|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: želimo bebu
13.7.2009 21:43:49   
_skorpija_
Skorpija dobro nam došla na ringeraju ! Obzirom na sve što si napisala o ciklusima sigurno neće biti problema oko , i nemoj se zamarat simptomima trudnoće jer tako rano će ti jedino test biti prvi siguran znak da si doista trudna (tako ti je bilo u mom slučaju). Pokušaj se opustit i će sigurno brzo doći, ciklusi su ti počeli šetat najvjerojatnije zbog opterećenosti sa bebom. Nadam se da sam ti bar malo pomogla , ako te nešto zanima samo pitaj!


Hvala ti lijepo Ivana,
Probam se ne zamarati previse, a i posao mi ne dopusta da mnogo o tome razmisljam. Vjerovatno je sve podsvjesno. U svakom slucaju, ako kazes da je tako tebi bilo, voljela bih znati kakav ti je bio pocetak trudnoce? Jer, ako ja imam ovako izrazen PMS, mora li to znaciti da cu imati i jake simptome trudnoce (nervoza, bolne grudi...)?
Hvala

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: želimo bebu
13.7.2009 22:19:34   
ivana st

Ja gotovo svaki ciklus imam izražene simptome PMS-a, a kad sam ostala user posted image simptomi su nastupili tek kad je user posted image pošteno kasnila, ali nažalost u 9 tjednu trudnoće sam morala na kiretažu tako da su moja iskustva vezana za taj period od 2 mjeseca. Ne mora značit da će ti biti izraženi i simptomi trudnoće, majke koje imaju više djece znaju reći kako je svaka trudnoća priča za sebe. Na temi "nakon koliko se pojavljiju simptomi trudnoće" sam pisala nedavno o svom iskustvu.
4 mjeseca je kratak period i nema razloga za brigu, user posted image će sigurno uskoro doći. Jesi pratila plodne dane?

(odgovor članu _skorpija_)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: želimo bebu
13.7.2009 22:42:04   
_skorpija_
Iskreno mi je zao zbog tvog loseg iskustva, moja prijateljica je takodje imala kiretazu u 9 ili 10 sedmici. Sada je kod nje, hvala Bogu, sve OK i za nekih deset dana dobit ce malu djevojcicu user posted image user posted image . Sto se mojih plodnih dana tice, do sada sam se koristila jedino kalendarom ovulacije, a ako i ovoga mjeseca dobijem user posted image namjeravam kupiti lh trakice. Mjerenje temperature mi nekako ne zvuci primamljivo, treba biti dosljedan i obratiti paznju na mnogo stvari. Ako nista, probat cu sa trakicama, pa cu vidjeti. Hvala ti velika na rijecima podrske. Nadam se da ce i kod tebe sve biti OK.

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: želimo bebu
24.7.2009 17:25:16   
vila_7
Evo i ja da se pridružim napokon, mada vas čitam već dugo. Prošle godine sam odmah nakon 2 mjeseca "truda" ostala trudna ali nažalost u 11 tjednu je završilo kiretažom (i to bez ikakve anestezije).user posted image
Doktor je rekao da možemo pokušati nakon 3 mjeseca i  da je sve OK , ali ja sam čekala nekih 5, pa smo opet krenuli praviti bebicu ali evo već 7 mjeseci je prošlo i ništa..... Znam da može biti i baš zato što sam stalno u iščekivanju kad će,mada se ja pravim kao da ne mislim često na to, ali uostalom i tu prvu trudnoću sam jako j ako želila pa mi je uspjelo skoro odmah! Tako da sada više ne znam šta pokušati, pa ću od sutra (jer sam danas opet dobila mjesećnicu) početi mjeriti temperaturu ujutro,...pa vidjet ćemo,.....nadam se da će uspjeti i meni brzo a i svim željnim mamicama ovdje na forumu! 

(odgovor članu _skorpija_)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: želimo bebu
24.7.2009 17:28:31   
Anoniman
helena dobrodosla  na forum lijepo druzenje
zao mi je sto ti prva trudnoca nije uspjelauser posted image
nedaj se glavu gore i mora abd uspjet jednom od srca da ubrzo postanes majkauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 255
   RE: želimo bebu
4.8.2009 16:12:17   
elkina_mala
pozz

naime,i ja zelim cuti vase misljenje o sledecoj situaciji
odnos sm sam pocela prije 2 godine,na pocetku sam mozda samo jedan mjesec koristila Yasmin...i sve bilo ok,eh "pazili" smo se skoro te dvije godine,i eto prije par dana smo otpoceli borbicu za bebu user posted image eh da i da napomenem,imala samhormonalni poremecaj nekih 4 mjeseca...ieto sad je ok ide redovno...user posted image bi trebala doci za 3 dana (7.8) pa me zanima ako sam ja od prije tri dana pocela borbu,znaci user posted image nebi trebala dolaziti ???sadovaj mjesec??bas nerazumijem se u to:(
ah da i stomakme tako boliiiiiiiii inace me uvjek boli na dan prije....nezz znam da cu biti strasno tuzna ako dodzeuser posted image sniffff:( zalimo user posted image iliuser posted image ....hwalla svima:) pozzz

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: želimo bebu
5.8.2009 13:10:57   
ena0002
Koliko sam te shvatila prije par dana ste poceli raditi na user posted image  a za par daba treba user posted image  da dodje...........pa najvjerovatnije da ce doc jer teoretski ste fulili ovulaciju, kazem teoretski jer ako su ciklusi 28-30 dana onda je ovulacije negdje od 12-15 dc, ali opet kazem svaka zena je prica za sebe.
Ja ti svakako zelim da sto prije ugledas user posted image , a na ovom podforumu zatrudnjivanje imas dosta i o ovulaciji, plodnim danima.........tako da se mozes informisati o svemu user posted image

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: želimo bebu
5.8.2009 21:26:41   
elkina_mala

IZVORNA PORUKA: ena0002

Koliko sam te shvatila prije par dana ste poceli raditi na user posted image  a za par daba treba user posted image  da dodje...........pa najvjerovatnije da ce doc jer teoretski ste fulili ovulaciju, kazem teoretski jer ako su ciklusi 28-30 dana onda je ovulacije negdje od 12-15 dc, ali opet kazem svaka zena je prica za sebe.
Ja ti svakako zelim da sto prije ugledas user posted image , a na ovom podforumu zatrudnjivanje imas dosta i o ovulaciji, plodnim danima.........tako da se mozes informisati o svemu user posted image





hwalla puno:) da upravo tako Ena:) neke me bas plase cim sam rekla da zelim bebu odmah su me docekale" pa nemozes ti odmah,ti se dvije godine cuvala,nemoze to odmah " user posted image user posted image user posted image


i sramota me reci ali ja nezznam izracunati plodne dane i ovulaciju:s probala sam na onim kalkulatorima ali :s pa ako neka od vas moze da mi kaze
ovak,zadnja menga je bila 07.07 trajala je 6 dana kao i uobicajno,znaci kako sad da znam kad je ovulacija??? i plodni dan??? hwallawam punoooooo cmokk:)


_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: želimo bebu
6.8.2009 11:48:37   
ivana st

Elkina mala plodni dani su ti otprilike 14 dana prije sljedeće menstruacije, dakle ako ti ciklus traje 30 dana(a ciklus se računa od prvog dana menst. do prvog dana sljedeće manst.) plodni dani su ti oko 15-og dana ciklusa. Korisni ti je i mjerit bazalnu temperaturu, ako te zanima postavi to pitanje na toj temi(već postoji) i tamo ću ti objasnit kako se mjeri i tumači! Nadam se da sam ti pomoglauser posted image
I zašto bi bila sramota što ne znaš odredit plodne dane, nitko se nije naučen radio, pitaj što te god zanima zato i jesmo ovdje!

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: želimo bebu
7.8.2009 11:29:39   
white_musk
I ja se prijavljujem:)user posted image

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: želimo bebu
7.8.2009 18:34:53   
johnny
Ja sam ovde nova . Sve vase poruke citam dugo .Mi pokusavamo skoro 3 god. a meni nikada redovnije nije stizalauser posted image .Sve analize su nam ok ali niiiistaaaaa.Sad i nemam neka pitanja ali prijalo bi mi da se dopisujemo  i zajedno da se nadamouser posted image

(odgovor članu white_musk)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: želimo bebu
8.8.2009 10:32:32   
Latinka
Dobro dosla, johnny!
Zelim ti ugodno druzenje s nama i da ubrzo ugledate svoj + user posted image user posted image user posted image


_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu johnny)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: želimo bebu
8.8.2009 15:18:00   
ivana st
Johnny dodro nam došla!
Mi ti ovdje razglabamo o svemu i svačemu pa nam se pridružiuser posted image , i nadam se da ćeš uskoro dobiti svoju bebicu!

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: želimo bebu
29.8.2009 18:47:10   
Mirkica
Ja  neznam hoculi biti s  mojim pitanjem u pravoj temi ako sma promasila nezamejrite .
Ovako ja evo drugi mjesec pokusavam ostati trudna s Bozijom pomoci cu valjda i ostati.
Imam redovnu menstruacija  28 dana ciklus bez probleme , ali danas samo nakon 15 dana poslenje  periode sam ponovo dobila sto me jako iznenadilo  malo i uplasilo , neznam do cega moze biti  pa ako je neko imao slicno  iskustvo nek mi se javi
Veliki pozdrav

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: želimo bebu
29.8.2009 21:34:42   
Lilipop
Meni se to isto desilo, tacno 15 dan ciklusa kao i tebe i odmah su me poslali na ispitivanje hormonalnog statusa gde se utvrdilo da mi je prolaktin povisen. Dali mi terapiju "dostinex" i za mjesec dana hvala Bogu sve je bilo u redu. Znaci nema mjesto panici. E sad, kod mene je bila prava menga, ne znam kod tebe nisi rekla, ako je samo malo roze, onda je moguce da ti je to od ovulacije. U svakom slucaju, mislim da nije nista strasno ali se ti svakako konsultuj s tvojim ginekologom.


_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: želimo bebu
29.8.2009 23:10:52   
Mirkica
pa neznam tek sam danas dobila  nije samo malo krvi ali nije mi ni obilno et tako ono srednje :) ali imam jake bolove u stomaku  kao kad je prava menstruacija , ma neznam vise ni sama izgleda smo mi zene nadrlajle :) u svakom pogledu 

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: želimo bebu
29.8.2009 23:21:47   
elkina_mala

IZVORNA PORUKA: Amira_EB

pa neznam tek sam danas dobila  nije samo malo krvi ali nije mi ni obilno et tako ono srednje :) ali imam jake bolove u stomaku  kao kad je prava menstruacija , ma neznam vise ni sama izgleda smo mi zene nadrlajle :) u svakom pogledu 


ma cim smo se rodile ko zensko odmah smo na****,heheheh jadno zensko lol
ja bi trebala dobiti 9 ali evo vec me jutros stomak poceo boleti,i vec dva dana kao da imam kamen u stomaku nemogu disat kako trebaaaaaa,uh da je Bogdo bebaccc

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: želimo bebu
29.8.2009 23:27:09   
Mirkica
Ako Bog da bice , ma ja sam sebi pocela bila umisljati simptome da sma trudna hahahha kad jutros dobih prije vremena ihaaa da me odma  dotuce neda ni malo radosti :(

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: želimo bebu
29.8.2009 23:29:24   
elkina_mala
hehhe,ista sam ti,i ja tako bona,svega mi nezznam ni sama koliko sam testova kupila malo je reci 10,plus za ovulaciju hehehe,i samo nervozu dobijam,drzim ti fige da budee makar 2 heheehheheheh

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: želimo bebu
30.8.2009 15:21:55   
elllena
ovako ... ima lo ko mi kaže ... kasni mi vještica ... 4 dana ... povraća mi se,manta,osjetljive su mi bradavice ... ali stomak me boli kao da ću dobiti ...
... da li je moguće da me stomak boli iako sam trudna?

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: želimo bebu
30.8.2009 15:44:36   
ivana st

Ellena moguće je da osjetiš probadanje u stomaku kao kad dobiješ user posted image , na tvom mjestu ne bih se previše zamarala simptomima jer sve to može i ne mora biti znak trudnoće, obzirom da kasni 4 dana napravi test za trudnoća i nadam se da ćeš nam javiti lijepe vijesti user posted image !!!


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu elllena)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: želimo bebu
3.9.2009 23:31:44   
gejsha
Pozdrav drage ringerajice:))
da vam se i ja prikljucim i mi želimo jednuuser posted image

Ne da nam se evo neštouser posted image
Pokušavamo već  više od 3 god.user posted image
Želim am svima sreće u septembruuser posted image

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: želimo bebu
4.9.2009 9:13:48   
Starka
IZVORNA PORUKA: gejsha

Pozdrav drage ringerajice:))
da vam se i ja prikljucim i mi želimo jednuuser posted image

Ne da nam se evo neštouser posted image
Pokušavamo već  više od 3 god.user posted image
Želim am svima sreće u septembruuser posted image


Draga gejsha, od srca ti želi dobrodošlicu i da što prije ugledaš svoj user posted image user posted image user posted image user posted image .


_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu gejsha)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: želimo bebu
5.9.2009 11:25:43   
gejsha
Hvala Starka držim  fige za sve nasuser posted image user posted image

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: želimo bebu
6.9.2009 11:32:45   
ena0002

IZVORNA PORUKA: gejsha

Pokušavamo već  više od 3 god.user posted image


Gejsha dobro nam dosla user posted image , na forumu ces naci jako puno infprmacija o svemu sto te interesuje user posted image . Jeste li radili neke pretrage?

(odgovor članu gejsha)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *