|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
14.5.2013 14:24:39   
nejra84
Meni je jedna dr.u 27 sed.rekla da mi se grlic skratio za clanak prsta i da malo usporim i dodjem na kontrolu za 2 sed. Ja sam nakon sedam dana otisla kod sadasnje dr.i ona mi je rekla da je grlic ok, uradila cervikometriju UZ preko stomaka i grlic je bio 49 mm. Nakon toga na kontr.stanje ne promijenjeno al zbog kontr.sam dobila gynipral. U petak na kontroli nakon vag.pregleda kaze sve ok,dole je onako kako treba biti. Nije rekla niti napisala nista za duzinu grlica i sl. Nadam se da je to ok, mada se to preko noci moze promijeniti

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
17.5.2013 9:23:25   
sretna sam jako
Ja sam od 30 tjedna imala PPI. Jos sam nosila dvojke. Kontrakcije imala i uz gynipral i apaurine. I tako mi je dr rekao ako izdrzim do 34 tjedna bit ce dobro, a ako izdrzim do 36 bit ce super. Ja izdrzala do 37 tjedna (a to je kao termin za blizance). Obe bebe bile super nisu ni dana bili na pedijatriji, poslije 48 sati izisli svo troje kuci.

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
17.5.2013 9:33:47   
Ninushka
Sretnasamjako user posted image
lijepo je čuti da ima puno pozitivnih ishoda.

Nejra..kako i sada? Javi nam se...

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
17.5.2013 9:43:05   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Leva

Ja ovu dijagnozu imam od pocetka 9. sedmice. I hematomi i krvarenja u prvom tromjesecju osim kontrakcija se tretiraju pod istom dijagnozom..
Nejra pokusaj se sto vise opustiti, tvoja beba je Bogu hvala u mogucnosti da prezivi ako krene prijevremeni porodjaj i to je vjeruj mi veliko olaksanje user posted image


Levo ova dijagnoza se tek moze dobiti poslije 27. sedmice, do 27.-me sedmice je nazalost "prijeteci abortus" ili na nalazu pise "ab. im." abortus imminens sto sam ja imala cijelu proslu trudnocu

EVO DA VAS OHRABRIM, proslu T cijelu prvo do 28.-me sedmice sam imala dijagnozu "abortus imminens-prijeteci abortus" a poslije se samo preimenovalo u "prijeteci prijevremeni porod"

isla sam i na tokolizu, pila 3-4 giniprala dnevno, nista nije smirivalo kontrakcije puno, imala sam ih tokom cijele trudnoce, dobila sam i tahikardije i cim sam napunila 34. sedmice samovoljno sam prestala piti ginipral (iako je trebalo jos sedmicu dvije) al nisam mogla vise, i gle cuda DOGURAM uz povremene lazne kontrakcije do 38-me sedmice kad su me indukovali I JEDVA SE PORODIH tj bas sam se tesko otvarala

mozda da me nisu indukovali(zbog drugih problema s posteljicom) bi izdrzala i do terminauser posted image a beba mi je bila spremna i spustena za porod vec u 30-toj sedmici

TAKO DA mirujte, odmorite se, nista ne brigajte bice to okuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
27.5.2013 21:28:58   
nejra84
Evo drage moje da vam se javim,nisam neko vrijeme imala internet pa... Nama je sutra ako Bog da punih 35 sedmica í sutra idem na kontrolu pa vam javim kakva je situacija. Kontrakcija ima i dalje al ih od prosle sedmice ne brojim, i dalje mirujem al se puno bolje osjecam mada, vec dva dana imam nekakve bolove za koje ja umisljam da su trudovi pa me to sad brine, al sutra je kontrola pa ce mo vidjeti, da bar izguramo jos jednu sedmicu

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
28.5.2013 10:24:22   
nejra84
Evo izvjestaja s pregleda: grlic 1cm zatvoren, beba hvala Bogu dobro ima vecu glavu nego bi trebalo al dr.kaze da je ok, gyniprala jos 7 dana po pola i to je to, malo mi se pritisak povisio 140/80 pa me ruzila jer sam izbjegavala piti isoptin uz gynipral. Uglavnom,kaze da nece to jos bar tri sedmice a ako i krene beba ima dosta sirastog maza koji valjda pokazuje da je beba zrela pa ne bi trebalo biti problema. Beba ima 3 150 g. Drzite se drage moje, na kraju sve izadje na dobro. Nije lako lezati i razmisljati sta ako, al za nase bebane se isplati a i vrijeme brzo prolazi. Sretno nam svima

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
28.5.2013 12:44:44   
CombatKitten
nejra84 user posted image za dobre nalaze, budi strpljiva i jaka još malo.
i ja evo jos dan-dva pijem gynipral i prestajem, u 37. sedmici sam . Ležala sam 7 dana i primala tokolizu (od 35-36 sedmice), i prije od 12 - 25 sedmice sam bila na apaurinima, mg i mirovanju. Pa su kontrakcije se biile povukle i eto u 8.mjesecu opet se vratile.
Beba mi je odavno spremna i napredna, ali najbolje je da bude u terminu. Ja znam slučaj - žena do 9 mjeseca pila gynipral pa opet do termina izgurala.
samo hrabro i pozitivno razmišljaj. user posted image user posted image

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 10:46:57   
nejra84
Evo da vam se javim sa izvjestajem sa danasnjeg pregleda. Danas smo punih 37 sedmica (izgurali smo hvala Bogu), dr.kaze sve je jos zatvoreno i jako visoko tako da necu ja jos osim ako mi ne pukne vodenjak. Ali ja sad imam drugu brigu, naime, do sad je beba uvijek bila naprednija za 2 sedmice a sad je po UZ 36a tj.manji je za sedmicu, cak je i na kilazi izgubio, bio 3150 a sad 3040 ( sto je i logicno) a ja sam dobila 2,3 kg za dvije sedmice,sto je previse. I zrelost posteljice je 3a! Dr.kaze da je sve ok al ja nisam mirna jer mislim da nije gledala nalaz od prosli put. Za 7 dana se trebam javiti na kliniku i tu se javljati do kraja. Znam da ovo nije tema al eto, morala sam se malo izjadati. Ostale curke, kakva je situacija? Dokle ste dogurale?

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 10:47:24   
nejra84
Evo da vam se javim sa izvjestajem sa danasnjeg pregleda. Danas smo punih 37 sedmica (izgurali smo hvala Bogu), dr.kaze sve je jos zatvoreno i jako visoko tako da necu ja jos osim ako mi ne pukne vodenjak. Ali ja sad imam drugu brigu, naime, do sad je beba uvijek bila naprednija za 2 sedmice a sad je po UZ 36a tj.manji je za sedmicu, cak je i na kilazi izgubio, bio 3150 a sad 3040 ( sto je i logicno) a ja sam dobila 2,3 kg za dvije sedmice,sto je previse. I zrelost posteljice je 3a! Dr.kaze da je sve ok al ja nisam mirna jer mislim da nije gledala nalaz od prosli put. Za 7 dana se trebam javiti na kliniku i tu se javljati do kraja. Znam da ovo nije tema al eto, morala sam se malo izjadati. Ostale curke, kakva je situacija? Dokle ste dogurale?

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 10:49:08   
nejra84
Evo da vam se javim sa izvjestajem sa danasnjeg pregleda. Danas smo punih 37 sedmica (izgurali smo hvala Bogu), dr.kaze sve je jos zatvoreno i jako visoko tako da necu ja jos osim ako mi ne pukne vodenjak. Ali ja sad imam drugu brigu, naime, do sad je beba uvijek bila naprednija za 2 sedmice a sad je po UZ 36a tj.manji je za sedmicu, cak je i na kilazi izgubio, bio 3150 a sad 3040 ( sto je i logicno) a ja sam dobila 2,3 kg za dvije sedmice,sto je previse. I zrelost posteljice je 3a! Dr.kaze da je sve ok al ja nisam mirna jer mislim da nije gledala nalaz od prosli put. Za 7 dana se trebam javiti na kliniku i tu se javljati do kraja. Znam da ovo nije tema al eto, morala sam se malo izjadati. Ostale curke, kakva je situacija? Dokle ste dogurale?

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 10:52:08   
nejra84
Evo da vam se javim sa izvjestajem sa danasnjeg pregleda. Danas smo punih 37 sedmica (izgurali smo hvala Bogu), dr.kaze sve je jos zatvoreno i jako visoko tako da necu ja jos osim ako mi ne pukne vodenjak. Ali ja sad imam drugu brigu, naime, do sad je beba uvijek bila naprednija za 2 sedmice a sad je po UZ 36a tj.manji je za sedmicu, cak je i na kilazi izgubio, bio 3150 a sad 3040 ( sto je i logicno) a ja sam dobila 2,3 kg za dvije sedmice,sto je previse. I zrelost posteljice je 3a! Dr.kaze da je sve ok al ja nisam mirna jer mislim da nije gledala nalaz od prosli put. Za 7 dana se trebam javiti na kliniku i tu se javljati do kraja. Znam da ovo nije tema al eto, morala sam se malo izjadati. Ostale curke, kakva je situacija? Dokle ste dogurale?

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 10:56:10   
Bebica11
Nejra I meni je bila posteljica trica vec u osmom mj. Sad je samo bitno da ti dr prate protoke ako su oni ok ne smeta sto je zrela posteljica...trebals bi malo vise mirovati lezati na lijevom boku jer zbog stare posteljice beba je prestala napredovati...meni je beba pocela stagnirati na 2, 2kg pa sam mirovala da vise krvi I kisika dodje bebi da ga ne trosi moje tijelo...uzmi c vitamin kroz limunadu ili sl to pospjesuje rad posteljice I jedi malo slatka...secer deblja bebe....bar dva reda cokolade dnevno....ja sam to sve radila I beba je nagurala 2, 85kg:)))

Sretno I ne brigaj

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 10:56:52   
Mya_81 RR
Nejra, ja sam misljenja da su te njihove mjere okvirne i da se ne treba toga striktno drzati. Tako da vjerojatnost da su prvi put izracunali bas bas tacno je pola pola. Naravno da je sve ok i da ne trebas brinuti user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 11:00:28   
Medić*
Nejra u pravu je bebica. Nemoj se sekirati ni zbog mjera...ne mogu oni precizno izmjeriti...mozda su prosli put fulili ( a fule svakako ) To su samo orjentacijske mjere, svako odstuoanje do dvije sedmice gore ili dole je normalno. Svakako si u devetom mjesecu, beba je spremna za izlazak pa kad god da krene. Sa srecom aBg.

Meni je prosli pu na kontroli sa 33 sedmice posteljica 1 stepen zrelosti, dr Katica kaze to je ok. meni to nesto malo, moze li sasrijeti ta posteljica brzo user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 11:17:35   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nejra u pravu je bebica. Nemoj se sekirati ni zbog mjera...ne mogu oni precizno izmjeriti...mozda su prosli put fulili ( a fule svakako ) To su samo orjentacijske mjere, svako odstuoanje do dvije sedmice gore ili dole je normalno. Svakako si u devetom mjesecu, beba je spremna za izlazak pa kad god da krene. Sa srecom aBg.

Meni je prosli pu na kontroli sa 33 sedmice posteljica 1 stepen zrelosti, dr Katica kaze to je ok. meni to nesto malo, moze li sasrijeti ta posteljica brzo user posted image user posted image


Meni je sa N bila u 23.sedmici jedan a oko 33. tri....

Ne moze beba "smrsati" u stomi moze samo stagnirati:)


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 11:38:18   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nejra u pravu je bebica. Nemoj se sekirati ni zbog mjera...ne mogu oni precizno izmjeriti...mozda su prosli put fulili ( a fule svakako ) To su samo orjentacijske mjere, svako odstuoanje do dvije sedmice gore ili dole je normalno. Svakako si u devetom mjesecu, beba je spremna za izlazak pa kad god da krene. Sa srecom aBg.

Meni je prosli pu na kontroli sa 33 sedmice posteljica 1 stepen zrelosti, dr Katica kaze to je ok. meni to nesto malo, moze li sasrijeti ta posteljica brzo user posted image user posted image


Meni je sa N bila u 23.sedmici jedan a oko 33. tri....

Ne moze beba "smrsati" u stomi moze samo stagnirati:)




Ne radi se o ovome..vec pitam moze li posteljica tako brzo sarijeti do porodjaja. Jer u 33 prvi stepen, dr kaze odlicno)

Beba je po UZ krupna :))) svakako to su samo njihove okvirne mjere :)

< Poruku je uredio medic slatki -- 11.6.2013 11:39:41 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 15:52:46   
nejra84
Ma ne mogu da ne brinem kad su mi od pocetka govorili da je beba bas krupna,u 35 sedmici kaze dr.da glava odgovara 39oj a danas odgovara 37oj!? Pa ne moze se smanjiti valjda!? Mada i ona kaze da se glava i ne moze bas precizno izmjeriti, pa sad...
Brine me i to sto mi je pritisak i prosli put i danas bio povisok(140/80 i 135/80) mada kad kuci mjerim na digit.tlakomjeru ne prelazi 125/80. Pa kontam mozda mi je ove dvije sed.i bio visok pritisak pa beba zato nije napredovala!? ma ne znam, sto vise razmisljam sve mi je gore. Bice dobro aBd, cekamo iducu kontrolu pa ce mo vidjeti. Hvala vam na komentarima i savjetima

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 15:55:11   
Medić*
IZVORNA PORUKA: nejra84

Ma ne mogu da ne brinem kad su mi od pocetka govorili da je beba bas krupna,u 35 sedmici kaze dr.da glava odgovara 39oj a danas odgovara 37oj!? Pa ne moze se smanjiti valjda!? Mada i ona kaze da se glava i ne moze bas precizno izmjeriti, pa sad...
Brine me i to sto mi je pritisak i prosli put i danas bio povisok(140/80 i 135/80) mada kad kuci mjerim na digit.tlakomjeru ne prelazi 125/80. Pa kontam mozda mi je ove dvije sed.i bio visok pritisak pa beba zato nije napredovala!? ma ne znam, sto vise razmisljam sve mi je gore. Bice dobro aBd, cekamo iducu kontrolu pa ce mo vidjeti. Hvala vam na komentarima i savjetima


Je li ti pritisak od pocetka povisok ili tek ovo pred kraj ? Pijes li ista ?
140 / 80 e taj granicni, ne bi bilo dobro da je visociji.... Odstupanja po dvije sedmice su normalne. Svakako ne mogu biti precizni, mozda prosli put nije dobro izmjereno, ne moze se smanjiti.

< Poruku je uredio medic slatki -- 11.6.2013 15:56:20 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 16:01:02   
nejra84
Ma pritisak je do sad bio uredu, zadnja dva puta je tako skocio mada kuci mi nije tako. Mozda mi malo od straha poraste jer sam panicar sto se doktora tice.
Moram mjeriti ovih dana i dr.je rekla ako ne bude spadao ispod 140 da idem u bolnicu.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 16:01:21   
Apotekarka
Nejra nek te ne brinu te mjere tako je meni u trudnoci kao femur zaostajao skroz malo narastao da bi iduci put narastao vise nego treba veli dr.nije dobro izmjerio,pa obsa jos se to 2 put ponovilo,ja im govorila bit ce beba kratka na mamu tako i bi rodila se 47 cm duga...Ja sam i protoke isla raditi radi toga bili so u redu,i ja sam imala povisen pritisak i pila sam metyldopu bio mi je 140-9o jednom skocio na 155 ,ali buduci da sam niskotlakas 110.115 ukljucio mi je terapiju,jednu sedmicu sam probala hranom nije islo cim sam rodila pritisak spao...Ne znam koliko ti je inace

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 16:02:25   
Apotekarka
nejra zaboravih napisati da mi je 2 put pritisak skocio na 140 i uz terapiju i to kad sam snimala bebi ctg ona bila uspavana a ja se uspanicila

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 16:36:46   
CombatKitten
Evo i mene. Dogurala do 39+1, kontrakcije idalje osjetim. Beba napredna, danas mjerena oko 3,800. doktorica nije mogla da precizno izmjeri glavicu pa nije ni ova kilaža toliko precizna. Femur 74 mm, ali kaže doktorica sve ok. Posteljica je 2. stepena. Sad svaki dan na ctg. U međuvremenu opet jedan pregled i u ponedjeljak hospitalizacija i čekanje pravog trenutka za porod. Ako u međuvremenu krene nema frke, kad god došla dobrodošla bebo. Ne treba se sekirati, samo dragi Bog zna kolika je beba i kad će porod.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 16:38:03   
nejra84
Obicno ne prelazi 120/80. Nista,moram nabaviti onaj "obicni" tlakomjer pa mjeriti par dana da vidim stanje. A radila sam i ja protoke i prosli put i danas, oni su hB uredu, 0,4... ne znam tacno a ako su iznad 0.6... onda kao nije ok

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 17:11:34   
Ninushka
user posted image user posted image user posted image

Bravo za sedmice do kojih ste dogurale. Meni je danas punih 30, molimo se za još 4 barem user posted image

Nejra, baš mi je drago čuti za tebe..i ne opeterećuj se mjerama, budi sigurna da nisu tačne, još kada kažu da beba ima manje grama nego prošli put ne uzimaj za ozbiljno. Draga, sada se samo opusti i uživaj..eto tebi tvoje bebice uskoro..user posted image

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 17:12:10   
Ninushka

IZVORNA PORUKA: CombatKitten

Evo i mene. Dogurala do 39+1, kontrakcije idalje osjetim. Beba napredna, danas mjerena oko 3,800. doktorica nije mogla da precizno izmjeri glavicu pa nije ni ova kilaža toliko precizna. Femur 74 mm, ali kaže doktorica sve ok. Posteljica je 2. stepena. Sad svaki dan na ctg. U međuvremenu opet jedan pregled i u ponedjeljak hospitalizacija i čekanje pravog trenutka za porod. Ako u međuvremenu krene nema frke, kad god došla dobrodošla bebo. Ne treba se sekirati, samo dragi Bog zna kolika je beba i kad će porod.



Sretno!!!! user posted image

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *