|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmatericna trudnoca
4.7.2008 13:04:34   
sanjalica
IvaG ne smiješ se predat. Meni se trudnoća desila kad sam ju najmanje očekivala. Bilo je to u mjesecu ka sam se sama sebi rekla da uzimam godišnji kaj se tiče  projekta beba. Nisam ni u snu očekivala da bi mi se moglo dogoditi i eto dogodilo se. Isto će biti i kod tebe, kad se najmanje budeš nadala i očekivala ugledat češ plususer posted image .
Isto sam se borila s mislila kao i ti: što ako mi se ponovi? Vjeruje mi nemoj razmišljati a taj način. Kad to usiješ i beba će doći. Koliko god zvučalo kao floskula ažno je misliti i očekivati pozitivno.
Nitko ne kaže da je to lako, ali je moguće.user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 3.4.2009 12:54:23 >

(odgovor članu IvaG)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Vanmatericna trudnoca
4.7.2008 13:08:38   
IvaG
mila nisam ja imala vanmaterničnu, u mene je još uvijek primarni sterilitet, nisam nikad ostala u drugom stanju, ovu temu sam čitala informativno, ali drago mi je da si ti trudna, vjerujem da si neopisivo sretna, muž također

< Poruku je uredio Vedica RR -- 3.4.2009 12:54:34 >

(odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Vanmatericna trudnoca
4.7.2008 13:19:14   
majki
Čestitam sanjalice, evo pročitah sve postove od početka i baš mi je drago da je sve završilo kako si željela tj trudnoćom, puno sreće i čuvaj se.
pozdrav

< Poruku je uredio Vedica RR -- 3.4.2009 12:54:48 >

(odgovor članu IvaG)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Vanmatericna trudnoca
4.7.2008 15:45:17   
budućamama
IZVORNA PORUKA: majki

Čestitam sanjalice, evo pročitah sve postove od početka i baš mi je drago da je sve završilo kako si željela tj trudnoćom, puno sreće i čuvaj se.
pozdrav

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
i od mene sve čestitkeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 3.4.2009 12:55:07 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Vanmatericna trudnoca
13.9.2008 10:42:13   
medolino
Evo malo da vratim ovu temu jer imam jedno pitanje

kakvi su simptomi vanmaterične  trudnoće što se tiće boli u stomaku
jer već od  prije sedmicu osjećam mučninu i boli me stomak na sredini, malo iznad pupka i oko pupka pa je taj bol preksinoć bio nepodnošljiv i prelazio u leđa
ne boli me donji dio stomaka ali mi je M došla na vrijeme i trajala svega 2 i po dana a četvrti dan mi je već prestalo što j malo neobično
bojim se vanmaterične  jer imam PCOS 
uradila sam jučer test i negativan je ali meni ti bolovi ne prestaju
a nalazi kod dok opše prakse su ok

a men interesuje kakvi su bolovi kod vanmaterične odnosno gdje tačno boli i je li trebao test biti pozitivan ako je vanmat trud

i hvala i sorry na dužini

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 11:24:26 >


_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Vanmatericna trudnoca
13.9.2008 22:06:49   
yooob
Caossss Medolino... Sto se tice simptom kod vanmatericne trudnoce slicni su kao oni koji nastaju kod prave, ja sam prosla sve to i sada kad se okrenem iza sebe bio je sok ali sada i ne izgleda tako strasno. U pocetku sam imala samo pritisak u donjem delu stomaka koji se kasnije preneo na desnu nogu i ledja uz to su me pratile manje mucnine i vroglavice. M sam dobila ranije tog meseca i trajala je 1,5 dan pa sam naknadno ponovo prokrvarila par dana pa posle 3,4 dana sam opet prokrvarila i od tada nisam prestajala da krvarim. Test na trudnocu je bio negativan tek kada sam otisla kod doktora i uradila beta HCG test predpostavili su da je vanmatericna i poslali me na ultra zvuk, nakon ultrzvuka primetili cu tecnost u mom stomaku  i odmah sam operisana. U bolnici sam bila pet dana i ubrzo posle toga sam se oporavila. Savetujem ti da uradis beta HCG test jer samo preko njega nasigurnije mogu da utvrde da li se radi o vanmatericnoj trudnoci. Ja ti zelim sve najlepse i saljem ti veliki pozdrav.

(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Vanmatericna trudnoca
14.9.2008 21:29:03   
sweet
Sto se tice simptoma ja sam imala tek neznatno krvarenje i to smedje tackice ne kao svjeza krv, i da mislila sam da me boli bubreg cijelo vrijeme, a doktor mi je kasnije rekao da je to bila samo refleksija boli od jajovoda koji se sirio. Pusa i nadam se da sam ti malo pomogla, ali akosumnjas bilo sto idi ljekaru jer vanmatericna trudnoca nije za zezanje, kada jajovod pukne zivot ti je u pitanju. Moja preporuka idi ljekaru, ali bez straha naravno jer ko zna mozda bas sve bude ok , a ne kao kod mene.

(odgovor članu yooob)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Vanmatericna trudnoca
14.9.2008 23:01:06   
medolino
hvala vam cure puno
ali ja bih vas zamolila da mi još kažete gdje vas je bolio stomak jel to bilo u predjelu jajnika ili negdje drugo
a mene je opet počelo nešto kao M koja je bila skroz prestala nije je bilo oko 2 dana pa sad opet nešto svijetlo crveno
ne boli me više, samo malo ujutru

a što je najgore moj gin je ista smjena kao i ja cijelu sedmicu


_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu sweet)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Vanmatericna trudnoca
15.9.2008 15:53:15   
yooob
Caos Medolino, kod mene je bio pritisak u donjem delu stomaka (besika, jajnici..), ali bol kao sto je i sweet napomenula moze i na druga mesta da se reflektuje kao sto je meni preslo na levu nogu i ledja, sto pre odes a to ti je moj savet kod doktora to je bolje za tebe jer i to ima svoje faze, meni je pukao jajnik kao sto sam ti napisala pronasli su mi na ultra zvuku tecnost (krv) u stomaku samo zato jer sam odugovlacila odlazak kod doktora, nije naivna stvar to moras da shvatis, ako nemozes da se uklopis sa svojim doktorom idi kod nekog drugog kako nebi doslo do bilo kakvih komlikacija ako se radi o vanmatericnoj trudnoci, nemoj se plasiti, mnogo je nas koje smo to osetile, i evo nas tu smo neprijatno iskustvo ali idemo dalje sada i ne izgleda tako strasno, ako ti je potreban bilo kakav savet obrati mi se tu sam da pomognem koliko mogu. Veliki pozdravcic za tebe 

(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Vanmatericna trudnoca
22.9.2008 10:49:27   
sanjalica
Kod mene je bila vrlo oštra bol (pod oštro mislim da se nisam mogla uspraviti od boli) u dielu gdje je lijevi jajovod. Točno sam si mogla rukom pritisnuit mjesto gdje me je bolilo. Iscjedak je bio u mom slučaju smeđe boje i bilo je svega nekoliko kapi tijekom dana.

(odgovor članu yooob)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Vanmatericna trudnoca
22.9.2008 10:51:41   
sanjalica
Potpisujem ovo što su ti pisale cure  da ne odugovlačiš i ako sumnjaš na vanmateričnu otići hitno kod bilo kojeg ginekloga jer ako se zaista radi o vanmateričnoj nemoj se igrati. Posljedice mogu bit strašne, a sve se može spriječiti pravovremenim odlaskom liječniku.

(odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Vanmatericna trudnoca
22.9.2008 13:21:47   
medolino
hvala vam cure punooo
mislim da nije vanmaterična nego je bila upala mokračnih kanala i nakon kutije eesbesula sve prošlo a ovee sedmice idem na kontrolu pa ćemo vidjeti sve
i hvala još jednom user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Vanmatericna trudnoca
22.9.2008 13:55:38   
Lori
Drago mi je da nije vanmateričnauser posted image
Samo sam htjela dodati što se tiče simptoma-
tri vanmaterične i sva tri puta potpuno različito sam se osjećala!
Jedna je bila uz krvarenje i jake bolove, druga je bila bez ikakvih simptoma(beta je jedino pokazivala)
a treća je bila oličenje prave, zdrave trudnoće.
Jedna je riješena laparotomiom, druga laparoskopiom a treće metotrexatom.
I dalje imam oba jajovoda i oba jajnika, a trudnoće su bile tubarne.
Sve je to individualno. I različito.
Bitno da se otkrije na vrijeme.
Pozdrav svima


(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Vanmatericna trudnoca
25.9.2008 22:09:11   
lamama
meni su se desile dvije vanmaterične, prva 2003 u desnom jajovodu, koji mi je laparoskopski djelimično odstranjen, zatim 2007 mised abortua, 2008 poslije inseminacije ponovo vanmaterična u desnom jajovodu, koji je odstranjen tada laparoskopski. Sada se spremam na četvrtu laparoskopiju da se vidi je li lijevi jajovod prohodan iu može li doći do prirodnog začeća, ili ćemo na vantjelesnu.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Lori)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Vanmatericna trudnoca
25.9.2008 22:13:33   
maslačak82
Ne bi riskirala, ja bi tražila odmah IVF, s obzirom da je dolazilo do komplikacija već dva puta.Sretno i dobrodošla na forum!

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Vanmatericna trudnoca
25.9.2008 22:19:29   
lamama
I ja sam za to da idemo odmah na ivf, ali vidjet ćemo šta će biti na laparo i šta će docent predložiti. Pomalo se gubim u svemu, a onda mi se nada vrati i borim se dalje za moju bebu.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Vanmatericna trudnoca
25.1.2009 17:17:20   
Vedica
prijenos posta

IZVORNA PORUKA: tonkka

Bok svima!
Inace imam jako redovite i obilne menstruacije (7 dana). S tim da prije pravog krvarenja, 4 dana prije, imam oskudni smeđi iscjedak. Upravo zbog tog oskudnog smeđeg iscjedka prije M, doktor mi je pripisao Utrogestan 2x2 . Prijašnji ciklus, sa Utrogestanom od 20-27 dana, imala sam istu, obilnu M sa smeđkastim iscjedkom prije. Međutim ovaj ciklus uz uzimanje Utrogestana, M mi je KASNILA ( a nikada mi ne kasni!!!) te je trajala SAMO 2 dana, uz malo smeđeg krvarenja nakon!  Malo sam zabrinuta, ne znam jeli ovako neobična M rezultat utrogestana ili sam možda trudna? ili je mozda ne daj bozhe riječ o vanmaterničnoj trudnoći? Imala sam nezaštičene odnose u vrijeme plodnih dana. test na trudnoću sam napravila dan prije ovog krvarenja, bio je negativan. ( nekad vanmaternična trudnoća mozhe ici sa niskom betom, pa sam malo uplashena)
Što sad??


IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Meni je Dr. Nejra Pasic pogresno dijagnosticirala vanmatericnu trudnocu na pocetku trudnoce (koja je bila hB sasvim uredu, i sad imam divnog sina od 13 mj.)....moj ti je savjet da posjetis Dr. Divanovica (Sarajevo). Zahvaljujuci njemu, ja sam imala prekrasnu trudnocu i sad predivno dijete jer je on odlican ginekolog i pravi profesionalac!!!



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Vanmatericna trudnoca
25.1.2009 19:56:04   
Lilly
Znam jednu koja je radila IVF i tada joj se desila vanmatericna trudnoca. Test je bio pozitivan ali je beta nepravilno rasla. Imala je nesnosljive bolove. Na kraju je zavrsila u bolnici i taj jajovod je odstanjen. Nakon toga je radila jos jedan IVF i sada ima sincekauser posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Vanmatericna trudnoca
7.2.2009 15:35:32   
S.mama
Moja sestra je imala vanmatericnu trudnocu...Mislim da je plod imao mjesec i pol starosti...Nakon jedne kiretaze bez anestezije operisana je prije tri dana gdje joj je odstranjen desni jajovod...Sada je dobro,s tim da joj je ta trudnoca bila prva jako joj je zao ploda,sto je normalno...E sad nesto cackam preko neta i nadjem ovu temu...I drago mi je sto sam je pronasla,jer joj toliko korisnih informacija mogu prenijeti...Hvala

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.3.2009 0:20:40   
schmeteling
Evo i mene drage moje!!!!!!
Jos jedan slucaj,vanmatericna trudnocauser posted image .
Neznam odakle da krenem,jer bih imala knjigu da vam pisem.
Stvarno neznam kako da zapocnem.
Ovako:
26.09.2007 uradila sam test i pokazalo mi je dvije crtice,sto me jako obradovalo i mene i moga muza,jako nas je obradovalo.Jer mi je to prva trudnoca.
Kad sam ispratila muza na posao i nakon dva sata otisla sam na wc kad ono krv,user posted image .Odmah sam znala da nesto nije uredu.Panika me uhvatila.Jer sam i ocekivala da ce mi se nesto desiti.Jer mi je uvijek negdje u glavi bila genetika.
Moja mama je imala prvu trudnocu,spontani,pa jedna sestra imala spontani i druga sestra isto imala spontani,pa sam i ja ocekivala i eto meni se desi nesto gore.
Odmah sam otisla dr. i rekao trudnoca je u pitanju,a ploda nema.Dr. mi je prepisao dabroston tablete i rekao ako se stanje,krvarenje pogorsa nista drugo nego u bolnicu.Lezala sam u bolnici i 9 dana sam bila na pretragama i dr. su to pratili mislili su da ce plod doci na pravo mijesto i nista od toga.
03.10.2007 su me operisali,laparaskopiju su mi radili,tj.ko u "sanjalice" samo sto je u mene bilo u desnom jajovodu.
Zatim sam lezala jos 5 dana i kuci,napokon.
Svega sam se nagledala u bolnici za to vrijeme,pa me to sad ubija.
Nista mi nisu rekli da su mi odstranili desni jajovod.
Nisam znala istinu!!!!!
I poslije toga u januaru 2008 su mi radili propuhivanje lijevog jajnika ili jajovoda.I kad god odem dr. na kontrolu ,uvijek sve uredu,sve je ok.A mene boli,nikad mi nije davao neke terapije ili nesto.
E nakon godinu dana od operacije hocemo muz i ja da idemo drugom dr. da vidimo drugo misljenje.
Zakazala sam sebi termin kod drugog dr. i otisla sam .Dala sam dr.dokumente  i otpusna pisma.I ja sam dr. ispricala kako me strah opet trudnoce,jer se bojim da ce mi se opet isto desiti,nemogu se opustiti,da sam svasta vidjela u bolnici,.. itd.....
Kad sam ja zavrsila kaze ti meni dr. ovako:gospodo zanate li vi da je vama odstranjen desni jajovod?????
Reko MOLIM!!!!
I pita on mene zar vi to niste znali???Reko NE!!!
To je za mene bio sok,nikako se nisam osjecala sva svoja,tako mi je to tesko bilo.
Nakon godinu dana da saznam pravu istinu,to je za mene pravi sok!
Onda je mene dr.pregledao i lijepo samnom popricao sto mi je to jako pomoglo,mislim malo mi olaksao.Jer kad mi je pricao rekao mi je da sam kandidat da zanesem opet vanmaternice i da mi se opet moze to desiti i onda postoji samo vantjelesna oplodnja,cega je mene jako strah,jer nisam spremna na to...
Kad me pregledao dao mi je terapiju da pijem folacin-folnu kiselinu 1x1 i vitamin E 3x1 tri mijeseca i da radimo muz i ja na bebi.I nestali su mi svi bolovi sto sam ih imala u stomaku tj.maternici.I rekao mi dabogda mi dodes za tri mijeseca trudna?
E na zalost nista od trudnoce,jer se ja nemogu opustati,jer me strah da ce mi se opet isto desiti,itd....Kad trebam dobiti menzes mene tad uhvati panika,nekako na psihickoj bazi,uzas....dok zatvorim oci odmah se svega sjetimuser posted image .
I nakon tri mijeseca opet odem na kontrolu i nista novo samo mi produzio istu terapiju da pijem naredna tri mijeseca i dodao mi dijazepam za smirenje,jer me strah trudnoce.
Tako da pijem te lijekove i mi radimo na tome,sve uz ALLAHOVU pomoc,vjerujem u Njega i On mi snagu daje i trazim od Njega da mi pomogne.
Svakome,pa i meni!AMIN!!!!
JA se stvarno izvinjavam sto cu ovo ovako napisati,NIJE MI DRAGO,ali mi je lakse sto nisam sama sa ovakvim slucajem i sto mogu sa vama dijeliti i traziti pomoc.
Nadam se da ce i mene sunce obasijati kao i sanjalici i sve ostale koje to zeljno ocekuju!!!!!!
Lijep pozdrav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Vanmatericna trudnoca
3.4.2009 11:57:25   
bumbarica
Drage moje da vas pozdravim. Ja sam jucer izasla iz bolnice Kosevo. Imala sam vanmatericnu trudnocu. Odstranjen mi je lijevi jajovod na kome se zalijepio plod. Valjda me sad popusta onaj stres i sok sto sam dozivjela pa sam nervozna strasno. Prepala sam se. I tek poslije operacije sam saznala sta je to vanmatericna trudnoca. Citala sam i vase postove pa sam se malo ohrabrila. I meni je doktor rekao da je sve u redu sa desnim jajovodom, sa oba jajnika i maternicom. To je vidio kad me je otvorio prilikom operacije. Kazao mi je da niko, ni jedan doktor nemoze garantovati da se ponovo nece desiti vanmaternicna trudnoca. Uzasno sam se napatila u bolnici. Sad imam strah da ikad vodim ljubav sa svojim suprugom. Trebat ce vremena da zaboravim i da se opustim......

< Poruku je uredio Vedica RR -- 3.4.2009 12:55:35 >

(odgovor članu IvaG)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Vanmatericna trudnoca
3.4.2009 15:26:12   
Lilipop
Bubamarice, vrijeme ce zaleciti rane, iako ti sad mozda tako ne izgleda..
A tad ce te dragi Bog obradovati i bices srecnija no ikad.user posted image

(odgovor članu bumbarica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Vanmatericna trudnoca
3.4.2009 20:06:39   
lamama
Draga bubamarice, ja te potpuno razumijem imala sam čak dvije vanmaterične i jedan spontani, imam samo jedan lijevi jajovod, ja sam se isto osjećala kao ti, nisam imala volje ni zašta, ma kada me muž dotakne ja ne mogua ali vrijeme liječi sve, ali moraš biti jaka i sama sebi pomoći, i ne dumati puno o tome šta je bilo, jer je mene to slomilo, pij puno čajeva i radi nešto što voliš, neki hobi da ti zaokupi misli, a želja za svim će se brzo vratiti, a i nova nada, jer i tebi je ostao još jedan jajovod i imaš mogućnost da ostaneš prirodnim putem trudna, ja ti želim puno sreće i da ti se žalja user posted image  brzo ostvari.

Evo i ja sam krenula u nove borbe!!!

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Vanmatericna trudnoca
4.4.2009 23:31:11   
bumbarica
Koje cajeve da pijem? Dajte kakvih savjeta..........Ljubim vas

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Vanmatericna trudnoca
5.4.2009 15:41:57   
Vedica
prijenos posta

IZVORNA PORUKA: S.mama
veliki pozdrav svima..
Manje se sada javljam,ali sam skoro svaki dan tu,samo ne pisem..
Sad me zanima vase iskustvo ili misljenje..Sestra je prije dva mjeseca imala vanmatericnu trudnocu,radjena joj je laproskopija..sada se osjeca dobro,samo sto ima malo vise pojacanu menstruaciju nakon toga..Zanima je kada moze da prestane da se cuva??Znaci kada poceti da vjezba za bebicu??
Molim vas,ako imate savjet da mi odgovorite..Unaprijed hvala..




_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu bumbarica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *