|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: želimo bebu
20.8.2008 9:25:04   
mnn
Nije to točno, znam puno žena koje su se čuvale a danas imaju troje djece, nema to veze.ni godine ne znače ništa, znam jedan bračni par koji su jako mladi imaju oko 26 godina i radili su na bebi dvije godine skoro.Samo se opustite i beba če doči.Sretno!

(odgovor članu ajla.d)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: želimo bebu
20.8.2008 9:32:12   
ajla.d
hvala vam puno i ja se nadam da ce bit uskorouser posted image

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: želimo bebu
20.8.2008 9:43:49   
ajla.d
dali se moze ostati trudna kada imas odnos odma poslije menge a to bude samo jednom mozel se ostati trudna ili to moraju bit plodni dani il to nemora znacitiuser posted image

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: želimo bebu
20.8.2008 9:48:38   
ajla.d
cao imal koga

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: želimo bebu
20.8.2008 9:57:02   
mnn
Po pravilu se ne mpže ali ako je to blizu plodnih dana onda bi moglo,to sam pitanje postavila dr na plivi.hr i on mi je napisao da uvijek postoji vjerojatnost da žena ostane trudna i tada....moja prijateljica je ostala trudna tri dana nakon,   bili su neplodni dani...ja iskreno nisam ni računala to jer mi je ciklus sav zbrčak a iz prve sam ostala trudna, nema tu pravilauser posted image user posted image user posted image  sretno i nedaj se!

(odgovor članu ajla.d)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: želimo bebu
20.8.2008 9:57:37   
ajla.d
cao mirela maslacakuser posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: želimo bebu
20.8.2008 10:02:18   
ajla.d
ja sam u braku dva mjeseca a hodali smo pet godina ja bi zeljela bebu ali on nije bas jos za to pa zato pitam dali moze i od one jedne kapi ostat trudna pozdrav mnnuser posted image

(odgovor članu ajla.d)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: želimo bebu
20.8.2008 10:05:11   
ajla.d
koliko ti imas djece i koliko imas godina

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: želimo bebu
20.8.2008 10:06:48   
mnn
Pozdrav i tebiuser posted image  imam 28,5 godina.Nemam djece ovo če nam biti prvo djete.user posted image

(odgovor članu ajla.d)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: želimo bebu
26.10.2008 16:40:55   
Vedica
postovi sa slicne teme

IZVORNA PORUKA: zelimbebu
pozdrav prvo svima...
eh kao sto vidite u naslovu zelim bebu sad me zanima koji su jos preduslovi za zatrudnjenje osim da partner svrsi u meni.... prije tri mjeseca radila sam papa test i pokazao je samo blagu upalu na ultrazvuku mi je ustanovljeno prosirenje desnog jajnika, koristila sam terapiju i sad je sve ok.... medjutim zanima me da li osim izracunavanja plodnih dana postoji neka terapija za sto prije zacece.... unaprijed zahvalna....


IZVORNA PORUKA: Shee
dobro došla i da ti se želja što prije ostvari!
Imaš mnogo tema o ovom na čitavom forumu, pa ti polahko na dio zatrudnjenje i zađi po naslovima, naćićeš sve što te interesuje i više toga...


IZVORNA PORUKA: zelimbebu
hwala na odgovoru ali pokusavala sam naci, nasla sam samo ono da je potrebno piti folnu kiselinu.... to mi nije dovoljno


IZVORNA PORUKA: Lulu_

a sta ti je dovoljno
konkretno pitas
konkretno odgovaramo



IZVORNA PORUKA: marinči
POZDRAV SVIMA ,,ja sam nova i također jako želim bebu......u braku tri godine pokušavamo 9 mjeseci al nikako da dočekamo te na testu


IZVORNA PORUKA: napolitanka
ja mislim, da osim ako kod muškarca nije problem i ako nisu neki veći problemi fiziološke prirode, da se stvarno dosta toga odvija u glavi...Konkretno moj slučaj: od svoje 14 godine se liječim kod ginekologa ( sad mi je 30), imala sam i hormonalne i cinove na grliću, ali bez obzira na sve te probleme uvijek sam imala plodne dane i normalne folikule...mijenjala sam dosta poslova u skladu sa svojim stručnim spremama...onog momenta kad sam prešla na ovaj postojeći, da ne tušim sad o stresovima i  traumama, boga mi mi i folikule zakazaše...100 % vjerujem da stresovi ma kakve prirode utiču i na zdravlje i na psihu, a jedna kolegica doktorica mi jednom reče: pa priroda ne dozvoljava, da se jedno malo biće razvija u organizmu osobe, koja se trenutno na može brinuti ni za sebe, a kamoli za bebicu...i ja sad ozbiljno razmišljam šta dalje...vjerovatno otkaz, iako nisam baš toliki luzer da posustajem, ali meni je bebač na prvom mjestu...kada bi čovjek samo mogao da poravna svakodnevne probleme i mogao se opustiti...taj lijek konkretno meni najviše treba


IZVORNA PORUKA: melinda30
ja sam u braku 6 godina. i ja sam u svoje vrijeme bila razočarana, padala u depresiju i u sred čista mira počinjala plakat. jer moj muz i ja smo se čuvali 2 godine, zatim smo se lupili u glavu i upitali se šta čekamo. i onda krenuli. i to na moru. joj ja čula žene na moru lako ostanu trudne, i ja mislila uh evo ga. to je to! a šipak!!! nema care kad ti hoćeš. konkurišem ja za jedan posao dok radim drugi. pa napustim taj drugi da odradim probni rok za drugi. i onda čekam da se napravi zgrada za taj drgi posao. pa čekajući nađem treći. i tako ja radim, a u međuvremenu idem doktoru u brčko. čula ima dobar doktor. moju zaovu vodio kojoj su bile male šanse za djecu (sad ima 2). radila sve moguće, pila tablete za uspješniju ovulaciju, pa macina trava, pa cvat bijele djeteline..., pa radila nekoliko puta inseminaciju, dizala noge uzrak da ne iscuri. mogla sam bit akrobata i svaki put plakala. kaže doktor meni da imam blokadu u glavi. i prije sam čula da od prevelike želje ono kao neće da se primi. haj, nejse.
i da se vratim na moje poslove: tako ja počnem napokon raditi onaj moj posao. i kad sam počela raditi u početku je to bio nekakav rad na objektu. digli ga mi radnici na noge, rintali ko budale za džabe. poslije 1 mj. rada za platu 15 nas dobije otkaz. kao višak!!!
i ja se onda fino opustim, ko ovca na livadu pustila mozak. nema sekiracije. nema umora. nema blentavih gazdi koji sebe nazivaju direktorom. joj, rahatluka! ja i moj muž!!!
i po belaju mene vrate na posao ja buknula ko tratinčica u prolječe. sve ljepša i veća! uradim ja test, a on ni tamo ni ovamo. gledam ja, bem mu, zar je i ovo moguće. kupim ja drugi. najeftiniji!!! al da ne bude greške, kupim najveći, dragi bože koliko toplomjer za kravu. i sanjam ja svu noć kako ga radim. ujutro pun mjehur al ja ne smijem da se pomaknem.i  na kraju skupim hrabrost pa hajd piš piš po njemu, da ne bude greške. i stavim ga na pod, sjedim na šolji i čekam. prva crta!!! moj bože jesam skočila kad sam vidila drugu, mogla sam komšiji u kroz sifon proletit.
aman, cure moj recept nije samo dizanje nogu, i gledanje u plodne dane. nemojte razmišljat o tome. samo vjerujte u Boga i njegovu moć. nemojte plakat i biti razočarane. ako nije ovaj mjesec, biće ako bog da drugi. ako sam ja nakon toliko godina dočekala svog Emina, i vi ćete.

moj emin sada spava. ima 10 mjeseci. sa 9 je počeo govoriti mama, baba i nana. danas je vidio muhu i kaže buba. ovih dana nije samo da kaže mama, nego i kad me traži po stanu, tako zove. propuzao je sa 5,5 mjeseci. elhmadulillah, dobar je. a rodio se sa samo 4,34 kg i 58 cm.  bio je najveća i najljepša beba u porodilištu.
voli ga mama najviše na svijetu.

joj, zaboravila sam raći da su me poslije poroda opet otpustili. nece kažu, porodilje!!! ha ha ha


IZVORNA PORUKA: Lulu_
zelimbebu kako bi bilo da ti damo na internetu stranicu koja tacno racuna plodne dane i da tada pokusas ali na 2 dana PRIJE TOGA NEMOJTE BITI INTIMNI DA BI SPERMA IMALI ODGOVARAJUCU KVALITETU.
ne znam dali si znala ali ne mozes ostati trudna ako ste svaki dan intimni jer sperma nema dovoljno vremena da sazrije...sigurno si znala to...ali eto opet da kazem
posto je moja rodica spavala sa mm po 2 puta na dan i pitala se zasto ne funkcionise
ja sam ostala trudna prvim pokusajem
izracunala sam plodne dane pomocu jedne stranice koja je malo detaljnija od drugih i eto...rodila mi se naomih




_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: želimo bebu
28.10.2008 3:29:07   
Dalia05
Drage moje da vam se prikljucim u ovoj meni vec poznatoj temi. Prvi put sam na ovom forumu i drago mi je sto se ovako lijepo nashe buduce mame druze. Sa mojom kcerkicom sam ostala trudna nakon 9 mjeseci braka i bila sam jako sretna. Ali u zadnji 3 godine pokusajem da ostanem trudna ponovo i Nishta, bash nishta. Isla sam doktoru i ja i muz, nema vise koji test nismo radili i doktor mi kaze da zaboravim i bice. Pila sam cajeve, isla travarima, jela organic hranu ali opet nishta. Nisam pod stresom, ne radim kuci sam sa kcerkicom, imam divan brak, i neznam shta bi mogao biti problem.Kad god odem doktoru na pregled  sve uredu ali nishta. Cesto kad vidim malu bebu rasplacem se i tesko mi je. Moja Dalia non stop hoda po kuci i trazi da joj kupim bracu ili seku,a meni se srce kida. Neznam vise sta da radim. Pa me interesuje da nema slucajno koja od vas da poslje prvog djeteta nije mogla da zatrudni i sta je radila?Hvala u naprijed

Aldijana

_____________________________

Mamina sreca 7-9-2005=)

"Brak se mora neprestano boriti protiv nemani koja sve proždire- protiv navike."
Hanore de Balzac

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: želimo bebu
28.10.2008 13:16:17   
tacasd
Ja sam cula da je jedna zenica ostala u drugom stanju posle vestice, pre toga je stalno gledala na prodne dane i nije nista uspelo i kad je imala odnos posle vestice odma je ostala u drugom stanju

(odgovor članu Dalia05)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: želimo bebu
1.11.2008 5:50:11   
Dalia05
Ma i prije vjestice i poslje vjestice nishta,

_____________________________

Mamina sreca 7-9-2005=)

"Brak se mora neprestano boriti protiv nemani koja sve proždire- protiv navike."
Hanore de Balzac

(odgovor članu tacasd)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: želimo bebu
1.11.2008 21:00:49   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: Dalia05

Drage moje da vam se prikljucim u ovoj meni vec poznatoj temi. Prvi put sam na ovom forumu i drago mi je sto se ovako lijepo nashe buduce mame druze. Sa mojom kcerkicom sam ostala trudna nakon 9 mjeseci braka i bila sam jako sretna. Ali u zadnji 3 godine pokusajem da ostanem trudna ponovo i Nishta, bash nishta. Isla sam doktoru i ja i muz, nema vise koji test nismo radili i doktor mi kaze da zaboravim i bice. Pila sam cajeve, isla travarima, jela organic hranu ali opet nishta. Nisam pod stresom, ne radim kuci sam sa kcerkicom, imam divan brak, i neznam shta bi mogao biti problem.Kad god odem doktoru na pregled  sve uredu ali nishta. Cesto kad vidim malu bebu rasplacem se i tesko mi je. Moja Dalia non stop hoda po kuci i trazi da joj kupim bracu ili seku,a meni se srce kida. Neznam vise sta da radim. Pa me interesuje da nema slucajno koja od vas da poslje prvog djeteta nije mogla da zatrudni i sta je radila?Hvala u naprijed

Aldijana
 Ja imam dva sina (12 i 13 godina) i sad trece nece i nece....nisi jedina user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu Dalia05)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: želimo bebu
1.11.2008 21:21:16   
emy
ima svakakvih prica
da covjek ne povjeruje
meni je neki dan djevojka rekla da je ostala trudna za vrijeme menst.
mislim ...koliko je to moguce
cak joj je dr. potvrdio po velicini ploda user posted image

tikice svaka cast, neko bi vjerovatno digao ruke nakon dvoje djece
samo naprijed

ja sam rekla mm da se nikada u zivotu vise necemo cuvati
pa taman rodila fudbalski klub user posted image

ali jos uvijek cekamo naseg prvog igraca

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: želimo bebu
1.11.2008 21:23:36   
andji
eto ja sam ostala trudna za vrijeme menstruacije,tačno,dr mi odredio prema starosti ploda

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: želimo bebu
1.11.2008 21:33:54   
emy
nisam ranije znala da je
i to je moguce
jer po nekoj skolskoj racunici to nije moguce

njih dvoje su dugo pokusavali
gonjali plodne dane ali nista
dr. ih savjetovao da pokusaju za vrijeme menstr. i upalilo
jer, neke zene ovuliraju za vrijeme menstr.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: želimo bebu
1.11.2008 21:41:18   
tikica_69
Moguce je, mada vrlo, vrlo rijetko....evo nesto sa jednog medicinskog portala: Tijekom tromjesečnog istraživanja znanstvenici su prikupili podatke o hormonalnom I ovulacijskom uzorku u skupini u kojoj je bila 221 zdravih žena koje su pokušavale zatrudnjeti. Pronašli su kako je kod otprilike 2% žena imalo plodni prozor u prva četiri dana ciklusa (prvi dan ciklusa je prvi dan menstruacije), a 17% do sedmog dana. Svaki dan između 6. i 21. dana ciklusa je postojala prosječna vjerojatnost od 10% za trudnoću. Osim toga, žene koje su imale prethodno pravilne cikluse imale su do 6% vjerojatnost za biti plodne na dan kad je trebala početi menstruacija. Ovulaciju je bilo još teze predvidjeti ako žena ima neredovite mjesečnice. Istraživači su stoga zaključili kako je teško precizno odrediti vrijeme kad bi spolni odnos trebao omogućiti (ili izbjeći) trudnoću.
Tzv. plodni dani su period kad je najvjerojatnije da će se dogoditi ovulacija, međutim točno vrijeme kad se može zatrudnjeti tijekom mjeseca je očito vrlo nepredvidivo za većinu žena. U navedenom istraživanju je kod svega 30% žena plodni prozor bio između 10. I 17. dana ciklusa, koji se obično navode kao plodni dani.


_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: želimo bebu
1.11.2008 21:42:34   
andji
ma svako zna svoje,ali ti plodni dani su meni čista glupost,neću ništa govoriti jer sam ostala trudna za mjesec,ne znam to kroz šta prolaze žene koje 'rade' na bebi,ali mogu da zamislim.Ali mislim da treba vodit ljubav što češće kad se vama vodi i gledat sebi udovoljit i da bude lijepu vama i partneru,a ne gledat te plodne dane pa onda 'e sad ajmo bebu napravit',dokazano je da ima više slučajnih nego namjernih trudnoća

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: želimo bebu
1.11.2008 21:50:27   
emy
pokusavali smo nas dvoje i za vrijeme mjesec.
mislim dva - tri puta
ali nije urodilo plodom
ali idemo dalje
nema odmora dok traje obnovauser posted image

i sigurno je tacno da ima vise neplaniranih nego planiranih trudnoca
barem po ovome sto ja cujem

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: želimo bebu
1.11.2008 21:55:50   
andji
cure moje sretno,i polako ma bićeuser posted image user posted image user posted image user posted image doće bebci kad se najmanje nadate i kad se najviše opustite i uživate

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: želimo bebu
1.11.2008 22:02:55   
Anoniman
andji upravu si znas,vala ako ovaj mjesec nebude nista...Obecala sam,sebi da vise necu razmisljati o tome hoceli,biti sta ili ne samo se opterecujem pa jos gore mi...nego cu uzivati,i nerazmisljati pa vidjecemo mozda ce tad upalitiuser posted image user posted image user posted image ...

(odgovor članu andji)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: želimo bebu
1.11.2008 22:15:11   
emy
felix da ti iskreno kazem
ako se boris sa neplodnoscu
ne mozes ne razmisljati o tome
ja uvazavam svaki savjet da se ne opterecujem, da se opustim
znam da mi ljudi zele dobro

ali, moras misliti o tome
jer, to je jedino sto ti u zivotu nedostaje

dakle, zaboravi da ces zaboraviti da zelis user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: želimo bebu
1.11.2008 22:25:04   
Anoniman
znam sta zelis reci,a mislila sam da makar necu misliti na to dok se sexuser posted image user posted image ...mislicu posle,gledacu da manje razmisljam ako mognemuser posted image ...

(odgovor članu emy)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: želimo bebu
2.11.2008 5:33:37   
Dalia05
Ja imam dva sina (12 i 13 godina) i sad trece nece i nece....nisi jedina


Znam ja kako ti je. Neznam vise sta cemo. Ma nadaj mo se u boga dragog i bice sve uredu. Pricala sam sa jednom prijateljicom i rekla mi je da ima neka Kineska vodica koju mozes kupiti i piti i navodno sanse su ti 100% da ces ostati trudna. Ali vjeruj mi nakon svi trava i pokusaja vise neznam sta da mislim.
Bice to sve ako bogda dobro i ja i ti cemo ubrzo da vidimo to user posted image  i onda ce mo zajedno da slavimouser posted image user posted image

_____________________________

Mamina sreca 7-9-2005=)

"Brak se mora neprestano boriti protiv nemani koja sve proždire- protiv navike."
Hanore de Balzac

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *