana dok me cisti i opet me kobila nije dobro ocistila

a vidjela sam ja da sam krvarila poslije kiretaze 10 dana i to nije bilo normalno a otkud sam znala da me nije dobro ocistila...i jos me po belaju ona gledala na ultrazvuku poslije 7 dana a rekla je i ona da joj je cudno sto jos krvarimuser posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 14:57:34   
aicha
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

place mi se Allaha mi....tako mi je krivouser posted image user posted image user posted image

vjeruj od huje i tuge placemuser posted image user posted image user posted image  Nisam uopste glasa pustila i trpila sam nesnosne bolove dok me je cistila (bas zato sto mi je jedna drugarica savjetovala da se strpim da bi me bolje ocistili) i opet mi zezne stvaruser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 15:02:19   
/MMK/
Žao mi je draga user posted image
Ja niti znam, niti mogu dokučiti zbog čega je došlo kod mene.
Ti u svakom slučaju, sada dok pauziraš napravi sve briseve ( klamidija, mikoplazme, ureaplazma, te cevikalni i vaginalni bris i papa test).
Koliko su ti rekli pauze, i jesi tu kiretažu  i poslije laparo.radila na Koševu ?


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 15:07:17   
aicha
IZVORNA PORUKA: /MMK/

Žao mi je draga user posted image
Ja niti znam, niti mogu dokučiti zbog čega je došlo kod mene.
Ti u svakom slučaju, sada dok pauziraš napravi sve briseve ( klamidija, mikoplazme, ureaplazma, te cevikalni i vaginalni bris i papa test).
Koliko su ti rekli pauze, i jesi tu kiretažu  i poslije laparo.radila na Koševu ?



sve na kosevu kod mesarauser posted image user posted image

ma radila sam ja briseve na klamidiju i nije je bilo, mikoplazma nije uspjela (izgubili bocicu na dip-u strucnjaciuser posted image ) a u laboratorije im moze svako uci(i ja sam gore bila dok su mi trazili te bocice) i jos me ostavili samu u laboratoriji, radi meni se cini neka fatima..mozes fino kao trece lice uzeti i izpremetati one nalaze, bocice (ako si manijak)...ostave te samog tamo..da Bog sacuva

papa test mi krava nije ponovila a ja huda nisam ni znala da je napomenem, otkud znam...tek kad mi se sve ovo izdesavalo malo sam bolje upoznata sa tim stvarima...

torch test radila, uredu bio..

a hronicnu upalu niko nije primjetio, cak ni ja...nisam imala bolove...cak ni pred menstruaciju nemam jake bolove.otkud znam da imam upale? a bijelog pranja otkad znam za sebe imam i nista mi nije sumljivo bilouser posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 15:10:35   
aicha
ne znam koliko se trebam cuvati...odsad idem privatniku. cim prodje menga idem kod zuhre dizdarevic...ona mi je i otkrila vanmatericnu na vrijeme i rekla mi je da ce mi dati jacu terapiju i meni i muzu da i najmanju mogucu upalicu izvuce...a to kontam da uzmem na proljece jer te terapije zeznu imunitet pa se covjek lahko nahladi i sve se upale povrate...a kad otopli kontam uzeti tu terapiju, pricuvati se i topliti i jacati imunitet 2-3 mjeseca poslije nje pa na ljeto u akciju

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 15:23:18   
baby girl
eto meni niko ništa nije objasnio, kako, zbog čega? Rekli su mi usmeno da se to dešava usljed jakih upala, koje su ranije bile. I samo sam dobila otpusno pismo iz bolnice, bez ikakvih objašnjenja na široko.
Nikakvu terapiju nisam imala, samo su savjetovali da popravim imunitet vitaminima, svježe cijeđenim sokovima,jer sam izgubila mnogo krvi. I to je sve. Ginekolog nije htio da cuje za propuhivanje lijevog jajovoda, kao nije bilo potrebe...uglavnom me je hrabrio da budem pozitivna, kao da su male sanse da se ponovi, jer mi je "taj" desni jajovod odstranjen. Sretno nam svimauser posted image


_____________________________

ko zna za što je to dobro:)

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 15:26:16   
aicha
IZVORNA PORUKA: baby girl

eto meni niko ništa nije objasnio, kako, zbog čega? Rekli su mi usmeno da se to dešava usljed jakih upala, koje su ranije bile. I samo sam dobila otpusno pismo iz bolnice, bez ikakvih objašnjenja na široko.
Nikakvu terapiju nisam imala, samo su savjetovali da popravim imunitet vitaminima, svježe cijeđenim sokovima,jer sam izgubila mnogo krvi. I to je sve. Ginekolog nije htio da cuje za propuhivanje lijevog jajovoda, kao nije bilo potrebe...uglavnom me je hrabrio da budem pozitivna, kao da su male sanse da se ponovi, jer mi je "taj" desni jajovod odstranjen. Sretno nam svimauser posted image



i meni je desni odstranjen...ma ni meni godinjak nije nis specijalno rekao...samo je rekao na kraju "sretno sine"
eto..a mene nekako stid da ga previse zapitkujem jer nekako ozbiljno djeluje...moracu se ponovo naruciti
a imala sam neku cistu na l jajniku pa me plasilo i ja pitala godinjaka sta je sa cistom on kaze "ma kakva cista, pusti to, nema to" e sad...da li je to rekao da me smiri ili je fakat nestala ne znam

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu baby girl)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 15:29:18   
baby girl
aicha...ko bi im znao..I ja sam imala cistu prije vanmaterične, koja je rasla. A otkako sam se operisala doktor je ni jednom nije spomenuo...kao nema je više.Vjerovatno su i nju odstranili...ovo ja sada nagađam jer mi niko nije objasnio. Ali je logično, jer nije mogla sama nestatiuser posted image

_____________________________

ko zna za što je to dobro:)

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 16:11:55   
aicha
IZVORNA PORUKA: baby girl

aicha...ko bi im znao..I ja sam imala cistu prije vanmaterične, koja je rasla. A otkako sam se operisala doktor je ni jednom nije spomenuo...kao nema je više.Vjerovatno su i nju odstranili...ovo ja sada nagađam jer mi niko nije objasnio. Ali je logično, jer nije mogla sama nestatiuser posted image


user posted image ja Wallahi

mozda je cackao a nece da kaze eh eh

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu baby girl)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 18:27:12   
ena0002
IZVORNA PORUKA: aicha

a imala sam neku cistu na l jajniku pa me plasilo i ja pitala godinjaka sta je sa cistom on kaze "ma kakva cista, pusti to, nema to" e sad...da li je to rekao da me smiri ili je fakat nestala ne znam

Ako ti je rekao da nema budi sigurna da nema user posted image

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 18:27:27   
veeseelaa
jel moguće nemati bolove kada je u pitanju vanmaterična trudnoća?
moja snaha (bratova supruga) je nakon redovne menstruacije prokrvarila ponovo, danas je išla kod dr i poslali su je na GAK jer sumljaju na vanmateričnu trudnoćuuser posted image
Upravo su krenuli prema gore
molim vas, ako neko zna, nek mi objasni kakva je procedura čeka ukoliko se zaista bude radilo o vanmateričnoj trudnoći
Da li će nakon zahvata imati probleme oko ponovnog zatrudnjivanja?
neko je pisao da su mu odstanili jajnik, zar je to neophodno?

< Poruku je uredio veeseelaa -- 16.12.2009 18:28:03 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 18:31:57   
ena0002
Veeseelaa u veci ni slucajeva na zalost bude neophodno user posted image , ali dosta zena i nakon toga opet ostane user posted image  user posted image , evo procitaj postove od Baby girl.
A ne skontah to kako mislis nakon redovne menstruacije prokrvarila ponovo user posted image
I da baby girl iskrene cestitke na user posted image  user posted image user posted image user posted image  i licno mislim da kad su u pitanju tako pozitivne price post ne moze biti dug user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 18:37:31   
vjestica
Aicha ako si dobila terapiju za upalu, počni je koristiti odmah, nemoj čekati proljeće, jer veća je šteta od neliječene upale (može ti izazvati priraslice na preostalom jajniku) nego od terapije
ako si dobila antibiotike, uz njih obavezno koristi probiotik npr lactogyn, a sačuvaš vaginalnu floru) i nešto za jačanje imuniteta (moja preporuka je med sa propolisom i polenom, ako nisi alergična)
Vesela nije obavezno da se izvadi jajnik nakon vanmaterične
sve se radi laparoskopski, lagana operacija i brz oporavak, a zavisi u kojem dijelu je locirana trudnoća, može se desiti da se mora izvaditi jajnik, a može se desiti i da se spasi i ne mora značiti da će uticati na dalje začeće


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 18:38:47   
vjestica
greška, ne vadi se jajnik, nego jajovod, ali nije obavezno, nekad ga spase

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 18:41:31   
ena0002
IZVORNA PORUKA: vjestica

Vesela nije obavezno da se izvadi jajnik nakon vanmaterične
sve se radi laparoskopski, lagana operacija i brz oporavak, a zavisi u kojem dijelu je locirana trudnoća, može se desiti da se mora izvaditi jajnik, a može se desiti i da se spasi i ne mora značiti da će uticati na dalje začeće


Vesela ipak je ovo mjerodavnije misljenje user posted image , od mog. Ja znam samo 2-3 slucaja vanmatericne, tako da i nisam ono skroz upucena. Vjestica je ipak strucnija user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 18:51:58   
aicha
e vjestice hvala na savjetima...pa eto ganjacu onda odmah mada su mi dali jaku terapiju poslije operacije...sad ne znam kako ce dalje

vesela tako je i kod mene bilo...ja isti dan saznala da sam trudna i zavrsila u bolnici. Vanmatericna je malo zeznuta za otkriti (bolje je da je gore jer ako to pukne zivot zene dodje u pitanje). Posto je kod vanmatericne nizi beta hcg (tako je u mene bilo) ja sam i dalje dobivala redovno iako sam bila trudna. user posted image Pogotovo ce je zadrzati ako je krv koju je dobila smedja i ako ima bolove.
Procedura je sljedeca: ako se ne obandaci (izvini al tako je) ili ako ne dobije zestoke bolove vec samo krvari pratice joj 3-4 dana PORAST BETA HCG tj vadice joj krv ujutro pa opet nakon 2 dana i slati ce je u medjuvremenu na ultrazvuk skoro svaki dan. Ako beta rasla ono pomalo to je vanmatericna, vjerovatno ce je preuzeti godinjak i raditi laparoskopiju i izvaditi jajovod samo!!! jedino ako je neki specifican slucaj pa da je na jajniku al 90% na jajovodu. Zadrzace je svo vrijeme gore jer to su momenti, ako joj ne daj Boze pukne ili pozlije ide na klasicnu operaciju..eh i to je zeznuto i tu zna otici i jajnik...al nadamo se ako je vec vanmatericna da ce biti ova najblaza varijanta.
Ovo sam ja tebi ovako otvoreno da znate sta je u pitanju a nju smirite..user posted image jer ako mozda beta opadala mozda bude i rani spontani.

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 18:55:17   
aicha
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel moguće nemati bolove kada je u pitanju vanmaterična trudnoća?



tvoja snaha izgleda ima identican slucaj meni..user posted image user posted image user posted image

ni ja nisam imala bolove a IMALA UNUTRASNJE KRVARENJE-zamisli...puklo i sve a meni nista

specifikus...moglo me je glave doci

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 19:02:10   
lamama
Vesela  nadam se da se kod tvoje snahe neće raditi o vanmateričnoj trudnoći!

najčešći oblik vanmaterične trudnoće je tubularni, što znači da je plod lociran u tubi, odnosno jajovodu, i nekada se klasičnom operacijom vadio i jajnik i jajovod sa te strane gdje je plod, ali sada postoji laparoskopska metoda gdje se samo odstranjuje jajovod, ili dio jajovoda, što opet zavisi u kojem dijelu jajovoda je trudnoća.U slučaju da odstrane jajovod laparoskopski ( ja sam imala 2 vanmaterične), ostaje ženi još jedan jajovod i može prirodno da zatrudni

Dosta rjeđe su ovarijalne trudnoće, tada se plod nalazi u samom jajniku, i u tom slučaju odstranjuju i jajnik i jajovod, ali ženi opet ostaje još jedan jajnik i jajovod na drugoj strani, pa i tada može da rodi priridnim putem.

I jako rijetke su abdominalne trudnoće, gdje se plod nalazi negdje u abdomenu, odnosno trbušnoj šupljini.


vesela nemoj da se sekiraš, ako se i radi o vanmateričnoj, bolje je da se to otkrije na vrijeme i odstrani da ne bi došlo do prskanja jajovoda, i tada može da bude ugrožen i život žene, nadam se da ti je sada malo jasnije, veliki poz.

< Poruku je uredio lamama -- 16.12.2009 19:04:48 >


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 19:34:30   
/MMK/
vesela, ja takođe nisam imala nikakvih bolova i tegoba, izuzev sukrvičastog iscjetka.
Jajovod se sastoji od 4 dijela, različita po dužini i širini ( dio prema maternici i jajniku su širi dijelovi, a ona 2 središnja dijela su uži.)
Vjerovatno od toga, da li se vanmaterična nalazi u širem ili užem dijelu jajovoda zavisi tok i simptomi, kao i eventualne komplikacije.
Kada se plod nalazi u užem dijelu j. brže dolazi do pucanja jajovoda, bolova i pogoršanja kliničke slike.
Kada se nalazi u širem dijelu dr. znaju biti i nesigurni je li ili nije vanm. ali u tom slučaju se radi hospitalizacija i praćenje toka bolesti.

Jajnik se pravooo rijetko vadi kod vanm. a jajovod u nekim sl.vjerovatno opet u zavisnosti od toga gdje se nalazi koncept T i je li došlo do ruptur jajovoda.
Ako i izvade jajovod šanse za T se ne polove, nego je moguće da JS s jajnika na koji se ne naslanja jajovod prđe na dr. stranu.

Btw, zašto ti snaha ide na Koševo, a ne u Vojnu ???

< Poruku je uredio /MMK/ -- 16.12.2009 19:38:46 >


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 19:38:08   
aicha
moja maja bucauser posted image  valjda bila debeja i zaglavila se na sredini jajovodauser posted image  al opet nisam imala bolova a puklo je brzo (odatle i krvarenje)

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.12.2009 20:44:28   
new mama
Veeseela javi nam sta je bilo,nadam se da ce snaha biti dobrouser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *