|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: želimo bebu
3.2.2008 0:49:27   
sanelka
koliko si ti u braku?

(odgovor članu sanelka)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: želimo bebu
3.2.2008 12:13:03   
Amelaa RR
Evo sada nesto kontam...koliko ja licno poznajem parova kojo toliko zele dijete a nema....Bogami toga danas ima puno puno...a sta nasa drzava radi po tom pitanju nista....jest nju briga da li neko radi 1 il 6IVF.....i sve placas....

Boze sacuvaj


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu sanelka)
Neposredna veza do poruke: 52
   odgovor Saneli
3.2.2008 13:42:14   
aazra
Odmah mi je bilo lakse, cim sam usla na forum...user posted image
Hvala ti za utjehu da je do 40 dana normalno,
mi smo u braku 2 i po godine, od toga radimo na bebici godinu dana.
Sve smo isprobali osim "svijece" nakon..user posted image  i mozda sam ja grijesila sto sam isla
na tusiranje, topla voda ubija spermije.
Sto se tvog muza tice, kod njega se moze "poboljsati" stanje ako se izbaci alkohol i cigarete.
takodjer tablete (sumece) na bazi selena, uticu na kvalitet sperme.
Toliko znam.
Inace, ja imam 29 godina, u februaru punim 30 i nisam tuzna zbog toga, vec sto mi se nije ostvarilouser posted image .
tada smo se prestali "cuvati" za moj rodjendan lani i eto sad je godina dana i nista.
Cula sam da ima veze i to "cuvanje", valjda "presuse" jajnici, ali ne znam da to nisu samo "babske price"...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: odgovor Saneli
3.2.2008 13:44:32   
Amelaa RR
Hajde nemoj se brinuti za to...samo se poslje odnosa nemoj odmah ustajati ...odmoris malo pa onda...a muz samo pusi alkohol ne pije..hvala Bogu tako da...a nabavila sam neke tablete pa sve moram za njim ici i tutkat mu ih...al stas takvi su muski..

pusa


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: želimo bebu
3.2.2008 13:49:14   
Vedica
pozdrav cure
vec sam pisala na februarskoj listi da je prokleta user posted image vec dosla, ali idemo u nove borbe.
user posted image user posted image user posted image
zeznut cemo mi vjesticu jednom


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: želimo bebu
3.2.2008 15:15:55   
sanelka
haj zene,kako ste danas?sto se tice cigareta pusimo oboje umjereno.alkohol samo praznicimauser posted image ......ko ceka taj doceka,jeli tako?????????

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: želimo bebu
3.2.2008 23:07:46   
aazra
Uvijek sam imala problema s duzinom ciklusa,
nekad bukvalno svakih 15 dana sad i preko mjesec dok ne dobijem.
"Klomifen" povecava broj jajasaca i potice ovulaciju, ali se ne smije piti duze od tri ciklusa jer stanjuje
endometrij. ne znam da li je neka od vas koristila ovu terapiju,
ja sam vidjela na "rodi" da je mnogima pomoglo, a neke su cak dobile i blizanceuser posted image user posted image

(odgovor članu sanelka)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: želimo bebu
4.2.2008 12:32:12   
ismihana
Draga aazra, tačno je da Klomifen ne treba uzimati dugo jer može loše uticati na endometrij. LAi sve ti je to individualno - ja sam imala već 7 ciklusa (ne zaredom) u kojima sam koristila Klomifen. Nije mi pomogao da ostanem trudna, ali mi nije nimalo ni naškodio, endometrij mi je savršen! Trolinijski i 8mm... Treba to ostaviti ljekaru da procijeni, on ipak jedini može sagledati ukupnu situaciju

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: želimo bebu
25.4.2008 0:34:46   
bebka
Ej di ste mi.Da nema ovog foruma neznam sta bih.Ovdje sam sigurna da me nitko nece puno zezati,da ce me razumiti. I ja se nadam kao i sve vi da ce mi se zelja ostvariti.Da cu konacno ostatiuser posted image i da cemo dobiti zivu izdravuuser posted image .Ja i m.muz radimo na user posted image skoro godinu dana.Kad mislim da su mi sve ladje potonule ja dojdem na ovaj forum i ojacam.Idemo u nove pobjedeuser posted image user posted image user posted image user posted image .Saljem vam svima veliki pozdrav i drzite se.

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: želimo bebu
25.4.2008 10:35:10   
mimy
ma ovdje ti se možemo smijati samo dobrom vicu...
mi smo ti jedna velika porodica... tu smo jedni za druge.. rame za plakanje kada nekoga uhvati kriza... ali nastojimo da pomognemo kolko je u našim moćima da te krize ne budu tako često..ili bar da što kraće traju...
nadam se da će ti biti ugodno sa nama...
šaljem ti puno pozitivnih vibracija.....
i svima ostalima naravno isto tako.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moj najdraži i ja u braku od 12.06.2006...
A ljoljimo se puno,puno duze...

(odgovor članu bebka)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: želimo bebu
26.4.2008 1:21:23   
aazra
Ja sam se prije dva mjeseca ukljucila na ovaj forum i bas na ovu temu,
da bi nakon par dana saznala da sam user posted image ..


Sega mi sada da gledam ove svoje "postove", a tako ce biti i sa vama, sigurna sam...

(odgovor članu mimy)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: želimo bebu
6.5.2008 22:39:57   
bebka
Hvala za rijeci utjehe,znaj da mi puno znace.user posted image si.Ja i moj muz radimo nauser posted image   skoro godinu dana .Nadamo se i neodustajemo.Drz se misko!                          Pa cestitam od srca aazra,nadam se da ce sve teci u najboljem redu.user posted image user posted image user posted image user posted image Ja se nadam da cu i ja ostatiuser posted image ,to bi mi bio najljepse iznenadjenje.Naravno kao i svima nama ovdje.Veliki pozdrav

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: želimo bebu
13.5.2008 16:25:35   
Anoniman
Drage moje,

Ja sam se tek registrovala. Zanima me da li neko imao slićnu situaciju i šta dalje. Papa test je uredan, ali na pregledu ginekologa zbog manjeg uvećanja materice mi je preporučeno da uradim ultrazvuk. Na ultazvuku se na materici pojavljuje tačka veličine do 12 mm, doktor sumnja da se radi o miomu, ali nije siguran. Pokušavam ostati trudna nepunih godinu dana.

Pozdrav

(odgovor članu bebka)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: želimo bebu
13.5.2008 21:34:21   
sabas
pozdrav dobrodoslice za anonimnu
nadam se da nije u pitanju miom neznam nista o miomima ali obzirom da sam i ja nova na forum sigurna sam da ce se djevojke javiti sa savjetima i informacijama ja sam na forumu za 10 dana saznala vise od doktora ya godinu i pol
sve najljepse

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: želimo bebu
14.5.2008 8:44:21   
budućamama
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Drage moje,

Ja sam se tek registrovala. Zanima me da li neko imao slićnu situaciju i šta dalje. Papa test je uredan, ali na pregledu ginekologa zbog manjeg uvećanja materice mi je preporučeno da uradim ultrazvuk. Na ultazvuku se na materici pojavljuje tačka veličine do 12 mm, doktor sumnja da se radi o miomu, ali nije siguran. Pokušavam ostati trudna nepunih godinu dana.

Pozdrav


Prije svega, dobro nam došlauser posted image user posted image user posted image
Drugo, vezano za miom, naša je Ismihana imala jedan i koliko znamo po njenoj priči, miom ne mora da spriječi začeće, ali može. Kod nje je dolazilo do oplodnje, ali se plod nije mogao "zakačiti". Nadam se da sam bar malo pomogla. Sretno!!!!
p.s. sačekaj konačnu dijagozu, jer koliko sam shvatila, postojanje mioma nije 100% utvrđeno. Sretno! 

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: želimo bebu
14.5.2008 21:35:02   
mirhab
Imam prijateljicu kojoj su pronasli miom koji nije bio bas ni nesto mali jer su savjetovali da se odmah olperise. Medjutim, ono ice danas ice sutra, ostala trudna. Bez problema iznijela trudnocu do kraja, rodila prirodnim putem i sad vise cak i nema tog mioma. Tako da mislim da on nije zapreka trudnoci. user posted image

_____________________________

ŠEST GODINA NADE I BORBE, A SADA ME GLEDAJU DVA MILA MAMINA OKA

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: želimo bebu
15.5.2008 16:17:17   
Aminad
drage moje slučajno sam na PLIVAzdravlje naišla na ovu temu i odmah sam se sjetila vas
znam da nije od neke velike pomoći ali ja vam osim riječi podrške ne mogu nikako drugačije pomoći a voljela bih da mogu

ljubim vas sve


Prehrana za plodnost




Za neke žene, liječenje neplodnosti može započeti u kuhinji, objavljeno je na portalu Vitamini.hr.





Studija s Harvarda u kojoj je 18 555 žena praćeno tijekom 8 godina pokazuje da visok unos proteina životinjskog podrijetla (npr. piletina i crveno meso) povećava rizik od neplodnosti, dok visok unos proteina namirnicama biljnog podrijetla (mahunarke i orašasti plodovi) povećava šanse za začećem.
Rizik od ovulatorne neplodnosti je bio 50 % manji u žena koje su 5 % dnevnog unosa energije osigurale biljnim, a ne životinjskim proteinima.
Izvor: American Journal of Obstetrics & Gynecology

(odgovor članu mirhab)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: želimo bebu
26.7.2008 11:26:50   
valence
4 meseca

(odgovor članu sanelka)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: želimo bebu
26.7.2008 11:54:18   
valence
jako jako zelimo bebu a u braku smo 4 meseca ali moj muz nije stalno tu radi van i dolazi na 4 meseca a jako bi zeleli dok je tu da zatrudnim tu je jos nedelju dana ,sta da radimo vise reciteee i hvala unapred pozdravi svima pusauser posted image

(odgovor članu valence)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: želimo bebu
26.7.2008 12:32:52   
dadakg
Valence želim ti dobrodošlicu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ako je ikako moguće tempirajte njegov dolazak ili pak tvoju posetu njemu
u vreme kada su ti plodni dani i ovulacija. Naravno sa druge strane bitno je da znaš kada ti je ovulacija. Zato zakaži svog doktora folikulometriju, ide se od 8 dana ciklusa svaki dan na pregled ultrazvučnom sondom, gde se prati rast i broj folikula do ovulacije to jest do njihivog pucanja. Nema pravila ali žena je plodna dva do tri dana pre toga i dva dana posle.  To ti je po meni neka osnova od koje je najbolje poći ako je sve uredu kod tebe i tvog muža.
Pozdrav

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu valence)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: želimo bebu
15.8.2008 18:45:57   
bucko
user posted image drage...od danas sam s vama i već odavno sa istom željom kao i vi..trenutno imamuser posted image ...kasnila je 10ak dana, ja sam se nadala iako noje bilo puno razloga...svježa sam u braku, ali se duuuugo zabavljamo, sve je ok...ali MM kaže kako on jš ne želi bebu, želi srediti život i sl...a ja opet svaki mjesec mislim "biće", mada ugl on koristi metodu "njegovi plivači ne uđu u moj bazen" (znate na šta mislim?malo glupo objašnjavam)...jer još nije spreman i sl...a poslije toga ja trčim u kupatilo, ne radi tuširanja nego da bih plakala što ni ovaj put nisam ulovila plivače...njemu to ne pokazujem, ne bi htjela da bude pod pritiskom i da to uradi samo jer ja želim...a silno želim i jedva čekam...ponekad su neredovne, pijem macinu travu i sanjam...a čovjek sanja i želi, dok dragi Bog određuje...jel ima neko ko je bio u situaciji kao ja?...pozzz mamama i onima koje će tek da budu!!!

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: želimo bebu
16.8.2008 8:22:56   
tikica_69
metoda koju koristi tvoj dragi je najbolja da brzo ostanes trudna....ja ih imam dvojicu koja su nastala tom metodom (silazimo prije zadnje stanice) user posted image zato....suti i pravi se cool, a on nek pere po svom.... user posted image koja ironija....a sad kad se trudim....vec 2 godine nista user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: želimo bebu
16.8.2008 9:15:11   
dadakg
Bucko dobro došla user posted image
Ako je već takva situacija, mislim da je najbolje da odeš kod lekara da ti sredi cikluse i da ti proveri ovulaciju. Uredni ciklusi, uredne ovulacije i znaćeš kada je najpogodniji trenutak da hvataš plivače. Probaj da nađeš načina da polako i postepeno objasniš svom mužu da se ipak nažalost bebe ne prave kako i kada mi to želimouser posted image , čak ni kod parova gde je sve apsolutno uredu. Mi smo se zabavljali četiri godine, pet godina u braku ..... evo  još uvek se borim a navodno sve je uredu i kod njega i kod meneuser posted image
Želim ti puno sreće i da što pre ostvariš svoju želju i da se zajedno radujete tome user posted image

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: želimo bebu
16.8.2008 9:39:03   
Bosanka
IZVORNA PORUKA: amelaa RR

Evo sada nesto kontam...koliko ja licno poznajem parova kojo toliko zele dijete a nema....Bogami toga danas ima puno puno...a sta nasa drzava radi po tom pitanju nista....jest nju briga da li neko radi 1 il 6IVF.....i sve placas....

Boze sacuvaj

DA,da,nasa drzava nista ne daje za pomoc parovima pri vantjelesnoj opl.a u HRVATSKOJ JE TO SVE BESPLATNO.Uzas drzava,umjesto da pomogne u natalitetu,jer i onako nakon rata je sve katastrofa.oni nas gule na svakom cosku da bi se gospoda mogla vozati u extra skupim autima i imati taaako lagodne zivote.I KAZE DA GLASAM?ZA KOGA?HA

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: želimo bebu
19.8.2008 20:41:52   
ajla.d
pozdrav ja bi zeljela bebu ali se boim  posto se cuvam vec pet godina i cula sam da je posle tesko ostati trudna jel to istinauser posted image

(odgovor članu mrvica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *